Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

9 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Ti szoktatok motort mosni? 10 éve nem volt lemosva, most gondoltam lecsapatom tavasszal. Van esetleg valamire amit letakarjak, vagy vigyázzak rá? Dr Marcus Engine cleanerrel esetleg tapasztalat valakinek?

Én le szoktam. Zsíroldóval lefújom ahol kell várok egy kicsit és sterimóval lemosom. Persze a hűtőre, gyújtásra stb vigyázva. Majd sűrített levegővel kifújatom és ennyi.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

12 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Ti szoktatok motort mosni? 10 éve nem volt lemosva, most gondoltam lecsapatom tavasszal. Van esetleg valamire amit letakarjak, vagy vigyázzak rá? Dr Marcus Engine cleanerrel esetleg tapasztalat valakinek?

Nekem a Schillernél mosták le mikor megvettem a kocsit.Én nem mostam le csak régen a Vectra motorját.Annyira nem mocskos hogy mosni kéne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Geopake írta:

Nekem a Schillernél mosták le mikor megvettem a kocsit.Én nem mostam le csak régen a Vectra motorját.Annyira nem mocskos hogy mosni kéne.

2007 -ben vettem a kocsit azota nem mostam le mert a sok elektronikátol  félek hogy a mosással bajt csnálok de nincs olajfolyás sehol csak kicsit poros.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, astra írta:

2007 -ben vettem a kocsit azota nem mostam le mert a sok elektronikátol  félek hogy a mosással bajt csnálok de nincs olajfolyás sehol csak kicsit poros.

Az összes csati vízálló, de ha csak poros akkor felesleges. A generátor viszont nyitott azt érdemes letakarni, régen a gyujtáselosztó is be szokott ázni, de az neked már nincs szerintem. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, DM101 írta:

Srácok,

Köszönöm, hogy tag lehettem 2007 óta.Nagyon sok segítőkész embert ismertem meg itt az oldalon akik nélkül nem tudtam volna a kocsit extrákkal felszerelni.

További jó bütykölést és autózást.

Ő volt a kocsim:

http://www.keorcar.hu/auto.php?autoid=440

 

 

Irányjelző okosítást mivel oldottad meg?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, kobraCode írta:

Ez már jobban tetszik. Az biztos hogy én fixen bekötném a csatlakozóba a szálakat, sarukat kinyomkodnám és arra forrasztanám fel a szálakat. A gyors csatlakozókban nem bízok.

Én is fixre raktam.

Egyetlen negatívuma van amit én már megszoktam. Amikor megbillentem a kart, tehát nem folyamatosra van kapcsolva az irányjelző, akkor egy picit lassabban villog hármat az irányjelző.   Századmásodpercekről van szó. Meg lehet szokni.

Alapvetően nagyon jó megoldásnak tartom! Sávváltáskor, körforgalomnál stb. használom. Nagyon ritkán használom a folyamatos irányjelzést.

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Én is fixre raktam.

Egyetlen negatívuma van amit én már megszoktam. Amikor megbillentem a kart, tehát nem folyamatosra van kapcsolva az irányjelző, akkor egy picit lassabban villog hármat az irányjelző.   Századmásodpercekről van szó. Meg lehet szokni.

Alapvetően nagyon jó megoldásnak tartom! Sávváltáskor, körforgalomnál stb. használom. Nagyon ritkán használom a folyamatos irányjelzést.

Én is szeretem,de emellett azért sok olyan szitu van amikor használni kell a folyamatos irányjelzést

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 07. at 21:30, outsider írta:

https://youtu.be/2TC4fNAo4Z4

Én is erre a márkára gondoltam...

Csomagtér teleszkóp témában...

A videóval ellentétben nem kell kipattintani a lemezrugót, elég csak kicsit kifeszíteni, és lejön a gömbfejről.

Levételnél még nem is gáz, ha lepattintod, de az újnál sz*pás visszatenni a rugót, ha teljesen kiszedted, és már fent van a teleszkóp.

Elég ha kicsit kifeszíted csavarhúzóval, és simán rápattan.

A másidokat már nem szedtem ki, hamarabb meg is lettem vele.

Szerintem még rugó feszegetés nélkül is rámegy a gömbfejre...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

Hiszem ha látom ezt az önállóságot :)

https://autopro.hu/gyartok/Az-Opel-eladasa-csak-a-kisebbik-durranas-lehet/21506/

Mondjuk én még az elektromos autóban sem látom a jövő nagy forradalmát, legalábbis annyira mint ahogyan azt sokat vízionálják.

Nem tartom életszerűnek, meg környzetbarátabbnak sem.

Szerintem 450 km is kevés hatótáv, tekintettel arra, hogy egy bezines-dízel autóval (jó nem nulla emisszióval) 1000 -km-eket lehet menni.

Most reálisabbnak alternatívának látom a hybrid technológiát, vagy a vezérműtengely nélküli motorokról is jókat írnak, bár az talán még fejlesztés alatt van.

A hybrid ötvözi mindkét technológia előnyét, és az menetviszonyoknak megfelelőt választja.

