Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ezt én sem értem...

Egyébként nagyobb a csomatere mint az ötajtósé, bár tény hogy az ablakot nem tudod felnyitni.

Pont nemrég mondtam az asszonynak, hogy nem is baj hogy nem kombit vettünk (mivel főként azt kerestünk), mert igazából nincs kihasználva ez sem.

Az ötajtós csomagtere eddig elég volt bármire.

Volt már off sedan-om, az is teljesen jó volt bármire.

Arra amire én használok egy autót, úgy nincs kihasználva a nagyobb csomagtér, a tágasabb nyílás.

Egy évben 3-4szer ha hasznát venném, akkor sokat mondok.

Az off sedan-on volt vonóhorog...

Egy költözésnél meg amúgy sem vagyok előrébb a kombival sem.

Teherautó úgyis kell. Bár lehet van olyan mazochista aki megpróbálja anélkül :)

(De költözni se évente költözik az ember.)

Apropó!

Sedan csomagtartóba befér 4 db R15-ös gumi?

Az ötajtósba csak kalaptartó kiszedéssel együtt...

Én nem estem volna hanyatt, ha egy sadan jön éppen össze.

Annak meg nagyobb a csomagtere. Egy nyaralásnál pl sokkal jobban jön.

Nyaralásra nem visz akasztós szekrényt az ember...

Nem gondolnám hogy egy sedan kevesebbet érne...

Sziasztok.

Nem szeretnék vitába szállni csak megemlítem az én tapasztalatom. Pakolástól függetlenül mibe mi fér, nem mennék bele, mindenki saját maga dönti el mire akarja használni. De árban igenis megkülönböztetnek egy kombit és egy sedant. Egy éve mikor vettem a G kombim ez az árrés 100-150 ezer ft-ot tett ki, a kombiért többet kérnek. A Miértjét annyira én sem értettem, talán a mérete miatt amivel nagyobb annyival drágább meg hát pakolhatóság is lehet akár szempont. Szóval az én tapasztalatom egy évvel ezelőtt ez az ár különbség volt és ezt nagyrészt mindenhol meg is volt (kereskedőnél és magán személynél is).

Amikor anno autócsere idején egyre többször került képbe kombi (nem azt kerestünk, 5 ajtóst szerettünk volna de az állapotot néztük elsődlegesen), asszonykám azt mondta "nem kell nekünk kombi" (egyébként részben én is így vélekedtem). Azóta ez szállóigévé lett mert csak előnyét érezzük eddig... Szerintem innentől kezdve már nem lesz olyan hogy ne kombi lenne a választott, bár majd akkor is az állapot/ár/felszereltség dönt majd elsődlegesen. Igaz, az Octavia és az egyterűek szintén bejönnek... Ott is jók a csomagtér paraméterei.

Link to comment
Megosztás:

A sedan csomagtartója igaz nagyobb, de minek, mikor csak a csomagtartó fedél nyílik, úgy sem fér bele semmi, és az ülés dönthetősége sem ér sokkal többet, mivel ott van a kalaptartó, és az a merevítés ami az ülés mögött van.

Szerintem tévedsz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem szeretnék vitába szállni csak megemlítem az én tapasztalatom. Pakolástól függetlenül mibe mi fér, nem mennék bele, mindenki saját maga dönti el mire akarja használni. De árban igenis megkülönböztetnek egy kombit és egy sedant. Egy éve mikor vettem a G kombim ez az árrés 100-150 ezer ft-ot tett ki, a kombiért többet kérnek. A Miértjét annyira én sem értettem, talán a mérete miatt amivel nagyobb annyival drágább meg hát pakolhatóság is lehet akár szempont. Szóval az én tapasztalatom egy évvel ezelőtt ez az ár különbség volt és ezt nagyrészt mindenhol meg is volt (kereskedőnél és magán személynél is).

