Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Akkor olyasmit szeretnél mint az enyém?: Katt ide!

Vagy milyet?

Majdnem.

Igazából nekem annyira nem tetszik az angel eyes, úgyhogy egy gyárihoz hasonló kialakítású lámpát néztem ki, de egész pontosan nem a gyárit, hanem a Depo-féle utángyártottat. Kívülről teljesen egyformák, a lényegi különbség az hogy a Deponál a projektor foglalata H7-es (ellenben a gyári D2S-es foglalattal), és így nem kell lecserélnem a xenonszettemet.

Amúgy szép az autód, respekt.

Link to comment
Megosztás:

gyári xenonlámpát nem ajánlom senkinek nekem van ráadásul fekete

nem ér egy lyukas forintot se,

visszaraktam a simát és abba dobtam xenont amivel inkább megvagyok elégedve.

a lencsés lámpa nem fog kellő fényerőt nyújtani d2s es

belepróbáltam 4500ast 6000est izzóból felpolíroztam a lámpát így se volt jó. ráadásul hülye fejjel erre raktam a szemöldököt fényezve.

a másik szívás csatlakozót 300Eftért akartak adni gyárit komplett korbáccsal, eldurrant a trafó az alján 35E lett volna a másik bontva

de tudom hogy kell átalakítani sima szabványtrafósra.

pihen a polcon

ja Nem eladó. jó lesz még valamire. :o

Link to comment
Megosztás:

Majdnem.

Igazából nekem annyira nem tetszik az angel eyes, úgyhogy egy gyárihoz hasonló kialakítású lámpát néztem ki, de egész pontosan nem a gyárit, hanem a Depo-féle utángyártottat. Kívülről teljesen egyformák, a lényegi különbség az hogy a Deponál a projektor foglalata H7-es (ellenben a gyári D2S-es foglalattal), és így nem kell lecserélnem a xenonszettemet.

Amúgy szép az autód, respekt.

A Depo-nak kétféle projis lámpája van, az egyik h7-es, a másik d2s-es. Nekem a d2s-es változat van, elég jól világít.

Link to comment
Megosztás:

gyári xenonlámpát nem ajánlom senkinek nekem van ráadásul fekete

nem ér egy lyukas forintot se,

visszaraktam a simát és abba dobtam xenont amivel inkább megvagyok elégedve.

a lencsés lámpa nem fog kellő fényerőt nyújtani d2s es

belepróbáltam 4500ast 6000est izzóból felpolíroztam a lámpát így se volt jó. ráadásul hülye fejjel erre raktam a szemöldököt fényezve.

a másik szívás csatlakozót 300Eftért akartak adni gyárit komplett korbáccsal, eldurrant a trafó az alján 35E lett volna a másik bontva

de tudom hogy kell átalakítani sima szabványtrafósra.

pihen a polcon

ja Nem eladó. jó lesz még valamire. :o

jajj neeee! a gyári lámpába xenont? a szembejövők nem érdekelnek? Azt elhiszem hogy te jól látsz, de a másiknak meg kifolyik a szeme...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez most lehet hülye kérdés de azt honnan tudom meg hogy az első tárcsa fékeknek milyen hűtése van? :) :o

Sima tárcsa (kisebb teljesítményhez, vagy nagyobbnál hátra):

Nincs semmilyen hűtés, csak a menetszél....

FEBI_FEKTARCSA_09075-FEB.jpg

Léghűtéses, ami nem csak a menetszél tesz ki, hanem a forgásából kifolyólag levegőt is szív magába (középen), és kifújja körbe a (peremén)

renault-magnum-e-tech-000301-tl-fektarcsa.jpg

Ez már mart felületű, ami a fékbetétet tartja tisztán, az által, hogy elvezeti az elhasználódott fékport. (sokak tévhite szerint jobban kopik a betét...ez hülyeség!)

21vxTBNuHLL.jpg

Ez meg ami van nekem :D Itt is megvan a nútolás, mint egyel feljebb, csak itt már lukak is vannak, ami egyrészt elősegíti a hűtést, meg vízelvezetésre szánták. Ez az utóbbi funkció motorsportnál biztos ki is használják, a közúton nem hiszem, hogy sokat számít, inkább csak jól mutat az alufelni mögött.....

action_949.jpg

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Öö.. csak óvatosan kérdezem hogy ez utóbbi féktárcsát hol vetted?

Nem akarlak elkeseríteni, de valószínű hamisítvány... amennyire tudom, a Brembonak nem létezik fúrt-mart aftermarket tárcsája, ellenben volt/van egy cég Magyarországon aki előszeretettel fúrkálta meg a gyárilag simán csak mart tárcsákat nagyüzemileg hogy drágábbért el tudja adni (P****-L*** Kft a nevük), ami azon túl hogy tisztességtelen, még balesetveszélyes is.

Ha megvan még a képen is látható doboza, akkor keress rá a neten a cikkszámára, és kiderül... ha azt hozza hogy ez eredetileg simán mart tárcsa, akkor gáz van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint eljött a biztosítások újrakötésének ideje. Én már kiszámoltattam a 2011-es évre és 12.720Ft lesz az éves biztosításom B2-be lehívással az Allianznál!! Ebben az évben 20.640Ft volt.

