Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én ilyet vettem eBay-en....

Szép, egyszerű, tartós..... (és az Opel jelet tudod használni, 1 EUR helyett, kosárba...) ;)

De ez se rossz...

Köszi.

A második nekem jobban bejön :lol:, szerencsére találtam ilyet nagy nehezen vateran is.

Ha esetleg még rajtam kívül másokat is érdekelne a kulcstartó téma, akkor:

Embléma

Kulcstartó 2

Kulcstartó 3

Link to comment
Megosztás:

Lenne itt egy apró gondom:

már hónapok óta jelen van a probléma, de lassan kezd idegesíteni. Jelenség, ha beindítom a kocsit (mindegy hogy full hideg indítás, vagy üzemmeleg leállítás, pár perc múlva újraindítás), akármeddig elketyeg minden hiba nélkül. De, haadok neki egy gázfröccsöt járás közben, akkor utána kb 20-30 másodperccel jön a sárga kontrollámpa, és érezhetően picit rángat, vagyis inkább nem egyenletesen gyorsit, ha így elindulok vele. Viszont, ha lámpa kigyulladás után akármikor (rögtön vagy párszáz méter után) leállítom, 2-3 mp után beindítom, elindulok és kb 5 mp után eltűnik a kontrollámpa. Hibakódot nem villog, gondolom pont azért, mert mikor újra beindítom, már el is tűnt a hiba. EGR szelepre gondolok, de ez csak tipp. szerintetek? ja, lámpánál (piros) ha megállok, 10-15 mp-ként pici gázfröccsöket adok, és akkor semmi hiba. Magyarul ha indítás után már egyszer adtam gázt, akkor utána nem pihenhet többet max 30mp-nél, különben jön a kontroll.

Fogyim tökéletes, menetteljesítmények tökéletesek, alapjárat egyébként normális és egyenletes, egyenletesen húz (ha nincs lámpa), szóval semmi szokatlan nincsen. Elvileg (zöldkártya alapján) a lambda is jó, motorféknél nem jön kontrollámpa, ez viszont nem EGR-re utal, inkább lambdára. Vagy tévedek?!!!

Link to comment
Megosztás:

Esetleg légtömeg mérő okozhat ilyet? ;)

Azért kérdezem, mert a sportszűrőmet (az autóval vettem) lehet hogy kicsit túlolajozta az előző tul. Ha esetleg az olajpárát rászívta a légmennyiség mérőre, attól csinálhat ilyet? Illetve ha így van, akkor a légmennyiség mérőt le lehet tisztítani mondjuk féktisztítóval?

Link to comment
Megosztás:

Lenne itt egy apró gondom:

már hónapok óta jelen van a probléma, de lassan kezd idegesíteni. Jelenség, ha beindítom a kocsit (mindegy hogy full hideg indítás, vagy üzemmeleg leállítás, pár perc múlva újraindítás), akármeddig elketyeg minden hiba nélkül. De, haadok neki egy gázfröccsöt járás közben, akkor utána kb 20-30 másodperccel jön a sárga kontrollámpa, és érezhetően picit rángat, vagyis inkább nem egyenletesen gyorsit, ha így elindulok vele. Viszont, ha lámpa kigyulladás után akármikor (rögtön vagy párszáz méter után) leállítom, 2-3 mp után beindítom, elindulok és kb 5 mp után eltűnik a kontrollámpa. Hibakódot nem villog, gondolom pont azért, mert mikor újra beindítom, már el is tűnt a hiba. EGR szelepre gondolok, de ez csak tipp. szerintetek? ja, lámpánál (piros) ha megállok, 10-15 mp-ként pici gázfröccsöket adok, és akkor semmi hiba. Magyarul ha indítás után már egyszer adtam gázt, akkor utána nem pihenhet többet max 30mp-nél, különben jön a kontroll.

Fogyim tökéletes, menetteljesítmények tökéletesek, alapjárat egyébként normális és egyenletes, egyenletesen húz (ha nincs lámpa), szóval semmi szokatlan nincsen. Elvileg (zöldkártya alapján) a lambda is jó, motorféknél nem jön kontrollámpa, ez viszont nem EGR-re utal, inkább lambdára. Vagy tévedek?!!!

Neked anorexiás a kocsid, ezt már megbeszéltük... ;) Biztos nem bírja, ha túleteted! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neked anorexiás a kocsid, ezt már megbeszéltük... :lol: Biztos nem bírja, ha túleteted! :lol:

;)

Lehet :lol:

Akkor mától diéta :)

Igazából el vagyok vele, mert ki tudom kerülni a hibát, csak tartok tőle, hogy előbb utóbb többel kötöm be, ezért akarok a végére járni.

Link to comment
Megosztás:

;)

Lehet :lol:

Akkor mától diéta :lol:

Igazából el vagyok vele, mert ki tudom kerülni a hibát, csak tartok tőle, hogy előbb utóbb többel kötöm be, ezért akarok a végére járni.