Amikor anno autócsere idején egyre többször került képbe kombi (nem azt kerestünk, 5 ajtóst szerettünk volna de az állapotot néztük elsődlegesen), asszonykám azt mondta "nem kell nekünk kombi" (egyébként részben én is így vélekedtem). Azóta ez szállóigévé lett mert csak előnyét érezzük eddig... Szerintem innentől kezdve már nem lesz olyan hogy ne kombi lenne a választott, bár majd akkor is az állapot/ár/felszereltség dönt majd elsődlegesen. Igaz, az Octavia és az egyterűek szintén bejönnek... Ott is jók a csomagtér paraméterei.

Egy szó mint 100, nyilván ez használatfüggő.

Én úgy gondolom, nem használom ki az ötajtós pakolásos előnyeit, ebből kifolyólag a kombiét sem használnám ki.

Az az évi 3-4 alkalom, amikor meg kell pakolni az autót, nem éri meg. Mellesleg ezt megoldom ezzel is, ahogy megoldottam sedan-al is.

Ugyanazzal a motorral így nekem egy ötajtós jobb választás a kisebb összsúly miatt.

Az én használati szokásaim mellett egy sedan talán még jobb választás lett volna.

A nagyobb csomagtér hosszabb utaknál jobban jön.

Azért gyakrabban megyek hosszabb útra, minthogy költözök.

Ha ti gyakran pakoljátok plafonig a kocsit akkor nyilván jobban megéri.

De nekem így jobban belegondolva nem :)

Persze ha kombi jött volna, arra se mondtam volna nemet.

De akkor is tény, hogy én nem használtam volna ki a benne rejlő lehetőségeket.

Obejktívan, és pártatlanul belegondolva.

Tehát ha új autót vennék, és a kombi drágább mint az öt ajtós vagy a sedan, lehet azt nem vennék...

Ha meg a sedan lenne a legolcsóbb a három közül, inkább azt venném :)

Hangsúlyozom: használatfüggő...

Link to comment
Megosztás:

Egy szó mint 100, nyilván ez használatfüggő.

Én úgy gondolom, nem használom ki az ötajtós pakolásos előnyeit, ebből kifolyólag a kombiét sem használnám ki.

Az az évi 3-4 alkalom, amikor meg kell pakolni az autót, nem éri meg. Mellesleg ezt megoldom ezzel is, ahogy megoldottam sedan-al is.

Ugyanazzal a motorral így nekem egy ötajtós jobb választás a kisebb összsúly miatt.

Az én használati szokásaim mellett egy sedan talán még jobb választás lett volna.

A nagyobb csomagtér hosszabb utaknál jobban jön.

Azért gyakrabban megyek hosszabb útra, minthogy költözök.

Ha ti gyakran pakoljátok plafonig a kocsit akkor nyilván jobban megéri.

De nekem így jobban belegondolva nem :)

Persze ha kombi jött volna, arra se mondtam volna nemet.

De akkor is tény, hogy én nem használtam volna ki a benne rejlő lehetőségeket.

Obejktívan, és pártatlanul belegondolva.

Tehát ha új autót vennék, és a kombi drágább mint az öt ajtós vagy a sedan, lehet azt nem vennék...

Ha meg a sedan lenne a legolcsóbb a három közül, inkább azt venném :)

Hangsúlyozom: használatfüggő...

Én immáron ezt kicsit másként látom (kombisként, bár az 5 ajtós F is elég volt régebben sok-sok évig). Mivel családi házban élünk (már), mindig cuccolok valamit a házhoz (mindig barkácsolok ha időm/pénztárcám engedi), lapra szerelt cuccok, létra, lécek és sorolhatnám mikor is kell a kombi. Havonta egy fix anyóslátogatás, oda-vissza 250km és a teljes hétvégi cuccok plusz a háztájit is be kell rakni visszafelé. Az autót hosszú távra vettük, lassan ideje lenne már az utódnak is, így akkor is jól fog jönni.

