Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

És ezeket a csöveket hol keressem? A pollenszűrő ház megvan, külső/belő keringtetés állító is megvan de csöveket nem igazán látok. Delphi fűtés/szellőzés rendszer van az autóban.

 

Szerk.: A víz nem édes szóval nem a rendszerből származik. Pedig már reméltem hogy legalább kicsit szűkül a kör.

[/quoteha a viz nem édes akkor nem a hütö-fütö körböl van hanem kintröl fütöradiátor tömitései középkonzol mögött találhato

a viz akkor nem a fütéskörböl származik a fütés tömitések meg a középkonzol mögött vannak Módosítva : astra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már abszolút nem tudom hogyan jut be a víz. Locsolták az autót én pedig bent ültem. Mindkét első ajtónál befolyik.

Anyós oldalon a gumikéder vezeti le a vizet:

WP_20150909_13_49_42_Pro_www.kepfeltolte

 

Vezető oldalon pedig a kerékdob felől jön:

WP_20150909_13_49_02_Pro_www.kepfeltolte

 

Holnap nézi meg karosszériás de sok jóra nem számítok. Gumikéder darabja 32.000 forint. :)

 

Link to comment
Megosztás:

Már abszolút nem tudom hogyan jut be a víz. Locsolták az autót én pedig bent ültem. Mindkét első ajtónál befolyik.

Anyós oldalon a gumikéder vezeti le a vizet:

WP_20150909_13_49_42_Pro_www.kepfeltolte

 

Vezető oldalon pedig a kerékdob felől jön:

WP_20150909_13_49_02_Pro_www.kepfeltolte

 

Holnap nézi meg karosszériás de sok jóra nem számítok. Gumikéder darabja 32.000 forint. :)

Nem volt sérült az autó? Csak mert az magyarázatot adhat néhány kérdésre, és akkor az új kéder sem lesz megoldás, után kell tömíteni a problémás helyeken... 

Link to comment
Megosztás:

Nem volt sérült az autó? Csak mert az magyarázatot adhat néhány kérdésre, és akkor az új kéder sem lesz megoldás, után kell tömíteni a problémás helyeken... 

 

Biztos hogy az volt. Akitől vettem az a vén f@szkalap azt mondta ő már úgy vette az első tulajtól hogy kicsit összetört az orra. A zárhíd gyári azt már akkor láttam, nem áll semmilyen elem csálén. Ennél többet én sem tudok róla.

 

Geopake: Egy kis olvasmány :)

http://www.csmkh.hu/muszaki-engedelyezesi-es-fogyasztovedelmi-foosztaly/item/946-s%C3%A9r%C3%BClt-alv%C3%A1zsz%C3%A1m-p%C3%B3tl%C3%A1sa

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy az volt. Akitől vettem az a vén f@szkalap azt mondta ő már úgy vette az első tulajtól hogy kicsit összetört az orra. A zárhíd gyári azt már akkor láttam, nem áll semmilyen elem csálén. Ennél többet én sem tudok róla.

 

Geopake: Egy kis olvasmány :)

http://www.csmkh.hu/muszaki-engedelyezesi-es-fogyasztovedelmi-foosztaly/item/946-s%C3%A9r%C3%BClt-alv%C3%A1zsz%C3%A1m-p%C3%B3tl%C3%A1sa

Az addig oké hogy az orra rendben áll, de oldalról ill alulról kapott-e? Mert ha oszlop vagy küszöb/ajtó elmászott csak pár mm-t, akkor az tudhat ilyen rejtélyes dolgokat...

Link to comment
Megosztás:

Az addig oké hogy az orra rendben áll, de oldalról ill alulról kapott-e? Mert ha oszlop vagy küszöb/ajtó elmászott csak pár mm-t, akkor az tudhat ilyen rejtélyes dolgokat...

 

Padkára tuti alaposan felmentek vele mert már akkor sem volt koptató mikor megvettem és alul látszik a horzsolás nyoma a lökhárítón. Oldalról nem hiszem, azok az elemek és normálisan állnak az autón.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy az volt. Akitől vettem az a vén f@szkalap azt mondta ő már úgy vette az első tulajtól hogy kicsit összetört az orra. A zárhíd gyári azt már akkor láttam, nem áll semmilyen elem csálén. Ennél többet én sem tudok róla.

 

Geopake: Egy kis olvasmány :)

http://www.csmkh.hu/muszaki-engedelyezesi-es-fogyasztovedelmi-foosztaly/item/946-s%C3%A9r%C3%BClt-alv%C3%A1zsz%C3%A1m-p%C3%B3tl%C3%A1sa

 

 

Az addig oké hogy az orra rendben áll, de oldalról ill alulról kapott-e? Mert ha oszlop vagy küszöb/ajtó elmászott csak pár mm-t, akkor az tudhat ilyen rejtélyes dolgokat...

