Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Üléskárpitot hogyan lehet hatékonyan és szépen kitisztítani?

Gyerekek miatt elég piszkos már hiába használok üléshuzatot.

Kb 2 éve vettem a Lidl/Aldi/Spar valamelyikében (a múlt hétre sem emlékszem biztosan, a 2 év nekem nagy táv bizonyos dolgokban) egy Homasita által forgalmazott Angol terméket: CarPlan Ultra Upholstery Cleaner-t (egy kis folthoz kellett). Annyira frankó, hogy egyből az egész utasteret felfrissítettem vele (egy óra alatt megvolt, jó tetőkárpithoz és ajtókárpithoz is). Egy szivacsra vagy mikroszálas törlőre ráfújod (dagad mint a purhab, úgy néz ki mint a borotvahab), bele kell dörzsölni/törölni a felületbe kiporszívózás után, és kész. Extrázni lehet ha újra átporszívózod. Visszajött egységesen a gyári kárpit színe, teljesen foltmentesen száradt 20 percen belül (kb 25 fok volt), a struktúra (szövet szálak) mintha megújultak volna... Hihetetlen eredmény és könnyű vele dolgozni, megismételni sztáradás után lehet. Az illata semleges de kellemes, több hétig érezni... Nem lehetett több 1000Ft-nál, mert akkor biztosan nem veszem meg...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Javított már valaki középkonzolban lévő hamutartó kinyitást lassító műanyag fogaskereket? Egyszer csak megszűnt a finom kinyílása a hamutartónak, már csak kipattan ahogy a rúgó kinyomja. Sajnos a bontókban az összesben el van repedve, külön nem kapható csak komplett hamutartó szerkezettel együtt.

Épp én is a hamutartóval kapcsolatban kérdeznék.... 

Izzót cseréltem a szivargyújtóban. Mikor kiszedtem az egész hamutartó konzolt, nekem szétugrott a rugó, és a kezemben maradt valószínű az a darab, ami a hamutartót nyomásra nyitja, zárja. Nézegettem, viszont sehol nem találom, hogy az a rugó és az a darab honnan jöhetett... Van erre tippetek, esetleg kép, hogy hova tudnám ezt vissza tenni? :) Így most nem nyílik nyomásra, és nem is tudom "becsukni"... 

Link to comment
Megosztás:

Na, meglett a beázásom oka!

Nem esővíz, hanem a fűtőradiátornál a csatlakozónál folyt be a fagyálló.

Azt hittem spec. profilgyűrű van itt 4db, ezért megvettem a gyári készletet, amiben még négy biztosító pecek, meg 4 karom volt, ezekre persze nem volt szükségem, csak a gumigyűrűkre.

Persze feleslegesen fizettem 4 ezret ezért a szettért, mert a gyári gyűrűk is sima O gyűrűk, tehát a 4 talán lett volna 400 Ft!!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G -Combi tetőkárpit lógással kapcsolatba lenne kérdésem. Kb 4-5 cm jelenleg a belógás ,kb a fele területen.

Gondolom hogy ismételt ragasztás lenne a javítási mód. 

Teljesen le kell e bontani a tetőkárpitot,vagy van esetleg egyszerűbb és tartós javítási mód?

Buktatók esetleg a bontás során? 

Köszönettel :  old

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szomszéd topicban láttam krómkarikákat a műszercsoportnál, ezt hogy lehet feltenni? Gondolom ki kell szedni a műszeregységet, de igazából a plexi ami érdekelne, hogy az hogy jön le? :)

Illetve hol érdemes ezt megvenni?

Ha a műszeregységet kivetted látni fogod, pár darab pecek tartja a plexit, azt kipattintod és már lent is van.

Pár helyen lehet venni:

http://bolthely.hu/carstyler/id/00960_Opel_Astra_G_krom_gyuru_szett_a_kilometerorahoz

http://www.bcf.hu/opel_astra_g_zafira_a_krom_muszerfal_karika_542

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=astra g króm gyűrű

 

 

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kivenni a műszert. Anélkül is ki lehet venni a plexit. (tapasztalat!)

