Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Röviden: igen.

Bővebben kifejtve azonban ott nem csak kijelzőt cserélsz hanem komplett computert ami a kijelzővel együtt van ugyan és tudja az általad írt funkciókat, viszont ez még vajmi kevés. ELőször is kell hozzá a vezetékkötege, egy BC kapcsolós ablaktörlőkar hogy legyen mivel a funkcióit váltogatnod, valamint egy rakás szenzor is, mert ez a computer még tud figyelmeztetni folyadékszintekre (olaj, hűtőfolyadék, ablakmosó), fékbetét kopottságára, valamint izzófigyelő is van benne.

Szvsz minden szükséges alkatrészt számítva még bontóban sem kapod meg a cuccot 50e forint alatt, szóval nem biztos hogy megéri.

Link to comment
Megosztás:

Nos a hülyének is lehet szerencséje, az lennék én. Elég olcsón sikerült megúsznom a lámpacserét.....

Íme pár kép, ha netán érdekel valakit:

Előtte: http://kepkezelo.com/images/5qmhrs66as5z0oosh6a.jpg

Utána: http://kepkezelo.com/images/13emhev3e4gsl9azbn.jpg

http://kepkezelo.com/images/y0qu7d273zmu6e03wlyw.jpg

A tesztel és a beállításokkal most végeztem, és meg vagyok elégedve, még a végén látok valamit. :)

Bár most a bal oldali ködlámpát hiába tekergetem, nem változik a szórásképe, fuck.... Majd holnap megnézem.

S ha már igy nekiálltam a vasnak, lekaptam az ablaktörlő karokat (könnyen lejött) és a szélvédő elötti müanygokat, hogy a víz elvezető csatornákat megtisztitsam. Bár nem kellett. Beleöntöttem egy kis vizet és szépen levezette ahova kell.

Na de ekkor ért egy kis meglepi, a szélvédő alján lévő diszléc vagy mi, hát rohadtúl néz ki. Ezt kukázni kell, már megint egy 10es. :)

Ez gyárilag csak beleszorul a nútba, vagy érdemes egy kis szilóval rögzíteni, bár nekem most csak símán a kezemben maradt. :_)

qi0yxhmmufp196y4e646.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos a hülyének is lehet szerencséje, az lennék én. Elég olcsón sikerült megúsznom a lámpacserét.....

Íme pár kép, ha netán érdekel valakit:

Előtte: http://kepkezelo.com/images/5qmhrs66as5z0oosh6a.jpg

Utána: http://kepkezelo.com/images/13emhev3e4gsl9azbn.jpg

http://kepkezelo.com/images/y0qu7d273zmu6e03wlyw.jpg

Ez alighanem olyan mint az enyém.

Link to comment
Megosztás:

Nos a hülyének is lehet szerencséje, az lennék én. Elég olcsón sikerült megúsznom a lámpacserét.....

Íme pár kép, ha netán érdekel valakit:

Előtte: http://kepkezelo.com/images/5qmhrs66as5z0oosh6a.jpg

Utána: http://kepkezelo.com/images/13emhev3e4gsl9azbn.jpg

http://kepkezelo.com/images/y0qu7d273zmu6e03wlyw.jpg

A tesztel és a beállításokkal most végeztem, és meg vagyok elégedve, még a végén látok valamit. :)

Bár most a bal oldali ködlámpát hiába tekergetem, nem változik a szórásképe, fuck.... Majd holnap megnézem.

S ha már igy nekiálltam a vasnak, lekaptam az ablaktörlő karokat (könnyen lejött) és a szélvédő elötti müanygokat, hogy a víz elvezető csatornákat megtisztitsam. Bár nem kellett. Beleöntöttem egy kis vizet és szépen levezette ahova kell.

Na de ekkor ért egy kis meglepi, a szélvédő alján lévő diszléc vagy mi, hát rohadtúl néz ki. Ezt kukázni kell, már megint egy 10es. :)

Ez gyárilag csak beleszorul a nútba, vagy érdemes egy kis szilóval rögzíteni, bár nekem most csak símán a kezemben maradt. :_)

Az a csík alapból kuka. Nekem gari lejárta után kezdett el felpuposodni, és a rozsda miatt.