Jogos, jogos. Ezért kezdek én is kutakodni minden kis dadogásnál.

Link to comment
Megosztás:

ÜDV!

Nos, bár a gyorsulás téma szerintem csak engem érdekel ( ;) ), azért leírom hogyan mértem a hétvégén, mindazonáltal kérném 1-2 hozzáértő véleményét, hogy a mért adatok és annak körülméynei alapján, szerintük rendben van-e motorom vagy sem!

Nos a G astra esetén a Z16XEP motor gyári gyorsulási adata 0-100-ra 11 sec.

Mivel nincs kaszninkén részletezve, valószínű, hogy az adat SEDAN, vagy 5AJTÓS változatra vonatkozik, szinte üres tankkal.

AZ én autóm paraméterei méréskor:

- ASTRA G Z16XEP CARAVAN (CLASSIC II)

- Tankban: ~15liter

- Papír szerinti Plusz tömeg SEDAN-hoz képest: 133kg (kb 2 utas) + a benzin

- út típus: új építésű aszfaltozott szervízút, vízszintesnek látszik, vagy nagyon-nagyon enyhén emelkedik

- tesztvezetés menete:

* 1 fő sofőr

* 15" MIM SAVONA alufelni (nem tudom nehezebb e mint a lemez)

* inditás 1-esben elváltás 6000 ford/perc-nél 2esbe

* 2esben váltás 3asba szintén 6000 ford/percnél (90 km/h)

* 3asban tovább 100 km/h ig

eredmény: 13,5 sec

vélemény1?

MÁSIK DOLOG:

alapjáraton üresben ha óvatosan felpörgetem a motort akkor semmi nem észlelek, de ha hirtlen, akkor van egy szívó hang és egy klattyanás.

Ugyanez a hang hallatszik, ha leállítom a motort. Ez mi lehet? Ettől függetlenül nem tapasztalok semmi megtorpanást a felpörgetésben, csak nem tudom miez a hang.

vélemény2?

Link to comment
Megosztás:

MÁSIK DOLOG:

alapjáraton üresben ha óvatosan felpörgetem a motort akkor semmi nem észlelek, de ha hirtlen, akkor van egy szívó hang és egy klattyanás.

Ugyanez a hang hallatszik, ha leállítom a motort. Ez mi lehet? Ettől függetlenül nem tapasztalok semmi megtorpanást a felpörgetésben, csak nem tudom miez a hang.

vélemény2?

a szivó hang a folytószelepnél a levegő hangja, a klattyanás a twinport szelep.

szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újra kell fényezni az egész motorháztetőt. ;) (gyönygház metál zöld a forgalmi szerint)

Keresek egy megbízható fényezőmester-t akihez el tudnám vinni a kocsit.

Tudnátok ajánlani valakit Budapesten? (18.ker környéke lenne a legjobb de ha a város másik végén van az sem gond)

Link to comment
Megosztás:

ÜDV!

Nos, bár a gyorsulás téma szerintem csak engem érdekel ( ;) ), azért leírom hogyan mértem a hétvégén, mindazonáltal kérném 1-2 hozzáértő véleményét, hogy a mért adatok és annak körülméynei alapján, szerintük rendben van-e motorom vagy sem!

Nos a G astra esetén a Z16XEP motor gyári gyorsulási adata 0-100-ra 11 sec.

Mivel nincs kaszninkén részletezve, valószínű, hogy az adat SEDAN, vagy 5AJTÓS változatra vonatkozik, szinte üres tankkal.

AZ én autóm paraméterei méréskor:

- ASTRA G Z16XEP CARAVAN (CLASSIC II)

- Tankban: ~15liter

- Papír szerinti Plusz tömeg SEDAN-hoz képest: 133kg (kb 2 utas) + a benzin

- út típus: új építésű aszfaltozott szervízút, vízszintesnek látszik, vagy nagyon-nagyon enyhén emelkedik

- tesztvezetés menete:

* 1 fő sofőr

* 15" MIM SAVONA alufelni (nem tudom nehezebb e mint a lemez)

* inditás 1-esben elváltás 6000 ford/perc-nél 2esbe

* 2esben váltás 3asba szintén 6000 ford/percnél (90 km/h)

* 3asban tovább 100 km/h ig

eredmény: 13,5 sec

vélemény1?

Ha jól tudom, akkor a gyorsulási adatot egy 68 kg-os sofőrre és teli tankra adják meg. Egyébként szerintem az a 2,5 másodperc sokmindenből adódhat. Pl út állapota (porossága). Szerintem jó az az adat amit mértél. Próbálgasd még és lesz az jobb is. Esetleg kicsit túlpörgeted, úgy emlékszem 6500-nál van a piros.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Egy kicsit OFFOLOK!

