Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

írj neki egy mailt :(

visszaírja, hogy fizess előre, aztán majd londonból leszállíttatja a címedre grátisz :lol: sosemvolt kategória

Vagy ami még elképzelhető hogy ennyi volna a kezdőrészlet, plusz még van a hitelátvállalás, aminek a mértékét persze jótékony homály fedi. :excl:

Link to comment
Megosztás:

üdv a márkatársaknak, új vagyok itt, legalábbis eddig nem regisztráltam, csak csendben figyeltem... :excl: most olyan kérdésem lenne az itteniekhez hogy EZ jó lehet-e a '98as G-hez? előre is köszi az okosságokat:)

Üdv akkor igazi tagként :(

Jó lehet. G astra asszem mindegyike távirányítós, tehát 2 út áll előtted:

1. a bicskakulcshoz járó vezérlőegységet valahogy beaplikálod a gyári kulcs vezérlőegysége elé, hogy az új kulcs jele adjon jelet a gyári ketyerének (nem tudom, működik-e, nem próbáltam)

2. a régi kulcs belét belefaragod a bicskakulcsba (mi apósommal ezt tettük) - macerás + forrasztgatás, de szerencsére elektroműszerész az öreg - nem a bicskakulcsra festett jeleknek megfelelően nyit/zár a kocsi, dehát csak úgy lehetett beletenni a belét, ez mondjuk abszolút nem érdekel...

Mivel a kocsid 98-as, még a régi kulcstollas nyilván (2 oldalt recés, mint egy régebbi fajta autókulcs - az enyém még pont ilyen, 2003-as lévén, asszem 2004-től másmilyen), ezért a bicskakulcs házából faragni kell kicsit, hogy be tudd hajtani.

Fontos:

elvileg adnak 2 nyers kulcsszárat a bicskakulcshoz, én kidobtam az ablakon 2 kulcsmásolás árát, egyszerűen nem elég hosszúak a kulcsszárak, az ajtót még nyitották, de a gyújtáskapcsolóhoz már nem voltak elég hosszúak. Szóval mi a gyári 2. kulcsot szedtük szét és ragasztottuk be atombiztos ragasztóval a bicskakulcsba...

Szóval el lehet vele tökörészni, én az öreg nélkül bele se kezdtem volna...

Remélem, segített néked eme kis eposz...

Link to comment
Megosztás:

Üdv akkor igazi tagként :lol:

Jó lehet. G astra asszem mindegyike távirányítós, tehát 2 út áll előtted:

1. a bicskakulcshoz járó vezérlőegységet valahogy beaplikálod a gyári kulcs vezérlőegysége elé, hogy az új kulcs jele adjon jelet a gyári ketyerének (nem tudom, működik-e, nem próbáltam)

2. a régi kulcs belét belefaragod a bicskakulcsba (mi apósommal ezt tettük) - macerás + forrasztgatás, de szerencsére elektroműszerész az öreg - nem a bicskakulcsra festett jeleknek megfelelően nyit/zár a kocsi, dehát csak úgy lehetett beletenni a belét, ez mondjuk abszolút nem érdekel...

Mivel a kocsid 98-as, még a régi kulcstollas nyilván (2 oldalt recés, mint egy régebbi fajta autókulcs - az enyém még pont ilyen, 2003-as lévén, asszem 2004-től másmilyen), ezért a bicskakulcs házából faragni kell kicsit, hogy be tudd hajtani.

Fontos:

elvileg adnak 2 nyers kulcsszárat a bicskakulcshoz, én kidobtam az ablakon 2 kulcsmásolás árát, egyszerűen nem elég hosszúak a kulcsszárak, az ajtót még nyitották, de a gyújtáskapcsolóhoz már nem voltak elég hosszúak. Szóval mi a gyári 2. kulcsot szedtük szét és ragasztottuk be atombiztos ragasztóval a bicskakulcsba...

