Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdvözlet minden astrásnak, főleg akinek 2000-es évjáratú, isuzu motorosa van!

Egy gondolat bánt engemet: nem indul az autóm, az összes kuruzsló adagolóra tippel, mivel az összes számítógép semmilyen elektronikus hibát nem jelez ki, csak annyit, hogy:

1- üzemanyag hőmérséklet 100 fok

2- külső hőmérséklet 70 fok

3- hűtőviz hőm. 130 fok

illetve fizikailag az üzemanyag szűrő tartálya negyedig volt, aminek tele kellene lennie!

ezekkel a "hibákkal" ki mire tippel?

Sűrgősen kellene egy szakember segítsége!!

Címem: ombodi82@freemail.hu

számom: 06303204518

Szia!

Kicsit pontosítsunk, hogy ez milyen isuzu? Motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. És általában az átlag ember mindig megszívja.

Akkor csak meglett a pontos idézet. Ezért írtam én isazt. hogy cserélhető a lejárt szav steril cucc. (mert akkor hiánytalan a doboz, ha minden érvényes!)

Párszáz Ft-ból megvan, és nem kell előadóhoz stb rohangálni. Szerintem 300Ft-ot megér mindenkinek 5 évente :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak meglett a pontos idézet. Ezért írtam én isazt. hogy cserélhető a lejárt szav steril cucc. (mert akkor hiánytalan a doboz, ha minden érvényes!)

Párszáz Ft-ból megvan, és nem kell előadóhoz stb rohangálni. Szerintem 300Ft-ot megér mindenkinek 5 évente :rolleyes:

Nekem kompletten kéne szerintem cserélni mert tuti van legalább 10-15 éves a cumó.

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak meglett a pontos idézet. Ezért írtam én isazt. hogy cserélhető a lejárt szav steril cucc. (mert akkor hiánytalan a doboz, ha minden érvényes!)

Párszáz Ft-ból megvan, és nem kell előadóhoz stb rohangálni. Szerintem 300Ft-ot megér mindenkinek 5 évente :rolleyes:

Nekem konkréten mindent cserélve gyógyszertárban kb annyi volt mintha vettem volna újat. Bár a környéken meg nem lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Gyors segítség kellene. Ma hajnalban 3-kor arra riadtam fel, hogy szakad az eső. Akkor villant be, hogy lehet nem húztam fel az ablakot a kocsin. Gyors kifutottam, eső szakad az első ablakok lehúzva. Éjjen! :rolleyes: Hiába a riiasztós, ablakfelhúzós modul, ha nem riasztok rá az udvaron... ;)

Reggel kárfelmérés:

- 2 első ülés elázva

- jobb első ajtókárpit elázva

- szerencsére lábtérnél gumiszőnyeg megfogta, így oda nem sok jutott.

Mi a legjobb, és legpraktikusabb módja a kocsi "kiszárításásnak"? Tűző napra kiállítva kiszáradhat?

Azt hallottam, ha magától szárad ki, akkor olyan "ázottkutya" szaga lesz.

Arra gondoltam, hogy a 7 végén kárpitisztító géppel és Vanish kárpit tisztítóval az egész kocsit kitakartom, ( amúgy is terveztem már) és vasárnap vagy szombat délután lesz ideje kiszáradni lehúzott ablakok mellett. Jó megoldás lehet?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam, hogy a 7 végén kárpitisztító géppel és Vanish kárpit tisztítóval az egész kocsit kitakartom, ( amúgy is terveztem már) és vasárnap vagy szombat délután lesz ideje kiszáradni lehúzott ablakok mellett. Jó megoldás lehet?

Vegyél ki egy szőnyegtisztító gépet kárpit fejjel, és menj azzal végig a kocsin. Majd egy nap száradás...

