Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszi a válaszokat! Astra g 1,6 98-as és van benne csipogó,onnan tudom ,mert már leszedtem nagy nehezen a kárpitot.Azt hiszem a csipogok nem szólnak csak hátul.Lehet valamit állítanom kell a gyári hifin(rádion)A kábelezést ,úgy értem ,hogy ha veszek hangszórót akkor gond nélkül össze tudom dugni,mert olvastam ,hogy van koaxiális is ;) ,de lehet ,hogy rosszul gondolom

Link to comment
Megosztás:

nekem Zafim van de szerintem GAstra is 165mm. kell kiemelőkeret is. (az esetek 98%ában legalábbis)

csipogó-magas hangszóró=a kis háromszögben fent. lehet azért nem szól mert nincs. ha classicII akkor ugy tudom hogy abból ki is spórolták (de lehet tévedek).

kábelezést hogy érted? minőségi hangszóróhoz minőségi kábel. mondjuk ha az esetek nagy részében csak rádiot hallgatsz nem

kell nagy beruházás. ha CDket is akkor ott jobban kijön a minőség ;)

Valaki tudja biztosan, hogy a Classic II -ben benne van-e a kábelezés a csipogónak? (vagyis a tükör háromszögben)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja biztosan, hogy a Classic II -ben benne van-e a kábelezés a csipogónak? (vagyis a tükör háromszögben)

Köszi!

Van benne

"A csipogók csatlakozói oda vannak vezetve, csak vissza van "tűrve", egy csipesszel könnyen kivehetjük, és csatlakoztathatjuk a hangszórót."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Bedöglött a jobb első ajtóban a hangszóró és újat szeretnék venni.(A kárpitot és a régi hangszórót már le ill. kivettem.)

A kérdésem a következő .Vegyek a bontóban használtat vagy esetleg vegyek újonnan .Ha újat veszek ha jól tudom kell keret is és 165cm-eset?Hány ohm -ost ,mélyt vagy egy vagy kétutast? Előre is köszi az infót!

Csak halkan kérdezem: a másikat is cseréled ugye, hogy egyformán szóljon?

Link to comment
Megosztás:

Na ez az amit sosem szabad. Gondolj bele jönnek a pocsék idők. Szakadó hóban vhol kinnt a kenyában, ahol a madár sem jár elszólja magát a vízpumpa vagy akármi ahol most ereszt akkor azért nem kicsit leszel kutyasz*arban. Én ezeknek igyekszem a végére járni főleg ha nem tom mi okozza. Az megint más ha nincsen rá lóvém, de abban az esetben ki sem teszem a lábam a városból.

Ejnye-ejnye munkaidőben internetezni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudja nézni vki hozzáértő, hogy a kép alján a kis rögzítő patentoknak van-e gyári számuk, lehet-e külön kapni őket?

Leesett egy ilyen fémpatent a hátsó sárfogóról, jó lenne pótolni, csak nem tudom, hogy egyáltalán magába lehet-e kapni a patentot, vagy csak kompletten a sárfogóval együtt, mint a képen is.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Érdekes

Olvastátok már?

Ez totál zűrzavar.. Gondolom ezzel így vannak más autómárkákat összefogó csoportok is.

Vajon mikor fog ez lecsengeni... Nagyon gáz, hogy egy vacak 10-20ezres xenon miatt olyan cécó van csinálva a hatóság oldaláról, mintha zártpályás versenygépekkel száguldoznánk 300-al az utcákon...

Link to comment
Megosztás:

Van benne

"A csipogók csatlakozói oda vannak vezetve, csak vissza van "tűrve", egy csipesszel könnyen kivehetjük, és csatlakoztathatjuk a hangszórót."

A hátsó csipogók is be vannak kábelezve?Nem tudom gyárilag van-e benne csipogó hátul ,de nekem nincs

a típus 1999-es a többi 6 hangszóró megvan

Link to comment
Megosztás:

Ez totál zűrzavar.. Gondolom ezzel így vannak más autómárkákat összefogó csoportok is.

Vajon mikor fog ez lecsengeni... Nagyon gáz, hogy egy vacak 10-20ezres xenon miatt olyan cécó van csinálva a hatóság oldaláról, mintha zártpályás versenygépekkel száguldoznánk 300-al az utcákon...

ezzzel a részével nem teljesen értek egyet...

ha mindenki venné a fáratságot, és beállittatná a fényszoróját rendszeresen, de legalább xenon beszerelés után, akkor nem lenne baj....

agyon kéne verni, és fellógatni az összes xenonost, aki - nem projektoros lámpába szerelte bele, és baszik beállittatni....

én télen távfény - ködlámpával megyek haza, amikor xenonos jön velem szembe....

ugyhogy részemről támogatom a xenon elleni harcot....

Link to comment
Megosztás:

Ez totál zűrzavar.. Gondolom ezzel így vannak más autómárkákat összefogó csoportok is.