Hogy az új mennyivel jobb, az is bírja 2-3 évig. :(

Igen ez minimum 10e. Vagyis most nézem, van után gyártott a cromaxban. Lehet én is benevezek egyre. pedig féléve akartam venni, akkor csak gyári volt....

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2014. január 2-án ütköztem valami vadállattal útközben, aminek az lett a következménye, hogy a vízhűtőm összetört.

Az új vízhűtő megvan, de a beszerelésnél akadályba ütköztünk. Az alulról tartó gumitartó is eltűnt az ütközés során.

Tehát nekem olyan valamire lenne szükségem, ami ezt pótolná. A Cromax-ban megrendeltem ezt: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=&flypage=shop.flypage&product_id=212719&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---

Na most itt az első két képen szereplő gumibakot kaptam kézhez, de az nem illik az én kocsimhoz. A harmadik képen található gumi kellene nekem, de azt már állítólag nem gyártják. Tudtok-e segíteni, hogy az új gumibakot milyen módon lehet beépíteni a hűtő alá. Egy ilyen O alakú vaslyukban kellene rögzíteni. A Cromax-nál nem tudtak segíteni a dolgon.

Várom a mielőbbi válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2014. január 2-án ütköztem valami vadállattal útközben, aminek az lett a következménye, hogy a vízhűtőm összetört.

Az új vízhűtő megvan, de a beszerelésnél akadályba ütköztünk. Az alulról tartó gumitartó is eltűnt az ütközés során.

Tehát nekem olyan valamire lenne szükségem, ami ezt pótolná. A Cromax-ban megrendeltem ezt: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=&flypage=shop.flypage&product_id=212719&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---

Na most itt az első két képen szereplő gumibakot kaptam kézhez, de az nem illik az én kocsimhoz. A harmadik képen található gumi kellene nekem, de azt már állítólag nem gyártják. Tudtok-e segíteni, hogy az új gumibakot milyen módon lehet beépíteni a hűtő alá. Egy ilyen O alakú vaslyukban kellene rögzíteni. A Cromax-nál nem tudtak segíteni a dolgon.

Várom a mielőbbi válaszotokat!

Ha gondolod korbenezek..max leveszem az egyik bolcsorol. Postazni viszont nem szeretnem.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha gondolod korbenezek..max leveszem az egyik bolcsorol. Postazni viszont nem szeretnem.

Köszönöm, spzoli!

Egyelőre úgy néz ki, hogy van megfelelő a Unixnál és kedden már itt is van. Szólok, ha mégsem boldogulok.

Egyébként a békéscsabai Opelnél is megizzadt egy kicsit a raktáros, amikor ilyen alkatrészt kerestem. :-)

Link to comment
Megosztás:

Ma jött el az ideje a vezérlés cserének. Szétkaptuk, de ránézésre minden komponens nagyon jó állapotban volt, semmi kopás vagy repedés, lötyögés stb.. Amíg a cimbora beszórta az új alkatrészeket, addig én kicseréltem a gyertyákat, kipucoltam a fojtószelepet illetve az egr szelepet. Egyikben sem volt semmi komoly redva, gyertyák is szépen kiégve. Igazából a szervíz előtt sem volt semmi baja, de valahogy az alkatrészek cseréje és takarítása után, mintha teljes lenne a ménes. Nem tudom, hogy pontosan melyik komponens okán, vagy mindegyik miatt lett jobb egy picivel. Fene tudja, a lényeg, hogy eddig sem volt hangja, csak a hosszbordás zümmögött, de most szinte hangtalan lett és jobban hasít, mint korábban.

Link to comment
Megosztás:

Ma jött el az ideje a vezérlés cserének. Szétkaptuk, de ránézésre minden komponens nagyon jó állapotban volt, semmi kopás vagy repedés, lötyögés stb.. Amíg a cimbora beszórta az új alkatrészeket, addig én kicseréltem a gyertyákat, kipucoltam a fojtószelepet illetve az egr szelepet. Egyikben sem volt semmi komoly redva, gyertyák is szépen kiégve. Igazából a szervíz előtt sem volt semmi baja, de valahogy az alkatrészek cseréje és takarítása után, mintha teljes lenne a ménes. Nem tudom, hogy pontosan melyik komponens okán, vagy mindegyik miatt lett jobb egy picivel. Fene tudja, a lényeg, hogy eddig sem volt hangja, csak a hosszbordás zümmögött, de most szinte hangtalan lett és jobban hasít, mint korábban.

