Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségetek kérném.

Tavaly nyáron az astrámban aksit(8 éves aksi) cseréltem, mert hideg indításkor a mutatók kisebb fáziskéséssel mozdultak meg. Sajnos a helyzet nem változott: a mutatók  nem azonnal reagálnak az indításra, a kocsi pillanatnyi áram kimaradásokat produkál(pl: a mutatók egy pillanatra a nullára esnek, az abs kontrol lámpa nem azonnal alszik ki). A kormány szervó az utóbbi napokban indítás után felhangosodik.

Kérlek írjon, aki már találkozott hasonló problémával.(Z16SE)

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Conan82 írta:

Sziasztok!

A segítségetek kérném.

Tavaly nyáron az astrámban aksit(8 éves aksi) cseréltem, mert hideg indításkor a mutatók kisebb fáziskéséssel mozdultak meg. Sajnos a helyzet nem változott: a mutatók  nem azonnal reagálnak az indításra, a kocsi pillanatnyi áram kimaradásokat produkál(pl: a mutatók egy pillanatra a nullára esnek, az abs kontrol lámpa nem azonnal alszik ki). A kormány szervó az utóbbi napokban indítás után felhangosodik.

Kérlek írjon, aki már találkozott hasonló problémával.(Z16SE)

 

Pontról-pontra/szóról-szóra ezek a jelek voltak esetemben is amikor a 3 éves akkumulátor elindult a lassú halál felé. Nem volt semmi gond, csak amiket felsoroltál. Miután cseréltem, megszűntek a felsorolt jelenségek (ill. a mutatók néha még most is indításkor nullára esnek majd vissza de a többi nincs jelen). Én ráméretnék az akkumulátorra, tesztelje le egy akkumulátoros szaki (ez a legtöbb helyen ingyenes), lehet hogy a töltéskör hibája miatt az új akksid nem töltődik vissza eléggé (de lehet akár testhiba is).  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szerelőnél és rámértek az aksira. Az akkumulátor szinte teljesen le volt merülve. A szerelő a következőket mondta: az akksi pozitív pólusvégének fémes része elöregedett. A kocsi használat közben a pólusvéghez csatlakozó (a motor felől jövő, barna szigeteléssel ellátott) vezeték felforrósodott. Ezáltal a generátor nem tudja megfelelő mértékben feltölteni az akksit a sérült alkatrészen keresztül. Jövőhét elején elvégzik a javításokat. Lehetséges, hogy akkut sem kell cserélni, csak az elöregedett alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig keresek Astra G első műanyag sárfogót párban. Lehetőleg újat, de megkímélt is szóba jöhet. Törött, kopott, amit a saját autódra sem tennél föl nem érdekel! Képek és ár jöhet privátban! Köszönöm! Esetleg külön jobb oldali is szóba jöhet.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, gezoli írta:

Még mindig keresek Astra G első műanyag sárfogót párban. Lehetőleg újat, de megkímélt is szóba jöhet. Törött, kopott, amit a saját autódra sem tennél föl nem érdekel! Képek és ár jöhet privátban! Köszönöm! Esetleg külön jobb oldali is szóba jöhet.

Cromaxnál már nincs?

https://cromax.hu/autofelszerelestartozek/kulso_felszereles/sarfogo_gumi/elso_sarfogo_gumi_keszlet_opel_astra_g_46347

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, gezoli írta:

Még mindig keresek Astra G első műanyag sárfogót párban. Lehetőleg újat, de megkímélt is szóba jöhet. Törött, kopott, amit a saját autódra sem tennél föl nem érdekel! Képek és ár jöhet privátban! Köszönöm! Esetleg külön jobb oldali is szóba jöhet.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/karosszeria/muanyag_elemek/opel_astra_g_sarfogo_par_elso_2266239545.html

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 22. at 18:18, tgabika76 írta:

Mindenképp, kíváncsi vagyok!

Sziasztok!

Sajnos nem lehet beépíteni, mert egyszerűen nincs semmi az ülés alatti lemez túloldalán, amihez biztonsággal lehetne rögzíteni úgy, hogy baj esetén is kitartson. Ezért most úgy néz ki, hogy Gézi lányomnak (GZZ a rendszám, ebből a név) mennie kell. Ha valakit esetleg érdekel egy 156.000 km-t futott (igazolhatóan) X14XE, ami még nem volt bontva és egy csereperiódus alatt kb. 5 deci olajat eszik (10.000 km-ként van olajcsere, csak gyári szűrő és Castrol FST Titanium 0W40), az érdeklődhet privátban (nem adom olcsón :)).

Üdv,

Balu

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Geopake írta:

Ott van felül egy piros négyzet bele van írva válassza ki az autóját.

https://cromax.hu/uzemanyagrendszer/adagolo_nagynyomasu_szivattyu/uzemanyaghofok_jelado/

Eddig megy is. Kiválasztom az autó típust, de nem tudom szűrni. Buta a Firefox?

Közben meg van a hiba. Firefoxban nem látszik a keresőablak alja. Pont a lényeg: "Másik autó" "Kész"

Ha beállítom a "Tálca automatikus elrejtése"-t akkor sikerül.

Explorerben simán meg tudtam nyitni.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

22 órája, balu a kapitány írta:

Sziasztok!

Sajnos nem lehet beépíteni, mert egyszerűen nincs semmi az ülés alatti lemez túloldalán, amihez biztonsággal lehetne rögzíteni úgy, hogy baj esetén is kitartson. Ezért most úgy néz ki, hogy Gézi lányomnak (GZZ a rendszám, ebből a név) mennie kell. Ha valakit esetleg érdekel egy 156.000 km-t futott (igazolhatóan) X14XE, ami még nem volt bontva és egy csereperiódus alatt kb. 5 deci olajat eszik (10.000 km-ként van olajcsere, csak gyári szűrő és Castrol FST Titanium 0W40), az érdeklődhet privátban (nem adom olcsón :)).

