Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Egyébként ha Te okozol kárt, nem fog helyetted fizetni a biztosító sem, mert nem volt közlekedésre alkalmas állapotbana járgány. Cascot sem kapsz.

Ja igen, tényleg ne sértődjön meg senki, ez a fórum nem arról szól. Atyai leb*-ásnak vedd.

Az a lényeg, hogy mindenkor a feladatnak megfelelő gumit használjunk. Nyáron nyárit, télen télit, ágyban ágyit.

Mindazonáltal a biztosító fog fizetni, mindaddig, amíg az autó a jogszabálynak megfelelő állapotban van, kötelező és casco alapon is. Tehát jelenleg télen a megfelelő minőségű nyári gumi NEM kizáró ok. De ha az lesz, akkor is is kötelezően téríti a másnak okozott kárt, legfeljebb UTÓBB megpróbálhatja behajtani a károkozón.

Link to comment
Megosztás:

Ha rajtam múlna én kötelezővé tenném a téli abroncsok használatát az utakon, persze télen. :huh:

stimt..nálunknál nyugatabbra, nem egyszerűen csak az időjáráshoz kötik, hanem a naptárhoz...pl dec.1-től be sem léphet az országba aki nyári gumival próbálja meg..aztán ha keményedik a helyzet még a hólánc is előírás...magyárzhatod te, hogy a világ másik végén jártál és ott süt a nap és monikinibe futkosnak a csajok...attól te be nem lépsz...vagy úgy meg büntetnek, hogy a gatyád is rámegy...főleg ha vkinek kárt okoztál vagy forgalmi dugót vagy bármi hátráltatót...

TÉLI GUMI!!!!

Link to comment
Megosztás:

THX! :lol:

amúgy nem voltam cserkész, én úttörő voltam, közben elment felettem az idő, de megpróbálok ember maradni...

...ha lehet, akkor minden élethelyzetben!

ott volt ez a "tanítás"...."minden napra legyen meg egy jó cselekedet!" sokan ki sem próbálják milyen segítség tud lenni ha csak vkit átkísérsz a zebrán vagy felviszed egy idős néni szatyrát a 3.emeletre ....hidd el manapság már azon csodálkoznak az emberek, ha vki ezt megteszi...én már ezt megkaptam....jó tudni, hogy vannak még ilyen segítőkész fiatalemberek....na nem csöpögösködünk itt tovább...de senki nem lesz attól kevesebb, hogy segít a másiknak, ha megteheti...inkább több!!! :huh:

Bizony Barátaim! jól jön néha egy kis segítség a rászorulóknak!

babes_push_bike.jpg

Egyébként és is nézem mindig hazafelé a buszmegállóban, hogy nincs-e ott egy-egy öreg néne a hegylakó szomszédaim közül.

Midig fel szoktam őket venni a nagy szatyrukkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bizony Barátaim! jól jön néha egy kis segítség a rászorulóknak!

Egyébként és is nézem mindig hazafelé a buszmegállóban, hogy nincs-e ott egy-egy öreg néne a hegylakó szomszédaim közül.

Midig fel szoktam őket venni a nagy szatyrukkal. :lol:

Tyű de jó tompora van a csíkososnak :lol: . A másik kicsit közönséges.

A segítségesdi nekem is bejövős. Jó és biztos alkalom erre amit már a kresz is előír; a gyalogátkelős átengedős magatartás. Én kifejezetten csípom amikor például egy csaj vár a zebránál, én szándékosan kicsit késleltetve, intenzívebben fékezve állok meg, olyan szépen tudnak mosolyogni. Nyilván nem olyankor csinálom amikor forgalom van és jönnek mögöttem. Ezzel szemben volt olyan is amikor állt a papa a zebránál, toporgott mert nem engedték át, le is lép a járdáról, én fékezek, öreg meg integet hogy menjek... Azon voltam hogy kiszállok és átrugdosom... :huh:

No de persze számtalan ilyen sztorit lehet felsorolni.

Link to comment
Megosztás:

Múltkorában fordult elő velem, hogy nagyon jó kedvem volt meg minden szuper volt, jobbra fordultam be és az utat keresztezte egy kerékpár út (de az autósoknak van elsőbbsége mert ott ér véget a k.út ) én meg láttam, hogy jön egy papa és gondoltam megállok had menjen én úgysem sietek sehová....erre a papa leszállt mutatta, hogy menjek mert nekem van elsőbbségem. Hát ilyen is van...

Link to comment
Megosztás:

Jah, nekem is az a bejövős

Persze, szegény lányok majd megszakadnak, ti meg a kihasználva a helyzetet a popsijukat stírölitek. Én nem tudnék ilyen lenni, meg sem fordulna a fejemben, hogy akár egy pillantást vessek ezekre a kerek formákra... :angry: :lol: :D ;) :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, szegény lányok majd megszakadnak, ti meg a kihasználva a helyzetet a popsijukat stírölitek. Én nem tudnék ilyen lenni, meg sem fordulna a fejemben, hogy akár egy pillantást vessek ezekre a kerek formákra... :angry: :lol: :D ;) :huh: :lol:

Ja, mert te inkább a motoron fordulnál hátra és másik kerek formákat néznél :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam műszakin a KPM-nél. Minden rendben volt a vassal.

Csak érdekesség képen a vizsga díja 8990ft a matrica pedig 420ft volt.

1 1/2 óráig tartott az egész, papírozással együtt!

Nagyon normálisak voltak!

Előző nap kívül-belül kivixoltam az autót úgy vittem el vizsgára. egy délelőttöm ráment a takarítgatásra.