A karika bepattintós, körmök vannak rajta.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szomszéd topicban láttam krómkarikákat a műszercsoportnál, ezt hogy lehet feltenni? Gondolom ki kell szedni a műszeregységet, de igazából a plexi ami érdekelne, hogy az hogy jön le? :)

Illetve hol érdemes ezt megvenni?

Én tőlűk vettem a km órát ,http://opelalkatresz.hupont.hu/49/muszerfalakkmorak és kicseréltem a belső műanyag rész és így továbbra is szép maradt az óra

ordv9azae9v6os1setog.jpg

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 hours ago, Fort írta:

Üdv mindenki!

Valaki meg tudná nekem írni,hogy a fűtéspanel világításához melyik biztosíték tartozik?Egyszerre sötétült el neki az összes.Köszönöm.

 2004-től 1 izzó van benne tudomásom szerint.a ventilátor kapcsolót erősen ki kell húznia ventilátor állásán.rizs izzó 1.2W

5xm3nchdxorriy4c0mfh.jpg

 

 

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, astra 1 írta:

 2004-től 1 izzó van benne tudomásom szerint.a ventilátor kapcsolót erősen ki kell húznia ventilátor állásán.rizs izzó 1.2W

Mindegyikben egy izzó van, de ez a módszer csak a Behr rendszerű fűtésre igaz, a Delphi izzócseréjéhez ki kell bontani az egészet, és csak hátulról lehet hozzáférni. Amúgy az enyém 2001-es, és már ott is így van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, tgabika76 írta:

Mindegyikben egy izzó van, de ez a módszer csak a Behr rendszerű fűtésre igaz, a Delphi izzócseréjéhez ki kell bontani az egészet, és csak hátulról lehet hozzáférni. Amúgy az enyém 2001-es, és már ott is így van.

"Szerencsére" Delphi rendszerű van benne.Ebből is kifolyólag van egy eladó vagy Delphire cserélhető Behr pollenszűrőm. :D Bíztam benne hogy csak egy biztosíték lehet a probléma,de ezek szerint valamelyik délután szét kellene bontanom.Tegnap este pedig pont azt néztem,hogy a világításkapcsoló sem világít. (Ha jól emlékszem,annak is kellene) de akkor lehet hogy ott is izzó gond van. (2001-es az autó egyébként)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Fort írta:

"Szerencsére" Delphi rendszerű van benne.Ebből is kifolyólag van egy eladó vagy Delphire cserélhető Behr pollenszűrőm. :D Bíztam benne hogy csak egy biztosíték lehet a probléma,de ezek szerint valamelyik délután szét kellene bontanom.Tegnap este pedig pont azt néztem,hogy a világításkapcsoló sem világít. (Ha jól emlékszem,annak is kellene) de akkor lehet hogy ott is izzó gond van. (2001-es az autó egyébként)

Esetleg a fényerő nincs letekerve véletlenül a világításkapcsolón? Én mindig lerúgom a térdemmel.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli írta:

Esetleg a fényerő nincs letekerve véletlenül a világításkapcsolón? Én mindig lerúgom a térdemmel.

Épp azon gondolkodom, hogy az nem csak a műszeregység háttérvilágítását szabályozza? Mármint a középkonzolon is csak a kijelzőét? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Fort írta:

"Szerencsére" Delphi rendszerű van benne.Ebből is kifolyólag van egy eladó vagy Delphire cserélhető Behr pollenszűrőm. :D Bíztam benne hogy csak egy biztosíték lehet a probléma,de ezek szerint valamelyik délután szét kellene bontanom.Tegnap este pedig pont azt néztem,hogy a világításkapcsoló sem világít. (Ha jól emlékszem,annak is kellene) de akkor lehet hogy ott is izzó gond van. (2001-es az autó egyébként)

nem kell kiszedni a teljes közép konzolt csak a rádiót vagy az alsó tárolót ott ügyesen be lehet nyúlni a panel mögé 2db izzó van benne,az előző opel kocsim ilyen volt delphi én csináltam hozzá ezt a cél szerszámot.http://kepkezelo.com/images/gobakdxm1m6csfcej066.jpg

a világítás kapcsolónak és az ablak emelőnek nem változik a fénye.a többit egység csökkenthető és emelhető.

