Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Minek rohanni? Főleg családi ebédre. :lol: Nyugi, mindenkit hazavárnak, inkább 5 perccel későbbre.

Először nem értettem,miért írod nekem. :lol:

De aztán leesett,hogy a hírre vonatkozik!Én nem vagyok olyan sietős típus,főleg mióta

92-ben a család új 2107-es Ladájával megfogtam telibe egy tölgyfát!Igaz,hogy csak 40-el ütköztem,de így

is életre szóló élmény maradt!

Link to comment
Megosztás:

múltkor kérdeztem hogy mit dolgozol,oszt valami tejföl képet raktál be :lol:

szóval akkor mit is?

Ennek tejfölnek utána nézek,valami zavar lehet az erőben úgy érzem!

Az 1111. oldalon volt munkáról szó,de ott,akkor nem válaszoltam,mert valami/ki elterelte

a figyelmem.(valószínű kimentem tejfölös kenyeret enni) :lol:

Tessék már aludni,reggel ki fogja reptetni a plüssmalacot a műhelyben? :)

Amúgy meg nem értek valamit.Mégpedig azt,hogy Mantec miért nem kedveli azt a

szegény Castrol Magnatec olajat,mikor a neve is ebból ered!

MAGNATEC

Link to comment
Megosztás:

Este 7-kor -14°C, kézifékkötél befagyva, örömködés, csúszkálás korlátozott keretek közé szorítva.

és mi a megoldás, ha nem akar kiolvadni? már 2. napja be van fagyva.

Én máshogy parkolni nem tudok csak kézifékkel, kompresszióm nem sok van és ha sebességben hagyom, másod magammal el tudom tolni, két téglát meg csak nem hurcolok magamnál

Link to comment
Megosztás:

Ne kövezettek meg..ez a második topic ahova beírom, mert ez leaglább pörög...

srácok nincs itt valaki olyan akinek anno a belső/külsö levegő csappantyú hajtóműjének a kihajtó tengelye tört el és a moci működő képes benne, mert nekem a moci halt be benne..így azt átvenném a kis motor miatt(Delphi)! THX előre is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem a kézfékkar, blokkol a kerék, hiába indulok - hó van mondjuk:D Elég erősen megrángattam, de negyedóra után megsajnáltam (na jó elfáradtam)

Fiatunknál a hátsó fék tört le és az blokkolta a kereket, szomszéd már röhögött, ő már 2 x járt így, nekünk mázli volt mert otthon történt

Link to comment
Megosztás:

és mi a megoldás, ha nem akar kiolvadni? már 2. napja be van fagyva.

Én máshogy parkolni nem tudok csak kézifékkel, kompresszióm nem sok van és ha sebességben hagyom, másod magammal el tudom tolni, két téglát meg csak nem hurcolok magamnál

Azt nem tudom hogy mi a megoldás, de ha egyszer kiolvadt, akkor nézd meg a kézifékkötél végét a kocsi alatt. Lesz rajta (illetve lennie kellene) egy kis gumiharang ami arra hivatott hogy megakadályozza hogy víz menjen a bowden belsejébe. Ez a gumiharang szokott kiszakadni. Ha veszel újat (már ha kapni külön, nem csak bowdennel együtt), akkor próbáld meg hogy injekciós tűvel nyomsz egy kis fagyállót a gumiharang alá a bowdenházba. Volt akinek segített.

Link to comment
Megosztás:

helló!

legtóbb nekem is furcsa volt a kézifék kar.

A megszokottól eltérően, ha kiengedtem "lötyögött" nem feszítette vissza a sodrony :lol:

Aztán gondoltam egy nagyot, és jégoldóval a felni lyukai között befújtam a gumiharangot és amit még eltaláltam.. :)

Nemsokára megszűnt a hibajelenség...

Megfagyott... legközelebb már tudom, hogy mi lehet...

Bár visszaolvasva a kommenteket.. a gumiharang ha szakadt..nem sok jóval kecsegtet..

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik nap ellepte a hó az autóm majd letakarítottam és mentem vele. Szépen leolvadt róla a hó majd másnap reggelre nem esett csak bazi hideg lett. Beülök ráadom a gyújtást, ekkor bekapcsol a rádió, de az ajtóban lévő hangszórók nem szóltak :lol: Na mondom tönkre mentek a hangváltók. Aztán gondolkodtam, hogy akkor a csipogók sem szólnának. Majd tegnap megint mentem egy 100km-es kanyart és egyszer csak az egyik fele elkezdett szólni, majd kis idő múlva a másik is. Szóval befolyt az ajtóba a megolvadt hó majd éjszaka megfagyott a hangszórókban és nem tudtak mozogni.