Az egyik itt dolgozónak van egy hybrid Auris kombija, az nagyon frankón néz ki.

http://autopult.hu/tesztek/flottaideal-toyota-auris-touring-sports-1-6-d-4d-teszt.html

Pont ilyen, csak hybrid, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

...azonkívül a nemzettudatos fogyasztókra sem ártana felkészülni: a közös alapra épülő, de több országban is gyártott autókból (itt most elsősorban az Opel Movano/Vivaro és a Renault Master/Traffic párosokra gondolok) Németországban alig néhányan veszik a francia márkajelzésű autót, még akkor sem ha olcsóbb, míg Franciaországban nemigen lehet eladni az Opelt, hiszen van nekik Renault-ból is majdnem ugyanolyan. Ez alapján könnyen elképzelhető hogy az öntudatos németek ha meghallják hogy francia gazdája lett az Opelnak, inkább átpártolnak a VW-hez vagy a Fordhoz...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

...azonkívül a nemzettudatos fogyasztókra sem ártana felkészülni: a közös alapra épülő, de több országban is gyártott autókból (itt most elsősorban az Opel Movano/Vivaro és a Renault Master/Traffic párosokra gondolok) Németországban alig néhányan veszik a francia márkajelzésű autót, még akkor sem ha olcsóbb, míg Franciaországban nemigen lehet eladni az Opelt, hiszen van nekik Renault-ból is majdnem ugyanolyan. Ez alapján könnyen elképzelhető hogy az öntudatos németek ha meghallják hogy francia gazdája lett az Opelnak, inkább átpártolnak a VW-hez vagy a Fordhoz...

Az opel németben amúgy sem egy presztízs márka. Tehát csúnyán mondva a "legalja" (a presztízs értékét tekintve). Onnan könnyebb az elpártolás, mintha az Audi vagy BMW-től kellene. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, outsider írta:

Az opel németben amúgy sem egy presztízs márka. Tehát csúnyán mondva a "legalja" (a presztízs értékét tekintve). Onnan könnyebb az elpártolás, mintha az Audi vagy BMW-től kellene. 

Persze hogy könnyebb, de az Opel (pláne most) azért nem viseli olyan könnyen ha tömegesen elpártolnak tőle a vevők... Kicsit olyan nekem ez mint 19-re lapot húzni: elég komoly az esélye hogy csúnyát buknak (mert elpártolnak a vevők), de ha mégis bejön nekik ez az elektromosautó-biznisz, akkor viszont jókora előnyre tesznek szert Európában ezen a téren, szóval még akár nyerhetnek is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, tgabika76 írta:

Persze hogy könnyebb, de az Opel (pláne most) azért nem viseli olyan könnyen ha tömegesen elpártolnak tőle a vevők... Kicsit olyan nekem ez mint 19-re lapot húzni: elég komoly az esélye hogy csúnyát buknak (mert elpártolnak a vevők), de ha mégis bejön nekik ez az elektromosautó-biznisz, akkor viszont jókora előnyre tesznek szert Európában ezen a téren, szóval még akár nyerhetnek is.

19-re lapot húzni simább ügy...

A tisztán elektromosozás nagyobb rizikó.

Bukósabb. A GM kb mindenhol veszteséggel csinálja. Az USA-ban is deficites, azért árulják csak, mert kötelező bizonyos mennyiséget eladni, hogy a piacon maradhassanak.

Meg azért itt van Szentgotthárd...

Szerintem az eautó még mindig csak egy szűk szegmens. Második autónak jó lehet, annak, aki megteheti.

Tesóm sógora 3,5 misiért vett 150 km-es használt elektromos citroent. Városban flangálni jó. Nekem kb ezt jelenti az e autó. Ennél többet nem látok benne...

Én 3,5 misiből mást vettem volna. Nem második autót, hanem elsőt, amivel a Balatont is meg tudom járni :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, outsider írta:

19-re lapot húzni simább ügy...

A tisztán elektromosozás nagyobb rizikó.

Bukósabb. A GM kb mindenhol veszteséggel csinálja. Az USA-ban is deficites, azért árulják csak, mert kötelező bizonyos mennyiséget eladni, hogy a piacon maradhassanak.

Meg azért itt van Szentgotthárd...

Szerintem az eautó még mindig csak egy szűk szegmens. Második autónak jó lehet, annak, aki megteheti.

Tesóm sógora 3,5 misiért vett 150 km-es használt elektromos citroent. Városban flangálni jó. Nekem kb ezt jelenti az e autó. Ennél többet nem látok benne...

Én 3,5 misiből mást vettem volna. Nem második autót, hanem elsőt, amivel a Balatont is meg tudom járni :)

Prius III vagy egy Ampera... 

 

2 órája, tgabika76 írta:

...azonkívül a nemzettudatos fogyasztókra sem ártana felkészülni: a közös alapra épülő, de több országban is gyártott autókból (itt most elsősorban az Opel Movano/Vivaro és a Renault Master/Traffic párosokra gondolok) Németországban alig néhányan veszik a francia márkajelzésű autót, még akkor sem ha olcsóbb, míg Franciaországban nemigen lehet eladni az Opelt, hiszen van nekik Renault-ból is majdnem ugyanolyan. Ez alapján könnyen elképzelhető hogy az öntudatos németek ha meghallják hogy francia gazdája lett az Opelnak, inkább átpártolnak a VW-hez vagy a Fordhoz...

Azért az Opel max annyira német mint a Ford... 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Janó32 írta:

Prius III vagy egy Ampera... 

 

Azért az Opel max annyira német mint a Ford... 

Azért a Toyota hybrid választékból a priust hagynám utoljára, bár részletekbe menően nem ismerem őket. Csak kinézetre.

Camry van hybridben? :)

Inkább egy Auris kombi, amit linkeltem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.