Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Megnézettem egy Hivatalos leveket irkáló személlyel, és azt mondta vagy Kamu ez a levél vagy igazi de nagyon sz@r a kivitelezés.. azaz több sebből vérzik..

Pl írnak benne olyat hogy

1 "A fenti összeget kérem, hogy 8 munkanapon belül a következő számlaszámra szíveskedjen megfizetni"

Az érvényben lévő jogszabály szerint nincs már munkanap, hanem a hétvége is napnak számít!

2 Nincs digitális aláírás, és ha nem volt visszaigazolás hogy ezt a levelet átvette a Nagyúr, akkor honnan a bánatból kezdődik a határidő számlálás?

3 Van egy nem "magyar értelmes mondat" ilyet hivatalos levélben nem írnak le..:

"Nyilatkozom, hogy büntetőjogi felelősségem tudatában szavatolom a felszólítás fenti információinak pontosságát és valóságtartalmát."

4 Érdemes lenne utánnanézni ezeknek a beidézett törvényeknek hogy valójában mit is takar..:

" amely a szerzői jogról (továbbiakban Szjt.) szóló 1999. évi LXXVI. törvénybe, illetve vagyoni hátrány okozása esetén a Büntető Törvénykönyvről (továbbiakban: Btk.) szóló 19 78. évi IV. törvény 329/A § szakaszába ütközik.

Amennyiben a jelen felszólításomban foglaltaknak határidőn belül nem tesz eleget, úgy a kártérítési igényünket a szerzői jogról szóló 1999.évi LXXVI. törvény vonatkozó rendelkezései, illetve a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 329/A § szakasza, és a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (továbbiakban: Ptk.) 339. § (1) bekezdése alapján bírósági úton érvényesítjük."

5 Félreérthető, és nem egyértelmű a szándékuk hogy most melyiket szeretnék (hiányzik egy és, vagy vagy ) :

"Eltekintünk a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál tett feljelentéstől, illetve minden további polgári jogi követeléstől, amennyiben:

- a kártérítési összeg határidőn belül kifizetésre kerül; és/vagy

- az Ön által feltöltött jogsértő tartalom határidőn belül törlésre kerül."

Ez is hiba, egy hivatalos levélbe bár csak apró...

6 Ilyen nincs...

"Amennyiben kész együttműködni, elkerülheti a polgári és a büntető eljárás következményeit. Kérem, vegye fel a kapcsolatot velem az alábbi telefonszámon:

1/285-6608

Ügyintéző:Gyömbér Béla"

Ez lehet akár a Benedek Pápa is!--> nem hiteles..

Lényeg a lényeg, mindenképp vidd el egy jogi személyhez és elemezzétek ki hogy akkor miért is szeretnének ők kártérítést??

Reakciót, választ még ne adj hisz azzal késöbb vissza tudnak élni hogy " de akkor már válaszoltál, vagyis...."

Kinnt voltál külföldön. pont.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A mai napi email:

"

Tisztelt ....... Tamás!

Köszönjük, hogy a felszólításunknak megfelelően eltávolította a jogsértő tartalmakat. A kérését továbbítottam a vezetőség felé. Mindenesetre szeretném felhívni a figyelmét, hogy a jog nem ismerése általánosságban nem mentesít a felelősségre vonás alól. A levele tükrében javasolni fogom a kárenyhítési összeg jelentős csökkentését, és kérem, hogy a jövőre nézve is álljon el a jogsértő magatartástól.

Üdvözlettel:

Gyömbér Béla

jogiosztaly@marotikonyvker.hu "

Arra leszek kíváncsi, hogy mennyire lesz jelentős a csökkentés....

Hát ezt a Gyömbért ideje lenne szentté avatni. Ilyen jó fej, hogy kárenyhítésről beszél, óriási.

Rákerestem a tagra, tényleg vmi jogi osztályon dolgozik:

http://www.jaf.hu/index.php/kapcsolat

nem tom, ez mennyire komoly...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. A lementett oldalt semelyik bíróság nem fogadja el bizonyítékként.

