Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet nem jó topicba írom a kérdésemet, ha így lenne előre is elnézést kérek.

1 hete ültem át 1.2-es 3 ajtós G Astrámból egy 1.4 Twinportos Caravan G Astrába (leendő családtag bővülés miatt :lol:).

Arra lettem figyelmes, hogy az 1.4-es motor "morgó", "dizeles" hangot hallat magából csak és kizárólag amikor gázt adok, gyorsítok.

Folyamatos sebességnél nem hallom ezt a hangot.

Kérdés, minden új 1.4-es ilyen hangot hallat gyorsításnál, vagy hozzászokott a fülem az 1.2-es motor hangjához?

Várom észrevételeteket.

Loar

Hát ezek az 1.4-es twinportok már csak ilyenek,használd egészséggel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem jó topicba írom a kérdésemet, ha így lenne előre is elnézést kérek.

1 hete ültem át 1.2-es 3 ajtós G Astrámból egy 1.4 Twinportos Caravan G Astrába (leendő családtag bővülés miatt :lol:).

Arra lettem figyelmes, hogy az 1.4-es motor "morgó", "dizeles" hangot hallat magából csak és kizárólag amikor gázt adok, gyorsítok.

Folyamatos sebességnél nem hallom ezt a hangot.

Kérdés, minden új 1.4-es ilyen hangot hallat gyorsításnál, vagy hozzászokott a fülem az 1.2-es motor hangjához?

Várom észrevételeteket.

Loar

Én villanymotor hangokat hallok az enyémből, főleg, amikor leállítom.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, minden új 1.4-es ilyen hangot hallat gyorsításnál, vagy hozzászokott a fülem az 1.2-es motor hangjához?

Ez ilyen. Az 1.6 még morgósabb... :lol: Egyébként régebben is panaszkodott már itt vki a morgós hangra. Szal nyugi, vigasztaljon a tudat, hogy jobban megy az autó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék szerezni (vagy legalábbis tisztességes összegért megvásárolni (1-2 ezer HUF)) egy olyan G Astra kulcsot ami a lapos fajta (2003-as) és van rajta távirányító, tehát ha megnyomom a gombot akkor villog a LED. Semmi más nem számít. Nem kell, hogy nyisson is valamit. Úgy is jó, ha mechanikailag is meg van nyomoritva, csak ne látsszon, hoyg fake. Bontókat hívtam, de csak zárgarnitúrával együtt árulják, de úgy sokba kerül. Kérdeztem, hogy mi van azzal a kulccsal ami ahhoz a zárhoz való amit erre a garnitúrára cserélnek, de nem volt tippjük, hogy hogy tudnám megszerezni. Zár javítással foglalkozó céget is hívtam, ők bizalmi okból minden kulcsot, a működésképtelent is visszaadják a tulajnak.

Van valakinek tippje, hogy honnan tudnék szerezni egyet?

Köszi,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék szerezni (vagy legalábbis tisztességes összegért megvásárolni (1-2 ezer HUF)) egy olyan G Astra kulcsot ami a lapos fajta (2003-as) és van rajta távirányító, tehát ha megnyomom a gombot akkor villog a LED. Semmi más nem számít. Nem kell, hogy nyisson is valamit. Úgy is jó, ha mechanikailag is meg van nyomoritva, csak ne látsszon, hoyg fake. Bontókat hívtam, de csak zárgarnitúrával együtt árulják, de úgy sokba kerül. Kérdeztem, hogy mi van azzal a kulccsal ami ahhoz a zárhoz való amit erre a garnitúrára cserélnek, de nem volt tippjük, hogy hogy tudnám megszerezni. Zár javítással foglalkozó céget is hívtam, ők bizalmi okból minden kulcsot, a működésképtelent is visszaadják a tulajnak.

Van valakinek tippje, hogy honnan tudnék szerezni egyet?

Köszi,

Csaba

Hogy fake? Ezt kifejtenéd bővebben mert nem nagyon vágom az idegen nyelveket. Mire kell neked ez a kulcs ha már ennyire mindegy hogy mechanikailag is sérült, stb.

Szerintem keress totálkáros autókat, tulajdonosait és próbáld elkunyizni tőlük a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

A szélvédőnek azt a darabját oda kell adják. Új matricát nem kapsz csak új rendszámmal.

Sziasztok!

Én matricaátrakást a szélvédőcsere után úgy szoktam megoldani, hogy hőlégfúvóval fölmelegítem az üveg másik oldalát és egy vékony éles pengével leszedem a matricát. Egy kicsit szokott láttszani,hogy volt bántva de meg lehet menteni. Eddig még nem volt gond egy autónál sem a hatóságok részéről.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Opel16V és más Metabondos urak!

Olajba való adalékból melyiket érdemes venni egy 98000-et futott motorba?

