Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 hour ago, Fort said:

Üdv!

A napokban cserélném az autóban az akkumulátort.Ha jól olvastam,gyárilag 45 Ah-s is elég az 1.2 -es motorokba.

Amit kinéztem: 12V 45Ah jobb+ Varta Black Dynamic,Indítóáram: 400A

Valakinek van tapasztalata vele,hogy indítanak ezek a "kisebb" akkuk télen?Az autó 90%-ban a szabad ég alatt van télen is,így jó lenne ha hidegebb időben is elindulna.Esetleg vegyek bele egy nagyobb teljesítményűt és az a biztos?Jelenleg egy 72Ah Exide van benne,ezzel eddig nem volt gond,de most a túlfolyón elkezdett folyni belőle a sav.

 

A sav általában valamitől, jellemzően túltöltéstől folyik belőle, akkor azt meg kellene szüntetni első körben. Cellazárlat nem valószínű, mert azt éreznéd az indítózáson. Szóval alapos mérés, és csak utána tervezz akkut venni.

Amúgy elég a 45Ah az 1,2-es motorhoz, nekem ilyen van az 1,6-os motorhoz. Ha lett volna kisebb, még kisebbet vettem volna bele annakidején.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, peacetrang írta:

Üdv!

A hűtőrácsról ha lekapom a jelet vissza lehet pattintani úgy, hogy ne hagyjam el menet közben? Vagy ragasztani kell, vagy ne vegyem le? :biggrin:

Fényeztetni akarod a rácsot, vagy miért?

Vagy, ha "optikai tuning", akkor inkább vegyél egy jel nélküli rácsot szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, potyo írta:

A sav általában valamitől, jellemzően túltöltéstől folyik belőle, akkor azt meg kellene szüntetni első körben. Cellazárlat nem valószínű, mert azt éreznéd az indítózáson. Szóval alapos mérés, és csak utána tervezz akkut venni.

Amúgy elég a 45Ah az 1,2-es motorhoz, nekem ilyen van az 1,6-os motorhoz. Ha lett volna kisebb, még kisebbet vettem volna bele annakidején.

Köszönöm a tippet,de mióta nálunk van,nem töltöttem bele savat.Én is erre gondoltam és le is szedtem tegnap a tetejét,de úgy tűnt hogy a megfelelő szinten van.(Éppen ellepte a cellákat) Generátor határértéken belül tölti,leállított motornál  is jó a töltöttsége és indítani is lehet vele mindig szépen.Nem akarok sokat szórakozni és próbálkozni vele,mert szétmar mindent a sav a motortérben.Tegnap kiszedtem a helyéről és bő vízzel átmostam mindent.Amit észrevettem még,hogy a motor leállítása után nyomja ki az anyagot a túlfolyón.

Link to comment
Megosztás:

54 minutes ago, Janó32 said:

Aha, köszi! De akkor mi van ha ez lényegében lazán lötyög? (Mármint a zárósapka.)

Alapból semmi. Az csak egy kupak, ami védi a portól a csatlakozót. Szigszalaggal rögzítsd, hogy ne hagyd el. Vagy szerezz rá új kupakot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Stofl írta:

Alapból semmi. Az csak egy kupak, ami védi a portól a csatlakozót. Szigszalaggal rögzítsd, hogy ne hagyd el. Vagy szerezz rá új kupakot.

belső menetes záró kupak,meghúzni csak finoman ,túl húzni nem szabat mert távozhat  a klima gáz de látható mert a gáz tartalmaz zöld kenőanyagot.(ezért célszererű havonta 1-szer 4-5perc be kapcsolni  a kenés miatt.)

Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, astra 1 írta:

belső menetes záró kupak,meghúzni csak finoman ,túl húzni nem szabat mert távozhat  a klima gáz de látható mert a gáz tartalmaz zöld kenőanyagot.(ezért célszererű havonta 1-szer 4-5perc be kapcsolni  a kenés miatt.)

az nem csak az olajzás része? Mert ott töltik bele az olajat a klímához. tehát ott nem szabadna a gáznak kijönnie (?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma viszem fényszóró políroztatásra a verdát, tisztességesen megkopott a 10 év alatt, jól besárgult. Egy jó szaki csinálja, remélem tényleg jó lesz.

