Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A GM FLR8LDCU (GM 1214000) 2 pólusú gyújtógyertya az jó a következő típusokba?

-Astra G Classic II 1.4 2005-ös ecotec motoros XE motorvégű

-Astra G Classic II 1.4 2007-es twinport motoros XEP motorvégű

Tehát mindkettőbe jó ez a gyertya?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A GM FLR8LDCU (GM 1214000) 2 pólusú gyújtógyertya az jó a következő típusokba?

-Astra G Classic II 1.4 2005-ös ecotec motoros XE motorvégű

-Astra G Classic II 1.4 2007-es twinport motoros XEP motorvégű

Tehát mindkettőbe jó ez a gyertya?

igen

de szoktak bele rakni 1214031

Link to comment
Megosztás:

Hát a tág annyit jelent nálam, hogy 60 biztosan nem volt. Olyan 58 maximum :D És óra szerint!!

Mindenkinek köszönöm. Ezek szerint van egy tartomány ha megremegne az ember jobb lába... Megnyugodtam

Ja és még nem is beszéltünk az órákon észrevehető km eltérésekről. A kocsiban általában 3km-mel mutat többet, és a trafinál is talán vonnak le a mért értékből éppen emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Ja és még nem is beszéltünk az órákon észrevehető km eltérésekről. A kocsiban általában 3km-mel mutat többet, és a trafinál is talán vonnak le a mért értékből éppen emiatt.

Vonnak bizony, az én büntetésemen vagy 3 km/ó, vagy 3% tolerancia szerepelt, már nem emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

http://index.hu/bulvar/2010/07/30/utcara_b...a_baross_teren/

hát nekem sem lenne igazi a mosolyom...

Nem nagyon látom, hogy kint lennének a talpai a darunak... Ez egyébként szokásuk a darusoknak, hogy ha csak pár métert kell odébb állni b@sszák összecsukni teljesen a gémet hanem behúzzák valameddig és utána feltalpalnak behúzzák a talpat vagy csak egy kicsit hagyják kint és elindulnak, araszolnak.

Egyértelműen a darukezelő a felelős.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek csak azt szeretném megkérdezni hogy az alvázszám W betűvel kezdődik az azt jelenti hogy Németországban gyártották ?Valahol olvastam de nem tudom hogy őszinte legyek egyébkét Opel Astra G 1.4 16v 2000 évjáratú az autóm !Kösz a segítséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek csak azt szeretném megkérdezni hogy az alvázszám W betűvel kezdődik az azt jelenti hogy Németországban gyártották ?Valahol olvastam de nem tudom hogy őszinte legyek egyébkét Opel Astra G 1.4 16v 2000 évjáratú az autóm !Kösz a segítséget! :D

Nem.

Minden alvázszám W-vel kezdődik, kivéve a '95 előtt Spanyolországban gyártott autóké (Corsáké), mert azoké V-vel; illetve még a haszonjárműveké sem, de azok meg nem is Németországban gurulnak le a szalagról, hanem Franciaországban (Vivaro, Movano), illetve Japánban (Campo)

A gyártási helyet az alvázszám 11. karaktere adja meg, mégpedig a következők szerint:

• 1 = Rüsselsheim (Németország)

• 2 = Bochum (Németország)

• 3 = Azambuja (Portugália)

• 4 = Zaragoza (Spanyolország)

• 5 = Antwerpen II (Belgium)

• 6 = Eisenach (Németország)

• 7 = Luton (Nagy-Britannia)

• 8 = Ellesmere Port (Nagy-Britannia)

• 9 = Uusikaupunki (Valmet-gyár; Finnország)

• B = Grugliasco (Bertone-gyár; Olaszország)

• E = Cerizay (Heuliez-gyár; Franciaország, itt a kupé-kabriók készültek)

• G = Gliwice (Lengyelország)

• P = Varsó (Lengyelország)

• R = Rosario (Argentína)

• S = Szentgotthárd (Magyarország)

• Z = Torbali (Törökország)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget tgabika76 nagyon sokat segítettél most már tudom hogy Antwerpenben gyártották az a szám jött ki hogy 5 nagyon jó érzés hogy nyugaton gyártották. :D

Csak annyi pici javítás, hogy Antwerpenben rakták össze, de az alegységek máshol is készülhettek. Az enyém pl. Lengyelországban lett összerakva alvázszám alapján, a motorja pedig Aspern-ből származik motorszám alapján. Mégis eltört benne a vezérműtengely...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.2-esem van :wacko:

Kedves Gábor, üdv a klubban :wacko: Persze csak poénból mondtam, szerény véleményem szerint nem rosszak az 1.2es astra-k, jó nem egy Ferrari, de nem is az a cél. Igaz 5fő+csomagok+klíma, na az a kemény :wacko: Főleg ha még utánfutót is húzni kell.

A cégnél van egy astra g bérautó, 1.6 pff az aztán teszi a dolgát, na egy olyat elfogadnék :D

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi pici javítás, hogy Antwerpenben rakták össze, de az alegységek máshol is készülhettek. Az enyém pl. Lengyelországban lett összerakva alvázszám alapján, a motorja pedig Aspern-ből származik motorszám alapján. Mégis eltört benne a vezérműtengely...

Az enyém ugye Bertone, tehát csakis Grugliasco-ban rakhatták össze, de a motorja például szentgotthárdi. :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém ugye Bertone, tehát csakis Grugliasco-ban rakhatták össze, de a motorja például szentgotthárdi. :D

Egy érdekes statisztikai adat lehetne megnézni a Z14XEP-s motorok gyártási helyét... itt a fórumon, akinek volt tengelytörése, vagy csavarlazulása, beírjátok légyszi, hogy honnan származik a motorotok? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.