Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

7 órája, Tibi(1) írta:

Castrol volt benne mindig 5w30,csak most egy ismerős vett több 0w40 est,az is castrol,ès ezt tudnàm beltenni,csak nem tudtam hogy az 5w30 utàn,jó lenne e a 0w40 is esetleg??mert ugye az hígabb is,hogy nem e ennè majd picit.....

az 5W30 a "hígabb olaj", nem a 0w40...

Ha azt nem eszi, akkor a 0W40-et se fogja jobban enni...

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/17-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-1-resz

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/20-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-2-resz

Link to comment
Megosztás:

7 órája, csicsó írta:

A GM alkatrészt sem gyárt,így azokban is ugyanugy benne van a kockázat

 

6 órája, Janó32 írta:

Ennyi a lényeg. Mondjuk van a piacon még bőven más olyan szereplő, aki szintén csak veszi valahonnan a kenőanyagot és csak csomagolja (vagy még azt sem). De ez az alkatrészekre is igaz. 

Na igen, ettől van gond lassan mindennel. Éppen ezért törekszem arra, hogy ha lehet és nem nagyságrendekkel drágább, akkor a prémium irányba kell mozdulni. Ez igaz kenőanyagra, üzemanyagra, alkatrészre. Mindezt annak a tudatában teszem, hogy már több mint 10 éve autóipari minőségbiztosításban dolgozom mérnökként, és tudom h mint jelent az hogy bérgyártat egy autóipari beszállító... 

A GM gyárt termosztátot?  ;-)

Nem, de egy mezei alkatrészről relatíve egyszerűen kiderül ha sz*r.

Az olaj ennél bonyolultabb ügy, évekig tolhatod bele anélkül, hogy észrevennéd, hogy káros.

Míg egy termosztátnál, gertyánál stb. egyértelműen kiderül, hogy nem működik, legközelebb már nem olyat veszel...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

 

Nem, de egy mezei alkatrészről relatíve egyszerűen kiderül ha sz*r.

Az olaj ennél bonyolultabb ügy, évekig tolhatod bele anélkül, hogy észrevennéd, hogy káros.

Míg egy termosztátnál, gertyánál stb. egyértelműen kiderül, hogy nem működik, legközelebb már nem olyat veszel...

Sokszor azt tapasztalom magam is, hogy bármennyire is derül ki egyértelműen, elsőre, hogy valami rossz, már megvetted, vissza nem cserélk stb. 1x kiadtad érte a pénzt. Már nyereség annak aki előállította. nem ördöngösség.

Lassan már ott tartunk, hogy az autó-alkatrészekben, kenőanyagokban, üzemanyagokban is csak akkor lehetünk biztosak, ha magunknak készítjük el. Úgy gondolom hiába a hologramos zárjegy, meg a többi okosság. Mindent lehet hamisítani.

De lehet csak egyszerűen el kell fogadni, hogy minden így és ennek a tudatában készül és már régen nem ott tartunk, hogy egy autót megveszel és életed végéig kitart....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, Handbrake írta:

Sokszor azt tapasztalom magam is, hogy bármennyire is derül ki egyértelműen, elsőre, hogy valami rossz, már megvetted, vissza nem cserélk stb. 1x kiadtad érte a pénzt. Már nyereség annak aki előállította. nem ördöngösség.

Lassan már ott tartunk, hogy az autó-alkatrészekben, kenőanyagokban, üzemanyagokban is csak akkor lehetünk biztosak, ha magunknak készítjük el. Úgy gondolom hiába a hologramos zárjegy, meg a többi okosság. Mindent lehet hamisítani.

De lehet csak egyszerűen el kell fogadni, hogy minden így és ennek a tudatában készül és már régen nem ott tartunk, hogy egy autót megveszel és életed végéig kitart....

A gyártók nem az új autók eladásából hanem az alkatrészek eladásából élnek. Meg ugye fogyasztói társadalom van már régóta. Régen évtizedekig gyártottak egy típust, éppen ezért a szakik a kisujjukból kirázták mi a baja a kocsidnak ha elvitted hozzájuk, mert már ezer ilyet láttak az évek alatt. Most évente kijön egy új típus és nem azért hogy te a régiben ücsörögjél 50-10 évig. Ebből következik szerintem hogy a szerelők sem tudnak annyit egy adott márka egy adott típusáról mint amikor még csak 3 fajta volt belőle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

A gyártók nem az új autók eladásából hanem az alkatrészek eladásából élnek. Meg ugye fogyasztói társadalom van már régóta. Régen évtizedekig gyártottak egy típust, éppen ezért a szakik a kisujjukból kirázták mi a baja a kocsidnak ha elvitted hozzájuk, mert már ezer ilyet láttak az évek alatt. Most évente kijön egy új típus és nem azért hogy te a régiben ücsörögjél 50-10 évig. Ebből következik szerintem hogy a szerelők sem tudnak annyit egy adott márka egy adott típusáról mint amikor még csak 3 fajta volt belőle.

