Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A karikák türhető árban vannak, lehet be is invesztálok rá jövő hónapban...

Visszatérve az 1-2 lappal ezelőtt taglalt hűtővíz problémámra...

Sajnos a rossz idő miatt, fűtött garázsom nem lévén nem nagyon tudom kifigyelni hol szökhet a víz.

Az biztos, hogy nem hengerfej dolog (legalábbis remélem.. 69Ekm-nél elég durva lenne), mert ahogy mondtam, a víz és az olaj gyönyörű tiszta.

És semmi rendellenes viselkedés nincs.

Viszon az alábbi fotón meg tudom mutatni, hol szoktam érezni a fagyállószagot:

hutoviz.jpg

(a fotó nem az én kocsimról készül, csak a netről töltöttem le, én csak a karíkát tettem rá)

laikus szemmel nekem gyanús a vízpumpa.

Lehet okozója a vízpumpa a vízfogyásnak, elő szokott fordulni?

Ha vízpumpa, akkor ott mi szokot meghibásodni? az javítós, vagy pumpacserés?

Z16XEP motorhoz mennyibe kerül egy vízpumpa egyébként?

Tudom, hogy kicsit előre szaladtam és nem is biztos, hogy a pumpa a ludas, de látni szeretném mire számíthatok különböző esetekben.

Természetesen ki fogom majd vizsgáltatni rendesen, de 1-2 okos vélémény csak gazdagítja az embert.

Előre is tnx

hopp.. nem ide kellett volna hanem a Szervíz topic-ba..

link oda

A jelölés alapján nekem is a vízpumpa a gyanusabb, de meg kell nézni pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztem egy Cataclean nevű tisztító folyadékot. Ha valaki nem ismerné, az ütemanyagba kell tölteni és tisztítja a katalizátort, égésteret meg nagyjából mindent amivel kapcsolatba kerül a motoron belül B)

Most, hogy itt van előttem némi félelem van bennem, hogy nehogy kárt okozzak... ;) Kérdezem én a márkatársakat... egy ilyen üzemanyagba önthető adalék okozhat-e maradandó károsodást?

Z14XEP, 2005, 152e km....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztem egy Cataclean nevű tisztító folyadékot. Ha valaki nem ismerné, az ütemanyagba kell tölteni és tisztítja a katalizátort, égésteret meg nagyjából mindent amivel kapcsolatba kerül a motoron belül B)

Most, hogy itt van előttem némi félelem van bennem, hogy nehogy kárt okozzak... ;) Kérdezem én a márkatársakat... egy ilyen üzemanyagba önthető adalék okozhat-e maradandó károsodást?

Z14XEP, 2005, 152e km....

az a baj, hogy nem ismerem. Én egy dolgot szoktam időnként egy fél tank benyához tenni, egy kis spurit, az elég sok mindenre jó, és szvsz tényleg nem árt, ha mást nem a fogyasztáson picit csökkent, no nem annyit, amennyibe kerül, de ha ott hoz, akkor biztos a többi ígért dologban is lehet valami.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenki válaszát a hűtővízproblémámmal kapcsolatban!

Cserébe adok két linket, ahonnan le lehet tölteni két dolgot amit magamnak csináltam, de szívesen

megosztok mindenkivel:

1. a már 1-2 emberke által ismert G astra szervíztábla

2. a már 1-2 emberkének beharangozott fogyasztás nyomonkövető táblázatrendszer

innek tőőőccsétek:

G astra szervíztábla

Gépkocsi fogyasztás

Természetesen a szervíztáblában mindenki a saját motortípusának megfelelően helyesbítse az intervallumokat!

Üdv..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztem egy Cataclean nevű tisztító folyadékot. Ha valaki nem ismerné, az ütemanyagba kell tölteni és tisztítja a katalizátort, égésteret meg nagyjából mindent amivel kapcsolatba kerül a motoron belül B)

Most, hogy itt van előttem némi félelem van bennem, hogy nehogy kárt okozzak... ;) Kérdezem én a márkatársakat... egy ilyen üzemanyagba önthető adalék okozhat-e maradandó károsodást?

Z14XEP, 2005, 152e km....

Üdv.!

