Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Azért az egy kategóriával mindenben feljebb van. Gondolom ad is annyival többet, de fel kell készülni arra, hogy sok minden azért drágább és összetettebb mint az Astra-n. Lényegesen nagyobb a differencia mint anno az F Astra-A Vectra vagy a B Vectra-G Astra vonalon. Sok minden lesz drágább, eleve a futómű is lényegesen komolyabb... Persze sok a közös egység, de én akkor is nagyobb fenntartási költséggel kalkulálnék mint egy Astra esetében, főleg hosszútávú tervek esetén.

Először is köszönöm a válaszod! Persze a kicsivel magasabb fenntartási összegekre gondoltam, azért én is kicsivel (igényesebb) összetettebb autónak látom mint egy G-t, viszont tetszenek a sedanok és nagyon úgy látszik a helyzet hogy a családban szükség lesz még egy autóra nekem és mindenképp szeretnék opel hűséges tagként maradni és ezek nagyon tetszenek. A hosszú távú tervek a fene tudja. 3-5 évig biztos meglenne, aztán meg csere, de addig jól muzsikáljon. Ezek az 1.8-as motorok NORMÁL használat mellett mennyit képesek elmenni komolyabb gondok nélkül vajon?

Én megnéztem egy faceliftes Vectra C 1.8-ast nem olyan régen, engem is érdekelt a dolog. Nem nagy szám, semmivel sem több egy H Astránál. Nagyobb a tér benne széltében, hosszában, de fejtérben ugyanaz (H Astrához mérten). Az ülése semmivel sem jobb, pedig az ember elvárná ebben a kategóriában, a váltó rossz. Itt-ott karcolódott a beltéri műanyag, az utána megnézett H-n belül semmi nyoma sem volt az időnek és használatnak, pedig utóbbi egy céges dízel volt (futott km hasonló).

Ha onnan nézzük, hogy egy középkategóriás autó, akkor csalódás, többet várnék. Mindenesetre újkorában elég olcsón meg lehetett venni, ez beszédes...

Azért el lehet vele poroszkálni, nem tagadnék meg egyet, nekem formára valamilyen perverz oknál fogva még tetszik is a faceliftes változat. Kipróbálásra nem került sor, de ahogy kutakodtam és amit a nyers számok is tükröznek, az 1.8-asok 170 Nm nyomatéka egy ekkora bódéhoz kevéske.

Megmondom az őszintét H astrának a formája az ami kicsit engem vissza tart. Annyira nem jön be mint mondjuk a G-nél szinte mindegyik változat (sedan, caravan, 4-5 ajtósok) szép, a H-nál már ezt nem mondom el. A sedan kicsit nyomott, a caravan túl kockás, egyedül ami a ferde hátú ami tetszik viszont az meg kicsit kicsi és nem éri meg szerintem úgy a használt piacon kért árat. A C Vectra meg úgy kinézetében (sedanról beszélek és amit néztem az is az) eléggé megtetszett, ezért se gondolkodom abban hogy maradok Astra vonalon mert a H annyira nem jön be, a J meg számomra az elérhetetlen árkategória és igazából az se jön be, meg sok gondot hallottam felőlük, de ez most mindegy, mindenki azt mond amit akar :D Így nagy a gondolkodás és ha lesz következő az valószínűleg C Vectra, csak hogy vajon van-e olyan strapabíró mint mondjuk egy G astra és hogy a motor mennyit képes elmenni. :)

Link to comment
Megosztás:

Sokáig én is a C vectra caravanokat néztem.Főleg az 1.8-ast. Nem nagyon találtam.1-2 darab volt a használt autón általában.Egy 2.2-est néztem meg egy Renault kereskedésben meg egy 2.0 T-t de az drága volt.Így maradt a G astra.A H astra nekem sem tetszik annyira.Anyósnak van mondta,hogy adjam el az enyémet,vegyek neki valami kiskocsit az övét meg nekem adja.Nem nagyon mentem bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne Székesfehérvár vagy környékbeli megbízható Opeles szakira aki átnézné az autóm végre rendesen... :( Természetesen nem ingyen!!

Mint korábban írtam valamelyik topikba, szarakodik a riasztóm vagyis most már teljesen szar... Csak úgy tudom bezárni, ha zárás után leveszem az aksi sarut, máskülönben 10-30mp-en belül visít. És ez csak az egyik dolog ami miatt panaszkodom. A másik, hogy rángat. Nem lehet vele araszolgatni, nem lehet vele kb 1/3 gázon menni, mert mint a kecske nekiáll rángatni, ugrálni. Mindemellett kb 1 literrel megnőtt a fogyasztás... Eddig több mint 200ezer km-t megtettünk együtt gond nélkül, soha nem hagyott ott sehol. Most 280ezer van benne, megértem én hogy nem kevés, de legalább valaki tudná megcsinálni ezeket a hibákat. A szépsége a dolognak, hogy csak hétvégén tudom letenni az autót (Szombat - Vasárnap).

Szval ha valaki ismer ilyen embert aki megbízható, érti a dolgát (de komolyan!), Szfvár környéki, akkor megköszönném ha megosztaná velem.

Köszönöm,

Jani

Hello,

hasonlo koru az enyem is, kilometerben is, hasonlo motor gondjaim voltam,

nalam az araszolgatos gondot a lambda szonda csere oldotta meg + kapott injektor tisztitot, es most csodasan erzi magat, a masik gondom ~3000-4000 rpm korul volt rangatas erotlenseg, ezt a gyujto trafo csere orvosolta, ha van kedved neki allni :) Persze egyik se biztos tipp, lehet, hogy nem oldja meg, de en ugy voltam vele, hogy ezeket ugyis illene mar cserelni...