Ezért segítség egy  fórum, egy közösség. A tanács, tapasztalatmegosztás ingyen van, a tudat, hogy segíthetsz másoknak is megfizethetetlen. :)

  • Like 7
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 05. at 21:14, csicsó írta:

Megvolt a vezérlés csere:láncszett+vizpumpa+termosztát+szelepfedél tömités+karter tömités=60ezerFT+munkadíj 25ezerFT

Most már olyan hangja van mint egy benzines motornak:)A feszitő már teljesen kinnt volt,annyira nyúlott volt a lánc a szerelö szerint

Még egy olajcsere lesz meg 4db GM gyertya

Olajba GM 5W30-on gondolkodom hacsak valaki le nem beszél róla...

Ma megrendeltem a Mobil 3000 xe 5w-30-at,Mann szűrővel...:)

Filter shopbol vettem,mennyi idö alatt hozzák meg?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

59 perce, csicsó írta:

Ma megrendeltem a Mobil 3000 xe 5w-30-at,Mann szűrővel...:)

Filter shopbol vettem,mennyi idö alatt hozzák meg?

Szerda este rendeltem, péntek reggel adta volna át a futár... (Abból hétfő lett, mert nem voltam pénteken elérhető a megadott címen...)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Én meg bűnözök! :)

Most rendeltem meg:

https://filterabc.hu/spd/M_NL_4/MOBIL-1-New-Life-0W40-4L

Meg nyomok majd egy ilyet is...

https://filterabc.hu/WYNNS_Engine_Flush_325_ml

Azóta nem szemezek a Wynns termékeivel, amióta valami cikkben láttam (vagy egy riportban a tévében?), hogy rajtaütöttek valami Magyarországi telephelyen ahol hamis cuccok (kenőanyagok és szerelési kellékek) voltak és egy hangárnyi Wynns flakonjuk volt... 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Janó32 írta:

Azóta nem szemezek a Wynns termékeivel, amióta valami cikkben láttam (vagy egy riportban a tévében?), hogy rajtaütöttek valami Magyarországi telephelyen ahol hamis cuccok (kenőanyagok és szerelési kellékek) voltak és egy hangárnyi Wynns flakonjuk volt... 

1,5 deci akármivel olyan nagy kárt nem tudok okozni. Feltételezem...

Link to comment
Megosztás:

megdöbbentő, mennyire kevés és apró különbség lehet, ami elárulja az ügyesen csomagolt hamisítványt:

http://xn--2111-43da1a8c.xn--p1ai/vybor-komplektuyushih/1205-motor-oil-fake.html?showall=1

 

a motult nézegettem, gyakorlatilag csak az olaj színe és hatoldali ragasztott füzet hiánya lehet árulkodó....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Azt is hamisítják :)

Az a baj, hogy már mindent sajnos. De idő kérdése, még egy két hét és a hamison is lesz UV festékes számsor..... sajnos itt már az ember nem biztos semmiben sem. Persze elvből prémium márkát vesz, mert bízik abban, hogy a magasabb árat meg az "átcimkéző" teszi zsebre...... Az életben 3 dolog biztos, csak, hogy egy klasszikust idézzek: A halál, az adó és a létszám! :)

 

Más:

 

Kicsit segítsetek, a toronycsapágy cserén gondolkodom, ha már új lengéscsillapítókat is teszek be. Lehet csak csapágyat is venni, vagy csak kompletten létezik?

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

Az a baj, hogy már mindent sajnos. De idő kérdése, még egy két hét és a hamison is lesz UV festékes számsor..... sajnos itt már az ember nem biztos semmiben sem. Persze elvből prémium márkát vesz, mert bízik abban, hogy a magasabb árat meg az "átcimkéző" teszi zsebre...... Az életben 3 dolog biztos, csak, hogy egy klasszikust idézzek: A halál, az adó és a létszám! :)

 

Más:

 

Kicsit segítsetek, a toronycsapágy cserén gondolkodom, ha már új lengéscsillapítókat is teszek be. Lehet csak csapágyat is venni, vagy csak kompletten létezik?

 

Az Astrám is Lengyel hamisítvány :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A fojtószelep leszerelés és takarítás lépéseit/buktatóit/folyamatát valaki meg tudná osztani velem? Gondolom a tömítést cserélni kell, de ezen kívül van más alkatrész igénye a dolognak? Féktisztító (Würth) jó erre a célra? (Mondjuk brigéciol is van otthon... Meg nitro és szintetikus hígító. Meg 1 liter Izopropil alkohol...) Visszaszerelés után kell programozni vagy esetleg bármi varázsige/rituális tánc a kocsi körül? 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

A fojtószelep leszerelés és takarítás lépéseit/buktatóit/folyamatát valaki meg tudná osztani velem? Gondolom a tömítést cserélni kell, de ezen kívül van más alkatrész igénye a dolognak? Féktisztító (Würth) jó erre a célra? (Mondjuk brigéciol is van otthon... Meg nitro és szintetikus hígító. Meg 1 liter Izopropil alkohol...) Visszaszerelés után kell programozni vagy esetleg bármi varázsige/rituális tánc a kocsi körül? 

