Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

nekem nem problémáztak műszakin még lei s fényképezték a kocsit minden irányból km órát is. :icon1:

Fényképezni már akkor is kell, ha semmi eltérő nincs a kocsin. Fentebb írta valaki. Úgy látom felesleges ezen vitatkoznunk, mert ahány vizsgaállomás annyi szokás. Mindenki máshogyan látja és máshogyan találkozott a dolgokkal. Ezért igaz tgabika is írta, hogy a magyar jogrend túl körülményes és reméli, egyszer eljutunk odáig, mit Angliában.

Link to comment
Megosztás:

Én a Schiller karambolos centrumot kérdeztem meg ez ügyben, még mielőtt beépítettem volna a lápát.Azt mondták, hogy ha minden előírást betartok akkor nincs semmi gond.Persze ezt most csak röviden és tömören összefoglaltam, mert elég hosszú levelet kaptam tőlük.

Amúgy ezt olvassátok el:

http://kepfeltoltes.hu/view/120529/DRLvsPOLICE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:(

És ki lett a hibás? Astra hogy néz ki?

A papirhajó az nagyon összetört....

Sajnos én lettem a hibás. A szuzinak a motortérbe is lettek problémái, ugyanis be sem indult és sebességből sem lehetett kivenni. A bal első és a jobb hátsó kerék kitört. Az astra elejéről majd csinálok még képet, de egész jól viselte a találkozást. a lökös és a 2 doblemez cserés a hűtő vezérlő letört a bal sárvédő lehet javitható a futómű sérült még de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos én lettem a hibás. A szuzinak a motortérbe is lettek problémái, ugyanis be sem indult és sebességből sem lehetett kivenni. A bal első és a jobb hátsó kerék kitört. Az astra elejéről majd csinálok még képet, de egész jól viselte a találkozást. a lökös és a 2 doblemez cserés a hűtő vezérlő letört a bal sárvédő lehet javitható a futómű sérült még de nem vészes.

Es aki kitolatott az eltunt?

Am ha kell vmi a javitashoz keress privatban, aztan hamar talpra all a gep. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Es aki kitolatott az eltunt?

Am ha kell vmi a javitashoz keress privatban, aztan hamar talpra all a gep. ;)

Igen aki kitolatott az olyanyira lelépett, hogy a piroson is átment... ( persze a bámészkodók közül egyik sem nézte meg a rendszámát, de engem tudtak b@sztatni a korommal)

Ok köszi.

Link to comment
Megosztás:

Részben igazad van, de azért a gyári megoldásokat nem lehet egy kalap alá venni az utólagosakkal. Mert egyrészt az autógyár megteheti, hogy takarásokat alkalmaz, hiszen ők tervezik a lámpát az adott kasznihoz, ezt számításba tudják venni. Ha viszont utólagosan teszel rá valamit, azt a tervezőasztalnál nyilván nem tudták számításba venni, kedvezőtlenül befolyásolhatja a fényszóró működését, ezért lehet kategorikusan tiltva hogy te bármilyen módon hozzányúlj, függetlenül attól, hogy a G Astrán nyilvánvalóan látszik, hogy semmibe nem takar bele. És biztosan lehet valami előírás erre vonatkozóan is, mert úgy tűnik nem csak az én tapasztalatom az, hogy leszedetik, valami alapja biztos van.

Megcáfolni nem tudlak és nem is akarlak, hiszen a fentiek alapján a gyakorlat is azt mutatja hogy belekötnek, pedig nem tehetnék, ugyanis jogalapjuk nincs rá. Vettem a fáradtságot és előkerestem a vonatkozó 6/1990 KÖHÉM rendeletet a világítótestekre vonatkozó műszaki előírásokkal kapcsolatban, és ezt találtam:

37. § (1) A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi

világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a

rendelet előír vagy megenged. Ez a rendelkezés nem vonatkozik az olyan világítóberendezésekre, amelyeknek a fénye a jármű üzemszerű használata során kívülről sem

közvetlenül, sem közvetve nem látható (pl. csomagtér-megvilágító lámpa, szerelő-

lámpa), továbbá azokra a világító-, illetőleg fényjelző berendezésekre, amelyeket a világító- és fényjelző berendezések elhelyezése tekintetében jóváhagyási jellel ellátott

járműveken gyárilag helyeztek el.

