Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nézd, ha majd felém jársz, szívesen körbevezetlek a gyárunkban (cirka 1300főt foglalkoztatunk), akkor láthatod hogy bizony nem Made in Hungary kerül rá sok esetben. Ha pl a Bosch gyártósort vesszük alapul, akkor azt kell tudni, hogy a gyártósor és a szerszámok/eszközök a Bosch tulajdona, minden beépülő alkatrész beszállítóját ő választja ki (99%-ban német), az összeszerelés-tesztelés-csomagolás nálunk történik, a késztermékre Made in Germany kerül. De tudok mutatni számos más példát is más nagynevű gyártó vonatkozásában, komplett elektronikai egységek kapcsán. Leesne az állad hogy milyen nagynevű autógyáraknak/alkatrész beszállítóknak gyártunk/szerelünk alkatrészeket és mennyire kis hányadukra kerül Made in Hungary felirat.

A fehérvári Denso termékei is Made in Hungary :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Azt hiszem itt megkapom a választ a problémámra :) Van egy a képen látható 5ajtós g-m.Cseréltem új lengés csíllapitokat elöl hátul mert elfáradtak. hátúlra bilstein elől is monroe van szóval nem a legócskábbat akartam megvenni,de azt hittem megszűnik ami mindig is zavart.Kanyarban fel akar burulni annyira instabil.Mi felénk elég kanyargos utak vannak 60-70-él már az ásványvizes palack ide oda gurul a hátsóülésen.Mindenkinek ilyen a G-je vagy mit csináljak vele ne legyen ilyen.
Normál nyomtáv nincsen nyomtávszélesítőm lemezfelni.Amikor megpakolom vagy többen is ülünk benne nem ül a hátulja a rugók nem hinném hogy oda lennének.
Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Azt hiszem itt megkapom a választ a problémámra :) Van egy a képen látható 5ajtós g-m.Cseréltem új lengés csíllapitokat elöl hátul mert elfáradtak. hátúlra bilstein elől is monroe van szóval nem a legócskábbat akartam megvenni,de azt hittem megszűnik ami mindig is zavart.Kanyarban fel akar burulni annyira instabil.Mi felénk elég kanyargos utak vannak 60-70-él már az ásványvizes palack ide oda gurul a hátsóülésen.Mindenkinek ilyen a G-je vagy mit csináljak vele ne legyen ilyen.

Normál nyomtáv nincsen nyomtávszélesítőm lemezfelni.Amikor megpakolom vagy többen is ülünk benne nem ül a hátulja a rugók nem hinném hogy oda lennének.

Köszönöm!

Cserélj stabilizátor pálcákat, és stab. rúd szilenteket elöl. Ha azok kivannak, akkor lesz ilyen instabil.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 5 ajtós G Astramra 195/65R15 kerekek kerültek. Nincs is vele semmi gond fekszik vele az úton az autó mint annak rendje és módja. egyetlen gond, hogy ha 5en beülünk az autóba akkor a jó magyar utaknak köszönhetően sajnos, van hogy hátul a gumi elkapja a műanyagot.... Tudom, hogy ez nem váltó méret és nagyobb mint a gyári. De olyanra gondoltam még (a hátsó rugók újak, törés miatt) most gyári gátlók vannak bent amik olajosok. Sajnos már kezdenek szivárogni így kérdéses meddig futnak még, műszakin még nem jelentkezett hiba, de már látszik, hogy enged némi olajat. Namost ha úgy is majd cserélni kell, 1: csak gázosat találtam, 2 azt hallottam a gázossal jóval keményebb lesz a futómű az olajoshoz képest.

Jól gondolom, hogy gázos gátlókkal esetleg megoldódhat az 5 személyes utazás során az út által keltett nagyobb lengések miatti kerék-műanyag találkozás?

Link to comment
Megosztás:

A fehérvári Denso termékei is Made in Hungary :icon1:

