Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Azért kérdeztem, mert tegnap felhívtam a márkaszervizt az égő után és csak olyan égőt tudtak volna adni ami különálló foglalat nélküli. ;)

Mindegy kimegyek személyesen...

Köszönöm!! :lol:

Lásd kivel van dolgod, itt az eredeti alkatrésszám ami alapján kérned kell a márkaszervizben és akkor tuti jót adnak: 91158536 :)

Ez eleve nem is 21W-os hanem csak 16, szóval tényleg semmi köze a hagyományos (nem projektoros) lámpába való indexizzóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Családban van egy off B Veki 2000-es motorral. A történet ugyanez. Olajcsere, hidrotőke csere, semmi.Az öntvény kipuff. leömlő volt elrepedve. Teljesen hidrotőke hangja volt. Csak cserével orvosolható, hegesztés nem segít, mert a hőt nem bírja. Próba, cseresznye.

hy. meglett a kicsike betegsége. a végére igencsak egyszerűnek tünik. most megfizettem a tanulópénzt és inkább csak szakszervízbe viszem a gépet. még akkor is ha egy átlag szerelő óradijjának a 3-4szeresét is elkérik. leszzarom mert meggyógyult a gép. a szaki azonnal rábökött a problémára ugy 2 percig tartott a diagnózis felállítása. hasonló a vektra esetéhez. a szívócsonkban kiment valami tömítés és az adta a csattogó, hidrotőkéhez hasonló hangot. mindőssze egy felnitisztó spraybe, és egy GM-s tömítőanyagba került az egész ami a hidrotőkékhez képest igencsak potom összeget képezett. a munkadíj az anyag 3szorosába került de leszarom, mert megérte. most virul a búrám. azért kösssz a segítséget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lásd kivel van dolgod, itt az eredeti alkatrésszám ami alapján kérned kell a márkaszervizben és akkor tuti jót adnak: 91158536 ;)

Ez eleve nem is 21W-os hanem csak 16, szóval tényleg semmi köze a hagyományos (nem projektoros) lámpába való indexizzóhoz.

Köszönöm! :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezzzel a részével nem teljesen értek egyet...

ha mindenki venné a fáratságot, és beállittatná a fényszoróját rendszeresen, de legalább xenon beszerelés után, akkor nem lenne baj....

agyon kéne verni, és fellógatni az összes xenonost, aki - nem projektoros lámpába szerelte bele, és baszik beállittatni....

én télen távfény - ködlámpával megyek haza, amikor xenonos jön velem szembe....

ugyhogy részemről támogatom a xenon elleni harcot....

a szívemből beszéltél :lol:

TÉGLÁT nekik ;)

Link to comment
Megosztás:

Király a verda és az ára se kutya! ;)

Esetleg meg tudná nekem mondani valaki, hogy a csomagtartó ajtó alsó peremén az a króm színű díszléc mennyibe kerül és lehet e kapni kis hazánkban?

A hátsó lökhárítóra is szeretnék élvédőt, vagy mit. Azt tud valaki esetleg elfogadható áron? Valami ilyesmire gondolok (http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=256&termek=111163) Astra G-hez, csak nem ilyen áron.

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot mindenkinek!

G Astrához keresnék motorháztető szigetelést, esetleg patentokkal együtt. Veszprém közelében nem találtam eddig bontót, ahol érdeklődni tudnék, pedig téli időben jó szolgálatot tenne. Aki tud valami elfekvő darabot kérem írjon!

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot mindenkinek!

G Astrához keresnék motorháztető szigetelést, esetleg patentokkal együtt. Veszprém közelében nem találtam eddig bontót, ahol érdeklődni tudnék, pedig téli időben jó szolgálatot tenne. Aki tud valami elfekvő darabot kérem írjon!

