Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

6 órája, hosszug írta:

Kicsit jobb idő lesz le is cserélem, köszönöm az infókat még annyi hogy első stabilizátor szilent csere előtt állok, cserénél mire figyeljünk?

Szélvédő díszlécből valamint szilentböl is GM-et rendeltem, mégiscsak gyári.

Arra, hogy a kocsi egész elejének a levegőben kell lennie. Ha csak az egyik oldalt emeled meg, akkor a másik oldal feszíteni fogja visszafele, így nemtudsz cserélni. :)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, kobraCode írta:

 

 

Illetve annyival egészíteném ki hogy takarítás közben nagyon figyelj a szélvédőre, ne kapargasd csavarhúzóval az alját stb stb. Inkább nedves ronggyal próbáld kitörölni a vájatot.

Felrakáskor is csak óvatosan nyomkodd a díszélcet, nehogy megrepedjen a szélvédőd. Én kb 2,5 hónapja jártam így. Lecseréltem, utána az olajat, mire végeztem lett egy 20-25 cm-es repedés a bal alsó sarokban --> szélvédőcsere.

Hi,

 

nekem a két vége engedte el magát. Vissza lehet azt nyomkodni, vagy ki kell venni, tisztítani és vissza mehet?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, hosszug írta:

Kicsit jobb idő lesz le is cserélem, köszönöm az infókat még annyi hogy első stabilizátor szilent csere előtt állok, cserénél mire figyeljünk?

Szélvédő díszlécből valamint szilentböl is GM-et rendeltem, mégiscsak gyári.

Minél kisebb legyen a keze annak aki cseréli. Nagyon macerás hozzáférni. Nekem még a bölcsőt is leengedték hozzá.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 17. at 0:44, trassher írta:

OP-COM alatt a szoftvert értjük. Most attól hogy a dobozra is rá van írva az egy dolog. A kínai OBD2 olvasóval is lehet használni a szoftvert. :)

Ez bizony akárhogy nézem, hardver. Nyilván szoftverre is szükség van a használatához.
Most akkor a tyúk volt előbb vagy a tojás?

508428_131021172510_Opcom_OP-Com_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

22 órája, nemeth_laca írta:

Ígyvan, egyértelműen semmi szilárd tárggyal való kapargatás!

De, hogy repedt el Neked? Ez egy külön vájat. A gumi csak előlről érintkezik a szélvédővel, alulról nem. Nem feszül be a szélvédő alá.

Jó kérdés, díszléc csere, majd olaj csere, és a végére megvolt a repedés. Többen azt mondták lehet feszültség volt az üvegben és ahogy hozzányúltam megadta magát.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Giri187 írta:

Sziasztok

Fényszóró/ködlámpa panelt hogy tudom legegyszerűbben kiszedni hogy ne törjek el semmit?

 

12705563_1166978236654838_29286926557582

Oldalt amint a képen is látszik betolsz vmi laposat. Én mondjuk csavarhúzóval szedtem ki amikor cseréltem. Határozottan kell kiszedni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Ez bizony akárhogy nézem, hardver. Nyilván szoftverre is szükség van a használatához.
Most akkor a tyúk volt előbb vagy a tojás?

508428_131021172510_Opcom_OP-Com_1.jpg

Jó kérdés. :) Nekem mindig a programot jelenti az OP-COM de tény hogy van hozzávaló hardver is. Ezen szerintem nem fogunk összeveszni. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Atala írta:

Oldalt amint a képen is látszik betolsz vmi laposat. Én mondjuk csavarhúzóval szedtem ki amikor cseréltem. Határozottan kell kiszedni.

Én javítani akarom, a ködlámpa kapcsolója sztem szétesett, viszont akkor óvatosan bánok vele nem szeretném a csavarhúzóval szétbarmolni.

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek egy fekete műszerfalpárnát, aminek nincs hibája, nem berhelték szét csavarhúzóval,  nem lomok közt agyonnyomva áll évek óta :)

Neten tudok keresgélni, bontókban is, de olyanokba futok hogy: " 25 ezeréé a kupac tetején amibe belevágott józsi egy vadásztőrrel"

Vaterán is van 4 EFt-ért de vagy megfelel, vagy nem, ha már kicserélem hibátlant akarok.. 

