Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Egy padka közbeszólt és hidat kell cserélnem! Ha már csere akkor legyen tárcsás :)

A meztelencsiga is így vesztette el a házát: rohant át az erdőn és egyszercsak előtte termett egy gomba. Ízzé- porrá zúzta a házát. :lol: :huh: :)

Hiába. Ezek a mai padkák! Borzasztóak!

Link to comment
Megosztás:

javítottam :lol:

időközi olajcseréért kicsit sok a 20e ft...

nekem 13500 volt akcióban anno.

Ma megkértem, hogy írják le részletessen, hogy mi mennyi.... a 4l oljaj 13500Ft.... 4700 a munkadíj....

Ha éves szervízre vínném akkor a munkadíj !!!most kapaszkodjatok meg!!! 14e ft....és akkor cakk-pak lenne 29700Ft... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hi Urak!

Keresnék egyik kollégám részére olyan Astra G kezelési-, és szerelési könyvet, amiben benne van az 1.7CDTi motor is. Legjobb lenne elektronikus formában, és magyarul.

Köszi!

Ezt már én is kerestem, mert az enyémhez is olyan járt, amiben ez a motorverzió nem szerepel.

Link to comment
Megosztás:

LIQUI MOLY olajokról tud vki vmi okosságot?

FUCHS -olajnak esetleg vmi területi képviselete itt Debrecen környékén?

www.fuchs-oil.hu; a „Kapcsolat”-nál a „Sales” telefonszámon szerintem segítenek :huh: , én már hívtam őket régebben.

Link to comment
Megosztás:

Én EZT nézegettem, valami jobb minőségi cúcc kellene

Ha jót akarsz (a pénztárcádnak is), akkor azt csináld, hogy veszel egy olcsó/középkategóriás szettet, aztán csak abból vegyél minőségi darabot, ami láthatóan kopik. Hobbira felesleges a több tízezres minőségi szett. Ami fontos, hogy hajtókart mindenképpen jót vegyél, mert az olcsóval csak felidegesíted magad. :huh:

Minőségi szempontból jobban jársz, ha szerszámboltba mész, nem az OBI-ba... Már csak azért is, mert a nagy barkácsáruházakban az eladó nincs úgy képben és nem tud segíteni. Amúgy eddigi tapasztalataim alapján merem ajánlani a "King Tony" szerszámokat (bit és crova mindenképp). Olcsóbb, mint a Beta vagy Facom és profi minőség.

Link to comment
Megosztás:

tavaly november végén kellett vennem nagy torx fejeket (T45-50...) a hengerfejezéskor. King Tony, 10 db-os nagyméretű torx, szép kis dobozban 1/4-es hajtókarhoz 9900-be került. Ja és hosszú fejek, mert grátisz kutya mélyen vannak a hengerfej csavarok.

Lehet többé nem használom őket, de megérte. :huh:

(ui: eszembe jutott, hogy használtam, mert az olajleeresztőmbe a legkisebbik jó, meg rokon a zastava 12-es imbuszos leerestőjéhez is ezt használta. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Ma megkértem, hogy írják le részletessen, hogy mi mennyi.... a 4l oljaj 13500Ft.... 4700 a munkadíj....

Ha éves szervízre vínném akkor a munkadíj !!!most kapaszkodjatok meg!!! 14e ft....és akkor cakk-pak lenne 29700Ft... :huh:

hát sztem kerüld azt a szervízt..nekem 9e forint volt az éves szervíz munkadíja.

összesen 36 ezer forintot fizettem,olaj,szűrők (olaj,pollen,benzin),féktisztítás (levették a hátsó dobot is,átmosták ilyen löttyel!),fékpad,rázópad.

Link to comment
Megosztás:

LIQUI MOLY olajokról tud vki vmi okosságot?

FUCHS -olajnak esetleg vmi területi képviselete itt Debrecen környékén?

A Liqui-Moly kiváló minőségű termékeket gyárt, egy lapon említhető a Castrol, Fuchs, Addinol stb. kenőanyagaival.

Több európai márkának első feltöltésű szállítója.

Magam is Liqui-Moly-t használok, a LM Leichtlauf Special LL 5W-30 tökéletes választás a 2002 utáni Opel motorokhoz.

Fuchs olajok forgalmazásával magyarországon ha jól tudom akkor csak a hivatalos importőr foglalkozik, igen borsos árakon.

Link to comment
Megosztás:

tavaly november végén kellett vennem nagy torx fejeket (T45-50...) a hengerfejezéskor. King Tony, 10 db-os nagyméretű torx, szép kis dobozban 1/4-es hajtókarhoz 9900-be került. Ja és hosszú fejek, mert grátisz kutya mélyen vannak a hengerfej csavarok.

Lehet többé nem használom őket, de megérte. :huh:

(ui: eszembe jutott, hogy használtam, mert az olajleeresztőmbe a legkisebbik jó, meg rokon a zastava 12-es imbuszos leerestőjéhez is ezt használta. :lol: )

Melyik méretek a fordulnak elő leggyakrabban az Astrán?

Olajleersztőhöz hányas kell?

Link to comment
Megosztás:

A Liqui-Moly kiváló minőségű termékeket gyárt, egy lapon említhető a Castrol, Fuchs, Addinol stb. kenőanyagaival.

Több európai márkának első feltöltésű szállítója.

Magam is Liqui-Moly-t használok, a LM Leichtlauf Special LL 5W-30 tökéletes választás a 2002 utáni Opel motorokhoz.

Fuchs olajok forgalmazásával magyarországon ha jól tudom akkor csak a hivatalos importőr foglalkozik, igen borsos árakon.

Liqui Moly sem kapható minden nagyobb városban esetleg??

Link to comment
Megosztás:

Helo !

Hatha itt is megvalaszoljatok ... merth nem tudom melyik topicba valo :huh:

Van egy 1.6os 8v-s astra g autom.Nagyon szeretem is. blabla>D a motorkod: x16szr (75paci)

A kerdes : erdemes beleszerelni gazt? Szerbiaban van legtobbszor es ott is kaptam ajanlatot a beszerelesre olyan 70.000 ft koruli osszegrol lenne szo.

Namost , mennyire igaz az , hogy surun at kell kapcsolni benzinre is , mert eleg karos az autonak a folytonos "gazolas". Ha ez igaz akkor mar alapbol koztes arral kell szamolni es igaz , hogy karavan de akkor is helycsokkenessel a csomagtartoban es akkor mar nem biztos , hogy megerte a szorakozas.

Altalanos tapasztalatok ami a gazt illeti?

Udv

Andor

Link to comment
Megosztás:

Helo !

Hatha itt is megvalaszoljatok ... merth nem tudom melyik topicba valo :huh:

Van egy 1.6os 8v-s astra g autom.Nagyon szeretem is. blabla>D a motorkod: x16szr (75paci)

A kerdes : erdemes beleszerelni gazt? Szerbiaban van legtobbszor es ott is kaptam ajanlatot a beszerelesre olyan 70.000 ft koruli osszegrol lenne szo.

Namost , mennyire igaz az , hogy surun at kell kapcsolni benzinre is , mert eleg karos az autonak a folytonos "gazolas". Ha ez igaz akkor mar alapbol koztes arral kell szamolni es igaz , hogy karavan de akkor is helycsokkenessel a csomagtartoban es akkor mar nem biztos , hogy megerte a szorakozas.

Altalanos tapasztalatok ami a gazt illeti?

Udv

Andor

Van egy gázos autókkal foglalkozó témakör, de mivel nem vagy tag azt nem látod.

Talán keresd meg Kori-t privát üzenetben, neki Omega B-ben van gáz x éve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.