(2) Az azonos feladatot ellátó és azonos irányba mutató páros számú világító és fényjelző berendezések elhelyezésének és alakjának – az aszimmetrikus járműveket kivé-

ve – a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjára szimmetrikusnak, az általuk kibocsátott fény színének és fényerejének pedig azonosnak kell lenniük és a berendezé-

seknek – ha a rendelet másként nem rendelkezik – egyszerre kell működniük.

(...)

39. § (1) A világító és fényjelző berendezések optikai tengelyét – kivéve a tompí-

tott fényszóróét, a ködfényszóróét, a hátrameneti lámpáét és a jármű oldalán elhelyezett fényjelző berendezésekét – úgy kell beállítani, hogy az megközelítőleg vízszintes,

és a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjával párhuzamos legyen. A vízszintestől,

illetőleg a párhuzamostól megengedett legnagyobb szögeltérés 3°.

(2) A világító és fényjelző berendezéseknek, valamint ezek alkatrészeinek a járművön

oly módon kell rögzítettnek lenniük, hogy a jármű rezgései, lengései következtében

optikai tengelyüket a járműhöz képest ne változtathassák meg.

40. § (1) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a pótkocsi, valamint a segédmotoros kerékpár világító és fényjelző berendezéseinek megkövetelt legkisebb láthatósági szögeit a 11. számú melléklet tartalmazza.

És itt az említett 11. számú melléklet:

(1) A megkövetelt legkisebb láthatósági szögek csúcsai a lámpa külső átvilágított felületének középpontjában - nem szabályos körvonalú ilyen felület esetén annak súlypontjában - helyezkednek el. A talajjal párhuzamos síkban megadott szögek a á vízszintes szögek; a jármű hosszirányú szimmetria síkjával párhuzamos síkban megadott szögek az . függőleges szögek. A vízszintes szögek szárain átmenő függőleges, valamint a függőleges szögek szárain átmenő és az előbbi függőleges síkokra merőleges síkok határolják a láthatósági teret.

(2) A szögek helyzete vízszintes, illetőleg függőleges síkhoz viszonyítva:

+: a vízszintes sík feletti szög;

-: a vízszintes sík alatti szög;

+á: jármű hosszirányú szimmetria síkjától kifelé megadott szög; és

-á: a jármű hosszirányú szimmetria síkja felé megadott szög

(3) A távolsági fényszóró megkövetelt legkisebb láthatósági tere:

a külső átvilágított felület kerületét érintő széttartó tér, amely palástjának alkotója legalább 5°-ot zár be az átvilágított felület középpontján (súlypontján) átmenő vízszintes és hosszirányú függőleges sík metszésvonalával.

(5) A gépjárművön és pótkocsiján elhelyezett páros számú világító és fényjelző berendezések megkövetelt legkisebb láthatósági szögeit a 2. táblázat tartalmazza:

1047221-20130529-rEeXxJ.jpg

Fentiek miatt csípőből elvileg nem utasíthatnának el semmiféle fényszórótakarót mindaddig amíg ezeket a szögeket meg nem mérték, de mivel ők a hatóság, erős a gyanúm hogy ilyesmire nem veszik a fáradtságot, sőt ha kifejezetten kéred hogy mérjék meg mert az úgy igenis szabályos, akkor meg keresnek valami mást amibe bele tudnak kötni. Mert megtehetik. Úgyhogy a végszó az hogy a dolog vizsgahelytől függ, és hiába elméletben neked van igazad, gyakorlatban mégsem. :(

Link to comment
Megosztás:

szerintem heko ;)

Szerintem meg Szatuna :)

Megcáfolni nem tudlak és nem is akarlak, hiszen a fentiek alapján a gyakorlat is azt mutatja hogy belekötnek, pedig nem tehetnék, ugyanis jogalapjuk nincs rá. Vettem a fáradtságot és előkerestem a vonatkozó 6/1990 KÖHÉM rendeletet a világítótestekre vonatkozó műszaki előírásokkal kapcsolatban, és ezt találtam:

...

