Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Na erről a képről , mármint csak az autóról az ex-VII.kerületi pógármestör' Hunvald jutott eszembe.

Ne kérdezd honnan. :blink:

Másik: tegnapi nap folyamán összefutottam egy alkatrészfutáros taggal.

Egy újabb fajta Citrom Jumperrel nyomult, mesélte milyen a melója, mennyit van úton stb., közben fél szemmel rásandítottam arra a szemét kilóméterórára, azt hittem hanyatt esek.

A kocsi közben kívülről olyan volt, mintha most jött volna a szalonból.

435.523 km volt benne és a kocsi 2009/6 havi.

Na innentől kezdve nem hiszek egyik ló kupecnak sem. :D

Mondom neki ilyen van, azt mondja van, közben röhög mint az állat.

Azt mondja ja, Jürgenék autóbahnoztak vele odaát, onnan lett behozva 1 éve.

:D

Link to comment
Megosztás:

...összefutottam egy alkatrészfutáros taggal.

(...)

435.523 km volt benne és a kocsi 2009/6 havi.

Na innentől kezdve nem hiszek egyik ló kupecnak sem. :D

Mondom neki ilyen van, azt mondja van, közben röhög mint az állat.

Azt mondja ja, Jürgenék autóbahnoztak vele odaát, onnan lett behozva 1 éve.

:D

Külföldön gyakran előfordul az ilyesmi, mert ott azért nagyobb távolságok vannak...

BTW az én cégesemben is 580e km van már, mondjuk az 5 éves, de soha el nem hagyta az országot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Ha hosszan nyomom a műszerfalon a km számláló gombját és a kulcson lévő nyitó vagy záró gombot gyújtásra megjelenik egy 15300as szám...

Ez mit jelezne? Olyan, mintha azt mutatná, hogy ekkor volt szak szervízben az autó, új korában. Amúgy igen, mert az előző gazdája az első kötelező szervízre vitte aztán maszek...

2. 99es évjáratú Astra G 1.4 16v-be hány liter olaj kell pontosan? 3,5 litert öntött bele a szerelő azt hiszem. Az nem kevés? Nívó pálca szerint pont jó. Mit ír elő gyárilag pontosan? Három egész mennyit? Köszi a válaszokat!!!

Én is lassan fél éve vagyok itthon, munkalehetőség sehol semmi.... De úgy hallom már Pesten is nehéz melót találni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Ha hosszan nyomom a műszerfalon a km számláló gombját és a kulcson lévő nyitó vagy záró gombot gyújtásra megjelenik egy 15300as szám...

Ez mit jelezne? Olyan, mintha azt mutatná, hogy ekkor volt szak szervízben az autó, új korában. Amúgy igen, mert az előző gazdája az első kötelező szervízre vitte aztán maszek...

1: a szerviz óta megtett kilométer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Február 1-étől munkanélküli leszek, ezt a mai napon sikerült megtudnom!

Valószínűleg az oldalamat biciklis menüponttal fogom bővíteni!

Van jó oldala is a dolognak. Tuti nem fogja az olajat enni a verda ha a garázsban rostokol. És lehet a rendszámcsere sem fog érinteni... :(

Én, mindig, a SÖTÉT oldatát nézem a dolgoknak... :hehe:

Link to comment
Megosztás:

2. 99es évjáratú Astra G 1.4 16v-be hány liter olaj kell pontosan? 3,5 litert öntött bele a szerelő azt hiszem. Az nem kevés? Nívó pálca szerint pont jó. Mit ír elő gyárilag pontosan? Három egész mennyit? Köszi a válaszokat!!!

Tök mindegy, mit ír a könyv. Olajcserekor a nívópálcát nézd. Mindig marad valamennyi olaj a járatokban. Jó legyen a szint, és kész!

Link to comment
Megosztás:

Külföldön gyakran előfordul az ilyesmi, mert ott azért nagyobb távolságok vannak...