Szóval el lehet vele tökörészni, én az öreg nélkül bele se kezdtem volna...

Remélem, segített néked eme kis eposz...

ez nagyon jól hangzik:D sajnos én nemhogy elektroműszerész nem vagyok, de abszolút láma az ilyesmihez... valami ötlet hogy ki, hol tudná nekem ezt belevarázsolni az Astrába, ha elszánom magam és megveszem? legrosszabb esetben egy unalmas hosszú téli estén apósoddal esetleg... :( nem ingyen gondolom persze... csak a távirányítóm abszolút meg van halva, és zavar eléggé... ez a bicskakulcs is leginkább azért kéne hogy végre megint gombnyomásra zárjon/húzzon ablakot, a bicskaság nélkül még ellennék... :excl: kössz az eposzt is, meg a további tippeket is:)

Link to comment
Megosztás:

ez nagyon jól hangzik:D sajnos én nemhogy elektroműszerész nem vagyok, de abszolút láma az ilyesmihez... valami ötlet hogy ki, hol tudná nekem ezt belevarázsolni az Astrába, ha elszánom magam és megveszem? legrosszabb esetben egy unalmas hosszú téli estén apósoddal esetleg... :( nem ingyen gondolom persze... csak a távirányítóm abszolút meg van halva, és zavar eléggé... ez a bicskakulcs is leginkább azért kéne hogy végre megint gombnyomásra zárjon/húzzon ablakot, a bicskaság nélkül még ellennék... :excl: kössz az eposzt is, meg a további tippeket is:)

Ááá, ő csak családon belül csinálja, nem volt a kedvenc melója, mit mondjak...

Ami Neked kell, az a komfortmodul szerintem, az húzza fel az ablakot.

Pl.:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._186137634.html

És szerintem bármelyik autóvillamosságis berakja pár ezerért...

De majd hátha dobnak mások jobb linket is...

Szerk.: de azt hiszem, G Astránál nem is kell ilyen kütyü, csak vmit át kell drótozni és akkor felhúzza. De nem tudom pontosan, mert nekem már benn volt a kocsiban, mikor használtan vettem.

Link to comment
Megosztás:

Ááá, ő csak családon belül csinálja, nem volt a kedvenc melója, mit mondjak...

Ami Neked kell, az a komfortmodul szerintem, az húzza fel az ablakot.

Pl.:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._186137634.html

És szerintem bármelyik autóvillamosságis berakja pár ezerért...

De majd hátha dobnak mások jobb linket is...

Szerk.: de azt hiszem, G Astránál nem is kell ilyen kütyü, csak vmit át kell drótozni és akkor felhúzza. De nem tudom pontosan, mert nekem már benn volt a kocsiban, mikor használtan vettem.

benne kell lennie nálam is, mert mikor vettem a kocsit még nyitott-zárt, ablakot húzott... aztán szépen lassan elfelejtette, azóta meg sem tudom tanítani neki (gyújtás+gombynomással)... esetleg tech 2-vel fel lehet programozni? olyat is olvastam itt hogy valami ide-oda kötögetéssel a második gombnyomásra(elvileg ugye reteszel) ablakot húz... na nekem az is tökéletes lenne ha valaki valami infót tudna mondani:)

Link to comment
Megosztás:

benne kell lennie nálam is, mert mikor vettem a kocsit még nyitott-zárt, ablakot húzott... aztán szépen lassan elfelejtette, azóta meg sem tudom tanítani neki (gyújtás+gombynomással)... esetleg tech 2-vel fel lehet programozni? olyat is olvastam itt hogy valami ide-oda kötögetéssel a második gombnyomásra(elvileg ugye reteszel) ablakot húz... na nekem az is tökéletes lenne ha valaki valami infót tudna mondani:)

Ez engem is érdekel. Az elfordítva tartott kulccsal a zárban felhúzza az ablakot. Lehetne ezt valahogy a távirányítóról is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.