Üdv,

Balu

Akár még szóba is jöhet. :) Bár épp ma néztem egyet, már Z14XEP motorral, 58.000 Km, és azt hiszem 2006-os. 1.250.000 volt az árcédulán, de elvileg csak bizományiba volt az autó és a tulajdonosa "meggondolta magát" és elvitte. Igazából ott volt az autó, csak már nem volt eladó.... (vagy tippem szerint gyorsan lecsapott valaki a márkakereskedés ismeretségi köréből). EZ milyen már, hogy el akarod adni, aztán pár nap után mégse???

Link to comment
Megosztás:

16 órája, gezoli írta:

Eddig megy is. Kiválasztom az autó típust, de nem tudom szűrni. Buta a Firefox?

Közben meg van a hiba. Firefoxban nem látszik a keresőablak alja. Pont a lényeg: "Másik autó" "Kész"

Ha beállítom a "Tálca automatikus elrejtése"-t akkor sikerül.

Explorerben simán meg tudtam nyitni.

Én Google Chrome-t használok.Azon bejön rendesen az oldal.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja adni valaki azt az oldalt, ahol cikkszámra lehet keresni egy alkatrésszel kapcsolatban?

Van ferdehátú astra g-hez egy csomagtér gumikéderem. De nem vagyok benne biztos, hogy azé és ezért akarok cikkszámra keresni. Kaptam, de már előtte meg beraktam egy nagyon zsír állapotú bontottat és a régi, repedt xart meg kidobtam.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Probert írta:

Meg tudja adni valaki azt az oldalt, ahol cikkszámra lehet keresni egy alkatrésszel kapcsolatban?

Van ferdehátú astra g-hez egy csomagtér gumikéderem. De nem vagyok benne biztos, hogy azé és ezért akarok cikkszámra keresni. Kaptam, de már előtte meg beraktam egy nagyon zsír állapotú bontottat és a régi, repedt xart meg kidobtam.

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elmentem tegnap egy fóliás céghez lefóliáztatni az ajtó oszlopokat karbon mintásra.A melóhelyen vettem észre,hogy valami nem stimmel.Az ostoba a bal oldalon nem jól rakta a mintát.Függőlegesen fut,nem átlósan ahogy szokás.Úgy néz ki,mintha domború lenne az ajtó.A jobb oldalon jól rakta fel.Visszamentem ma szóvá tenni a dolgot.Azt mondta az mindegy hogy van,így adta ki a maradék matrica,meg azért mondott ennyit az árra.Mondtam neki ilyen opciót nem hallottam mikor megegyeztünk,hogy szarul 10 ezerért csinálja meg jól meg többért,meg mit szólna hozzá ha a lakásában az egyik falon jól tennék a tapétát a másikon meg ferdén,mert így jött ki.Jövőhéten felrak másikat normálisan.Az már egy másik téma,hogy ez volt a 3. fóliás cég aki egyáltalán elvállalta.Az első kettő mindjárt visszahív 2 hete:) Elég sok érdekes ember van.Nekem kell könyörögnöm,hogy ott hagyhassam a pénzem.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Geopake írta:

Elmentem tegnap egy fóliás céghez lefóliáztatni az ajtó oszlopokat karbon mintásra.A melóhelyen vettem észre,hogy valami nem stimmel.Az ostoba a bal oldalon nem jól rakta a mintát.Függőlegesen fut,nem átlósan ahogy szokás.Úgy néz ki,mintha domború lenne az ajtó.A jobb oldalon jól rakta fel.Visszamentem ma szóvá tenni a dolgot.Azt mondta az mindegy hogy van,így adta ki a maradék matrica,meg azért mondott ennyit az árra.Mondtam neki ilyen opciót nem hallottam mikor megegyeztünk,hogy szarul 10 ezerért csinálja meg jól meg többért,meg mit szólna hozzá ha a lakásában az egyik falon jól tennék a tapétát a másikon meg ferdén,mert így jött ki.Jövőhéten felrak másikat normálisan.Az már egy másik téma,hogy ez volt a 3. fóliás cég aki egyáltalán elvállalta.Az első kettő mindjárt visszahív 2 hete:) Elég sok érdekes ember van.Nekem kell könyörögnöm,hogy ott hagyhassam a pénzem.

ilyen a világ. lehet ez még rosszabb is.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

nekem a kedvencem, mikor alkatrész árakkal és munkadíjjakkal kapcsolatban (sima olajcsere) érdeklődve felhívok egy szervizt, mire mielőtt bármiféle összeget mondana, jön a kérdés:

- mikor tudná hozni az autót?

:D :D :D

 

erről jut eszembe: Vácon vagy a közelében pl Veresegyház, tudnátok megbízható, bevált szervizt ajánlani? (nem feltétlenül kell márkaszerviz legyen.)

Link to comment
Megosztás:

Kollégám jobban járt.Építkezik felhívta a tüzépet,hogy mennyibe kerül a térkő,meg hogy mennyi kell neki.1 óra múlva ott volt a daruskocsi a háza előtt 3 raklap kővel:)Neje hívta fel a melóhelyen,hogy mit hozatott már megint.Ki se kellett fizetni pénze se volt otthon.Majd küldik az utalásos számlát. Régen majdnem az összes Vectraklubbos hozzá hordta a kocsit.Állítólag nagyon ügyes.Én nem hordtam oda,mert nekem mesze van.

http://www.eszgab.hu/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.