Én úgy vagyok ezzel a "kihasználom-nem használom ki" kérdéssel mint az okos telefonnal vagy egyéb műszaki cikkel: tegye szívére mindenki a kezét és az tegye fel csak a másik kezét aki ezeket (is) a valós igényeihez/szükségleteihez méretezve/igazítva vásárolja meg! Sokan jelentkeztek??? Nem hinném... Kell a nagy lapos TV, a minél nagyobb képátmérőjű új androidos okostelefon, a nem tudom hány magos laptop és sorolhatnám. Pedig nagyon-nagyon kevesen használják ki minden nap de ha kell mennyire jó hogy van (de akkor nagyon). Továbbá sem alkatrészben sem fogyasztásban nem hinném hogy akkora különbséget lehetne tenni bármelyik karosszériaváltozat között ami számottevő lenne.

Link to comment
Megosztás:

Miért rosszabb egy sedan mint pl.egy 5 ajtós? :huh:

Nem az, hogy rosszabb (csak rondább :) ), csak a piac beárazta az igényeket, és a sedan kevesebb embernek kell, ergo olcsóbb. Én fél éve vettem a G-t (kombi), a hasonló évjáratú, felszereltségű sedanok mind olcsóbbak voltak.

Link to comment
Megosztás:

Én immáron ezt kicsit másként látom (kombisként, bár az 5 ajtós F is elég volt régebben sok-sok évig). Mivel családi házban élünk (már), mindig cuccolok valamit a házhoz (mindig barkácsolok ha időm/pénztárcám engedi), lapra szerelt cuccok, létra, lécek és sorolhatnám mikor is kell a kombi. Havonta egy fix anyóslátogatás, oda-vissza 250km és a teljes hétvégi cuccok plusz a háztájit is be kell rakni visszafelé. Az autót hosszú távra vettük, lassan ideje lenne már az utódnak is, így akkor is jól fog jönni.

Én úgy vagyok ezzel a "kihasználom-nem használom ki" kérdéssel mint az okos telefonnal vagy egyéb műszaki cikkel: tegye szívére mindenki a kezét és az tegye fel csak a másik kezét aki ezeket (is) a valós igényeihez/szükségleteihez méretezve/igazítva vásárolja meg! Sokan jelentkeztek??? Nem hinném... Kell a nagy lapos TV, a minél nagyobb képátmérőjű új androidos okostelefon, a nem tudom hány magos laptop és sorolhatnám. Pedig nagyon-nagyon kevesen használják ki minden nap de ha kell mennyire jó hogy van (de akkor nagyon). Továbbá sem alkatrészben sem fogyasztásban nem hinném hogy akkora különbséget lehetne tenni bármelyik karosszériaváltozat között ami számottevő lenne.

Én ezeket mind kihasználom, tényleg :D

Telefon, szgép, TV (akkorát vettem amekkora még kényelmes). Azt is főleg a gyerekek miatt, jobb a szemnek, mint a képcsöves TV...

Nekem egyébként 2 gyerek van, mi is járunk szülőkhöz, egy-két zsák krumpli gyakran befigyel... :D

Nem volt eddig gondom.

Bár én egy Daewoo Tico-val is megoldottam mindezt :D

Nyaralás, 800km 2 gyerekkel...

Azért az kaland volt....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a pakolhatóság miatt, hiába szép nagy a csomagtartója a sedan-nak nem tudsz csak egy bizonyos résen bepakolni.

5-ajtós meg korlátlan lehetőségek tárháza.

És egy négy fős nyaralás csomagjai hogy férnek el egy ötajtósban?

Anno a kilencvenes években a szépemlékű Auto Extra magazinban volt egy cikk éppen erről a lépcsőshátú/5 ajtós dilemmáról, és pont ez volt az egyik érv: igaz hogy a ferdehátúba belefér egy hűtőszekrény, de egy család teljes nyaralásának összes csomagja nem igazán. Ott a végső konklúzió az volt hogy mindennapi használatra inkább négyajtós mert nyaralni minden évben megy az ember, hűtőt meg nem vesz minden évben, és ha igen, akkor meg olyan helyen kell venni ahol házhoz szállítják. ;)

Amúgy ez a forma vs. funkció klasszikus ellentéte, ebben igazán az olaszok a mesterek: az Alfa 156 Sportwagon (kombi) csomagtartója például kisebb mint a négyajtósé, mert úgy néz ki jól...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És egy négy fős nyaralás csomagjai hogy férnek el egy ötajtósban?