A másik dolog meg az hogy átkapcsoltam belső levegő keringetőre és azóta nem vált vissza külsőre hiába kapcsolgatom. Eddig lehetett hallani hogy nyit zár most meg sem mozdul.

Link to comment
Megosztás:

Egyik nap ellepte a hó az autóm majd letakarítottam és mentem vele. Szépen leolvadt róla a hó majd másnap reggelre nem esett csak bazi hideg lett. Beülök ráadom a gyújtást, ekkor bekapcsol a rádió, de az ajtóban lévő hangszórók nem szóltak :lol: Na mondom tönkre mentek a hangváltók. Aztán gondolkodtam, hogy akkor a csipogók sem szólnának. Majd tegnap megint mentem egy 100km-es kanyart és egyszer csak az egyik fele elkezdett szólni, majd kis idő múlva a másik is. Szóval befolyt az ajtóba a megolvadt hó majd éjszaka megfagyott a hangszórókban és nem tudtak mozogni.

A másik dolog meg az hogy átkapcsoltam belső levegő keringetőre és azóta nem vált vissza külsőre hiába kapcsolgatom. Eddig lehetett hallani hogy nyit zár most meg sem mozdul.

Befolyt? Hát azt meg hogy?

Esős időben nálam a vezetőoldalon az ajtó alatti gumiperemen áll a víz. Ha lehűl az idő, oda is fagy. Már majd szétvetett a méreg, hogy a csudába mehet be oda a víz: mindent átnéztem az oldalablak légterelőket, tömítéseket; nem értettem. Aztán nagyot röhögtem: az ajtó oldalán lévő fekete műa elem elején lévő elegance feliratú táblácskát elhagytam, az alatt van egy luk, szerintem ott tört utat a víz :lol: csináltam oda egy kis fekete négyzetet, azóta nincs víz. Igaz, azóta nem ment 0 fok fölé, kíváncsian várom a beharangozott karácsonyi esőket...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors off kérdésem lenne a legaktivabb fórumba. Driftelgetés közben beragadt a kézifékkarom az éjjel Corsa B-n. Most sem tudom kiengedni, van valakinek 5lete, mitévő legyek? Pedig már a hó elolvad lassan..:lol:( Köszi

dobokat szétkapod, átmozgatod, megnézed a rugókat amik alaphelyzetbe visszahúzzák a pofákat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors off kérdésem lenne a legaktivabb fórumba. Driftelgetés közben beragadt a kézifékkarom az éjjel Corsa B-n. Most sem tudom kiengedni, van valakinek 5lete, mitévő legyek? Pedig már a hó elolvad lassan..:lol:( Köszi

A hó nálunk is olvad, mégsem tudom behúzni a kéziféket. Télen nem is szoktam mióta egyszer úgy jártam, mint Te. A problémája, hogy a kézifékkötélbe a rossz tömítés miatt felkúszik a víz és belefagy, magától nehezen olvad ki. Ha nagyon zavar, akkor fűtött garázs segíthet vagy aknára állni és fecskendővel jégoldót nyomni a hüvely és a bovden közé. Esetleg óvatosan hőlégfúvóval is rá lehet segíteni.

Persze igazi a kötélcsere volna.

Link to comment
Megosztás:

A hó nálunk is olvad, mégsem tudom behúzni a kéziféket. Télen nem is szoktam. A problémája, hogy a kézifékkötélbe a rossz tömítés miatt felkúszik a víz és belefagy, magától nehezen olvad ki. Ha nagyon zavar, akkor fűtött garázs segíthet vagy aknára állni és fecskendővel jégoldót nyomni a hüvely és a bovden közé. Esetleg óvatosan hőlégfúvóval is rá lehet segíteni.

Persze igazi a kötélcsere volna.

Köszi a válaszokat a befagyás kizárva, ha elolvastad a kérdést....:lol: Én kiengedni nem tudom a kart, ácsorgás közben télen is használom, minuszkban sem volt baj eddig.... És párat már fordultam, mire úgy maradt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.