Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Helyzetjelentés: Elkészült a hamutartó nyitó csillapításom, egyelőre működik. :lol: A ködlámpámat meg kiszereltem, nagyjából kitakarítottam, most szárad a sarkán az fbs ragasztó. Holnap visszarakom. Vizem továbbra is fogy, de talán lassult a fogyás. Félek, nehogy úgy járjak mint killermedve... :S

Link to comment
Megosztás:

Helyzetjelentés: Elkészült a hamutartó nyitó csillapításom, egyelőre működik. :lol: A ködlámpámat meg kiszereltem, nagyjából kitakarítottam, most szárad a sarkán az fbs ragasztó. Holnap visszarakom. Vizem továbbra is fogy, de talán lassult a fogyás. Félek, nehogy úgy járjak mint killermedve... :S

A hengerfejességgel vigyázz, mert, ha a hengerbe folyik akkor koptathatja a hengerfalat és akkor már az olajat is enni fogja!!!

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejességgel vigyázz, mert, ha a hengerbe folyik akkor koptathatja a hengerfalat és akkor már az olajat is enni fogja!!!

Van pontos, konkrét vizsgálat a hengerfejesség megállapítására? Ha csak kicsit rossz, akkor is lehetséges? Számítógépes kiolvasás, CO mérés, olajnyomás? Érdemes elvinnem szakszervizbe hogy nézzék meg hengerfejes-e?

Mit tegyek? WÁÁÁÁÁÁÁÁ.....

Link to comment
Megosztás:

Van pontos, konkrét vizsgálat a hengerfejesség megállapítására? Ha csak kicsit rossz, akkor is lehetséges? Számítógépes kiolvasás, CO mérés, olajnyomás? Érdemes elvinnem szakszervizbe hogy nézzék meg hengerfejes-e?

Mit tegyek? WÁÁÁÁÁÁÁÁ.....

nagyon egyszerü:

fogy a vized? igen a válasz

látod valahol hogy kifelé folyik az autódól ( hütő, motor, gumicsövek ) nem a válasz

akkor csak befelé folyhat.

amugy járó, meleg motornál nyomkodd meg a termosztát csövét. betonkemény? igen a válasz

= hengerfej hiba....

Link to comment
Megosztás:

nagyon egyszerü:

fogy a vized? igen a válasz

látod valahol hogy kifelé folyik az autódól ( hütő, motor, gumicsövek ) nem a válasz

akkor csak befelé folyhat.

amugy járó, meleg motornál nyomkodd meg a termosztát csövét. betonkemény? igen a válasz

= hengerfej hiba....

Csak kérdés: a kompresszió ilyenkor nem mond semmit?

Link to comment
Megosztás:

jaja. ha a tömités átégett, akkor a kompresszio egy része képes belemenni a vizkörbe. egy idő után meg szétnyomja a hütőt, a radiátort....

Ha hengerfejes, akkor mindegy esetben beton kemény a cső? A betonkemény az jelenti, hogy kézzel nem bírom összenyomni semennyire? A termosztát előtti és utáni cső is? Vagy csak egy van, most nem is tudom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

,

azt mondjátok:

mit lehet tenni az ellen hogy ha levédem a vezeték nélküli hálózatot akkor belassul.

mi a megoldás??

Milyen routered van? Milyen titkosítást használsz? Firmware frissítés volt már? Minden gép lassabb, vagy csak egy eszköz?

Link to comment
Megosztás:

,

Milyen routered van? Milyen titkosítást használsz? Firmware frissítés volt már? Minden gép lassabb, vagy csak egy eszköz?

tp link

valami b/g/n

most nem használok semmit,nyitva van...

nem volt frissítve...

csak egy gép van rajta...

meg néha a teló ,de akkor nem vagyok a gépnél :lol:

Link to comment
Megosztás:

tp link

valami b/g/n

most nem használok semmit,nyitva van...

nem volt frissítve...

csak egy gép van rajta...

meg néha a teló ,de akkor nem vagyok a gépnél :D

TP-LINK az tűrhető kategória. Valószínű szoftver hiba okozza a lassulást. Ha nem véded le akkor meg a szomszédok fognak lassulást okozni :lol: Amit tehetsz gyorsan: frissíts firmware-t, a netről adattábla alapján le tudod szedni a legfrissebbet. Leírás szerint járj el, akkor nem lesz baj. Ha nincs frissebb a tiednél, akkor is csináld meg, mert felülírja a benne levőt, ezáltal rendbe rakhatja a routert. Ezután próbálkozz, hogy WEP titkosításnál lassul e, ha nem, akkor WPA-PSK-n... Ha már WEP-en is lassul, akkor első körben nézd meg valaki más laptopjával is. Ha azon is érezhető a lassulás, akkor router csere. Javasolnék legalább D-Link-et, de inkább Linksys-t. Ha a másik gépen nem lassul, akkor meg a te gépeddel van a gond. Ott is lehet sok minden, nem feltétlenül a gép rossz. Első körben Win újrarakás :D

Remélem megtalálod az okát B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , segítségeteket szeretném kérni ,probléma a következő:melegen nehezen indul az autó,tök mindegy mennyit megyek hidegen pöccre indul de melegen tekertetni kell rendesen. A fojtószelepet kitakarítottam és a kartergázcsöveket is,a vékony cső ami a fojtószelep alá megy el is volt dugulva,de nem változott jóformán semmi. Hasonló tapasztalat valakinek? Egyébként a motor tökéletesen működik üzem közben. Ha van ötlet v tapasztalat szívesen veszem, mert eléggé bosszant ez a dolog. A gép 1.6 16v benzin z16xe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , segítségeteket szeretném kérni ,probléma a következő:melegen nehezen indul az autó,tök mindegy mennyit megyek hidegen pöccre indul de melegen tekertetni kell rendesen. A fojtószelepet kitakarítottam és a kartergázcsöveket is,a vékony cső ami a fojtószelep alá megy el is volt dugulva,de nem változott jóformán semmi. Hasonló tapasztalat valakinek? Egyébként a motor tökéletesen működik üzem közben. Ha van ötlet v tapasztalat szívesen veszem, mert eléggé bosszant ez a dolog. A gép 1.6 16v benzin z16xe.

Minek ide is??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.