Anno a kilencvenes években a szépemlékű Auto Extra magazinban volt egy cikk éppen erről a lépcsőshátú/5 ajtós dilemmáról, és pont ez volt az egyik érv: igaz hogy a ferdehátúba belefér egy hűtőszekrény, de egy család teljes nyaralásának összes csomagja nem igazán. Ott a végső konklúzió az volt hogy mindennapi használatra inkább négyajtós mert nyaralni minden évben megy az ember, hűtőt meg nem vesz minden évben, és ha igen, akkor meg olyan helyen kell venni ahol házhoz szállítják. ;)

Amúgy ez a forma vs. funkció klasszikus ellentéte, ebben igazán az olaszok a mesterek: az Alfa 156 Sportwagon (kombi) csomagtartója például kisebb mint a négyajtósé, mert úgy néz ki jól...

Nyaralásra én csak egy hátizsákot viszek a többi hely a csajoké:))

Nyaralni meg max egy hosszú hétvége van mert ilyen a beosztásunk....inkább páromé akinek egy hónapban csak egy szabad hétvégéje van.

Szóval nekem jobb az 5 ajtós, lehet neked nem.

de gondolom tiszteletben tartod a véleményemet mint ahogy én is a tiédet!

nem tudom miért kell ezt így megpróbálni rátukmálni másra.....

Link to comment
Megosztás:

És egy négy fős nyaralás csomagjai hogy férnek el egy ötajtósban?

Anno a kilencvenes években a szépemlékű Auto Extra magazinban volt egy cikk éppen erről a lépcsőshátú/5 ajtós dilemmáról, és pont ez volt az egyik érv: igaz hogy a ferdehátúba belefér egy hűtőszekrény, de egy család teljes nyaralásának összes csomagja nem igazán. Ott a végső konklúzió az volt hogy mindennapi használatra inkább négyajtós mert nyaralni minden évben megy az ember, hűtőt meg nem vesz minden évben, és ha igen, akkor meg olyan helyen kell venni ahol házhoz szállítják. ;)

Amúgy ez a forma vs. funkció klasszikus ellentéte, ebben igazán az olaszok a mesterek: az Alfa 156 Sportwagon (kombi) csomagtartója például kisebb mint a négyajtósé, mert úgy néz ki jól...

Hát, ha jobban belegondolok, lassan gyakrabban veszek hűtőt mint nyaralni mennénk... Valahogy mindig annyira hátra kerül prioritásban a kiadások/megtakarítások/átcsoportosítások terén hogy elmarad... De hűtő nélkül élni...

Link to comment
Megosztás:

Én csak megosztottam egy véleményt, nem tukmáltam senkire semmit... nekem Coupém van, még kisebb csomagtérnyílással, szóval az én szavam nem igazán döntő a kérdésben, bár még sosem volt tele a csomagtartóm (ez nem cirkuszos autó hogy beleköltözzek :D)

Nem akartam túlreagálni de kezd egy kicsit elmenni az eredeti kérdéstől a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakoznék: Annyit mondok h izlések és pofonok. TÖbb autónak jól áll a sedán (wartburg, igaz másban nem is láttam :D) 2109ben meg ronda.

Én is inkább az 5 ajtós változatot választanám, mert az jobban tetszik. Habár elfér benne egy 180 magas hűtő, mosó és mosogató gép és egy S51 1B-H40 :D. (aki nem hiszin szóljon és linkelek képet). Sedánba meg ugye aludni is lehet.

Persze "logan" is jobb a sedán mert nagy a tere csak ott is a zsanér a gond.

Senki nem egyforma szerencsére így a gyártóknak ugye majdnem minden igényt ki kellene elégíteni. Van pozitív és negatív mind két oldalnak de sztem nem fogunk és én nem is akarok dülőre jutni h melyik a jobb.

Én nem bántam meg máig se, hogy ezt a márkát és típust vettem!!!

Opel, Wir lieben Autos!