Utángyártottat nem veszek, a Hella meg nem fér bele a költségvetésbe, szóval marad a políroztatás. Kérdés, akinek már van tapasztalata, hogy kb. mennyi ideig bírja majd normál állapotban? Ajánlották, hogy polírozás után érdemes 3M-mel fóliáztatni, akkor jóval tovább bírja, másik szaki szerint csak felesleges pénzkidobás, semmit nem ér a fólia. A valóság gyakorlatban? Érdemes aránylag drágán fóliáztatni?

Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, kukori said:

Sziasztok!

Ma viszem fényszóró políroztatásra a verdát, tisztességesen megkopott a 10 év alatt, jól besárgult. Egy jó szaki csinálja, remélem tényleg jó lesz.

Utángyártottat nem veszek, a Hella meg nem fér bele a költségvetésbe, szóval marad a políroztatás. Kérdés, akinek már van tapasztalata, hogy kb. mennyi ideig bírja majd normál állapotban? Ajánlották, hogy polírozás után érdemes 3M-mel fóliáztatni, akkor jóval tovább bírja, másik szaki szerint csak felesleges pénzkidobás, semmit nem ér a fólia. A valóság gyakorlatban? Érdemes aránylag drágán fóliáztatni?

Fóliával 1 nyár alatt nem mattult vissza. Eddig csak ennyi időről tudok beszámolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, kukori írta:

Sziasztok!

Ma viszem fényszóró políroztatásra a verdát, tisztességesen megkopott a 10 év alatt, jól besárgult. Egy jó szaki csinálja, remélem tényleg jó lesz.

Utángyártottat nem veszek, a Hella meg nem fér bele a költségvetésbe, szóval marad a políroztatás. Kérdés, akinek már van tapasztalata, hogy kb. mennyi ideig bírja majd normál állapotban? Ajánlották, hogy polírozás után érdemes 3M-mel fóliáztatni, akkor jóval tovább bírja, másik szaki szerint csak felesleges pénzkidobás, semmit nem ér a fólia. A valóság gyakorlatban? Érdemes aránylag drágán fóliáztatni?

Nálunk nemrég polírozták fel egy más gyártmányú autónk fényszóróit, gyári lett, a fényerő is minimum 30%-kal megnövekedett. A mester azt mondta, hogy gyárilag lakkréteggel vonják be ezeket, ami aztán szépen megrepedezik, megsárgul. Ezt simogatja le róla tulajdonképpen. Hogy meddig bírja azt nem tudom, ez kb. 1 hónapja történt, még ugyanolyan. :icon1: 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, kukori írta:

Sziasztok!

Ma viszem fényszóró políroztatásra a verdát, tisztességesen megkopott a 10 év alatt, jól besárgult. Egy jó szaki csinálja, remélem tényleg jó lesz.

Utángyártottat nem veszek, a Hella meg nem fér bele a költségvetésbe, szóval marad a políroztatás. Kérdés, akinek már van tapasztalata, hogy kb. mennyi ideig bírja majd normál állapotban? Ajánlották, hogy polírozás után érdemes 3M-mel fóliáztatni, akkor jóval tovább bírja, másik szaki szerint csak felesleges pénzkidobás, semmit nem ér a fólia. A valóság gyakorlatban? Érdemes aránylag drágán fóliáztatni?

Nekem két évet bírt, ami tulajdonképpen egy, lévén hogy októbertől áprilisig garázsban áll az autó letakarva, tehát UV nem éri. Viszont az enyém nem lett kezelve polírozás után. A helyedben kipróbálnék valamilyen UV-védő lakkot a fólia alternatívájaként.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, Atala írta:

Ami csuklóból belefér. Én érzésre szoktam :D

Én is így szoktam de úgy látszik túl erős mert következő cserekor mindig nehezen tudtam oldani.

30 minutes ago, gezoli írta:

A könyv szerint 10Nm, de konkrétan a z14xe-ről nincs szó csak az 1.2-ről

 

Köszi! most felírtam, gondolom nincs különbség 1.2 és 1.4 között ilyen téren.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, kobraCode írta:

Én is így szoktam de úgy látszik túl erős mert következő cserekor mindig nehezen tudtam oldani.

Köszi! most felírtam, gondolom nincs különbség 1.2 és 1.4 között ilyen téren.

Én is így gondolom!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok , hogy van egy 2007-es G astram és a műszerfalban valami zörög, rezonàl 1500-1700 között. Tudom hogy nem egy új autóról van szó , de mégis lehet ellene valamit tenni ? Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata ? Mindenfèlekèppen szeretnèk a dolog vègére járni csak mielőtt bele vetem magam szeretnék kapni pár instrukciót ezzel kapcsolatban :D

Köszönöm !!!

Üdv

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.