Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Üdv urak. Ma vettem észre, hogy eltörött az egyik hátsó rugó a verdán. Gondolom ezt párban illik cserélni. Na de milyenre? Megteszi egy olcsobb is, vagy az annyira gáz, hogy inkább ne, vagy ugyis mindegy, mert a gyári is törik?

Másik kérdés: a kinti illetve benti levegő keringetésért a kesztyűtartó mögötti kis rácsos "ablakban" lévő kis lapocska felel a motor felett?

Szia! Látom másnál is törnek a rugók... Párban illik cserélni igen. Én Cromaxba Strarline-t vettem. Nemrég cseréltem eddig bevált, bár szép is lenne ha ennyi idő alatt megadta volna magát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak most regisztráltam a fórumon, mert volna néhány kérdésem. Remélem jó helyen teszem fel őket! Az a helyzet, hogy a gazdagsági helyzet miatt kis Corsa elad én meg irány anglia most meg szeretnék vásárolni egy Astra G-t 1.7 dieselt, de haza szeretném vinni , sőt továbbmegyek át is építeném (apósommal aki autószerelő, bár még nem tudja) balkormányosra. Ebben kérném a segítségeteket, hogy mivel is kell számolnom. Amivel tisztában vagyok: műszerfal, lámpák, kábelköteg, ablaktörlő mechanika, kormánymű. Amivel nem: a tűzfal az szimmetrikus-e? Miről ismerhető fel az isuzu motor (van ahol azt írják, hogy minden 1.7-es az)? Valóban kell böcsőt is cserélnem? És még mi az amivel nem számoltam?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

A tuzfal semennyire sem szimmetrikus, ugyh sztem az egeszet cserelni kell...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak most regisztráltam a fórumon, mert volna néhány kérdésem. Remélem jó helyen teszem fel őket! Az a helyzet, hogy a gazdagsági helyzet miatt kis Corsa elad én meg irány anglia most meg szeretnék vásárolni egy Astra G-t 1.7 dieselt, de haza szeretném vinni , sőt továbbmegyek át is építeném (apósommal aki autószerelő, bár még nem tudja) balkormányosra. Ebben kérném a segítségeteket, hogy mivel is kell számolnom. Amivel tisztában vagyok: műszerfal, lámpák, kábelköteg, ablaktörlő mechanika, kormánymű. Amivel nem: a tűzfal az szimmetrikus-e? Miről ismerhető fel az isuzu motor (van ahol azt írják, hogy minden 1.7-es az)? Valóban kell böcsőt is cserélnem? És még mi az amivel nem számoltam?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

És mindez megéri egy ilyen kaliberű autónál? Nem piszkálódom, csak tudatlan vagyok e téren. Az összes átszerelési, szállítási, forgalomba helyezési, papírozási hercehurcával jobban kijössz, mintha itthon vagy egyéb balkormányos eus országban vennél?

Link to comment
Megosztás:

És mindez megéri egy ilyen kaliberű autónál? Nem piszkálódom, csak tudatlan vagyok e téren. Az összes átszerelési, szállítási, forgalomba helyezési, papírozási hercehurcával jobban kijössz, mintha itthon vagy egyéb balkormányos eus országban vennél?

Ha csak annyi lenne amit a fentiekben leírtam akkor persze megérné, de ha már a tűzfalat is hegeszteni kell akkor hanyagolós. Ez most annyira nem tetszik, megvan erre is az alternatívám, legalább német az is:)

Azért köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

a kuplungpedál benyomáskor és felengedéskor nyikorog,már idegesit a hangja.Mi lehet a baja??

Fújkáld be vmi kenőanyaggal a tengelyt, rudazatot, gumitömítést... Ha befekszel a műszerfal alá, látni fogod, miről beszélek. Én láncolajzó sprét használtam...
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy vetted észre? Ill autóztál törött rugóval is?

A bal hátsót műszakin vették észre. Tehát igen autóztam törött rugóval is (Nem nem lehetett érezni az autó viselkedésén semmit) cserélték. A jobb hátsót fékdob festésnél vettem észre én mikor megvolt emelve az autó. Előtte kb. egy héttel a benzinszűrő cserénél néztem alá akkor egyben volt. Szóval igen megint autóztam törött rugóval. Ezt már én cseréltem az említett starline ra és hogy kerek legyen akkor levettem azt is amit az Opeléknál beraktak. Most tuti egyforma két új rugó van hátul.

A két régi körülbelül egy hónap különbséggel törött el... Pedig nem rallyzok én se. A csere óta nem voltam az autó alatt szóval remélem még egyben vannak!

:D

Pár oldallal korábban grofbandival kitárgyaltuk, ott találsz a hozzászólásomnál képet is a törött rugóról

Üdv!

Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A bal hátsót műszakin vették észre. Tehát igen autóztam törött rugóval is (Nem nem lehetett érezni az autó viselkedésén semmit) cserélték. A jobb hátsót fékdob festésnél vettem észre én mikor megvolt emelve az autó. Előtte kb. egy héttel a benzinszűrő cserénél néztem alá akkor egyben volt. Szóval igen megint autóztam törött rugóval. Ezt már én cseréltem az említett starline ra és hogy kerek legyen akkor levettem azt is amit az Opeléknál beraktak. Most tuti egyforma két új rugó van hátul.

A két régi körülbelül egy hónap különbséggel törött el... Pedig nem rallyzok én se. A csere óta nem voltam az autó alatt szóval remélem még egyben vannak!

:D

Pár oldallal korábban grofbandival kitárgyaltuk, ott találsz a hozzászólásomnál képet is a törött rugóról

Üdv!

Gábor

Visszakerestem, tényleg meredek, hogy nem lehetett észrevenni. Enyém még csak 6 éves, még bírnia kell :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy furcsa problémával fordulok hozzátok, g astra x20DTL motorral lasú gyorsitáskor 1500-as fordulatnál elkezd dadogni elmegy a az erő belőle a gázpedál nem reagál aztán minden ok nélkül újra elkezd húzni ez körülbelül 2-3-másodpercig tart és főleg 1,2, sebesség fokozatban lehet érezni . A turbó vadonat új de a rédivel is csinálta az EGR szelep nincs berohadva anincs hibakód tárolva és nem is ad ki semmi hibát nagyon sok szerelő nézte már de senki nem jött rá még a hiba okára hátha járt már valaki igy. Vagy ha tudtok valaki opel szakit gödöllő környékén azt nagyon szivesen elfogadnám.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok

Z14XE vezérműszíjkészletet hol érdemes venni? GM minőségpárti vagyok, van ennél jobb formula?

köszi

Én márkaszervizbe vittem. No nem azért mert feltétel nélkül hiszem hogy ott értenek hozzá a legjobban, hanem ott adtak korrekt ajánlatot. Gari van rá, bejegyzésre kerül, elvileg gyári alkatrészek gyári technológia/ szakszerű eljárás.. Teljes vezérlés csere 52ezer Ft volt. Ebben a vízpumpa is benne van... (Szerviz4+ keretén belül...)

Link to comment
Megosztás:

Üzemmelegen zakatolnak a hidrotőkék (nem csattog, de belülről is hallani). 1000-2000 fordulat/p között, azon belül is 1500 környékén hallani leginkább. Hideg-középmeleg motornál nincs ez a jelenség. Olaj 5w30 fuchs titan gt1 pro flex, de volt már 5w40-es is (ill szerviz 10w40-nel töltötte régen...)

Lehet a hidrotőkét tisztítani hogy megszűnjön a hangjelenség? Mit kell hozzá lebontani?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Lecserélném a hűtőfolyadékot, leeresztőt találok valahol? 2000 évjárat, X16XEL, 1,6 16 V benzin

illetve milyen márkát, és koncentrációt ajánlanátok?

Nekem X14XE-nél ha szemben állsz a kocsival, akkor a hűtőn alul, bal oldalt van egy műanyag, ricnizett csavar, az a leeresztője.

Szerintem a legmegfelelőbb bele a GM piros tömény fagyálló+desztvíz fele-fele arányban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma gyertyacsere volt a verdában. Eredeti kétpólusú GM került bele.

Eredeti...? A gyertyán körbefutó felirat szerint FLR8LDCU RUSSIA. :eek:

Nos ezzel a RUSSIA felirattal előítéleteim vannak.

Én is ilyet kaptam bele tavasszal, több autósboltossal is beszéltem ezügyben és állítólag már csak ott gyártják.

Remélem a minőség azért megmaradt...

Link to comment
Megosztás:

Nekem X14XE-nél ha szemben állsz a kocsival, akkor a hűtőn alul, bal oldalt van egy műanyag, ricnizett csavar, az a leeresztője.

Szerintem a legmegfelelőbb bele a GM piros tömény fagyálló+desztvíz fele-fele arányban.

megtaláltam, köszönöm, nekem is ott van.

mennyi folyadék kell bele? klímás, ha számít. valamint hogyan kell utána légteleníteni?

Link to comment
Megosztás:

megtaláltam, köszönöm, nekem is ott van.

mennyi folyadék kell bele? klímás, ha számít. valamint hogyan kell utána légteleníteni?

4L-t szoktam bekevern, ami nálam elég szokott lenni. 5L-t ha bekervesz, akkor marad még későbbre is, ha utána kellene tölteni.

Külön légteleníteni nem kell, megoldja magának. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.