BTW az én cégesemben is 580e km van már, mondjuk az 5 éves, de soha el nem hagyta az országot.

én most hagytam el a 90.000 km-ert, ha pár év múlva eladom a km állásomat a kutya sem fogja elhinni :((

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Ha hosszan nyomom a műszerfalon a km számláló gombját és a kulcson lévő nyitó vagy záró gombot gyújtásra megjelenik egy 15300as szám...

Ez mit jelezne? Olyan, mintha azt mutatná, hogy ekkor volt szak szervízben az autó, új korában. Amúgy igen, mert az előző gazdája az első kötelező szervízre vitte aztán maszek...

2. 99es évjáratú Astra G 1.4 16v-be hány liter olaj kell pontosan? 3,5 litert öntött bele a szerelő azt hiszem. Az nem kevés? Nívó pálca szerint pont jó. Mit ír elő gyárilag pontosan? Három egész mennyit? Köszi a válaszokat!!!

Én is lassan fél éve vagyok itthon, munkalehetőség sehol semmi.... De úgy hallom már Pesten is nehéz melót találni....

3.6l

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondolom az első szervizbe ennyi km után vitte igaz?

Többet sem látott márka szervizet. Most van benne közel 200.000km

Nem! :hiya: A legutolsó szerviz óta megtett kilométerek száma. :omg:

Gondolom, nem te szervizeled. :huh: A műhelyben, lehet, ért valaki hozzá. :D Időnként lenullázza.

Neked, sohasem írt ki InSP feliratot a km számláló?

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg hajlandóak vagytok költözni (én is azt teszem), egy győri cég több, mint 2000 embert vesz fel idén...

Nem sok értelmét látom Győrbe költözni. Én Debrecenben lakom, nekem mindegy, hogy 400 km-t megyek, vagy 600-at Ausztriáig. Nekem az a bajom, hogy ez az ország egyre inkább élhetetlen lesz, Debrecenben és Győrben is. Ha tudsz németül akkor nincs min gondolkodni. Hatalmas terület, Európa húzóországai. Nekem 2 kisgyerekem van (1 és 4 évesek), de így is megyek max 2 év múlva. Addig remélem kitart a melóhelyem :)

Link to comment
Megosztás:

Külföldi munka témához:

Nehéz dolog ez. Mostanság valóban nem egyszerű itthon az élet. Szerencsére nekem van most munkám, a magam ura vagyok, így maximum magam építem le, ha nagyon komolyan beszorulnék. Most napi 12 óra munka + hétvégi leterheltség, ez sem egy hosszú kilátás így... Az én fejemben is megfordult, hogy érdemes lenne "kint" szétnézni, nyugodtabb körülmények, több pénz.

DE, én nem tudnék gyökeret verni már egy idegen országban. Idővel mindannyian oda jutunk, hogy pl. gondoskodni kell az idős szüleinkről. Család nélkül kimenni, 3 hetente hazajárni: roma élet, hiába több a pénz. Családdal kimenni: az asszonynak is munkát kell szerezni, a gyerekeket ki kell szakítani a megszokott környezetükből (bár nekik sokkal könnyebb persze beszokni akárhová). Aztán felmerül, hogy végleg menjen-e az ember. Ha feléget mindent maga mögött, tíz év után már mire jöjjön haza? Ha nem akar hazajönni, akkor kint mindig egy "bevándorló" lesz, akiket most nyugatabbra is egyre kevésbé szeretnek.

Halkan mondom: aki itthon se jutott ötről a negyed hatra, az varázsütésre kint se fog feltétlenül megtáltosodni, ráadásul a recesszió elhúzódó lesz, és szerintem pl. Ausztriában vagy Németországban se lesz mindig habos a sütemény...

Persze, aki belevág, legyen szerencséje, jöjjön be neki, egy életünk van. Csak aztán ne ossza az észt lekezelően, meg ne beszéljen akcentussal 2 hónap kintlét után, meg ne hirdesse, hogy mindenki gyökér, aki Magyarországon marad...