2. A törölt tartalom a törlés után 30 nappal véglegesen törlődik az archívumból is.

3. Fizetési felszólító leveleket én is küldözgethetek, de nem vagyok hatóság, hogy jogalapom is legyen rá (és nem az, egy "könyvesbolt" jogásza sem).

4. Egyébként is utálom a jogászokat (az egyik példány annyira beleszerelmesedett a menyasszonyomba, hogy véletlenül eltört pár csontja amikor elesett ,nagy igyekezetében a lépcsőházban ;))

Csak egy egy egyszerű gépészmérnök vagyok, ne értem a jogász észjárást, de a lépcső működését, és a tehetetlenségi erőt viszont igen.

5. Nagy ívben teszek a jogra, nekem saját törvényeim vannak, és ez így is marad.

Soha nem jelentgettem fel senkit, mégsem maradtam károsult.

Vannak egyszerűbb és eredményesebb megoldások is, azokat favorizálom. Eddig 100%-os sikerrel.

6. Ha segíteni kell, beszállok én is. SOKAT KÖSZÖNHETÜNK DarthVödör márkatársnak, ennyit minimum megérdemel.

7. Kíváncsi lennék a kizárólagos kiadási szerződésre is, ugyanis, ha Magyarországon más kiadónak is van, úgy már más a "tényállás".

Persze könnyű okoskodni és más "f....val verni a csallánt", így hát csak a segítségemet tudom felajánlani. Meg rohadtul PIPA vagyok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. A lementett oldalt semelyik bíróság nem fogadja el bizonyítékként.

2. A törölt tartalom a törlés után 30 nappal véglegesen törlődik az archívumból is.

3. Fizetési felszólító leveleket én is küldözgethetek, de nem vagyok hatóság, hogy jogalapom is legyen rá (és nem az, egy "könyvesbolt" jogásza sem).

4. Egyébként is utálom a jogászokat (az egyik példány annyira beleszerelmesedett a menyasszonyomba, hogy véletlenül eltört pár csontja amikor elesett ,nagy igyekezetében a lépcsőházban ;))

Csak egy egy egyszerű gépészmérnök vagyok, ne értem a jogász észjárást, de a lépcső működését, és a tehetetlenségi erőt viszont igen.

5. Nagy ívben teszek a jogra, nekem saját törvényeim vannak, és ez így is marad.

Soha nem jelentgettem fel senkit, mégsem maradtam károsult.

Vannak egyszerűbb és eredményesebb megoldások is, azokat favorizálom. Eddig 100%-os sikerrel.

6. Ha segíteni kell, beszállok én is. SOKAT KÖSZÖNHETÜNK DarthVödör márkatársnak, ennyit minimum megérdemel.

7. Kíváncsi lennék a kizárólagos kiadási szerződésre is, ugyanis, ha Magyarországon más kiadónak is van, úgy már más a "tényállás".

Persze könnyű okoskodni és más "f....val verni a csallánt", így hát csak a segítségemet tudom felajánlani. Meg rohadtul PIPA vagyok.

Igazad van az 1. pontban. A 4. ponthoz- meg a gravitáció furmányosságát :hehe:

Felszólítást csak erre felkent (megbízott) ügyvéd küldhet, levélben, tértivevénnyel, a már korábban általam leírt hivatalos levél formájában.

A bíróságon "nem áll meg" a felhozott indok. A cégemnél többször próbálkoztunk elmaradt haszon címén pénzt követelni a károkozótól, és a bíróság úgy lesöpörte az asztalról, mint a szél, pedig hivatalos statisztikákkal igazoltuk, hogy mennyi kárunk származott a rongálás kapcsán. Ez üres fenyegetés és ezzel tisztában is vannak, csak azt gondolják, hogy az ügyesnek látszó fenyegetéseket be is veszik.

