Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

38 minutes ago, bonat írta:

nekem egy 108db-os komplett táska van abba van mindenhez cucc, racsnisból is 2 féle  :D
inkább olyat vegyél szerintem :D
108db-os LINK

Krova készletem van több féle, bit készletem szintén, csak torx (dugó) hiányzik. Olyan kellene, amivel az Astra G igényeket le tudom fedni (kisebb munkálatok)... 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Krova készletem van több féle, bit készletem szintén, csak torx (dugó) hiányzik. Olyan kellene, amivel az Astra G igényeket le tudom fedni (kisebb munkálatok)... 

Nekem az van amit először linkeltél, eddig még mindenre elég volt az autóban, bár egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett az elmúlt 1-2 évben...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, tgabika76 írta:

Nekem az van amit először linkeltél, eddig még mindenre elég volt az autóban, bár egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett az elmúlt 1-2 évben...

Én is akarok venni 1-2 szerszámot, torx-ot főleg, amivel a belső teret lehet bontani műszerfal, kormány, ajtókárpit. 
Ezekhez mennyi szerszám kell? Torx csavarhúzó az gondolom, más még? 

Mai napon 7. éves lett az aksim az autóban, a mai napig pöcre indul, kopp-kopp :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 11. at 22:05, Janó32 írta:

Itthoni alap barkácsolásokhoz (Astra-hoz) melyik lenne megfelelőbb? Hangsúlyozom: barkácsoláshoz (meglazít/meghúz-leszed-visszatesz), nem akarok lebontani se vezérlést, se hengerfejet, semmit. De mondjuk pl egy termosztátot -vagy egyéb alap alkatrészt- ha kell le tudjak szerelni vele probléma nélkül... 

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/dugofej_klt_e_torx_1_4_quot_215_5db_e5_e6_2140593725.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/keziszerszamok/szerszamkeszlet_szett/e_torx_keszlet_1_2_9db_os_szamlaval_2173851131.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

 

Extol-tól már van egy két cuccom, nem mondom hogy csúcsminőség de eddig nem csalódtam bennük.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, outsider írta:

Az első -saját- autóm pont ua nézett ki mint az "Íme, az első!". Mindenben olyan volt (kicsit nagyobb felszereltségű), de megszólalásig. 1992 nov.-i volt, 1.6 (C16NZ), a jó kis 8 szelepes. Ha néhány éve jól döntöttem volna (bár anyagi okok -is- voltak a háttérben), inkább egy garázsba teszem és jó lett volna veteránnak. Szüleimtől vettem át 14 éves korában (kb 100k km-el), 22 évesen volt benne 170k km, szinte még mindene gyári volt amikor elváltak útjaink... Szerettem nagyon, de tovább kellett lépnem... 

Ezek a képek az eladáskor/eladáshoz készültek anno (igen, a képen egy 22 éves, ~170k km futott Astra F látható): http://indafoto.hu/m_janos/alap_album?utm_source=ertesito&utm_medium=albummegosztaslevel&utm_campaign=ertesito_thumbnail

 

Módosítva : Janó32
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, Janó32 írta:

Az első -saját- autóm pont ua nézett ki mint az "Íme, az első!". Mindenben olyan volt (kicsit nagyobb felszereltségű), de megszólalásig. 1992 nov.-i volt, 1.6 (C16NZ), a jó kis 8 szelepes. Ha néhány éve jól döntöttem volna (bár anyagi okok -is- voltak a háttérben), inkább egy garázsba teszem és jó lett volna veteránnak. Szüleimtől vettem át 14 éves korában (kb 100k km-el), 22 évesen volt benne 170k km, szinte még mindene gyári volt amikor elváltak útjaink... Szerettem nagyon, de tovább kellett lépnem... 

Ezek a képek az eladáskor/eladáshoz készültek anno (igen, a képen egy 22 éves, ~170k km futott Astra F látható): http://indafoto.hu/m_janos/alap_album?utm_source=ertesito&utm_medium=albummegosztaslevel&utm_campaign=ertesito_thumbnail

 

Mint amilyen nekem is volt. Szinre, kárpitra....., csak nekem 1.4 se mocival. 335000km-t biztosan ment, soha nem hagyott cserben! ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mai szösszenet a Facén!