Viszont ha a szőnyegek kaptak sok vizet, azok magukba tudják szívni, és akkor hetekig ázik a kaszni

alja... ami ugye nem egészséges, még ha galvanizált kaszniról beszélünk is. De ez ellen meg nem tudsz

mit tenni, ki kéne szedni a teljes alsó kárpitozást miatta... szellőztesd sokat, és ne hagyd éjszakára lehúzott

ablakokkal :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Állj ki vele a tűző napra, ahol nem akar könnyen száradni ott hajszárító meg hősugárzó és avval igen jól ki lehet szárítani a jó meleg levegővel. Nálam a hajszárító vált be mert avval oda megy a meleg levegő ahol igazán nagy szükség van rá.

Link to comment
Megosztás:

Macska ellen mi a legjobb?(kutya kivételével?) Mert rajtakaptam, hogy az mászkálja össze a kocsimat, a hátsó szélvédőt csúszdának használja, a teteje úgy néz ki mint a harctér, ha eső után másik fel. Tudom garázs, de még csak teteje van meg, a falak épülnek, de még 1-2 hónap... A nyest már nem jár bele, elektromos nyestriasztó, + spray kombinációja van ellene....

Erről jut eszembe, kolegám vett egy Octaviát, és abba is beleszokott. Azt tudni kell, hogy Nagykanizsán a főtéren parkol, és ott mászik bele. Egyszer amikor ment haza este, fut fele a nyest, duda.... nyest megáll, megfordul, elfut...utána kezdett gyanakodni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Állj ki vele a tűző napra, ahol nem akar könnyen száradni ott hajszárító meg hősugárzó és avval igen jól ki lehet szárítani a jó meleg levegővel. Nálam a hajszárító vált be mert avval oda megy a meleg levegő ahol igazán nagy szükség van rá.

És lehúzott ablak, hogy könyeben párologjon, de a legjobb, ha kinyit ajtó, akkor jól átjárja a levegő. :rolleyes:

Szerintem ilyen forróságban 1-2 nap alatt kiszárad....

Link to comment
Megosztás:

Csoda történt tegnap velem:

MEGLETT A KOCSIM KULCSA!

Kiplakátoltam aztán hozta egy hölgy reggel kezében az egyik plakáttal meg a kulcsommal. Igaz hogy ő is kiplakátolta az utcán csak a másik oldalon én meg arra nem járok. 3 hét távirányító nélkül kellemetlen volt de tegnap még akkor is bezártam az autót amikor nem akartam mert olyan boldog voltam. Na fater vett bocsánatkérőleg egy üveg vodkát is nekem úgyhogy király!

Link to comment
Megosztás:

Csoda történt tegnap velem:

MEGLETT A KOCSIM KULCSA!

Kiplakátoltam aztán hozta egy hölgy reggel kezében az egyik plakáttal meg a kulcsommal. Igaz hogy ő is kiplakátolta az utcán csak a másik oldalon én meg arra nem járok. 3 hét távirányító nélkül kellemetlen volt de tegnap még akkor is bezártam az autót amikor nem akartam mert olyan boldog voltam. Na fater vett bocsánatkérőleg egy üveg vodkát is nekem úgyhogy király!

Én a fater helyében egy pár üveg skót whiskyt vettem volna :rolleyes: Még így is csak a kulcs árát költötte volna piára és hol van még az autóé, amit csak a szerencsének köszönhetően nem lovasítottak meg.Örülök, hogy végül is szerencsésen végződött a dolog.Köszönet a hölgynek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én a fater helyében egy pár üveg skót whiskyt vettem volna ;) Még így is csak a kulcs árát költötte volna piára és hol van még az autóé, amit csak a szerencsének köszönhetően nem lovasítottak meg.Örülök, hogy végül is szerencsésen végződött a dolog.Köszönet a hölgynek. ;)

Bocs de vodkás vagyok :rolleyes:

Abban egyetértek hogy sokba került volna neki ha eltűnik mert 10évnyi részlet az nem kevés pláne hogy az első autóm, nem kellne hogy eltűnjön. De a lényeg hogy megvan!

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén üléshuzatot pakoltam az autóba, és felfedeztem 2 dolgot az első ülések alatt, amiről nem tudom, mi lehet.

1: Az egyik valami elektromos cucc, az ülőlap alatt van, kb középen, kicsit az ülés eleje felé. Ülésfűtés nincs az autóban. Mi lehet ez? Légzsák is csak a kormányban és az utasoldalon van!