Egyébként én is rohadt pipa vagyok :angry:, mert a Nagy Úrhoz már többször volt szerencsém, és mindíg nagyon kedvesen útmutatást adott, minden honorárium nélkül, de nem csak nekem, hanem mint olvasom több cartársnak is. Ezért bármi is lessz (tudom, hogy nem lesz semmi, mert nem kell majd fizetned semmit, annyira lemegy az önhatalmúlag kiszabott bünti összege, látva a fórumozók hozzászólásait, remélem az illető is olvassa!- :excl: tudjátok kire gondolok) én is beszállok a gyűjtésbe, mert nem hagyhatom, hogy egy önzetlen segítőtársunkon verjék el a port.

Ne aggódj, kiállunk melletted! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akik festettek már dobféket azoktól kérdezném, hogy milyen gyakran kell megismételni a műveletet, illetve mennyire bonyolult a dolog? Simán drótkefével megtisztítom, aztán hőálló festék, vagy van ennek valami rafináltabb módja is h. tartós maradjon?

A másik, hogy nyáron jön a műszaki. A gyári alufelniről kellene-e bármilyen papír, ha azzal megy műszakira a gép, vagy nincs jelentősége? A festett dobfék miatt mennyire akadékoskodhatnak?

Link to comment
Megosztás:

A mai napi email:

"

Tisztelt ....... Tamás!

Köszönjük, hogy a felszólításunknak megfelelően eltávolította a jogsértő tartalmakat. A kérését továbbítottam a vezetőség felé. Mindenesetre szeretném felhívni a figyelmét, hogy a jog nem ismerése általánosságban nem mentesít a felelősségre vonás alól. A levele tükrében javasolni fogom a kárenyhítési összeg jelentős csökkentését, és kérem, hogy a jövőre nézve is álljon el a jogsértő magatartástól.

Üdvözlettel:

Gyömbér Béla

jogiosztaly@marotikonyvker.hu "

Arra leszek kíváncsi, hogy mennyire lesz jelentős a csökkentés....

az publikus, hogy mi volt a kérésed?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akik festettek már dobféket azoktól kérdezném, hogy milyen gyakran kell megismételni a műveletet, illetve mennyire bonyolult a dolog? Simán drótkefével megtisztítom, aztán hőálló festék, vagy van ennek valami rafináltabb módja is h. tartós maradjon?

A másik, hogy nyáron jön a műszaki. A gyári alufelniről kellene-e bármilyen papír, ha azzal megy műszakira a gép, vagy nincs jelentősége? A festett dobfék miatt mennyire akadékoskodhatnak?

Mint a szélvédőn fityegő illatosítóért! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akik festettek már dobféket azoktól kérdezném, hogy milyen gyakran kell megismételni a műveletet, illetve mennyire bonyolult a dolog? Simán drótkefével megtisztítom, aztán hőálló festék, vagy van ennek valami rafináltabb módja is h. tartós maradjon?

A másik, hogy nyáron jön a műszaki. A gyári alufelniről kellene-e bármilyen papír, ha azzal megy műszakira a gép, vagy nincs jelentősége? A festett dobfék miatt mennyire akadékoskodhatnak?

Szia!

A gyári alufelni teljesen jó nem kötnek bele.

A festésről meg annyi, hogy vedd le és adj neki kis rozsda oldót (áztasd be az a biztos)+ drótkefe utána zsírtalanítsd!

Műszakin a festet fékdobot le se kakk@antják.

Link to comment
Megosztás:

A mai napi email:

"

Tisztelt ....... Tamás!

Köszönjük, hogy a felszólításunknak megfelelően eltávolította a jogsértő tartalmakat. A kérését továbbítottam a vezetőség felé. Mindenesetre szeretném felhívni a figyelmét, hogy a jog nem ismerése általánosságban nem mentesít a felelősségre vonás alól. A levele tükrében javasolni fogom a kárenyhítési összeg jelentős csökkentését, és kérem, hogy a jövőre nézve is álljon el a jogsértő magatartástól.

Üdvözlettel:

Gyömbér Béla

jogiosztaly@marotikonyvker.hu "

Arra leszek kíváncsi, hogy mennyire lesz jelentős a csökkentés....

