Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hideg motornál a dízeles hangot adhatják a hidrotőkék is, ami lehet rossz minőségű olajtól is, de jelezheti csak az olajcsere szükségességét. Üzem melegen megszűnik v. halkul? Rosszabb esetben a hidrotőkéket szükséges cserélni.

Persze ez nem távdiagnosztika csak tipp.

Köszi az infot.

Először én is erre gondoltam, mert az F Astránál télen így volt, hogy hidegen kopogott, de a motor felmelegedése után megszűnt. Ennél viszont melegen is megvan a hang, bár kicsit halkabb. Eddig Castrol GTX 5W 40 olaj volt benne mindig, most legutóbb (a szerviz javaslatára) a gyári Opel olajat öntötték bele. Egyébként olajcsere után is ilyen a hangja. Talán a legelső olajcsere után egy napig csendes volt, aztán újra kopogás...

Én is kérdeztem a szervizbe a hidrotőkék cseréjének lehetőségét (garancia időben), de azt mondták, hogy ilyen "új" autónál butaság lenne kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is szeretnék boldog szülit kivánni Norbynak és az összes Annamáriának, többek között az asszonyomnak! ^_^ :D Szása

asszonyod is olvassa a fórumot? ;) mázlista! bezzeg az én asszonyom meg kiröhög, ha megmondom, mit csinálok. De már úgyis tudja, miért kapcsolom be a gépet :P

Link to comment
Megosztás:

asszonyod is olvassa a fórumot? :P mázlista! bezzeg az én asszonyom meg kiröhög, ha megmondom, mit csinálok. De már úgyis tudja, miért kapcsolom be a gépet :D

Te se panaszkodj! A tiéd csak kiröhög, az enyém pöröl! Persze ő is tudja, miért ülök a gép elé. Olyankor emlékeztetem a másfél órás konferencia beszélgetéseire a semmiről a Drága Mamával és sógornőmmel. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Te se panaszkodj! A tiéd csak kiröhög, az enyém pöröl! Persze ő is tudja, miért ülök a gép elé. Olyankor emlékeztetem a másfél órás konferencia beszélgetéseire a semmiről a Drága Mamával és sógornőmmel. :D

Hát igen, valamit valamiért.

Ezt én is mindig mondtam neki: az ő telefonbeszélgetései: szerencsére csak (?!) 45 perc, az enyém max 45 sec. Témám: hol és mikor találkozunk? a többit meg élőben kell úgyis. Hiába beszélek én neki.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ha valaki ért a gyári rádiókhoz, akkor lécci segítsen rajtam, mert hiába vettem le az akksisarukat több mint egy órára, nem adja a beep hangot ez a vacak :D kezdek nagyon mérges lenni...

Kiírja, hogy még 7próbálkozás van hátra, úgy nyomom a gombopkat, ahogy a könyve írja, és semmi beep hang. 3x előjött, most meg nem, akárhogy nyomom a gombot...

Mit lehet még ezzel kezdeni? ...mondjuk a cserén kívül?

a 7. nél 10 perc várakozási idő van.

érdemes lenne a jó kódot beadni neki.

7 safe feliratnál 10 percet várjál

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, valamit valamiért.

Ezt én is mindig mondtam neki: az ő telefonbeszélgetései: szerencsére csak (?!) 45 perc, az enyém max 45 sec. Témám: hol és mikor találkozunk? a többit meg élőben kell úgyis. Hiába beszélek én neki.......

Nálunk rafináltabb az asszony.Ha ő hív 30 másodpecben elmondja mit akar,ha én hívom én is elmondom 30 másodpercben mit akarok,utána 3-4 percig hallgathatom mia helyzet nála. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálunk rafináltabb az asszony.Ha ő hív 30 másodpecben elmondja mit akar,ha én hívom én is elmondom 30 másodpercben mit akarok,utána 3-4 percig hallgathatom mia helyzet nála. :D

Én meg már több mint két éve vagyok a barátnőmmel, de még telefonom én sem hívtam fel és ő sem hívott még fel sosem. Ezt utánozzátok ^_^

Link to comment
Megosztás:

a 7. nél 10 perc várakozási idő van.

érdemes lenne a jó kódot beadni neki.

7 safe feliratnál 10 percet várjál

Ezt úgy érted, hogy kapcsoljam be a rádiót menet pl. közben, várjak legalább 10percet, és utána kezdjem azt el, hogy kikapcsol, gyújtásra teszem, nyomom az AS gombot 3sec-ig, utána bekapcsolom, és jön a beep hang, majd CODE felirat?

Vagy csak tegyem gyújtásra, kapcsoljam be, SAFE felirat, várjak 10percig...

1-es vagy 2-es verzió a jó?

Köszi a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, valamit valamiért.

Ezt én is mindig mondtam neki: az ő telefonbeszélgetései: szerencsére csak (?!) 45 perc, az enyém max 45 sec. Témám: hol és mikor találkozunk? a többit meg élőben kell úgyis. Hiába beszélek én neki.......

Ma csak az anyóssal 1 óra 50 perc skype!! És még csak nem is én voltam terítéken! :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy érted, hogy kapcsoljam be a rádiót menet pl. közben, várjak legalább 10percet, és utána kezdjem azt el, hogy kikapcsol, gyújtásra teszem, nyomom az AS gombot 3sec-ig, utána bekapcsolom, és jön a beep hang, majd CODE felirat?

Vagy csak tegyem gyújtásra, kapcsoljam be, SAFE felirat, várjak 10percig...

1-es vagy 2-es verzió a jó?

Köszi a segítséget !

gyujtás rá, rádió AS sel bekapcsol, 7 safe lát, vár. gyujtáson, rádio bekapcsolva.

amikor 7 ---- et látsz akkor kód be, majd AS

Link to comment
Megosztás:

gyujtás rá, rádió AS sel bekapcsol, 7 safe lát, vár. gyujtáson, rádio bekapcsolva.

amikor 7 ---- et látsz akkor kód be, majd AS

Reggel próbálkozom, várakozok 10 percet, ezek szerint akkor bekapcsolt állapotban, az általad leírtak szerint, bár nem 100%-ig értem, de meglátom mit sikerül kihozni ebből.

Mindenesetre nagyon köszi a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy érted, hogy kapcsoljam be a rádiót menet pl. közben, várjak legalább 10percet, és utána kezdjem azt el, hogy kikapcsol, gyújtásra teszem, nyomom az AS gombot 3sec-ig, utána bekapcsolom, és jön a beep hang, majd CODE felirat?

Vagy csak tegyem gyújtásra, kapcsoljam be, SAFE felirat, várjak 10percig...

1-es vagy 2-es verzió a jó?

Köszi a segítséget !

Tegnap már én is belinkeltem neked a kódolás menetét. Az alábbi linkre rákattintasz majd ott az "ÍGY" szóra akkor ott megtalálod.

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=664080

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.