Idézem:

Sziasztok! Kérdésem lenne.. Mi lehet a baj ( ha egyáltalán van ) ? Astra G 2003-as 1.6 16v. 307 000 km-nél cseréltettem le a gyári kuplungszettet ( kettőstömegű lendkereket nem ). Minden váltáskor ha pörgetem ha kímélem általában ránt egyet, ritka amikor nem.. én kezelem rosszul a kuplungot vagy vmi megadta magát annak a jele? most van benne 320 000 km. Választ előre is köszönöm.

Egy válasz rá sok közül:

Gyerekek! Lendkerék nincs benne , főleg nem kettőstömegű!

Azt hittem, hogy eldobom az agyam! Szörnyű!

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 11. at 23:11, Geopake írta:

Szerintem mindegy melyiket veszed meg.Én Yato-t vettem.Igaz hogy még sosem használtam.

http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/yato_torx_dugofej_keszlet_9db_os_14col_es_38col_yt_0520

Szia szerintem mind a 2 fajtát meg kéne venned mivel a kisebbbek a termosztáthoz,injekor,pillangoszephez...stb jó.A nagyobbak meg pl:kerékagy csapágy cseréhez kelhet.

 

Módosítva : Manfi01
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Manfi01 írta:

Szia szerintem mind a 2 fajtát meg kéne venned mivel a kisebbbek a termosztáthoz,injekor,pillangoszephez...stb jó.A nagyobbak meg pl:kerékagy csapágy cseréhez kelhet.

 

OK, köszi a tanácsot, de ekkora melónak nem hinném h valaha is nekiállnék... Legalábbis most -még?- így gondolom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy Opel Astra G 1.2-es 75 lovas. Es az a problemam, hogy telen nagyon habosodik az olajam, 1 eve volt hengerfej cserelve ugyanez a hiba miatt. Annyira habzik h a kartergaz csobe is jut jo sok, es minusz fokba elis fagy es kinyomja a nivonal az olajat, ezert minden heten pucolom a csovet. Milenne ennek a megoldas?

Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, komsz írta:

Sziasztok. Van egy Opel Astra G 1.2-es 75 lovas. Es az a problemam, hogy telen nagyon habosodik az olajam, 1 eve volt hengerfej cserelve ugyanez a hiba miatt. Annyira habzik h a kartergaz csobe is jut jo sok, es minusz fokba elis fagy es kinyomja a nivonal az olajat, ezert minden heten pucolom a csovet. Milenne ennek a megoldas?

Milyen olaj van benne?

Link to comment
Megosztás:

2

2 hours ago, tgabika76 írta:

Évjárat? Mert X12XE-be még elmegy ez az olaj, de Z12XE-be 5W-30/Dexos 2-es olaj való...

Amúgy járnod kéne vele hosszabb távokat (>20km) hogy rendesen bemelegedjen az olaj, mert akkor a kicsapódott víz elpárologna belőle.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2014.11.25 rendelésű Osram Night breaker Unlimited izzóm ma felmondta a szolgálatot, ez nálam olyan 6ezer km-t jelent rövid távokon. Szoval enyhén szólva is kicsit csalódtam ebben az árához képest, viszont tisztában voltam vele hogy ezek ennyit tudnak, kibeszéltük akkoriban is.

Viszont a helyére kéne valami izzó, a héten nem használom az autót így meg tudnám venni és be is tudnám tenni, milyen izzókkal mi a tapasztalatotok? jelenleg beletettem egy 600ft-os nemtudommilyenmárkájú izzót, de olyan sárga fénye van hogy csuda, biztos nem hagyom benne, csak beletettem hogy hátha elő kell vegyem a szekeret :)

Szoval esetleg tapasztalatok, ajánlatok? :)

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, komsz írta:

2001-es. Napi 2x10 km járok.

Valami 5w vagy 0w kenőanyag kellene első körben, a dexos2-es listát megtalálod itt az oldalon...

5 minutes ago, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

2014.11.25 rendelésű Osram Night breaker Unlimited izzóm ma felmondta a szolgálatot, ez nálam olyan 6ezer km-t jelent rövid távokon. Szoval enyhén szólva is kicsit csalódtam ebben az árához képest, viszont tisztában voltam vele hogy ezek ennyit tudnak, kibeszéltük akkoriban is.