Akku sarut célszerű lekötni. Leveszed a légszűrűház fotószelepre menő csövét. Utána ez a látvány fogad:

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5296_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kombi fogóval összenyomod a vízcső bilincseit (a két felső cső az), majd lehúzod a csöveket a csonkról. Az alábbi képen jobban látszik (a felső):

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_7044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minimális víz szivárgás várható, állítsd be függőleges poziba a csöveket.

Az alatta levő csövet (vákuum) csak lehúzod. A bal oldalon szintén van egy ilyen vákuum, ott passzentosabban illeszkedik a cső.

Az elektronyik csatlakozás kicsit trükkös:

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5293_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A szürke műanyagot kell hátrahúzva eltávolítani (ez egy biztosító elem - nálam előzőleg valaki már letört belőle egy darabot). Én egy kicsi csavarhúzót illesztek a következő helyre (tehát a szürke és a fekete közé):

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5293_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A szürke eltávolítása után a fekete fület kell lenyomni kézzel, és lehúzható a csatlakozó.

Ezután a 4 torx csavart kitekered, és leemelhető a fojtószelep. A tömítést cromaxban tudsz venni/hozatni ha az állapota miatt szükséges (vagy csak biztosra mész).

Levétel után érdemes még lámpával bevilágítani a szívósor torokba, van-e ott bármilyen trutyi.

Tisztítás:

A fojtószelepet féktisztítóval kitörölgeted. Kézzel mozgatható a szelep, csak egy kis rugóerővel kell számolni. Függőleges irányba nyit ki, tehát (felülnézetben) az alsó élét kell az ujjaddal megnyomni, hogy kinyisson, persze vissza is csapódik, ha nem tartod ott. A jobb oldali vákuum cső csatlakozásánál van egy pici furat a ház oldalán, ami részben néha eltömődik, azt egy pici dróttal ki tudod tisztítani.

Tisztítás után visszaépít, akku beköt. Programozni nem kell. 2x ráadod a gyújtást, ekkor van egy 10-11 másodperces zümmögés amíg az ECU billegteti a szelepet. Gázpedált ne nyomd be, mert (esetleg) elhangolja (bár itt Opelnál nem jellemző). Szóval 2x megcsinálod ezt a gyújtás rá, vár 10-11 másodperc (majd elhallgat). Utána beindít, alapjáraton kicsit járatod, de aztán már használhatod is.

Módosítva : gedikart
  • Like 9
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gedikart írta:

Akku sarut célszerű lekötni. Leveszed a légszűrűház fotószelepre menő csövét. Utána ez a látvány fogad:

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5296_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kombi fogóval összenyomod a vízcső bilincseit (a két felső cső az), majd lehúzod a csöveket a csonkról. Az alábbi képen jobban látszik (a felső):

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_7044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minimális víz szivárgás várható, állítsd be függőleges poziba a csöveket.

Az alatta levő csövet (vákuum) csak lehúzod. A bal oldalon szintén van egy ilyen vákuum, ott passzentosabban illeszkedik a cső.

Az elektronyik csatlakozás kicsit trükkös:

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5293_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A szürke műanyagot kell hátrahúzva eltávolítani (ez egy biztosító elem - nálam előzőleg valaki már letört belőle egy darabot). Én egy kicsi csavarhúzót illesztek a következő helyre (tehát a szürke és a fekete közé):

http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5293_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A szürke eltávolítása után a fekete fület kell lenyomni kézzel, és lehúzható a csatlakozó.

Ezután a 4 torx csavart kitekered, és leemelhető a fojtószelep. A tömítést cromaxban tudsz venni/hozatni ha az állapota miatt szükséges (vagy csak biztosra mész).

Levétel után érdemes még lámpával bevilágítani a szívósor torokba, van-e ott bármilyen trutyi.

Tisztítás:

A fojtószelepet féktisztítóval kitörölgeted. Kézzel mozgatható a szelep, csak egy kis rugóerővel kell számolni. Függőleges irányba nyit ki, tehát (felülnézetben) az alsó élét kell az ujjaddal megnyomni, hogy kinyisson, persze vissza is csapódik, ha nem tartod ott. A jobb oldali vákuum cső csatlakozásánál van egy pici furat a ház oldalán, ami részben néha eltömődik, azt egy pici dróttal ki tudod tisztítani.

Tisztítás után visszaépít, akku beköt. Programozni nem kell. 2x ráadod a gyújtást, ekkor van egy 10-11 másodperces zümmögés amíg az ECU billegteti a szelepet. Gázpedált ne nyomd be, mert (esetleg) elhangolja (bár itt Opelnál nem jellemző). Szóval 2x megcsinálod ezt a gyújtás rá, vár 10-11 másodperc (majd elhallgat). Utána beindít, alapjáraton kicsit járatod, de aztán már használhatod is.

Szuper! Köszönöm a részletes segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.