 

Sógor off autója azért ázott be mert a szélvédő ragasztó megadta magát. Nálad rendben van, helyén van rendesen a szélvédő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy találkozott e már valaki vizes padlóval az anyósülés előtt? Egész nap jár az autóban az elektromos hősugárzó, szépen is szárad de a víz bejutásának helyét nem találtam meg. Annyi biztos hogy nem az esővíz elvezetőnél jutott be. Sajnos mire észrevettem az alvázszám már láthatatlan volt ezért rozsdaátalakítóval és finom súrolással telt a mai nap. Van rá szerintetek esély hogy ebből még lesz alvázszám vagy jöhet a régi nevén AF-es új alvázszám cirka 51000-ért?

Ilyen volt:

WP_20150907_18_13_43_Pro_www.kepfeltolte

 

Ilyen lett:

WP_20150908_19_01_21_Pro_www.kepfeltolte

 

Hi.

 

Nem láttál vizet a gumikéderen esős időben? Nekem onnan csordogált be a víz. Oda meg a hangszóró mellett folyt. Nekem nem a gyári van benne hanem nagyobbak és kiemelőbel van benne. Érdemes azt is megnézni mindenképp és körbe tömíteni.

Nálam kezdett bepálni azért is néztem meg jobban. Azóta nincs szag.

Sajnos nálad itt még nem áll meg a dolog. Kompletten szedd ki a szőnyeget mert másképp nem fog kiszáradni.

SZerencsére darabolva van így elég csak azt a részt.

Űllést ki kell szedni a helyéről, 2 csavar. A kéziféknél a burkolatot kiszedni mert ott is be van akasztva a szőnyeg plusz a konzolnál én kicsavartam oldalt a csavarokat. Küszöböt leszedni és kint is a szőnyeg. Nem olyan vészes mint hangzik. :D

Érdemes megnézni a másik oldalt is.

Én amióta körbe nyomtam szilóval (olyannal ami fűrdőbe való) azóta nincs szivárgás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy gyors és buta kérdés: első sárvédő minden G-nél egyforma? Bármelyik G-ből bármelyik G-be át tudok rakni egy oldalsó irányjelzőt, ugye!? :D

 

Múltkor az enyém is eltörött, itt a fórumon egy segítőkész embertől gyorsan vettem is egyet. De kicsit faragni kellett rajta mert lötyögött a helyén. Nem értem miért volt olyan a kapocs az irányjelzőn.

 

Az első ajtó burkolatát hogyan kell leszerelni, mert nagyon zörög, ill a szélvédő elöőti kivehető rész is zörög, ezt ti hogyan küszöbölitek ki?

 

Elég ha egy helyen teszed fel a kérdésedet, válaszolni fognak rá, azaz a másik topicban írtam rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Múltkor az enyém is eltörött, itt a fórumon egy segítőkész embertől gyorsan vettem is egyet. De kicsit faragni kellett rajta mert lötyögött a helyén. Nem értem miért volt olyan a kapocs az irányjelzőn.

 

 

Én voltam az az emberke :D  csak mert most készülök Németországból rendelni egyet, és ott csak 1 típust adtak meg a leírásban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Énis beázok!

Amikor vettem az autót, alvázszám ellenőrzésnél, észrevettem, hogy zöld lé van a szivacsfülön, ami édes...

Ez miatt nem akartam elállni a vételtől, gondolván lehet nem élő ez a fűtőradiátor szivárgás, de azért kiszedtem az ülést és nagyjából kitörölgettem nyomogattam a szivacsból ezt a levet.

Ez a hiba tényleg régebbi történet lehetett, mert a zöld fagyállót kicseréltem alubarátra és nem látok az alvázszámnál ciklámen színt.

Viszont a vezető oldalon lassan bokáig állok a vízben!

Lehet nekem is kéder mellett folyik be?

Szélvédőm még gyári.

Érdekes, előző G Astrámnál is ugyanez volt a helyzet, állandóan vizes volt a szőnyeg a vezető felén és nem tudtam rájönni hol jön be a víz..

Link to comment
Megosztás:

2 felnőtt 2 gyerek ebből 3 nőnemű :)))))

szerinted ha egy napra megyünk és 2 utazó bőröndöt pakolnak meg mi lesz ha egy hétre megyünk:))))

lehet egy transporter kellene:)

 

Szeva!

 

A helyzet nálam ua + egy fiú barát. Nem túl kényelmes, hosszú úton forgószínpad.(+box a tetőre) 100 kiváló

Link to comment
Megosztás:

Hi.

 

Nem láttál vizet a gumikéderen esős időben? Nekem onnan csordogált be a víz. Oda meg a hangszóró mellett folyt. Nekem nem a gyári van benne hanem nagyobbak és kiemelőbel van benne. Érdemes azt is megnézni mindenképp és körbe tömíteni.

Nálam kezdett bepálni azért is néztem meg jobban. Azóta nincs szag.

Sajnos nálad itt még nem áll meg a dolog. Kompletten szedd ki a szőnyeget mert másképp nem fog kiszáradni.

SZerencsére darabolva van így elég csak azt a részt.