Van 4 db 14"os alufelnim 4x100as osztókörrel. A tehermentesítő átmérője 58mm (favorit). Árulom a felniket és lenne egy érdeklődő akinek F astrára kellene, de nem tudom, hogy arra jólenne-e a tehermentesítő miatt mert ha jól tudom annak kisseb 1-2mm-rel. Nem akarok problémát se neki se magamnak ha esetleg eladnám neki. Szerintetek sok az az 1-2mm??

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Egy kicsit OFFOLOK!

Van 4 db 14"os alufelnim 4x100as osztókörrel. A tehermentesítő átmérője 58mm (favorit). Árulom a felniket és lenne egy érdeklődő akinek F astrára kellene, de nem tudom, hogy arra jólenne-e a tehermentesítő miatt mert ha jól tudom annak kisseb 1-2mm-rel. Nem akarok problémát se neki se magamnak ha esetleg eladnám neki. Szerintetek sok az az 1-2mm??

Nézőpont kérdése !

Ha az ácsok szemével nézzük, akkor szinte semmi, de gépész szemmel ez már óriási eltérés! :)

Másik tehermentesítőt nem lehet esztergálni hozzá ?? Dehogy nem ! ;) :lol:

Probléma megoldva, jó éjszakát ! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nézőpont kérdése !

Ha az ácsok szemével nézzük, akkor szinte semmi, de gépész szemmel ez már óriási eltérés! B)

Másik tehermentesítőt nem lehet esztergálni hozzá ?? Dehogy nem ! ;) :lol:

Probléma megoldva, jó éjszakát ! :lol: :lol:

Köszi! De azért aludni ne küldj már el :) Azt tudom, hogy lehet csinálni másik tehermentesítőt nem is kérdeztem volna ha pl 65mm lenne a felni közepe. Az a kérdés, hogy 1-2mm sok vagy nem?? Azt is tudom, hogy ácséknál 1 centi nem centi...! :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi! De azért aludni ne küldj már el ;) Azt tudom, hogy lehet csinálni másik tehermentesítőt nem is kérdeztem volna ha pl 65mm lenne a felni közepe. Az a kérdés, hogy 1-2mm sok vagy nem?? Azt is tudom, hogy ácséknál 1 centi nem centi...! :lol:

Szerintem sok, nem fog rendesen felmenni és az az egy mm feszülés, lötyögés nem tesz majd jót se a keréknek se a futóműnek, ha mégis felerőszakolják.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! De azért aludni ne küldj már el ;) Azt tudom, hogy lehet csinálni másik tehermentesítőt nem is kérdeztem volna ha pl 65mm lenne a felni közepe. Az a kérdés, hogy 1-2mm sok vagy nem?? Azt is tudom, hogy ácséknál 1 centi nem centi...! :lol:

Rengeteg, gyakorlatilag 2mm semmit nem tehermentesít. Kell bele másik, de ez a vevő problémája legyen szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Ez az injektor tisztító adalékozás mennyire biztonságos? Azért kérdezem, mert kollégám nyaggat vele, hogy nekem is ki kellene próbálnom egy ilyet. Mert állítólag évente egyszer jó tesz a kocsinak. Neki megint csak állítólag érezhetően jobb lett minden és még a fogyasztáson is javíthat.

A problémám az vele, hogy ezt milyen fordulaton mekkora útra célszerű beönteni? Valamint nem történhet-e olyan, hogy felkap valami nagy redvát és lerohadok valahol az út szélén? ;)

Link to comment
Megosztás:

Noha úgy tűnik, hogy csak én kérdezek, azért még lenne egy kérdésem:

Autómosás hol, hogyan? Eddig mindig én suvickoltam a kocsimat, de a fehér valahogy nem volt annyira kényes egy-egy esőre meg porosabb napokra (ha meg gyorsan kellett alakítani, akkor irány valamelyik benzinkút és relatíve olcsón meg is voltam). Na most a zöld G Astrám iszonyat hamar mocskosodik... csillaggarázsban áll és bontják mellettünk a házat, aminek az az eredménye, hogy ma egy 2 perces zápor után az egy hete mosott kocsi úgy nézett ki, mintha bekenték volna ragasztóval és megforgatták volna a sivatagban. :lol:

Ha ilyen iramban lesz mocskos, nem fogom bírni a 2 órás csutakolást hetente, meg gondolom a kocsinak sem tenne jót, remélem lassan befejezik a bontást.

Lényeg a lényeg, hol érdemes mosatni? Kézi mosóban (gondolom ez kímélő), automata mosóban (olcsóbb és gyorsabb)? A dolgot még nehezíti, hogy az 5 ajtós tetőantennáját féltem az automatától, hogy esetleg letöri, valamint nem tudom, hogy szintén az automata mit kezdene a gyári Irmscher hátsó szárnnyal... ;)

Vannak valakinek tapasztalatai esetleg?

Előre is köszi a helpet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.