Sajnos én sem ismerem ezt az anyagot..., viszont jómagam is használok – gondolom hasonló jellegű – adalékot: Metabond Megalene. Ebből 40 liter benzinbe kell kb. 10 ml-t tölteni minden tankoláskor, és elvileg a befecskendező-rendszert tisztán tartja + fogyasztás-csökkenést ígér. Már kb. 40.000 km-t mentem ilyen felállásban, komolyabb fogyasztás-csökkenést nem lehet észlelni (csodák nincsenek), de szerintem ez a tisztántartós dolog jót tehet a cuccnak (rosszat legalábbis ennyi idő alatt nem tett)... Egyébként úgy általában az eredeti Metabond adalékok (üzemanyag, olaj) szerintem megbízhatók. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma láttam, előttem-mellettem egy opel omegát HWS- kezdetű rendszámmal MOTE matricával. Üdvözöllek kolléga! :lol:

Nem akartam dudálni...este 5-negyed6 között a Lajos utcában.

Éppen ütközött BKV buszt kerültünk. B)

Üdv.:

azért gondoltam reagál valaki az olajos-márkaszervizes kérdésemre, felvetésemre...de hát ha nem, hát nem..a krómkarika jobban izgat mindenkit. ;) :blush: :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma láttam, előttem-mellettem egy opel omegát HWS- kezdetű rendszámmal MOTE matricával. Üdvözöllek kolléga! :D

Nem akartam dudálni...este 5-negyed6 között a Lajos utcában.

Éppen ütközött BKV buszt kerültünk. B)

Üdv.:

azért gondoltam reagál valaki az olajos-márkaszervizes kérdésemre, felvetésemre...de hát ha nem, hát nem..a krómkarika jobban izgat mindenkit. ;) :blush: :D :P

Tesó! Csak azért, hogy nyugodtan aludjál... :lol:

Természetesen okozhat gondot a nem GM jóváhagyott motorolaj, legfőképpen a Z14XEP motorokban, mégpedig akkor ha elfogy belőle és Te anélkül hajtod! :) :P

Viccet félretéve, nem kéne ennyit majrézni. A dízel motorokban sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve az olaj, ha ott elmegy, akkor a Te benzinesedben is kibírja a következő cseréig! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előszőr is elnézést kérek, ha nem a megfelelő fórumba irok...

Tudnátok segiteni abban, hogy 2002-es évjáratú kombi ezüst astrához első ködlámpás lökháritót, hol lehet beszerezni jó áron, lehet használt is, csak ne legyen sérült?

Aki tud komolyan segiteni, tanácsot adni, az kérem irjon erre a cimre: hellodebil@yahoo.com

Köszönöm előre is!

Baráti üdv minden Opelesnek B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztem egy Cataclean nevű tisztító folyadékot. Ha valaki nem ismerné, az ütemanyagba kell tölteni és tisztítja a katalizátort, égésteret meg nagyjából mindent amivel kapcsolatba kerül a motoron belül B)

Most, hogy itt van előttem némi félelem van bennem, hogy nehogy kárt okozzak... ;) Kérdezem én a márkatársakat... egy ilyen üzemanyagba önthető adalék okozhat-e maradandó károsodást?

Z14XEP, 2005, 152e km....

ne parázz..töltsd bele.. az enyém 4-5 éve kapott két évben egymás után, semmi gondot nem okozott, azt pedig hogy használt vagy sem..szerencsére nem vettem észre változást...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előszőr is elnézést kérek, ha nem a megfelelő fórumba irok...

Tudnátok segiteni abban, hogy 2002-es évjáratú kombi ezüst astrához első ködlámpás lökháritót, hol lehet beszerezni jó áron, lehet használt is, csak ne legyen sérült?

Aki tud komolyan segiteni, tanácsot adni, az kérem irjon erre a cimre: hellodebil@yahoo.com

Köszönöm előre is!

Baráti üdv minden Opelesnek B)

Nézz szét itt, ha jól látom 9 rugóért újat kapsz...

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?s...utal&tkisz=

Keresd a lökhárítók között

Link to comment
Megosztás:

Valóban, én is annak tartom, de egyelőre még nincs meg a bizalmam az ilyen jellegű vásárlásban, de ez az én hibám! B)

Hát igen.. én is konzervatív vagyok ilyen szempontból. Én is szívesebben megyek be egy boltba és fogom meg a kezemmel a dolgokat mielőtt megveszem.