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 09. 02., oggy írta:

A minap, ordasat szívtam!

Gondoltam állítok az órán, mert késett, megnyomtam a fölső állítógombot, és ekkor egy halk reccsenéssel az egész kijelződoboz beesett a műszerfalba!

Huu.., sokkot kaptam., és pár szent leráncigálása az égből.. után nekiálltam szétbontani a középkonzolt, teljesen.

Két papírvékonyságú fül tartja eme dobozt, amiből kiszakadtak a csavarok.

Némi tanakodás után elövettem a fúrógépet, meg a barátomat, a gyorskötözőt, és néhány apró furat és négy kötöző segítségével rögzítettem a dobozt.

Nagy meló volt, a sok csati, meg rádiókiszedés stb, de sikerűlt megcsinálni frankón.

Szia! A minap én pont így jártam... Bár nekem "csak" a jobb oldal mozdult be kb. 2 cm-re, ott ahol a gombok vannak. Ezek után gondolhatod, hogy én is mennyi szentet emlegettem... :) 

Egy kicsit bővebben leírnád, hogy hogyan sikerült újra vissza helyezned? Vagy mire számíthatok? Nem nagyon szedtem még szét semmit az autón, most szépen áttanulmányoztam, hogyan is juthatok egyáltalán a kijelző környékére. Viszont semmi használható leírást, képet nem találtam a kijelző rögzítését illetően... Tudnál segíteni? :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, timoboy írta:

Szia! A minap én pont így jártam... Bár nekem "csak" a jobb oldal mozdult be kb. 2 cm-re, ott ahol a gombok vannak. Ezek után gondolhatod, hogy én is mennyi szentet emlegettem... :) 

Egy kicsit bővebben leírnád, hogy hogyan sikerült újra vissza helyezned? Vagy mire számíthatok? Nem nagyon szedtem még szét semmit az autón, most szépen áttanulmányoztam, hogyan is juthatok egyáltalán a kijelző környékére. Viszont semmi használható leírást, képet nem találtam a kijelző rögzítését illetően... Tudnál segíteni? :)

Stofl fórum társ leirása, https://drive.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdONzRmNDMzNzItODFjNy00MjZlLWExMGItMDYzZTZiYzA5MmJi/view?pli=1itt elég sok jó információ van.https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-K-z-pkonzol-kiszed-se:

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, astra 1 írta:

Köszönöm! Ez tényleg hasznos... :) Talán így könnyebben nekiállok. Már csak az lehet a kérdés, hogy ha valóban "kiszakadt" a kijelző, akkor azt hogyan lehet újra rögzíteni majd? 

Link to comment
Megosztás:

Kiégett nekem is tegnap a fűtéspanelben lévő izzó.Szerencsére Behr rendszer van benne.Kihúztam a gombot és raktam bele másik izzót.Csipesszel oldottam meg,nem fér oda sehogy az ujjam.Volt rajta egy sárga szilikongumi,mint itt feljebb a képen is látszik.Azt nem raktam vissza,mert elszakadt mikor kivettem az izzót.Gondolom nem kell az oda.Így is jól világít.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Geopake írta:

Kiégett nekem is tegnap a fűtéspanelben lévő izzó.Szerencsére Behr rendszer van benne.Kihúztam a gombot és raktam bele másik izzót.Csipesszel oldottam meg,nem fér oda sehogy az ujjam.Volt rajta egy sárga szilikongumi,mint itt feljebb a képen is látszik.Azt nem raktam vissza,mert elszakadt mikor kivettem az izzót.Gondolom nem kell az oda.Így is jól világít.

csak más a színe,de már van led is t5-be

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.