Esetleg ha itt lenne valakinek   vagy  lenne tuti forrás az írjon már nekem kérem szépen :) 

Utaslégzsákos (persze a légzsák nem kell)  állítható kormányoszloppal. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Giri187 írta:

Én javítani akarom, a ködlámpa kapcsolója sztem szétesett, viszont akkor óvatosan bánok vele nem szeretném a csavarhúzóval szétbarmolni.

 

Köszi!

Ha kétoldalt a karmoknál egy-egy vékony műanyag lapot (pl. telefonkártya, mágneskártya) betolsz és a fényszórókapcsolónál fogva húzod, simán ki tudod emelni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Giri187 írta:

Én javítani akarom, a ködlámpa kapcsolója sztem szétesett, viszont akkor óvatosan bánok vele nem szeretném a csavarhúzóval szétbarmolni.

 

Köszi!

Azzal nem fogod ;). Persze a kártya még jobb. Utána amint kint van a többi adja magát. Burkolatot még le nyugodtan le tudod szedni, utána kell figyelni a rugókra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Déneske írta:

Sziasztok!

Keresek egy fekete műszerfalpárnát, aminek nincs hibája, nem berhelték szét csavarhúzóval,  nem lomok közt agyonnyomva áll évek óta :)

Neten tudok keresgélni, bontókban is, de olyanokba futok hogy: " 25 ezeréé a kupac tetején amibe belevágott józsi egy vadásztőrrel"

Vaterán is van 4 EFt-ért de vagy megfelel, vagy nem, ha már kicserélem hibátlant akarok.. 

Esetleg ha itt lenne valakinek   vagy  lenne tuti forrás az írjon már nekem kérem szépen :) 

Utaslégzsákos (persze a légzsák nem kell)  állítható kormányoszloppal. 

Kérdezd meg ezt a srácot:

30/5980250

Mátészalkán van. Én csütörtökön hoztam el Tőle az üléseket. A műszerfal még benne volt és ahogy láttam rendben is volt. Állítható magasságú a kormány is.

Mátészalka Vágóhíd út 26 vagy 29 már nem emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Nyil írta:

Hali, fűtés venti gondom van. Mégpedig az, hogy a venti nem mindig indul el. Ha megmozdítom kézzel akkor minden fokozatban tökéletesen működik. Csere vagy lehet javitani?

HI!

Szerintem a problémát elég 1-szer a meg fellelő topik-ba írni biztos akad segítség,de én nem fújnám be a WD -40-el mert minden sz@r beleragad,én ilyet használok már évek óta.És a másik ebben csúszócsapágy van ami nem tartalmaz görgőt vagy tű görgőt..De ha kell a szétszedettről kép akkor privátban egy e-mail cím és elküldöm.

http://webshop.wuerth.hu/kezdolap/?menuID=30080901

ez a kenőanyag a zárbetéthez is kiváló, és nem sokkal drágább

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Kérdezd meg ezt a srácot:

30/5980250

Mátészalkán van. Én csütörtökön hoztam el Tőle az üléseket. A műszerfal még benne volt és ahogy láttam rendben is volt. Állítható magasságú a kormány is.

Mátészalka Vágóhíd út 26 vagy 29 már nem emlékszem.

Ez a szalkai srác rendszeresen bont g astrát? Itt lenne a közelben és szétnéznék ha foglalkozik a típussal.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Kérdezd meg ezt a srácot:

30/5980250

Mátészalkán van. Én csütörtökön hoztam el Tőle az üléseket. A műszerfal még benne volt és ahogy láttam rendben is volt. Állítható magasságú a kormány is.

Mátészalka Vágóhíd út 26 vagy 29 már nem emlékszem.

Köszi, holnap rácsörgök. Ajtókárpitot is ma vettem volna de végül nem olyan volt mint amilyet szeretnék. Addig dobálják kiszedve míg ronda nem lesz..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.