De hát a világ efelé tart meg kell szokni:)

Pl a Vateráról eddig csak jót hallottam

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.. én is konzervatív vagyok ilyen szempontból. Én is szívesebben megyek be egy boltba és fogom meg a kezemmel a dolgokat mielőtt megveszem.

De hát a világ efelé tart meg kell szokni:)

Pl a Vateráról eddig csak jót hallottam

Nekem a fél autó az e-bay-ről van..... B)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.. én is konzervatív vagyok ilyen szempontból. Én is szívesebben megyek be egy boltba és fogom meg a kezemmel a dolgokat mielőtt megveszem.

De hát a világ efelé tart meg kell szokni:)

Pl a Vateráról eddig csak jót hallottam

Hogy valami rosszat is halljál B)

Vatera

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előszőr is elnézést kérek, ha nem a megfelelő fórumba irok...

Tudnátok segiteni abban, hogy 2002-es évjáratú kombi ezüst astrához első ködlámpás lökháritót, hol lehet beszerezni jó áron, lehet használt is, csak ne legyen sérült?

Aki tud komolyan segiteni, tanácsot adni, az kérem irjon erre a cimre: hellodebil@yahoo.com

Köszönöm előre is!

Baráti üdv minden Opelesnek B)

Miért a gyári lökösöd nincs meg? Csak bele kell vágni a ködlámpákat. Csak egyfajta lököst gyártanak, az egyikben kivágják, a másikban nem. Egyébként Extrafelszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések le is írtam már legalább 3X hogy mit hogyan kell bekötni, ha nem volt a kocsidban korábban ködlámpa, ha nem ez a kérdés akkor sorry.

Link to comment
Megosztás:

azért gondoltam reagál valaki az olajos-márkaszervizes kérdésemre, felvetésemre...de hát ha nem, hát nem..a krómkarika jobban izgat mindenkit. B) ;) :blush: :D

Biztos elmegy vele, de én (főleg ha márkaszervíz csinálta) mindenképpen kicseréltetném velük szabványos előírt opel olajra, ennyi erővel vehettél volna a zsibin olajat aztán beletöltöd. Még olcsóbb is lett volna.

Nemtom a márkaszervíz mennyiért cserél olajat, de én magam szoktam, és legutóbb az összes szűrő + olaj megvolt egy tizesből.

Link to comment
Megosztás:

azért gondoltam reagál valaki az olajos-márkaszervizes kérdésemre, felvetésemre...de hát ha nem, hát nem..a krómkarika jobban izgat mindenkit. :blush: :D :lol: :P

Leírtad a régi és az új olajod minősítéseit. Nem tűnt fel, hogy tök u.a. mindkettő? B) ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a választ, válaszokat...sajna amíg garanciális az autó, nem tudom magamnak cserélni az olajat...egyébként 17'500 Ft-ba fájt a csere... :D B)

MÁs:

a vaterán én rendszeresen vásárolok, mármint úgy rendszeresen, amikor van olyan, ami érdekel és megvenném. :blush:

Vettem gyári dísztárcsát én is már garnítúrát, még csomagolva 7500.-ért postával (utánvéttel).

Szal, ki lehet fogni. Most 12be akarja adni egy srác a G és H tárcsa garnitúrát. (a nejlonos benne maradt és vigyázom. ;) )

kellemes napot mindenkinek!

üdv.:

balazsk

Link to comment
Megosztás:

Leírtad a régi és az új olajod minősítéseit. Nem tűnt fel, hogy tök u.a. mindkettő? B) ;) :D

ok. igazad van, csak azt nem értem, hogy a MOBIL 1 plakát virít mindenhol a márkaszervízben meg az a "nyerő olaj" az opelekhez... (hiszen 1 cég készíti (elvileg), erre most kapok AGIP olajat...(azért, mert akciós a LÁNG-nál) Kíváncsi lennék, mit szólna ehhez a MOBIL1...

Meg egyébként is...egyiken sincs GM-LL-A-025... sebaj, majd ha lejár a gari! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.