Mázlista, Bp-en kissé drágább... Én is átkötöttem, nekem már B6, Bp., 33 év, 2 gyerek éves inkasszó, így lesz 17500 egy évre. Stílszerűen az Astra biztosítónál :o

Mondjuk ahhoz képest, h 2003-ban az 1100 köbcentis Fiestámnak 120 (!) ezer volt az éves díja, ez nem is rossz...

Idén a Postánál vagyok ugyanígy, csak persze B5, és úgy volt 32E. Szóval megérte a ráfordított negyed óra. Mondjuk, ha maradtam volna, 26E lett volna a postásoknál...

Link to comment
Megosztás:

Mázlista, Bp-en kissé drágább... Én is átkötöttem, nekem már B6, Bp., 33 év, 2 gyerek éves inkasszó, így lesz 17500 egy évre. Stílszerűen az Astra biztosítónál :o

Mondjuk ahhoz képest, h 2003-ban az 1100 köbcentis Fiestámnak 120 (!) ezer volt az éves díja, ez nem is rossz...

Idén a Postánál vagyok ugyanígy, csak persze B5, és úgy volt 32E. Szóval megérte a ráfordított negyed óra. Mondjuk, ha maradtam volna, 26E lett volna a postásoknál...

www.netrisk.hu-n nézitek??

Link to comment
Megosztás:

Mázlista, Bp-en kissé drágább... Én is átkötöttem, nekem már B6, Bp., 33 év, 2 gyerek éves inkasszó, így lesz 17500 egy évre. Stílszerűen az Astra biztosítónál :o

Mondjuk ahhoz képest, h 2003-ban az 1100 köbcentis Fiestámnak 120 (!) ezer volt az éves díja, ez nem is rossz...

Idén a Postánál vagyok ugyanígy, csak persze B5, és úgy volt 32E. Szóval megérte a ráfordított negyed óra. Mondjuk, ha maradtam volna, 26E lett volna a postásoknál...

Több-be került a leves mint a hús (persze ha ilyen volt a fiesta) :D

Link to comment
Megosztás:

Több-be került a leves mint a hús (persze ha ilyen volt a fiesta) :o

Pont olyan volt, csak fekete és alapfelszereltségű, még a hátsó ablakok sem voltak dönthetők...

Én 3 különböző helyen is néztem a díjat, plusz az astra bizt saját honlapján is. Végre forintra megegyezik mindenhol, tavaly ahány oldal, annyi érték volt.

Végül a pba-n kötöttem meg, mert ott már úgyis regelve voltam.

Link to comment
Megosztás:

Pont olyan volt, csak fekete és alapfelszereltségű, még a hátsó ablakok sem voltak dönthetők...

Én 3 különböző helyen is néztem a díjat, plusz az astra bizt saját honlapján is. Végre forintra megegyezik mindenhol, tavaly ahány oldal, annyi érték volt.

Végül a pba-n kötöttem meg, mert ott már úgyis regelve voltam.

Nekem is jelentős spórolást jelent a váltás (éves szinten 31e Ft!!), én Signal-ról fogok váltani K&H-ra. KöBe lenne a legolcsóbb, de oda nem akarok menni az egyesületi mivolta miatt (MÁV bemutatta, hogy mekkora gáz, ha véletlenül beborul egy egyesület).

Viszont én még várok pár napot a váltás előtt, mert nem mindig pontosak ezek az oldalak az első napokban (főleg a kedvezmények terén). Különben sem hajt a tatár, egész november ott van a váltásra, semmivel nem lesz olcsóbb/drágább, ha ma ugrok rá, mondjuk 15-e helyett :o

Link to comment
Megosztás:

Astrások! Ki megy az Astra biztosítóhoz? Most október végén nyitotta ez a román biz.társaság az irodáját nálunk. Én biztos nem, csak kérdeztem, mert most nekem ők a legolcsóbbak a kalkulátorban.

Nekem KÖBE -ASTRA- K&H volt a dobogó.

Eddig postás voltam, tavaly még övék volt a második legolcsóbb.

KÖBÉ-hez elvből nem, az ASTRA-val meg inkább nem próbálkozok párszáz HUF miatt. Valamiért nem szimpatikusak ezek az új biztosítók, így marad a K&H, amúgy is ügyfelük vagyok, náluk van az autóhitelem is.

Tavaly hezitáltam, hogy kinél kéne lopás Casco-t kötni, ott a MAI Casco nevű cég volt a legolcsóbb (AIM csoport vagymi).

Idén végül átkötöttem máshova, mert kicsit drágábbért full casco-t is tudtam kötni, erre most olvasom valahol hogy megtiltották nekik a KGFB kötéseket, mert az adatkezelésük sok helyen nem felel meg a kívánalmaknak...

Én ezért megyek inkább kicsit többért a K&H-ba...

Link to comment
Megosztás:

elhiszem hogy van egykét agyhalott aki beszerelés után nem állíttatja be a lámpáit hát én pont nem az vagyok

találkoztam olyan vw polos pápaszemes emberrel az M0son éjszaka hogy azt hittem 10en egyszerre hegesztenek a kocsi mögött tényleg brutál volt

amióta bent van még senki nem villogott még úgy se hogy öten ültünk a kocsiba és a lámpaállító 0 volt

a másik hogy engem jobban vakítanak a sárga lámpák mint a xenonosok. kinek mihez szokik a szeme

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.