Az olajat nem eszi, legalábbis nem látványosan. 1200km alatt nem vettem észre a nívón változást. (Mobil 5w-40 olaj van benne, ezt kap most is)

A Megalene adalékot használja valaki közületek? Motorban használtam régebben, de ott a teljesítmény miatt. Autóban mit tud? Érdemes költeni rá szerintetek? (injektort mennyire takarítja pl?)

Link to comment
Megosztás:

Az a hang bár nem vagyok benne teljesen biztos de szerintem az olaj szürü hangja.

A motor leállitása után az még néhány másodpercig forog.

Azért az nagyon fura gondolat hogy a vezérmü lánc hangja ,leállítás után:)

Szerencsétlen vezérlés:)

Link to comment
Megosztás:

Opel16V és más Metabondos urak!

Olajba való adalékból melyiket érdemes venni egy 98000-et futott motorba?

Az olajat nem eszi, legalábbis nem látványosan. 1200km alatt nem vettem észre a nívón változást. (Mobil 5w-40 olaj van benne, ezt kap most is)

A Megalene adalékot használja valaki közületek? Motorban használtam régebben, de ott a teljesítmény miatt. Autóban mit tud? Érdemes költeni rá szerintetek? (injektort mennyire takarítja pl?)

Gold-ot ajánlanám. Az az általános felhasználású típusa a metabondnak.

Megalene-t is ajánlani tudom, én használom. Nekem az omiban érezhető hogy megdobja az oktánszámot,

és a langyos motornál korábban észlelhető apró rángatások is eltűntek (valszeg ez is összefüghet a szar

magyar benyával, illetve annak feljavításával).

Hidró tőke adalékrol mi a véleményetek?

ne. az tömítő adalék, több hátránya van, mint haszna.

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakozok a villanyosokhoz. Bár engem leálló turbinára emlékeztet, pont erről írtam a "műszaki problémák" topicban.

Igazából nem probléma, de érdekelne, mi csinálja.

te hallottál már leálló turbinát? hol? merre dolgozol? Én hallottam az tuti....áramgyár...:lol:

Link to comment
Megosztás:

X szíjas

Z láncos motor

ha a harmadik P akkor twinportos

Na akkor nézzük konkrétan, mert ez azért nem ilyen egyszerű, X-es motorkódból is van láncos, meg Z-ből is van szíjas:

Astra G benzinmotorok:

X12XE - láncos

Z12XE - láncos

Z12XEP (Twinport) - láncos

X14XE - szíjas

Z14XE - szíjas

Z14XEP (Twinport) - láncos

X16SZR - szíjas

X16XEL - szíjas

Z16SE - szíjas

Z16XE - szíjas

Z16XEP (Twinport) - szíjas

Z16YNG - szíjas

X18XE1 - szíjas

Z18XE - szíjas

Z18XEL - szíjas

X20XER (OPC szívó) - szíjas

X20XEV - szíjas

Z20LET (OPC Turbo) - szíjas

Z22SE - láncos

Astra G dízelmotorok:

X17DTL - szíjas

Y17DT - szíjas

Z17DTL - szíjas

X20DTL - láncos

Y20DTH - láncos

Y20DTL - láncos

Y22DTR - láncos

Link to comment
Megosztás:

Ma láttam egy Corsa D-t, az volt ráírva, hogy "EcoFlex"....

Ez megint valami újabb motorkód, újabb motor? A kocsi új volt 'L'-es rendszámú, szerintem 1-2 hetes, mert eddig nem láttam a cégnál, igaz van 20-30 bérautó, és 60-80 céges.

Link to comment
Megosztás:

Ma láttam egy Corsa D-t, az volt ráírva, hogy "EcoFlex"....

Ez megint valami újabb motorkód, újabb motor? A kocsi új volt 'L'-es rendszámú, szerintem 1-2 hetes, mert eddig nem láttam a cégnál, igaz van 20-30 bérautó, és 60-80 céges.

Az EcoFlex a csökkentett károsanyagkibocsájtású modelleket jelöli az Opelnél. Nemrég óta léteznek elvileg, és jelenleg az Astra H, Zafira B, Meriva és Corsa D modellekből elérhető ilyen változat.

Link to comment
Megosztás:

te hallottál már leálló turbinát? hol? merre dolgozol? Én hallottam az tuti....áramgyár...:lol:

Elég sokfélét hallottam már, de nem csak villamos erőműben vannak turbinák.

:lol:

Vadászrepülő gázturbináktól kezdve az ipari elszívókban használtig sokfélével találkoztam már élőben.

Nálunk a cégnél jópár darab van az egyedi elszívásoknál, ahova erősebb kell, mint amit a központi tud.

Amúgy "áramgyárban" is volt szerencsém látni ilyet, de az éppen melózott, na azt nem hallottam leállni (Várpalotán). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.