Az a ciki hogy ezeket a mondatokat, E-mailban elég gázos lebonyolítani a Gyö..ér Béla részéről, mert az E-mail alapjában véve egy elektronikus levél aminél ha beüt a Vírus vagy a fejsze akkor annak annyi! De egy levelet amin van pecsét meg aláírás is nem fog se vírus se szu se tűz se víz eltüntetni mert az egy hivatalos levél amit meg őriz az ember... de egy apró kicsi fájlt, könnyen el tud veszteni pláne hogy semmilyen hivatalos kinézete nincs!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A gyári alufelni teljesen jó nem kötnek bele.

A festésről meg annyi, hogy vedd le és adj neki kis rozsda oldót (áztasd be az a biztos)+ drótkefe utána zsírtalanítsd!

Műszakin a festet fékdobot le se kakk@antják.

Teljesen igaza van az előttem szóló Cartársaknak.

Még annyit tennék hozzá (saját káromból okulva), ha lefestetted a dobot, akkor tedd be a sütőbe 300-400 fokra egy jó órára, így egyenletesen ég rá a hőálló festék és nem lesz foltos. Ugyanis a fékdob nem egyenletesen melegszik fékezéskor és így nem is egyenletesen ég rá a festék, ami nálam a pirosnál elég csúnyán elütött, de másodszorra már jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen sütőd van hogy ilyen meleget tud :D Sima háztartási sütő szerintem max 250 fok ;)

Az asszonynak az agyag-bigyó kiégető villanykemencéje amibe a "köcsögjeit" égeti ki.

És igen morcos szokott lenni, amikor szerelésnél a zsugor-kötésekhez belepakolom a dzsuvás-olajos féltengelyeket és alkatrészeket (mosolyszünettel szokta jutalmazni) :icon11:

De tényleg igazad van , mert a konyhába az ARDO villanycsodán is csak 230 fokig van a skála. :omg:

De gondolom az is több mint a semmi.

Link to comment
Megosztás:

Az asszonynak az agyag-bigyó kiégető villanykemencéje amibe a "köcsögjeit" égeti ki.

És igen morcos szokott lenni, amikor szerelésnél a zsugor-kötésekhez belepakolom a dzsuvás-olajos féltengelyeket és alkatrészeket (mosolyszünettel szokta jutalmazni) :icon11:

De tényleg igazad van , mert a konyhába az ARDO villanycsodán is csak 230 fokig van a skála. :omg:

De gondolom az is több mint a semmi.

Namost lebuktatok, az asszony Köcsögöket szokott égetni, villanykemencében? Élve vagy holtan? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha alapozót használ akkor is előjön újra? Ha már tol az előjöveteli időn pl 4 évre már megérte. Én szerintem.

Biztos hosszabbít valamit. Én jól előkezelt (lecsiszolt, portalanított) felületre fújtam fel hőálló feketét. Később, mikor újra kezd rügyezni a hőtől/sótól/víztől, még akkor se vicsorog annyira rajta a rozsda, mint kezeletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

2005-ös G Astra-m van ferdehátú.

A hátsó üveg keretgumija minden télen, mikor a hőmérséklet 5 fok alá kerül, meggyűrődik és kijön a helyéről.

Találkozott már valaki ilyennel?

A gumi gyári, sosem volt cserélve.

Minden évben jelentkezett a probléma, tavasszal visszaáll az eredeti állapotába, viszont idén olyan sznten brutálisan felgyűrődött, hogy kétlem, hogy visszaáll a helyére.

Jövő hónap ban műszaki, és felek, hogy gondot okozhat.

Van valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelosok!

Tudom hogy ez nem ide való téma de a segítségeteket szeretném kérni.Vettem a neten egy telefont a pénzt elutaltam ma egy hete hogy elvileg postára adta az a gyökér.Közben felszívódott nem tudom elérni semmilyen formában csak a számlaszámot illetve a nevet tudom ahova utaltam a pénzt.Azt szeretném kérdezni tőletek nincs e valakinek ismerőse OTP-be hogy a számlaszám alapján megnézze a címet ahol lakik mert megkeresem és kiverem belőle a szart.

Bocsi ha túl ingerült vagyok.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.