Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ma olyat csináltam amit még sose...

rendeltem egy gyári, új szerelt motort Z14XEP-be. 13% kedvezmény levonása után brutto 1.300.000 Ft ért kapja a kedves ügyfél.

autópályán elfolyt a vize, és addig ment vele amig össze nem olvadt mind a 4 dugattyú, és kuka a hengerfej is.

hát így járt :lol:

bakker

nagy az isten állatkertje :lol:

Link to comment
Megosztás:

dede...

akkor nekem még iszonyat mákom volt hogy a horvát apartman parkolójában engedte el magát és csak 2 napot mászkáltam kölcsön autóval+mutogattam kézzel lábbal hogy legyártassam a riviérán az alkatrészt bele :lol:

genyó egy hiba ez is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezzel megint ugyanaz a helyzet mint a korábban általam említett Focussal: azért olcsóbb, mert még egy korábbi generációs motor van benne, 1.6 16V mindössze 100LE-vel és 5 sebességes váltóval (szemben az új Astra modernebb 1.4 120LE-s motorjával és 6 sebességes váltójával), valamint a felszereltsége is szegényebb (a Renaultban pl. nincsen ESP), úgyhogy a teljes képhez figyelembe kell venni az összes részletet!

Persze én megértem azt is ha valakinek az ár a legfontosabb, de én nem vennék Renault-ot akkor sem ha olcsóbb, inkább akkor nem cserélem le a mostani autómat, szóval ezzel hogy "az árcédula előbb utóbb mindenkiben legyőzi az előítéleteket", nem feltétlenül értek egyet.

Nos, az 1.6-os 110LE-s, 6 sebességes Expression felszereltségű ( ebben széria az ESP, van benne rádió is ) franciát most akciósan tolják 3.790.000-ért.

Az általad említett 1.4 Turbo Astra Essentia felszereltséggel 5.140.000 Ft.

Az 1.6-os Opelt pedig ( 5-ös váltóval !! ) 5.030.000 Ft-ért adják oda.

OK, ezekből az árakból még lehet kicsit faragni, de azért látod, mi a differencia.

Hiába akarjuk kikerülni, sajnos ez van, drága lett az Opel! Néztem magamnak egy 1.4-es Turbo Merivát, 4.2M fapadosan, rádió és klíma nélkül. Ha ezekhez is ragaszkodom, akkor 4.7Méter a rokka.

Noormááááliiis?? :lol: :lol:

Szerintem nem.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok uj tag vagyok egy x20dtl Gastrám van olyan problémám van vele hogy a hőmérő nem valós értékeket mutat +15 fokkal többet és nem is izzit pedig már kellene. Valószinuleg a külső hőmérséklet érzékelő romlott el de nem tudom hogy hol van ,ha direktre kötöm fog izzitani?

Link to comment
Megosztás:

Szisztok uj tag vagyok egy x20dtl Gastrám van olyan problémám van vele hogy a hőmérő nem valós értékeket mutat +15 fokkal többet és nem is izzit pedig már kellene. Valószinuleg a külső hőmérséklet érzékelő romlott el de nem tudom hogy hol van ,ha direktre kötöm fog izzitani?

A külső hőmérséklet érzékelő az első lökhárító mögött van, középen, alul.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok uj tag vagyok egy x20dtl Gastrám van olyan problémám van vele hogy a hőmérő nem valós értékeket mutat +15 fokkal többet és nem is izzit pedig már kellene. Valószinuleg a külső hőmérséklet érzékelő romlott el de nem tudom hogy hol van ,ha direktre kötöm fog izzitani?

Szia köszönöm a válaszod meg is találtam,be tettem a fagyóba lehütöttem -16 fokra a kijelző jelezte is rendesen de izzitás nincs valószinú hogy azt más érzékelő érzékeli.Ha valakinek volt már ilyen problémája vagy tud valami megoldást azt megköszönöm.(aszervizbe vinni jelenleg nem tudom jön a karácsony itt a télapó sajnos igy próbálkozok)

Link to comment
Megosztás:

én 100 ért venék bontottat, de ez céges, az autót még 3-4 évig futtatni akarják, és megjavittatják......

1.3 millióért már komplett autót lehet venni. Ebayen volt múltkor 0 km-es Z14XEP valami 500.000 Ft körül. Mondjuk a posta nem tudom mennyi lett volna rá. :lol:

Agyam eldobom, mennyi fölösleges pénzük van egyeseknek.

Link to comment
Megosztás:

Szia köszönöm a válaszod meg is találtam,be tettem a fagyóba lehütöttem -16 fokra a kijelző jelezte is rendesen de izzitás nincs valószinú hogy azt más érzékelő érzékeli.Ha valakinek volt már ilyen problémája vagy tud valami megoldást azt megköszönöm.(aszervizbe vinni jelenleg nem tudom jön a karácsony itt a télapó sajnos igy próbálkozok)

Persze, mert az ECU nem innét kap jelet!

De erre rá is jöttél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az a gondom hogy kiment a biztositék a rádionak és nincs kod. Ha valaki tudna segiteni, nagyon hálás lennék.

A Rádio magnó ,CCR 600 cd-tár a kesztyütartobann 4-cd, philips 330886636, No:24 455 380, Type:CCR 600 W8S,

GM060021458682.

Kérem aki tud segitsen. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

De ha meg mondanád azt megöszönném.(persze ha tudod) Kösz!!!!!!!!

Hogy melyik hőmérő az izzítás alapja? nem tudom én sem, (gondolom a víz hőmérséklet) de géppel

több hőmérséklet jel is mérhető (beszívott levegő, olaj, víz, gázolaj) teljesen kihűlt állapotban ezek 2-3 fok különbséggel azonosat szoktak mutatni) Összehasonlítási alapnak még ott a külső hőmérséklet értéke a műszerfalon. Amelyik irreálisan magasat mutat az lehet a ludas.

Link to comment
Megosztás:

1.3 millióért már komplett autót lehet venni. Ebayen volt múltkor 0 km-es Z14XEP valami 500.000 Ft körül. Mondjuk a posta nem tudom mennyi lett volna rá. :lol:

Agyam eldobom, mennyi fölösleges pénzük van egyeseknek.

azt láttam én is.... majdnem megvettem...

komplett motor,váltóval,szívórésszel,folytószelepházzal,ECU val,katalizátorral........

nagyon durva volt....

Link to comment
Megosztás:

érdekesség:

ugyebár volt sárga lámpám a hátsó lambda miatt...

csere után 6-8 indítás és elmúlt....

ugyebár ilyenkor 4 vissza jelző marad égve,mert tárolja a hibát....

ma reggel nézzem oszt már csak három világit ....

akkor hogy is ez???törli saját magának??

és nem éget ki, meg nem is volt gépen... :lol:

nincs ezzel gond ,csak érdekes

Link to comment
Megosztás:

érdekesség:

ugyebár volt sárga lámpám a hátsó lambda miatt...

csere után 6-8 indítás és elmúlt....

ugyebár ilyenkor 4 vissza jelző marad égve,mert tárolja a hibát....

ma reggel nézzem oszt már csak három világit ....

akkor hogy is ez???törli saját magának??

és nem éget ki, meg nem is volt gépen... :lol:

nincs ezzel gond ,csak érdekes

Vannak hibák, amelyek bizonyos hibamentes indításszám után törlődnek. Úgy látszik ez is ilyen. Vagy csak megunt Téged nézni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.