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belefolyni a vitába. :D Szerencsére nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik. De a kocsi nagyon hasonlít a nőkre. Ott is először a kinézet ami megfog, tojunk a praktikumra. :smartass: Amikor én nézegettem a kocsikat akkor is jelentősen olcsóbb volt a sedan. Nézegettem, próbálgattam, de csak nem tetszett. Utoljára a zsigulim volt sedan. :D Persze ez is csak egy vélemény a sok közül...

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakoznék: Annyit mondok h izlések és pofonok. TÖbb autónak jól áll a sedán (wartburg, igaz másban nem is láttam :D) 2109ben meg ronda.

Én is inkább az 5 ajtós változatot választanám, mert az jobban tetszik. Habár elfér benne egy 180 magas hűtő, mosó és mosogató gép és egy S51 1B-H40 :D. (aki nem hiszin szóljon és linkelek képet). Sedánba meg ugye aludni is lehet.

Persze "logan" is jobb a sedán mert nagy a tere csak ott is a zsanér a gond.

Senki nem egyforma szerencsére így a gyártóknak ugye majdnem minden igényt ki kellene elégíteni. Van pozitív és negatív mind két oldalnak de sztem nem fogunk és én nem is akarok dülőre jutni h melyik a jobb.

Én nem bántam meg máig se, hogy ezt a márkát és típust vettem!!!

Opel, Wir lieben Autos!

Mi ha elmegyünk rallyra több napra, olyan jókat tudok aludni az 5 ajtósban, mintha otthon lennék az ágyban :D hátsó ülések lehajtva+csomagtartó és egész jól elférek a 182 centimmel :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, tud-e valaki bontott bal hátsó lámpát G Astrámhoz? (4 ajtós, 2000, 1.6 16V XEL), mivel egy f... belémtolatott, (persze ott hagyta), és az utángyártottak meg nem passzosak (de ezt gondolom tudja aki már járt így).
Köszöntem előre is! Attila

Link to comment
Megosztás:

Na skacok azért a kombi az igazi!!!! :)

Vagyis a legszebb!!! :)

Persze ízlések és pofonok! Hál isten van több féle forma Mindenki megtalálja számára az igazit!!! :)

Így van:) Én direkt caravant akartam nem is néztem,hogy mennyibe kerül a többi fajta.Nekem ebben jobban elférnek a kutyák mint a többibe.Rakattam rá vonóhorgot is ha cuccolni kell.Van olyan,hogy még így is el kell hoznom a cégből a Transitot.

Link to comment
Megosztás:

Épp két dolgon gondolkodom:

1, Ki a fene fertőzött meg amitől ennyire kutyául vagyok?

2, Mitől hervad ennyire a kolléga A Zafira-ja? Utolsók közül való (KBS-es rendszám), új korától van nála, garázsos, 21xk km, soha nem volt törve. Vajon a műanyag küszöb alatt az én x évvel idősebb autóm is így nézhet ki???

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1SbHxHiFPGTw36ygO0mIE349uOMfx01klhM8Mo0E92YO1RuheT3I8747Q9KNEu3gSfqVLK4ibsTa499h2S0LD4Y6aM6Th8xwsE2&bid=1

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Valaki megtudná mondani hogy idén is lehet e az adóm 1%-val támogatni a fórumot? Tavaly valahol megtaláltam a szükséges adatokat hozzá, de most nem lelem.

Tudna valaki segíteni? Esetleg egy Mote tag?

Köszi!

Szia!

Nekem a tavalyit az Apeh nem utalta el...

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Mi ha elmegyünk rallyra több napra, olyan jókat tudok aludni az 5 ajtósban, mintha otthon lennék az ágyban :D hátsó ülések lehajtva+csomagtartó és egész jól elférek a 182 centimmel :D

Értem mire gondolsz de én a sedánnál lehajtás nélkül gondoltam,ugye mert az mélyebb. De nekem is 5 ajtós, inkább lehajtok :D. Sedánba sztem az s51et nem raktam volna be. :D

Persze még mindig tartom magamat ahhoz, h kinek mi, ki mit és mennyit pakol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.