Nem "hazabeszélni" szeretnék, de véleményem és tapasztalatom szerint, az Z_XE motoroknak van a legkulturáltabb hangja. Halkabb az X-es szériánál, és selymesebb a Twinport-nál. Előbbitől talán egy picit jobban összecsiszoltabb technológia (hiszen erről szól ha a gyártó frissít a termékén), az utóbbi láncos vezérlésének van egy sajátos hangja -orgánuma- amitől nem kifejezetten csendes a motor.

Link to comment
Megosztás:

Nem "hazabeszélni" szeretnék, de véleményem és tapasztalatom szerint, az Z_XE motoroknak van a legkulturáltabb hangja. Halkabb az X-es szériánál, és selymesebb a Twinport-nál. Előbbitől talán egy picit jobban összecsiszoltabb technológia (hiszen erről szól ha a gyártó frissít a termékén), az utóbbi láncos vezérlésének van egy sajátos hangja -orgánuma- amitől nem kifejezetten csendes a motor.

Amúgy az azért érdekes, hogy az F-es astrám még ennél is jóval halkabb volt. Előfordult, hogy megálltam a pirosnál, és a haver meg kiröhögött, hogy milyen kocsi ez, hogy leállt a motor. És akkor érte a döbbenet, hogy bizony ez ilyen halk. Persze neki füstölője van (golf tdi) , ami minden csak nem halk. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma jött el az ideje a vezérlés cserének. Szétkaptuk, de ránézésre minden komponens nagyon jó állapotban volt, semmi kopás vagy repedés, lötyögés stb.. Amíg a cimbora beszórta az új alkatrészeket, addig én kicseréltem a gyertyákat, kipucoltam a fojtószelepet illetve az egr szelepet. Egyikben sem volt semmi komoly redva, gyertyák is szépen kiégve. Igazából a szervíz előtt sem volt semmi baja, de valahogy az alkatrészek cseréje és takarítása után, mintha teljes lenne a ménes. Nem tudom, hogy pontosan melyik komponens okán, vagy mindegyik miatt lett jobb egy picivel. Fene tudja, a lényeg, hogy eddig sem volt hangja, csak a hosszbordás zümmögött, de most szinte hangtalan lett és jobban hasít, mint korábban.

Kopó vízpumpának is lehet hangja, a használt, kissé lógó görgők is zümmöghetnek már egy kicsit.

Nekem is meglesz hamarosan a vezérlés-, meg a kipufogó cserém. Már az utóbbi miatt is biztos csendesebb lesz a gép.

Egyébként valóban a Z..XE talán a legcsendesebb, legselymesebben járó motor a G Astrában, legalábbis az általam is vezetett X..XE, Z..XEP párost megelőzi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Y17dt motornál hosszbordás ékszíjat szeretném levenni.(klíma kompresszor kuplung csere miatt,legalábbis remélem az a ludas és nem az egész klíma kompresszor).

'Így csináld"-ban olvastam,hogy először a generátort kell meglazítani,utána a feszítő görgőt.(Ezt sajnos a 68 le-s mocira írja).

Y17dt-nél mi az eljárás,illetve hogyan mükszik ez a feszítő görgő?

Hogyan lazítom meg a feszítő görgőt,mit kell rajta pontosan kicsavarni,hogy lazuljon az ékszíj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Y17dt motornál hosszbordás ékszíjat szeretném levenni.(klíma kompresszor kuplung csere miatt,legalábbis remélem az a ludas és nem az egész klíma kompresszor).

'Így csináld"-ban olvastam,hogy először a generátort kell meglazítani,utána a feszítő görgőt.(Ezt sajnos a 68 le-s mocira írja).

Y17dt-nél mi az eljárás,illetve hogyan mükszik ez a feszítő görgő?