Szerződéses bérgyártáskor nem nagyon szokták a valós gyártási helyszínt feltüntetni. A Denso "saját" üzemében gyárt a saját technológiájával (maga által választott beszállítókkal a háttérben), nem pedig bérbe adta a gyártósort X cégnek és ott gyártat a saját eszközeivel (biztosítva a hátteret). Magyarországon az utóbbi a jellemzőbb... Ilyen esetekben nem Hungary kerül a termékre.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, kész az éves karbantartás, 10. szülinapja alkalmából most kapott egy dexos 2-t teljesítő 5w-30as olajat az eddigi GM jóváhagyást nélkülöző 10w-40es helyett a gép, kíváncsian várom, milyen lesz. Emellett lehet megvan a 0300 és 0303 hibakódok oka is, a kocsiban volt 3 db külső állapota alapján 1000 éves (talán még gyári?), látszólag jól működő NGK gyertya, illetve pont a 3. hengernél egy másik márkájú, kopott közéelektródajú, ami olyan fehér volt, mintha nem is ment volna egyáltalán a henger, pedig közvetlenül szervíz előtt volt egy 200 km-es útja, és nem tűnt úgy, mintha csak 3 henger működne. Most kapott 4 db új kétpólusú NGK-t, remélem ezzel búcsút inthetek a hibának.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, kész az éves karbantartás, 10. szülinapja alkalmából most kapott egy dexos 2-t teljesítő 5w-30as olajat az eddigi GM jóváhagyást nélkülöző 10w-40es helyett a gép, kíváncsian várom, milyen lesz. Emellett lehet megvan a 0300 és 0303 hibakódok oka is, a kocsiban volt 3 db külső állapota alapján 1000 éves (talán még gyári?), látszólag jól működő NGK gyertya, illetve pont a 3. hengernél egy másik márkájú, kopott közéelektródajú, ami olyan fehér volt, mintha nem is ment volna egyáltalán a henger, pedig közvetlenül szervíz előtt volt egy 200 km-es útja, és nem tűnt úgy, mintha csak 3 henger működne. Most kapott 4 db új kétpólusú NGK-t, remélem ezzel búcsút inthetek a hibának.

Nem 60ezer km-ként kellene cserélni az XE motorokban a gyertyát? (Amikor én vettem, azonnal cseréltem...) Kíváncsi leszek hogy Neked milyen tapasztatod lesz a kenőanyag váltás kapcsán. Nekem is minden szerviz 10w40-es olajat javasolt bele (szakszervizek azt is tették bele, Castrol-t vagy GM-et), most Magnatec 5w40 C3 van benne és nem tetszik a hangja, szerintem 10w-s olajjal csendesebb és simább volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem 60ezer km-ként kellene cserélni az XE motorokban a gyertyát? (Amikor én vettem, azonnal cseréltem...) Kíváncsi leszek hogy Neked milyen tapasztatod lesz a kenőanyag váltás kapcsán. Nekem is minden szerviz 10w40-es olajat javasolt bele (szakszervizek azt is tették bele, Castrol-t vagy GM-et), most Magnatec 5w40 C3 van benne és nem tetszik a hangja, szerintem 10w-s olajjal csendesebb és simább volt.

Vásárláskor elvileg gyertya csere is volt, azóta kb. 20000 km ment bele, fene se gondolta, hogy kimaradt (akkor sajna nem voltam ott), most viszont minden műveletet követtem. Az olajjal eddig nincs sok tapasztalatom, nem vettem észre semmi változást, bár csak pár km város van benne, holnap vagy holnapután lesz hosszabb úton, meglátjuk van-e valami változás ha meghajtom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátso dobot cseréltem a kocsin,viszonylag jol fog.A problémám nem is ez hanem,ma kèziféken állitottam 5 kattanás most a max,de azt vettem észre hogy 3kattintásnál a bal oldal kézzel tekerve elég jol fog,a jobboldal viszont kézzel tekerve érezhetően kevesebbet fog.Ami a pláne az egészben hogy a jobboldal ha menet közben fékezek mégis sokkal jobban melegszik.Most akkor hogy is van ez?Dobot leszedtem az önbeálliton is állitottam de semmi...mi lenne akkor a jo modszer,mert ha belegondoltok a hiba forditott.Vagy nem?Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Van eladó Dolz vízpumpám, (AO-136) párom z16xe-be vettük, persze, hogy nem ez kellett bele... :D 5.000+postaköltségért odaadom. Vagy Veszprém, Szfv útvonalon személyesen is megoldható...

x/z14/16xe F illetve G Astrákhoz jó.

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006. évi G Astrához milyen benzinszűrőt érdemes venni?

Néztem Cromaxnál, de elég nagy a választék.

Köszi!

Mindegy. Persze jobban alszol majd ha nem a legolcsóbbat de nem kell a "gyári"-hoz ragaszkodni. HansPries, Meyle szinte mindig van a polcon náluk, ezek már simán jók.

Tök fölösleges egy 80ezret futott kocsiban cserélni...

Elvileg valóban nem lehet baja, de előfordulhat hogy valamiért nincs rendben az a pumpa (léteznek gyári hibák vagy megmagyarázhatatlanan anyagfáradások amik nem általánosak), egy ránézéssel ellenőrizhető ill. kézzel megforgatva is beszédes. (Asszem az XEP-nél már a vezérlést sem kell levenni az ellenőrzéshez.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.