Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

NW1, on 21 Jun 2015 - 3:03 PM, said:NW1, on 21 Jun 2015 - 3:03 PM, said:NW1, on 21 Jun 2015 - 3:03 PM, said:

Ugyanaz a méret? Átszerelhető G Astraba?

Nem tudom, ennek utána kellene járni, de meglepődnék ha nem lehetne valahogy megoldani.

Tükörvilágítás is van benne kétoldalt, ami a fedél elhúzásakor felkapcsolódik. Vagy az is lehet hogy felnyitós, erre már nem emlékszem... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ennek utána kellene járni, de meglepődnék ha nem lehetne valahogy megoldani.

Tükörvilágítás is van benne kétoldalt, ami a fedél elhúzásakor felkapcsolódik. Vagy az is lehet hogy felnyitós, erre már nem emlékszem... :unsure:

Nekem a Vectrába felnyitható volt,és akkor világított 2 oldalt a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

G Astrahoz létezik olyan napellenző, amiben a tükröt elhúzható "ajtó" takarja?

Létezik, de nem elhúzható, hanem felhajtható ajtóval és tükörvilágítással. Nekem gyárilag volt a Coupéban, de csak anyós oldalon. Nem tudom hogy vezetőoldali is létezik-e belőle, lehet hogy csak jobbkormányos Astrából lehetne szerezni, illetve talán B Vectrából, de akkor meg mindkettőt cserélni kell, mert nem lepődnék meg ha formára lenne eltérés, még ha fel is megy egyik a másik helyére...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy vezetőoldali is létezik-e belőle

Létezik, nekem is benne van, és párban cseréltem, kicsit más a felfogatása,

de 100% belepasszol a régi napellenző felfogatásának a helyére egy pattintással.

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit off de hátha valakit érdekel, kit ismertek!! :D http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.4_ambiente_klimas-9083192

Ezt a fókát -talán- meg is venném ha most keresnék autót... Unokatesóm majdnem mindenben ilyet keres, de csak majdnem, 1.6 alatt nem érdekli semmilyen autó... Egyébként nem is magas az irányár, pedig a piacon kevés a normális autó ebben a szegmensben, ráadásul mindenki majd bele akar alkudni vagy 50-et legalább... 6 kilóért egy ilyen autó majdnem ajándék.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a fókát -talán- meg is venném ha most keresnék autót... Unokatesóm majdnem mindenben ilyet keres, de csak majdnem, 1.6 alatt nem érdekli semmilyen autó... Egyébként nem is magas az irányár, pedig a piacon kevés a normális autó ebben a szegmensben, ráadásul mindenki majd bele akar alkudni vagy 50-et legalább... 6 kilóért egy ilyen autó majdnem ajándék.

Megértem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ezt a fókát -talán- meg is venném ha most keresnék autót... Unokatesóm majdnem mindenben ilyet keres, de csak majdnem, 1.6 alatt nem érdekli semmilyen autó... Egyébként nem is magas az irányár, pedig a piacon kevés a normális autó ebben a szegmensben, ráadásul mindenki majd bele akar alkudni vagy 50-et legalább... 6 kilóért egy ilyen autó majdnem ajándék.

Megértem :icon1:

Én vennék 1.4est megint. De!

Csak is 1.4T! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az első ablakokra vennék légterelőt. Van értelme? A szélzaj mennyivel erősödik?

Ha már szélzaj: a jobb hátsó ajtó "háromszögének" felső részén süvít be a levegő, 100 fölött elég hangos. Ezzel mit lehet kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP motorba GM gyertyán kívül van más alternatíva amire esetleg érdemes(ebb) cserélni?

Nalunk van Bosch, ugyan annyiert... kulonbseget nem latok, hacsak a GM-en nem egy fulecske van, a bosch-on ketto van... az talan erdemes megnezni...

de ez se tunning gyertya vagy valami... alighanem ugyan abbol a gyarbol jon csak mas a cimke....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

az első ablakokra vennék légterelőt. Van értelme? A szélzaj mennyivel erősödik?

Ha már szélzaj: a jobb hátsó ajtó "háromszögének" felső részén süvít be a levegő, 100 fölött elég hangos. Ezzel mit lehet kezdeni?

Van értelme, mert nem vág be egyből a szél, esőben is le lehet húzni az ablakot, így nem párásodik belül a szélvédő és nem kell annyira járatni a ventit. Nem is tudom mióta van fent, de én nem veszem észre a szélzajt, lehet már megszoktam. Ha jobban pörgeted a motort úgyis azt fogod hallani nem a szélzajt.

Z14XEP motorba GM gyertyán kívül van más alternatíva amire esetleg érdemes(ebb) cserélni?

Olyan ami irridiumos? Csak nem tudom melyik típus lenne bele jó.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Olyan ami irridiumos? Csak nem tudom melyik típus lenne bele jó.

Én sem tudom, ezért kérdezősködök itt, hátha valakinek van tapasztalata más gyertyákkal is, nem csak GM-mel, aminek ki tudja, hogy ki most a beszállítója. Kezd idegesíteni, hogy néha rángatózik, de EGR + fojtószelep volt takarítva, egy gyertyacserét még megérne, hátha...így a régi ladánkra emlékeztet, az volt ilyen ideges :D

A mostaniakban 20ezer km körül van, most nincs nálam a füzet amibe fel van írva napra és km-re pontosan, hogy mikor lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Én sem tudom, ezért kérdezősködök itt, hátha valakinek van tapasztalata más gyertyákkal is, nem csak GM-mel, aminek ki tudja, hogy ki most a beszállítója. Kezd idegesíteni, hogy néha rángatózik, de EGR + fojtószelep volt takarítva, egy gyertyacserét még megérne, hátha...így a régi ladánkra emlékeztet, az volt ilyen ideges :D

A mostaniakban 20ezer km körül van, most nincs nálam a füzet amibe fel van írva napra és km-re pontosan, hogy mikor lett cserélve.

Egy gyors keresés után ezeket találtam:

https://autoalkatreszed.hu/list/article/3552033/104270702/1625-brisk-gy%C3%BAjt%C3%B3gyertya.html

https://autoalkatreszed.hu/list/article/1097723//4696-ngk-gy%C3%BAjt%C3%B3gyertya.html

https://autoalkatreszed.hu/list/article/3551966/104256737/1375-brisk-gy%C3%BAjt%C3%B3gyertya.html

Nem tudom hogyan válhatna be, nálam gyári GM gyertya van ami tökéletes. Motorkerékpárban váltottam irridiumosra, az első tapasztalat az volt hogy stabilabb alapjárat lett tőle, de azóta nem vettem még ki és nem néztem meg hogy vannak kiégve, bár ez más beállításoktól is nagyban függ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én sem tudom, ezért kérdezősködök itt, hátha valakinek van tapasztalata más gyertyákkal is, nem csak GM-mel, aminek ki tudja, hogy ki most a beszállítója. Kezd idegesíteni, hogy néha rángatózik, de EGR + fojtószelep volt takarítva, egy gyertyacserét még megérne, hátha...így a régi ladánkra emlékeztet, az volt ilyen ideges :D

A mostaniakban 20ezer km körül van, most nincs nálam a füzet amibe fel van írva napra és km-re pontosan, hogy mikor lett cserélve.

Én most cseréltem NGK BKR5EK-re a gyári GM-et, tök jó. Semmi baja!

Z14XE

Módosítva : bonat
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.