Felesleges, hangszigetelés a fő célja tudtommal, a meleg meg máshol is elillanok a kocsiból.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a Köbével? Náluk 20e alatt kijönnék jövőre, a többinél inkább 30e (Posta, Uniqa, Groupama), a jelenlegi(Allianz 40E).. Megéri átkötni, ne aggódjak, korrektek? Vagy inkább szánjak rá plusz egy tizest a köztes kategóriára, mert kockázatos (mint anno a Máv volt)?? Baleseti adó tuti lesz jövőre?

Köszi mindenkinek:)!

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a Köbével? Náluk 20e alatt kijönnék jövőre, a többinél inkább 30e (Posta, Uniqa, Groupama), a jelenlegi(Allianz 40E).. Megéri átkötni, ne aggódjak, korrektek? Vagy inkább szánjak rá plusz egy tizest a köztes kategóriára, mert kockázatos (mint anno a Máv volt)?? Baleseti adó tuti lesz jövőre?

Köszi mindenkinek:)!

Nekem 10400Ft lesz a Groupamánál B4-be és 28 éves vagyok. Neked hogyhogy annyira drága? Fiatal vagy és városi?

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a Köbével? Náluk 20e alatt kijönnék jövőre, a többinél inkább 30e (Posta, Uniqa, Groupama), a jelenlegi(Allianz 40E).. Megéri átkötni, ne aggódjak, korrektek? Vagy inkább szánjak rá plusz egy tizest a köztes kategóriára, mert kockázatos (mint anno a Máv volt)?? Baleseti adó tuti lesz jövőre?

Köszi mindenkinek:)!

Helló! 7-8 éve belém jött egy KÖBÉS Audival. Sokáig kellett várni, de korrektül fizettek, és rendben zajlott az ügyintézés. Azóta persze sok hajó ment a Dunán.

Nővérem pedig 3 éve KÖBÉS a Corsával. Nem volt káresete, így semmi pozitív negatív tapasztalat sincs. Rendben fizetett, nem volt probléma.

Igazából kötelezőnél mindig a károsultnak számít, hogy milyen a biztosító. Annak aki megköti, annak talán mindegy....

Szóval az olcsót kell választani!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 10400Ft lesz a Groupamánál B4-be és 28 éves vagyok. Neked hogyhogy annyira drága? Fiatal vagy és városi?

Sajnos idén volt 1 káreseményem (ami kb. röhej kategóriába tartozott: egy borzasztó nap végén, miután aznap ellopták a pénztárcámat az összes iratommal és jelentős mennyiségű pénzzel, idegességemben parkolás közben kb 5-el nekitolattam egy 11 éves Yarisnak, amin lett egy alig látható horpadás, persze hogy egy bunkó pénzsóvár ügyvédnőcske volt az illető, a biztosító 30-at fizetett neki)... Nekem olyan 16-18e ft-ra ment volna le az eddigi 22e-ről (Bp.-i címe van kötve de édesanyámra) ehelyett a jelenleginél 41000 lenne (plusz a baleseti adó) B3 helyett A0-ra estem vissza...

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a Köbével? Náluk 20e alatt kijönnék jövőre, a többinél inkább 30e (Posta, Uniqa, Groupama), a jelenlegi(Allianz 40E).. Megéri átkötni, ne aggódjak, korrektek? Vagy inkább szánjak rá plusz egy tizest a köztes kategóriára, mert kockázatos (mint anno a Máv volt)?? Baleseti adó tuti lesz jövőre?

Köszi mindenkinek:)!

Akkor is ők a legolcsóbbak, ha hozzáadod a tagdíjat? Nem hiszem, hogy eltűnnek, de benne van a pakliban, mert egyesület. Azaz aki oda fizet kötelezőt, egyesületi tag, és mint olyan, felel a cég vagyonáért. Lásd amit említettél, MÁV. Én annó azért hagytam őket ott, mert nem lehetett beszedési megbízást adni, csak csekken volt fizethető a díj. Lehet ez már megváltozott.