Hogyan lazítom meg a feszítő görgőt,mit kell rajta pontosan kicsavarni,hogy lazuljon az ékszíj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Most, hosszbordás, vagy ékszíj? :) Na de félre a szőrszálhasogatással. :) Ha emlékeim nem csalnak akkor a feszítőt egy 15-ös villáskulcsal a tűzfal felé tolod és lelazul a szíj. Ha van aknád és ketten vagytok akkor egy 100as szöggel ki is tudod támasztani, van ott egy furat, bár a te esetedben ez nem létszükséglet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha élek a gyanúperrel, hogy megint az egr miatt rángat és melegen nehezen indul (pedig pár hónapja lett tisztítva), akkor lehúzhatom az egr csatlakozóját egy pár próbakör erejéig? Mert ha úgy is rángat, akkor mennék tovább a fojtószelephez, csak előtte kizárnám a játékból az egr-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a reflektor kapcsoló elkopott, és véletlenszerűen, bármilyen kisebb bukkanóra átvált tompítottról távolságira. Ezt a kapcsolót kellene kicserélnem, és a kérdésem, hogy a kormányt le kell-e venni hozzá?

az autó egyébként egy 1.4-es Astra G kombi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a reflektor kapcsoló elkopott, és véletlenszerűen, bármilyen kisebb bukkanóra átvált tompítottról távolságira. Ezt a kapcsolót kellene kicserélnem, és a kérdésem, hogy a kormányt le kell-e venni hozzá?

az autó egyébként egy 1.4-es Astra G kombi

Nem kell levenni, csak a kormány burkolatot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a reflektor kapcsoló elkopott, és véletlenszerűen, bármilyen kisebb bukkanóra átvált tompítottról távolságira. Ezt a kapcsolót kellene kicserélnem, és a kérdésem, hogy a kormányt le kell-e venni hozzá?

az autó egyébként egy 1.4-es Astra G kombi

A kormányt nem kell levenni!

Ha érdekel van itthon egy gyári használt kormánykapcsolóm. Tempomat beépítés miatt lett kivéve. Szerintem meg tudunk egyezni ha érdekel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha élek a gyanúperrel, hogy megint az egr miatt rángat és melegen nehezen indul (pedig pár hónapja lett tisztítva), akkor lehúzhatom az egr csatlakozóját egy pár próbakör erejéig? Mert ha úgy is rángat, akkor mennék tovább a fojtószelephez, csak előtte kizárnám a játékból az egr-t.

Ha meg van szorulva, akkor hiába veszed le a csatit, akkor is meg lesz szorulva és nyitva lesz. Csak egy hibalámpát fogsz cserébe kapni. Le kell vakolni és akkor derül ki, hogy tényleg az volt a gond, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Ha élek a gyanúperrel, hogy megint az egr miatt rángat és melegen nehezen indul (pedig pár hónapja lett tisztítva), akkor lehúzhatom az egr csatlakozóját egy pár próbakör erejéig? Mert ha úgy is rángat, akkor mennék tovább a fojtószelephez, csak előtte kizárnám a játékból az egr-t.

Csatlakozom az előttem szóló Ricsi89-hez.

Készíttess egy ilyet,

Z14XE__AGR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ha nem akarsz szenvedni a szeleppel.
Pár éve nekem ez van fenn, azóta semmi probléma. Ráadásul a motort se fogod a saját ...-val etetni.
Link to comment
Megosztás:

Ha élek a gyanúperrel, hogy megint az egr miatt rángat és melegen nehezen indul (pedig pár hónapja lett tisztítva), akkor lehúzhatom az egr csatlakozóját egy pár próbakör erejéig? Mert ha úgy is rángat, akkor mennék tovább a fojtószelephez, csak előtte kizárnám a játékból az egr-t.

Ez is pénz, de ha ez lesz a megoldás, akkor nem a világ...

https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

Link to comment
Megosztás:

Köszi. De itt nem kéne helynek lennie a szelepnek? Vagy ez a félrefordítós verzió? (Hogy tudjon mozogni és ne sárgázzon.)

Igen, ez a félrefordítós változat lehet. Nem látom olyan vastagnak, hogy ebbe bele lehessen marni a szelep helyét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.