2: Az első ülések alatt a padlólemezből kiemelkedik valami dobozféle, amiből vízszintes nyílások néznek a hátsó ülés lábtere felé. Ez mi? BMW-ben láttam ilyesmit, ott egy mélynyomó van benne gyárilag, de az előre néz, az első lábterek felé.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén üléshuzatot pakoltam az autóba, és felfedeztem 2 dolgot az első ülések alatt, amiről nem tudom, mi lehet.

1: Az egyik valami elektromos cucc, az ülőlap alatt van, kb középen, kicsit az ülés eleje felé. Ülésfűtés nincs az autóban. Mi lehet ez? Légzsák is csak a kormányban és az utasoldalon van!

2: Az első ülések alatt a padlólemezből kiemelkedik valami dobozféle, amiből vízszintes nyílások néznek a hátsó ülés lábtere felé. Ez mi? BMW-ben láttam ilyesmit, ott egy mélynyomó van benne gyárilag, de az előre néz, az első lábterek felé.

1:az övfeszitök miatt kell...

2:hátso lábtér füttése/hütése

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén üléshuzatot pakoltam az autóba, és felfedeztem 2 dolgot az első ülések alatt, amiről nem tudom, mi lehet.

1: Az egyik valami elektromos cucc, az ülőlap alatt van, kb középen, kicsit az ülés eleje felé. Ülésfűtés nincs az autóban. Mi lehet ez? Légzsák is csak a kormányban és az utasoldalon van!

2: Az első ülések alatt a padlólemezből kiemelkedik valami dobozféle, amiből vízszintes nyílások néznek a hátsó ülés lábtere felé. Ez mi? BMW-ben láttam ilyesmit, ott egy mélynyomó van benne gyárilag, de az előre néz, az első lábterek felé.

Szia !

1:igaz hogy nincs az autódban ülésfűtés de az előkészítése ott lehet (ez csak feltételezés)

2:az ülés alatt a vízszintes nyílás a hátsó utasokhoz vezetett levegő kivezetésére szolgáll (indítsd el a ventillátort aztán irányítsd a lábhoz a levegőt és érezni fogod .)

Link to comment
Megosztás:

Szia !

1:igaz hogy nincs az autódban ülésfűtés de az előkészítése ott lehet (ez csak feltételezés)

2:az ülés alatt a vízszintes nyílás a hátsó utasokhoz vezetett levegő kivezetésére szolgáll (indítsd el a ventillátort aztán irányítsd a lábhoz a levegőt és érezni fogod .)

Ez poénos, mert a hátsó lábtér fűtésről azt mondta egy haver (akinek ilyen van évek óta!!!), hogy úgy tudja, eleve nincs a G Astrákban. Erre tippeltem én is, de gondoltam csak tudja.

Majd javaslom neki, alaposabban takarítson a kocsiba, ha eddig nem akadt bele ezekbe a beömlőkbe.

Link to comment
Megosztás:

Ez poénos, mert a hátsó lábtér fűtésről azt mondta egy haver (akinek ilyen van évek óta!!!), hogy úgy tudja, eleve nincs a G Astrákban. Erre tippeltem én is, de gondoltam csak tudja.

Majd javaslom neki, alaposabban takarítson a kocsiba, ha eddig nem akadt bele ezekbe a beömlőkbe.

És ez mindben van? Tudom nem összehasonlítási alap mert a két típus között van egy pár év, de anno a Calibrában például csak a klímásokban volt levezetve a cső az ülés alá hátsó lábtérhez...

Link to comment
Megosztás:

Vagy esetleg robz haverjának classicja van és abból kispórolták volna? Bár lehet a klíma is közrejátszhat...

Az övé nem klímás!

Emlékeim szerint 2003-as, tehát még nem classic.

Annyi eltérés is van, hogy az övé sima 5 ajtós, a miénk kombi. (nem tudom, ez befolyásol-e valamit ebben a témában)

Az tuti, hogy pl az övében a hátsó ülés is más, nem lehet osztottan dönteni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.