Udv,

P.

Link to comment
Megosztás:

Dannert, on 26 May 2015 - 11:53 AM, said:

Azért el lehet vele poroszkálni, nem tagadnék meg egyet, nekem formára valamilyen perverz oknál fogva még tetszik is a faceliftes változat. Kipróbálásra nem került sor, de ahogy kutakodtam és amit a nyers számok is tükröznek, az 1.8-asok 170 Nm nyomatéka egy ekkora bódéhoz kevéske.

Azért megy úgy mint a G az 1.6-tal. Sőt, a 140 lovas azért jobban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor sorban:

Riasztó terén őket nagyon tudom ajánlani:

http://www.patrolline.eu/index.php?lang=hu

Illetve tudtommal központi zár és riasztó is a profiluk Kloiber-éknek:

http://www.cylex.hu/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=hifi-station-kft----aut%C3%B3hifipont--kloiber-audio-kft-&companyId=631755

Motorikus:

http://fuglikft.hu/

Én maximálisan elégedett vagyok velük (ma is voltam náluk, a hűtőrendszerem nézték át, tanácsot is adtak, most sem kértek semmit pedig fél órát fenntartottam őket. Sok a munkájuk, így lehet hogy nem azonnal tudnak nekiállni a kocsinak de ránéznek.)

keressd Wessz -t törökbálinton 208236366 fehérvártol nincs messze

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Külső visszapillantóba magát a tükröt mivel érdemes ragasztani? Alig tartotta már valami, jó hogy nem hagytam el :)

Semmivel! A kétoldalas 3M ragasztó métere többe kerül mint egy új tükörlap. Ez a ragasztócsík leglább 2 mm vastag, így a víz ezután még közvetlenül a tükör mögé is bekerülhet egy autómosásnál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Közeljövőbe tervezek egy bontólátogatást. Termosztátot és MID kijelzőt szeretnék venni. A kérdés az, hogy termosztát milyen típusokból passzol? Jöhet z14xe mociból is? MID-et gondoltam lecserélem TID-re. Ez lehetséges egyáltalán, vagy csati alapból más?

Link to comment
Megosztás:

Közeljövőbe tervezek egy bontólátogatást. Termosztátot és MID kijelzőt szeretnék venni. A kérdés az, hogy termosztát milyen típusokból passzol? Jöhet z14xe mociból is? MID-et gondoltam lecserélem TID-re. Ez lehetséges egyáltalán, vagy csati alapból más?

MID és TID csatija tök más.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudom, hogy nem apró és előre is bocsi, de nem érdekel valakit a sötétített hátsó lámpám? FKRL309 típusú. Német FK shopból vásárolt. 9 hónapot volt össz-vissz az autón.

Árat, képeket privátban tudok küldeni.

IMG_20150404_104138_www.kepfeltoltes.hu_
Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudom, hogy nem apró és előre is bocsi, de nem érdekel valakit a sötétített hátsó lámpám? FKRL309 típusú. Német FK shopból vásárolt. 9 hónapot volt össz-vissz az autón.

Árat, képeket privátban tudok küldeni.

IMG_20150404_104138_www.kepfeltoltes.hu_

Miért akarod eladni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudom, hogy nem apró és előre is bocsi, de nem érdekel valakit a sötétített hátsó lámpám? FKRL309 típusú. Német FK shopból vásárolt. 9 hónapot volt össz-vissz az autón.

Árat, képeket privátban tudok küldeni.

IMG_20150404_104138_www.kepfeltoltes.hu_

Szia!

Miért akarsz megválni tőle?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Külső visszapillantóba magát a tükröt mivel érdemes ragasztani? Alig tartotta már valami, jó hogy nem hagytam el :)

Nekem a vezető oldali ki is esett, persze összetört. Bontóba szereztem másik lapot, Sikaflex-szel visszaragasztottam és azóta tökéletes, ha fúj, ha esik, ha fagy semmi baja. Azóta a másik oldalon is meg kellett csinálni mert a lélek tartotta azt is....

Link to comment
Megosztás:

Hello,

hasonlo koru az enyem is, kilometerben is, hasonlo motor gondjaim voltam,

nalam az araszolgatos gondot a lambda szonda csere oldotta meg + kapott injektor tisztitot, es most csodasan erzi magat, a masik gondom ~3000-4000 rpm korul volt rangatas erotlenseg, ezt a gyujto trafo csere orvosolta, ha van kedved neki allni :) Persze egyik se biztos tipp, lehet, hogy nem oldja meg, de en ugy voltam vele, hogy ezeket ugyis illene mar cserelni...

Udv,

P.

Kíváncsiságból szereztem egy bontott labda szondát. Persze hogy nem jött ki a helyéről, így csonkkal együtt cseréltem. A probléma továbbra is fenn áll, vagyis rángat, meg 8 litert eszik százon, de megtáltosodott, úgy megy mint a mérgezett egér :D. Hibaüzeneteket folyamatosan dobálja (0130, 0135, 0179).

A másik lambda szondával nem volt hibaüzenet, de nem is ment így és ugyanígy rángatott. Az lehet hogy két lambdaszonda képes más más módon meghibásodni?

Link to comment
Megosztás:

Más márkára váltasz? Nem jött be a CDTI? :)

Ha találnék egy jó Signumot lehet az lenne, mert nagyon bejön. :) :icon13:

De bevált, igazából semmi bajom vele (mondjuk nem egy finom szerkezet és erősebbre váltanék :) ), és valószínű megint diesel lesz vagy ha nem akkor egy benzines (off ufó Civic 1.8.).

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.