Link to comment
Megosztás:

Külföldi munka témához:

Nehéz dolog ez. Mostanság valóban nem egyszerű itthon az élet. Szerencsére nekem van most munkám, a magam ura vagyok, így maximum magam építem le, ha nagyon komolyan beszorulnék. Most napi 12 óra munka + hétvégi leterheltség, ez sem egy hosszú kilátás így... Az én fejemben is megfordult, hogy érdemes lenne "kint" szétnézni, nyugodtabb körülmények, több pénz.

DE, én nem tudnék gyökeret verni már egy idegen országban. Idővel mindannyian oda jutunk, hogy pl. gondoskodni kell az idős szüleinkről. Család nélkül kimenni, 3 hetente hazajárni: roma élet, hiába több a pénz. Családdal kimenni: az asszonynak is munkát kell szerezni, a gyerekeket ki kell szakítani a megszokott környezetükből (bár nekik sokkal könnyebb persze beszokni akárhová). Aztán felmerül, hogy végleg menjen-e az ember. Ha feléget mindent maga mögött, tíz év után már mire jöjjön haza? Ha nem akar hazajönni, akkor kint mindig egy "bevándorló" lesz, akiket most nyugatabbra is egyre kevésbé szeretnek.

Halkan mondom: aki itthon se jutott ötről a negyed hatra, az varázsütésre kint se fog feltétlenül megtáltosodni, ráadásul a recesszió elhúzódó lesz, és szerintem pl. Ausztriában vagy Németországban se lesz mindig habos a sütemény...

Persze, aki belevág, legyen szerencséje, jöjjön be neki, egy életünk van. Csak aztán ne ossza az észt lekezelően, meg ne beszéljen akcentussal 2 hónap kintlét után, meg ne hirdesse, hogy mindenki gyökér, aki Magyarországon marad...

Szívemből szóltál, Báttya!

El ne higgyétek, hogy odakint kolbászból van a kerítés. Mindig mondják, hogy nyugaton 4-500e-t lehet keresni, mégis kevesen jönnek haza dúsgazdagon. Meg azt se gondolja senki, hogy gyárigazgatókat keresnek. Lehet mosogatni egy étteremben napi 15 órát. Lehet jobb a pénz, de ha leosztod órára, meg beleszámolod a kinti élet költségeit, már nem is olyan vonzó.

És ha még meg is gazdagodsz, odakint akkor is csak egy trógernek számítasz.

Inkább vagyok a szemétdombon valaki, mint a palotában egy senki!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! érdeklödnék, hogy a cimborám vet egy g astrát 2006 os 1.4 benz. a szerelö azt mondta neki, hogy a motorja ne vezérmű szíjas hanem láncos és nem kell cserélni mert benne van a motor blokban kérdezném igaz ez?

1. Nem jó helyre írtál

2. kell cserélni, de csak akkor ha már "hangja" van ... ez lehet 80ekm ,vagy 150ekm, vagy 250ekm... eléggé használat függő...

Link to comment
Megosztás:

Nem! :hiya: A legutolsó szerviz óta megtett kilométerek száma. :omg:

Gondolom, nem te szervizeled. :huh: A műhelyben, lehet, ért valaki hozzá. :D Időnként lenullázza.

Neked, sohasem írt ki InSP feliratot a km számláló?

Mindig maszekhoz hordom, az InSP feliratot én nullázom. Akkor ergo az InSP legutóbbi nullázását mutatja?

Link to comment
Megosztás:

1. Nem jó helyre írtál

2. kell cserélni, de csak akkor ha már "hangja" van ... ez lehet 80ekm ,vagy 150ekm, vagy 250ekm... eléggé használat függő...

T Elek, és T Srácok!

nem kell ám félni megnyomni a Jelent gombot, hog valaki rossz helyre írt :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.