Vajon mikor fog ez lecsengeni... Nagyon gáz, hogy egy vacak 10-20ezres xenon miatt olyan cécó van csinálva a hatóság oldaláról, mintha zártpályás versenygépekkel száguldoznánk 300-al az utcákon...

Valóban érdekes, csak semmi értelme ezen lovagolni, ugyanis derék törvényalkotóink (és azok betartatói) bármikor hivatkozhatnak arra hogy egy EU-s tagállam szabályai mindig lehetnek szigorúbbak az irányadó EU-s rendelkezésnél, tehát a félrefordítást azzal fogják indokolni hogy lehet hogy az EU-ben nem kötelező a fényszórómosó vagy az automata szintszabályzó, de itt viszont igen és punktum.

Link to comment
Megosztás:

agyon kéne verni, és fellógatni az összes xenonost, aki - nem projektoros lámpába szerelte bele, és baszik beállittatni....

Értelek és el is fogadom, de én meg azt mondom hogy ugyanezeket a szankciókat kellene alkalmazni azokra is akik a sima halogén fényszórót csesznek beállítani, vagy ok nélkül távfénnyel jönnek szembe. Nincs ez jól szabályozva sehogyan sem én azt mondom... elég sokat közlekedek éjszaka, és azt kell mondjam hogy pont ugyanannyi halogén fényszóró vakított már el, mint ahány xenon.

Nekem például a céges autómnak olyan a konstrukciója hogy elég magasan van a fényszóró benne gyárilag (nagyjából éppen a szemből érkező hagyományos személyautót vezető sofőr szemmagasságában), emiatt elég sok szembejövő úgy érzi hogy most én őt vakítom (pedig szabályosan beállított halogén tompítottal közlekedek), és "viszonzásul" rárakja a távfényt....

Link to comment
Megosztás:

ezzzel a részével nem teljesen értek egyet...

ha mindenki venné a fáratságot, és beállittatná a fényszoróját rendszeresen, de legalább xenon beszerelés után, akkor nem lenne baj....

agyon kéne verni, és fellógatni az összes xenonost, aki - nem projektoros lámpába szerelte bele, és baszik beállittatni....

én télen távfény - ködlámpával megyek haza, amikor xenonos jön velem szembe....

ugyhogy részemről támogatom a xenon elleni harcot....

Igazad van.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van.... ;)

bonyolult dolog ez a xenon. utólagosat nem

lehet berakni ezt leszögezhetjük. nen E jeleset sem. van X a búrában? van, mehet bele, mosóval állítóval. kész. innentől be lehet szólni a rendőrnek és műszakin sem kell fokozott izgalmi állapotban lenni. hiányzik az állító? GAstra úgysem bólint felkapcsoláskor, nem veszi észre senki (persze a led legyen bekötve a műszerfalban) 2kamu szenzort meg fel lehet rakni a tengelyre. (na jó, nem buzdítok itt mindenkit a rosszra ;) )

amúgy itt egy link, én szinte ezen a fórumon éltem az elmúlt 3-4évben. ha valaki kicsit visszaolvas, keresgél akkor sok jóságot találhat. és mivel sok márka van több a tapasztalat.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008727

részemről ennyit tudok hozzáfűzni.

Link to comment
Megosztás:

Szervíz11+: anyag+ munkadíj: 59625Ft. Még a ;) -nak is megéri, hát még nekem. Ja, le is műszakizott, 4-es környezetvédelmi osztály, kék plakett. ;)

Na fa@a. Korán örültem. Most reggel, ahogy beindítottam a kocsit, csattogó szelephangja lett a motornak és nem múlt el csak kb 1km-re az indulástól. Tegnap még semmi hangja, ugyanaz az olaj lett beleöntve. Lehet, hogy betett neki a kv-i vizsgálaton az emelt fordulat?

Olajcsere után én is ezt vettem észre de nekem kb.2 másodperc után elhallgat.

Az olaj szintén Castrol Magnatec 10W-40,a szűrő Mann filter

Arra gondolok talán a sűrübb olaj később jut el a hidrotőkékhez.Lehet kellene egy alapos átmosás

Amúgy az olajnyomás mikor jött meg?Nálam akkor hallgat el mikor kialszik az olajlámpa(2 sec.)

Link to comment
Megosztás:

ha mindenki venné a fáratságot, és beállittatná a fényszoróját rendszeresen, de legalább xenon beszerelés után, akkor nem lenne baj....

Engem az érdekelne, hogy a H7-es foglalatnak / a barna csokinak / milyen irányban kell állnia, hogy jó legyen?

Érdekes még, hogy nálam a bal oldali mindig is kicsit srégen felfele jobbra átlósan húzza a csóvát és zsírul látom a verebeket az ágakon. :lol:

Egyébként nem villog senki, csak engem zavar, hogy lehet nem 100%-osan működik jól.

Szumma szummárum: be szeretném jól állítani a fényszórókat saját magam.

Mi az amit pluszban még be tudnak állítani Opelék a fényszóró beállításakor hivatalosan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.