Fentiek miatt csípőből elvileg nem utasíthatnának el semmiféle fényszórótakarót mindaddig amíg ezeket a szögeket meg nem mérték, de mivel ők a hatóság, erős a gyanúm hogy ilyesmire nem veszik a fáradtságot, sőt ha kifejezetten kéred hogy mérjék meg mert az úgy igenis szabályos, akkor meg keresnek valami mást amibe bele tudnak kötni. Mert megtehetik. Úgyhogy a végszó az hogy a dolog vizsgahelytől függ, és hiába elméletben neked van igazad, gyakorlatban mégsem. :(

Hát igen, ismét oda kanyarodunk vissza ahová már oly sokszor, hogy ki kéne kukázni ezt az összes jó magyar jogszabályt a francba és újraírni az egészet, mert olyanok hogy mindenki úgy értelmezi ahogy akarja, és gyakran még ütik is egymást. Egy újabb jó példa erre a fentebb emlegetett DRL is, hiába van lefektetve rendeletben feketén-fehéren hogy fel szabad szerelni, Probert-nek így is sikerült kifogni kapásból két vizsgabiztost is, akik határozottan állítják, hogy szabálytalan. És mindig ide lyukadunk ki, ez a szomorú.

Link to comment
Megosztás:

Igen aki kitolatott az olyanyira lelépett, hogy a piroson is átment... ( persze a bámészkodók közül egyik sem nézte meg a rendszámát, de engem tudtak b@sztatni a korommal)

Ok köszi.

A koroddal? Most azért, mert valaki 100 éves már ne is vezessen? :D

Amúgy sajnos sok ilyen van aki lelép... Faterom elé pár éve kihajtott a vele párhuzamosan lévő parkolóból

egy nő egy suzukival, fater meg besatuzott motorral, és berepült a helyére, vállal a padkára. Kulcscsont törés-műtét!

Persze a nő a tükörbe se nézett...

A lényeg, hogy Neked/Nektek nem lett bajotok! ;)

Az autónak meg jobbulást! :smartass:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A koroddal? Most azért, mert valaki 100 éves már ne is vezessen? :D

Amúgy sajnos sok ilyen van aki lelép... Faterom elé pár éve kihajtott a vele párhuzamosan lévő parkolóból

egy nő egy suzukival, fater meg besatuzott motorral, és berepült a helyére, vállal a padkára. Kulcscsont törés-műtét!

Persze a nő a tükörbe se nézett...

A lényeg, hogy Neked/Nektek nem lett bajotok! ;)

Az autónak meg jobbulást! :smartass:

Lassan 101 felé a reflex már nem az igazi sem az idegrendszer a látásról nem is beszélve :D

Sajnos sok olyan embert látok ( találkozok is velük gyakran) a mindennapi munkám folyamán akik felelőtlenül vezetnek megfelelő körültekintés nélkül.

Az autó köszöni szépen, és a napokban neki lesz kezdve a helyreállításnak igaz eltart majd egy darabig, de kész lesz!

A szuzihoz képest egy csatahajó az astra :sneaky: . Több mint 4 métert toltam rajta keresztben.

Link to comment
Megosztás:

2 álmatlan éjszakámba és szégyenszemre a használati útmutató fellapozása során sikerült rájönnöm, hogy kell az utastér világítást felkapcsolni, ha nincs nyitva az ajtó. (nem röhög hangosan, ilyen autóm még nem volt) Azért azzal a német mérnökkel leülnék egy jófajta bajor sör mellé beszélgetni áldozatos munkájának gyümölcséről.