Láttam ott olyan autókat, hogy a tulaj arra lusta volt, hogy lemossa, és így is levizsgázott.

Link to comment
Megosztás:

Ja, mert te inkább a motoron fordulnál hátra és másik kerek formákat néznél :lol: :lol:

Hááát... Viszont ha ennyire nekifeszül ez a két csaj annak a motornak és hirtelen beröffen miközben rá van húzva egy "kis" gáz, akkor nagy pofára esések lennének... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az b@szna még be, ha feltétel lenne a levizsgázáshoz az, hogy mennyire van tisztán tartva...

Szerintem alapvető, hogy ha vizsgára viszem az autót akkor legalább lemosom! Ez olyan mint mikor fogorvoshoz mész megmosod a fogaidat! :huh:

Egyébként nálunk a KPM-nél ki van írva, hogy csak tisztára mosott autót lehet vizsgára vinni!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem alapvető, hogy ha vizsgára viszem az autót akkor legalább lemosom! Ez olyan mint mikor fogorvoshoz mész megmosod a fogaidat! :lol:

Egyébként nálunk a KPM-nél ki van írva, hogy csak tisztára mosott autót lehet vizsgára vinni!

Azért szerintem az egy kicsit más :huh: Amúgy meg mit értenek tisztára mosott autó alatt? Komplett alváz és motortisztítást, porszívózást is elvárnak? Vagy elég, ha csak le van slagolva az a része, amit talponállva látni lehet?

Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem az egy kicsit más :huh: Amúgy meg mit értenek tisztára mosott autó alatt? Komplett alváz és motortisztítást, porszívózást is elvárnak? Vagy elég, ha csak le van slagolva az a része, amit talponállva látni lehet?

Ne feszegessük tovább ezt a témát, mert szerintem nem azonos a gondolkodásunk.

Én akkor is lemosnám ha nem lenne kiírva.

Lehet, hogy neked mindegy hogyan néz ki az autód csak vigyen el A-ból B-be.

Link to comment
Megosztás:

Ne feszegessük tovább ezt a témát, mert szerintem nem azonos a gondolkodásunk.

Én akkor is lemosnám ha nem lenne kiírva.

Lehet, hogy neked mindegy hogyan néz ki az autód csak vigyen el A-ból B-be.

Nem azt mondom, hogy három centi sárral megrakodva mennék el vizsgáztatni, de hogy csak ezért nem mosnám meg, ha egyébként nem lenne aktuális a mosás, az biztos. De szerintem én nem vagyok extrém eset, sokkal koszosabb autókat látok mászkálni, amiknek a hátsó lámpái ki sem látszanak a kosz alól. Én inkább középutasnak érzem magamat :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondom, hogy három centi sárral megrakodva mennék el vizsgáztatni, de hogy csak ezért nem mosnám meg, ha egyébként nem lenne aktuális a mosás, az biztos. De szerintem én nem vagyok extrém eset, sokkal koszosabb autókat látok mászkálni, amiknek a hátsó lámpái ki sem látszanak a kosz alól. Én inkább középutasnak érzem magamat :huh:

Végülis nem írják, hogy tiszta gépkocsival kell megjelenni katt ide!, de ha a vizsgáztatónak le kell kaparni a sarat az alvázról, hogy szemügyre vegye a kocsi alját gondolom morcos lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az b@szna még be, ha feltétel lenne a levizsgázáshoz az, hogy mennyire van tisztán tartva...

Nálunk volt olyan is amikor alsó- és motormosást is felírtak. Ez ugyan már eléggé régen, talán 8-10 éve is volt. Ezen az autón nyilván azért nem kell mert ez (szinte) mindig, (szinte) tiszta. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Bár elég nehéz nekem tisztán tartani mert az utcánk jelenleg borzalmas állapotban van. Úgy egy hete jelentettem be hogy (idén másodszor) rendbe kéne rakni.

Az utcánk elején van egy elég nagy terület amin meg szoktak fordulni a kamionok, és bizony van néhány 20-25cm mély gödör is. (Meg száz kisebb)

Link to comment
Megosztás:

Még annyi, hogy jobb? Átszereltetni gumikat vagy felnire szerelve venni?

Ez elég felesleges kérdés. Természetesen felnistől jobb, mert minden szerelés feszegeti a gumit, ami biztosan nem tesz jót neki. Illetve minden szerelés után egyensúlyozni is kell, ha viszont felnin van, akkor felnistől leveszed, majd fél év múlva visszarakod és csókolom. Egy fél óra alatt megvagy az összes kerékkel, nem kell gumishoz menni, és néhány csere után már árban is jobb vagy (persze nem drága alufelniben kell gondolkodni).

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam, ez jó lenne?

WinterContact TS 810

Még annyi, hogy jobb? Átszereltetni gumikat vagy felnire szerelve venni?

Kedves Kollégám!

Amennyiben az anyagi helyzeted megengedi, akkor érdemesebb külön felnire szereltetni a téli/nyári abroncsokat, ezzel egyszerűbbé válik a cseréjük is és a tárolásuk is!

Az évenkénti le-fel szerelgetésekkel a gumi oldalfalát idő előtt tönkreteszik...

Az általad kiválasztott gumi nagyon jó, de ha csak a városban mész - ahogy azt korábban írtad - ahhoz szerintem drága választás!

Nézz körül itt is:

http://www.gumihaz.hu/?action=_gumi_lista&...&g_szezon=T

Találsz köztük olcsóbb gumit is, amivel biztonságosan tudsz közlekedni és a különbözetből futná az új ( bontott) felnikre is!

Ez persze az én véleményem volt csak, nem muszáj megfogadni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.