Viszont a helyére kéne valami izzó, a héten nem használom az autót így meg tudnám venni és be is tudnám tenni, milyen izzókkal mi a tapasztalatotok? jelenleg beletettem egy 600ft-os nemtudommilyenmárkájú izzót, de olyan sárga fénye van hogy csuda, biztos nem hagyom benne, csak beletettem hogy hátha elő kell vegyem a szekeret :)

Szoval esetleg tapasztalatok, ajánlatok? :)

Szerintem egy normál Osram vagy Hella izzó a megoldás... Nekem utóbbi van, elégedett vagyok vele. De ezekből is létezik mindenféle csoda, csak hát mindegyiknek lesz hátránya, általában pont a tartósság terén van hátrány...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

2014.11.25 rendelésű Osram Night breaker Unlimited izzóm ma felmondta a szolgálatot, ez nálam olyan 6ezer km-t jelent rövid távokon. Szoval enyhén szólva is kicsit csalódtam ebben az árához képest, viszont tisztában voltam vele hogy ezek ennyit tudnak, kibeszéltük akkoriban is.

Viszont a helyére kéne valami izzó, a héten nem használom az autót így meg tudnám venni és be is tudnám tenni, milyen izzókkal mi a tapasztalatotok? jelenleg beletettem egy 600ft-os nemtudommilyenmárkájú izzót, de olyan sárga fénye van hogy csuda, biztos nem hagyom benne, csak beletettem hogy hátha elő kell vegyem a szekeret :)

Szoval esetleg tapasztalatok, ajánlatok? :)

Sima Hellával járok(Tungsram Megalighte +90% után)kicsit sárgásabb a fénye,de legalább vizes aszfalton is látni vele

Nekem bevált a Hella,nem is veszek többet emelt fényerejűt,1 évet bírt a Tungsram DRL mellett:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

2014.11.25 rendelésű Osram Night breaker Unlimited izzóm ma felmondta a szolgálatot, ez nálam olyan 6ezer km-t jelent rövid távokon. Szoval enyhén szólva is kicsit csalódtam ebben az árához képest, viszont tisztában voltam vele hogy ezek ennyit tudnak, kibeszéltük akkoriban is.

Viszont a helyére kéne valami izzó, a héten nem használom az autót így meg tudnám venni és be is tudnám tenni, milyen izzókkal mi a tapasztalatotok? jelenleg beletettem egy 600ft-os nemtudommilyenmárkájú izzót, de olyan sárga fénye van hogy csuda, biztos nem hagyom benne, csak beletettem hogy hátha elő kell vegyem a szekeret :)

Szoval esetleg tapasztalatok, ajánlatok? :)

Nekem 3 éve van benn ugyanez (Night Breaker). Lekopogjam semmi gondom vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 11. at 22:05, Janó32 írta:
1 hour ago, ftamas0201 írta:

Köszönöm Nektek, körülnézek akkor a piacon hogy mi, hol, mennyibe kerül és akkor veszek valamit. A távolsági fény az milyen foglalatú? Valahol olvastam hogy HB3 de azért találomra nem vásárolgatnék.

 

 HB 3 a távolsági izzó.Én is Hella longlife-t vettem bele az Osram nightbreaker helyett.Fene akarja cserélgetni az izzót havonta:)Ráadásul károsodik néha a foglalat is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

2014.11.25 rendelésű Osram Night breaker Unlimited izzóm ma felmondta a szolgálatot, ez nálam olyan 6ezer km-t jelent rövid távokon. Szoval enyhén szólva is kicsit csalódtam ebben az árához képest, viszont tisztában voltam vele hogy ezek ennyit tudnak, kibeszéltük akkoriban is.

Viszont a helyére kéne valami izzó, a héten nem használom az autót így meg tudnám venni és be is tudnám tenni, milyen izzókkal mi a tapasztalatotok? jelenleg beletettem egy 600ft-os nemtudommilyenmárkájú izzót, de olyan sárga fénye van hogy csuda, biztos nem hagyom benne, csak beletettem hogy hátha elő kell vegyem a szekeret :)

Szoval esetleg tapasztalatok, ajánlatok? :)

Hella Bluelight izzót használok az astrában. A fantázianév nem tudom miből jött mivel abszolút nincs kék fénye. Használom hosszabb és rövid városi távokon is az autót. Nagyjából 25.000 km óta vannak bent. Eddig meg vagyok elégedve velük teljes mértékben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.