Link to comment
Megosztás:

2 álmatlan éjszakámba és szégyenszemre a használati útmutató fellapozása során sikerült rájönnöm, hogy kell az utastér világítást felkapcsolni, ha nincs nyitva az ajtó. (nem röhög hangosan, ilyen autóm még nem volt) Azért azzal a német mérnökkel leülnék egy jófajta bajor sör mellé beszélgetni áldozatos munkájának gyümölcséről.

En ugy jottem ra, hogy unalmamba jatszottam a kapcsoloval.

Link to comment
Megosztás:

(nem röhög hangosan, ilyen autóm még nem volt)

Á nemhát :D Örülök, hogy nem csak én bámultam értetlenül magam elé ugyan emiatt mikor megvettem az autót... :D Bár az enyém cikibb....Meriván tanultam vezetni, ráadásul faternak is Merivája van és ott befelé kell nyomni a gombot...Na az Astrán is nyomkodtam...mire észbe kaptam, hogy mi van ha kifelé....(Na most röhög hangosan) :D

Link to comment
Megosztás:

2 álmatlan éjszakámba és szégyenszemre a használati útmutató fellapozása során sikerült rájönnöm, hogy kell az utastér világítást felkapcsolni, ha nincs nyitva az ajtó. (nem röhög hangosan, ilyen autóm még nem volt) Azért azzal a német mérnökkel leülnék egy jófajta bajor sör mellé beszélgetni áldozatos munkájának gyümölcséről.

Erre szokták mondani hogy RFM probléma... :D

Én egyébként értem az elképzelést akkor is ha kevéssé logikus: ha magán a tetőkárpiton vagy a lámpatestben lenne a kapcsoló az eléggé olcsó hatású lenne (pl. Fiat: 2db billenőkapcsoló a lámpatestben, komolyan mint egy Ikarus...), így meg azért megmaradt a funkció, és az esztétika se lett agyoncsapva. Ha meg az utasnak volna szüksége világításra, akkor meg kell venni az olvasólámpás verziót, abban külön nyomógomb (nem randa billenőkapcsoló!) van a lámpatestben amit már az utas is tud kezelni.

Link to comment
Megosztás:

A Heko szebb,dizájnosabb de keskenyebb mint a Szatuna ami így többet fog a szélből

Döntsd el mi a fontosabb Neked,nekem Heko volt a Fiatomon és most is ez van

Nekem a G-n Szatuna volt, a J-n most Heko van. A Szatuna jobban bejött, mert valahogy stabilabban állt illetve jobban befeszült, mint a Heko. Persze lehet, hogy az ajtók különböző kialakítása miatt lehet, de nekem a Heko már 2szer lejjebb csúszott és annyira nem barátom a 2 oldalas ragasztószalaggal való rögzítés, amivel a Heko-t középen meg kell fogatni. A Szatunához ha jól emlékszem darabonként 4 rögzítőt adtak, a Hekohoz csak 2-t a 2 szélére és középen ott a ragasztószalag.

Viszont a Heko "kecsesebb", dizájn szempontból jobban mutat.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg Szatuna :)

Hát igen, ismét oda kanyarodunk vissza ahová már oly sokszor, hogy ki kéne kukázni ezt az összes jó magyar jogszabályt a francba és újraírni az egészet ...

Na most ez megy elvileg kerek 1 éve (!), már az ősszel az új, kb. 35 oldalas európai mintára hajazó új KRESZ-t szerették volna tárgyalni. Oktató iskolák vezetői, oktatók, szakújságírók, rendőrség, stb. részvételével, de sajnos még mindig nincs semmi belőle. Nagyon elavult, össze-vissza toldozott-foltozott már az egész, lerágott csont, de még mindig ezt tanítják, nem képesek időben haladni a korral.

Ez a legnagyobb baj. Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.