Eddig nagyon úgy néz ki, hogy lesz baleseti adó (hívjuk csak autó adónak, mert köze nincs a balesetekhez kicsit sem). Legfrissebb hírek szerint 83 Ft/autó/nap lesz az összeg... Még talán lehetne kipufogógáz adó, esetleg ajtóadó, vagy kerékadó.... van még bőr a lehúzott 10 után is az autósokon??

Link to comment
Megosztás:

Akkor is ők a legolcsóbbak, ha hozzáadod a tagdíjat? Nem hiszem, hogy eltűnnek, de benne van a pakliban, mert egyesület. Azaz aki oda fizet kötelezőt, egyesületi tag, és mint olyan, felel a cég vagyonáért. Lásd amit említettél, MÁV. Én annó azért hagytam őket ott, mert nem lehetett beszedési megbízást adni, csak csekken volt fizethető a díj. Lehet ez már megváltozott.

Eddig nagyon úgy néz ki, hogy lesz baleseti adó (hívjuk csak autó adónak, mert köze nincs a balesetekhez kicsit sem). Legfrissebb hírek szerint 83 Ft/autó/nap lesz az összeg... Még talán lehetne kipufogógáz adó, esetleg ajtóadó, vagy kerékadó.... van még bőr a lehúzott 10 után is az autósokon??

naneee hogy 83Ft/autó/nap...akkor az több mint 30e Ft pluszba...

Link to comment
Megosztás:

Helló! 7-8 éve belém jött egy KÖBÉS Audival. Sokáig kellett várni, de korrektül fizettek, és rendben zajlott az ügyintézés. Azóta persze sok hajó ment a Dunán.

Nővérem pedig 3 éve KÖBÉS a Corsával. Nem volt káresete, így semmi pozitív negatív tapasztalat sincs. Rendben fizetett, nem volt probléma.

Igazából kötelezőnél mindig a károsultnak számít, hogy milyen a biztosító. Annak aki megköti, annak talán mindegy....

Szóval az olcsót kell választani!

Csak ha közben a KÖBE megszűnik, és mivel tag vagy, és ha kárt okozol akkor csúnya vége lehet....te fizeted ki a kárt, és ha ne adj isten valaki megsérül, és x összeget havonta megítél a bíróság, akkor azt is Te nyögöd... Szóval semmiféle noname biztosító, és főleg egyesülethez én nem megyek, ha máűs oda megy az az ő döntése...

Link to comment
Megosztás:

Csak ha közben a KÖBE megszűnik, és mivel tag vagy, és ha kárt okozol akkor csúnya vége lehet....te fizeted ki a kárt, és ha ne adj isten valaki megsérül, és x összeget havonta megítél a bíróság, akkor azt is Te nyögöd... Szóval semmiféle noname biztosító, és főleg egyesülethez én nem megyek, ha máűs oda megy az az ő döntése...

Asszem a Posta lesz ebből:)! Köszönöm a válaszokat, közben olvasgattam és a tagdíjon felül még ez is aggasztó dolog lenne:

"

Egy kis csemege a KÖBÉSEKNEK ha véletlenül ide tévednek Az Egyesületi Alapszabályzatbol a netröl !!!!!!!!!!!!!!!!

X. A veszteségek rendezésének módja, a szükségessé váló pótlólagos befizetési kötelezettség előírása, illetve a szolgáltatás csökkentésének lehetősége

1. Az Egyesület Küldöttgyűlése pótlólagos befizetési kötelezettséget írhat elő tagjai számára, ha az Egyesület más forrásai nem elégségesek a tárgy évi kötelezettségek teljesítésére.

2. Az év közben belépő vagy kilépő tag részére időarányos pótbefizetést lehet előírni.

3. A pótlólagos befizetési kötelezettség alapján az Egyesület tagja által teljesítendő befizetés nem haladhatja meg a tag által a pótlólagos befizetési kötelezettség teljesítése nélkül az Egyesület részére bármilyen jogcímen évente teljesített befizetések 100 százalékát.

"

Ennyit nem ér meg nekem az a 10ezer forint....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.