Űllést ki kell szedni a helyéről, 2 csavar. A kéziféknél a burkolatot kiszedni mert ott is be van akasztva a szőnyeg plusz a konzolnál én kicsavartam oldalt a csavarokat. Küszöböt leszedni és kint is a szőnyeg. Nem olyan vészes mint hangzik. :D

Érdemes megnézni a másik oldalt is.

Én amióta körbe nyomtam szilóval (olyannal ami fűrdőbe való) azóta nincs szivárgás.

 

Ma délután raktam össze az autót. :D A szőnyeget mondjuk nem tudtam kivenni mivel ki kell hozzá venni a klíma kondenzvíz elvezetőjét, szétvágni pedig nem akartam. Konkrétan a gumikéder belseje vezeti be a vizet. Eddig nem látszott mivel a végén takarja a műanyag elem.

Sofőr oldalon meglett a beázás helye. Valaki úgy gondolta hogy a már kiszerelt riasztó - indításgátló kábelkötegét a motortérnyitó bowdenje mellett kell kihúzni. A probléma csak annyi volt az a kábelköteg egyedül sem fér el abban a kis gumirészben. Kiszerelésnél már annyi ész nem volt hogy kivegyék a köteget is, helyette beledugták a végét egy zacskóba. Lekötegelőzték és berakták az akku mögé.  Oda spriccolva a vizet szépen látszott hogy csorog le a lábhoz. K2 tömítőpasztával kinyomtam szépen, a hiba meg is szűnt. Ilyen szépen nézett ki előtte:

WP_20150911_11_37_45_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150911_11_38_51_Pro_www.kepfeltolte

 

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Ma délután raktam össze az autót. :D A szőnyeget mondjuk nem tudtam kivenni mivel ki kell hozzá venni a klíma kondenzvíz elvezetőjét, szétvágni pedig nem akartam. Konkrétan a gumikéder belseje vezeti be a vizet. Eddig nem látszott mivel a végén takarja a műanyag elem.

Sofőr oldalon meglett a beázás helye. Valaki úgy gondolta hogy a már kiszerelt riasztó - indításgátló kábelkötegét a motortérnyitó bowdenje mellett kell kihúzni. A probléma csak annyi volt az a kábelköteg egyedül sem fér el abban a kis gumirészben. Kiszerelésnél már annyi ész nem volt hogy kivegyék a köteget is, helyette beledugták a végét egy zacskóba. Lekötegelőzték és berakták az akku mögé.  Oda spriccolva a vizet szépen látszott hogy csorog le a lábhoz. K2 tömítőpasztával kinyomtam szépen, a hiba meg is szűnt. Ilyen szépen nézett ki előtte:

WP_20150911_11_37_45_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150911_11_38_51_Pro_www.kepfeltolte

 

Nálam nem kellett a víz elvezetőt kiszedni, simánt ki tudtam szedni a szőnyeget a lábtér felől. Legalább az egyik oldal megva. De az tök jó h a gumin belül folyt be a víz. :D. Hajrá. Azért vmennyire próbáld felemelni a szőnyeget mert így nem nagyon fog kiszáradni.

 

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azt nem lehet.

Legalábbis ciki lenne ha lehetne.

Szerintem...

 

simán lehet, az előző órámat is át írta az eladó akitől vettem.

kb. 2 perc, és még azt is be lehet állítani, hogy 1 év, vagy 10e km legyen az olaj csereperiódusa.

 

de most nem tőle vettem az OPC órát, így nincs "pofám" csak úgy erre megkérni.

 

a legnagyobb baj, hogy nekem vezetett szervizkönyves, és most jelenleg 10e km-el többet mutat mint amennyi tényleg van benne.

Link to comment
Megosztás:

simán lehet, az előző órámat is át írta az eladó akitől vettem.

kb. 2 perc, és még azt is be lehet állítani, hogy 1 év, vagy 10e km legyen az olaj csereperiódusa.

 

de most nem tőle vettem az OPC órát, így nincs "pofám" csak úgy erre megkérni.

 

a legnagyobb baj, hogy nekem vezetett szervizkönyves, és most jelenleg 10e km-el többet mutat mint amennyi tényleg van benne.

 

Hááát, nem tudom...

Akkor az ciki, ha tényleg bárki bárhogy tudja állítani, egy mezei pár ezer forintos vacakkal...

 

Mindenesetre az INSP periódus átírása érdekelne engem is...

Beállítanám 8E km-re és akkor figyelmeztet időben...

Ha leveszem az akksit, az egyébként törni az INSP feliratot?

(azt vágom hogy lehet törölni, csak úgy nincs értelme beállítani, ha egy akksi töltés után meg elfelejti mennyinél jár)

Nekem egyébként van OPCOM-om, de helyileg nem vagyunk kompatibilisek :)

 

Szerk.:

 

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/698693-Mileage-Correction-with-Opcom

 

Aztán lehet mégiscsak igaz :P

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik újonnan vették az autójukat.

 

Hány kulcs jár hozzájuk gyárilag? (Opel Astra G Classic II.)

 

Van egy távirónyítós kulcs, egy pótkulcs (ennek távirányítósnak kellene lennie?) illetve szerviz kulcsok jártak hozzájuk 2005-ben?

 

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.