Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nálam az ismerősi körben 3 Samsung halt be, ebből 1 volt garis a másik kettő a garancia lejárta után 2-3 hónappal. Mind alaplapos volt, különböző szériákból. Én innentől a Samsungot nem ajánlom senkinek, ahogy a Fujitsu Siemenseket sem.

Nem tudom, barátnőm unoka tesójának lassan 2 éves a netbookja, az bírja, és az akksija is bika, 8-10 órát lazán elmegy...

Lehet mindenből rosszat és jót is kifogni, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Asus laptopot készülök venni. Van valakinek tapasztalata a márkáról? Asztali gép helyett lesz, még nem volt laptopom eddig.

Szia !

Nekem kettő volt, mindkettő eeepc széria. az első ma is megvan. Kb 5 éves. Az volt az első SSD kártyás megoldás, még megy.

A második egy pohár bort is kibírt. Azért adtam csak el, mert kaptam cégeset.

Sok szerencsét hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a hozzászólást! Nem kifejezetten az olcsó kategóriában nézelődöm, grafikai programokat használok, Photoshopot, AutoCad-et.

Kell a 17-es full HD matt kijelző mindenképpen, és min 6GB RAM. Ez lenne a favorit most: http://www.laptop.hu/termek/asus-n76vz-v4g-t1188h-black-w8-bim

Dell és Toshiba háza táján nem néztél valamit? Nem lebeszélni akarlak...

Link to comment
Megosztás:

Dell és Toshiba háza táján nem néztél valamit? Nem lebeszélni akarlak...

De, a Dell is szóba jöhet. Pl: http://www.digiprime.hu/laptop/dell-inspiron-17r-5721-10913-elado Az AMD videókártyát nem ismerem sajnos, az Asusé jobbnak tűnik.

Illetve még ez az MSI szűken beleférne a költségvetésbe: http://www.digiprime.hu/laptop/msi-ge70-12373-elado

Mivel, mint mondtam nem volt még laptopom, ezért nem egyszerű a döntés. Pillanatnyilag az Asust választanám.

A Toshiba nagy kijelzővel 360-ezer... :sick:

Link to comment
Megosztás:

De, a Dell is szóba jöhet. Pl: http://www.digiprime.hu/laptop/dell-inspiron-17r-5721-10913-elado Az AMD videókártyát nem ismerem sajnos, az Asusé jobbnak tűnik.

Illetve még ez az MSI szűken beleférne a költségvetésbe: http://www.digiprime.hu/laptop/msi-ge70-12373-elado

Mivel, mint mondtam nem volt még laptopom, ezért nem egyszerű a döntés. Pillanatnyilag az Asust választanám.

A Toshiba nagy kijelzővel 360-ezer... :sick:

Ha ilyen célokra szeretnéd használni, akkor biztosan kell a hordozhatóság (=notebook)? Tudod, hogy olcsóbban kijönnél egy asztali géppel, és arra aztán akármekkora monitort/tv-t rakhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen célokra szeretnéd használni, akkor biztosan kell a hordozhatóság (=notebook)? Tudod, hogy olcsóbban kijönnél egy asztali géppel, és arra aztán akármekkora monitort/tv-t rakhatsz.

Igen kell. Inkább csak lakáson, telken belül, ott akarom használni, ahol épp jól esik. Akár a kertben is. Ezen kívül mifelénk igen gyakori a rövid ideig tartó hirtelen áramszünet, ezért is célszerűbb az akkumulátoros gép. Persze lehet venni szünetmentes tápot, de az nem olyan, 15-20 percig bírják, és nem is olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Igen kell. Inkább csak lakáson, telken belül, ott akarom használni, ahol épp jól esik. Akár a kertben is. Ezen kívül mifelénk igen gyakori a rövid ideig tartó hirtelen áramszünet, ezért is célszerűbb az akkumulátoros gép. Persze lehet venni szünetmentes tápot, de az nem olyan, 15-20 percig bírják, és nem is olcsó.

Nekem notim van, de a hangfalak, modem, nyomtató, router az egy szünetmentesen van. Áramingadozás, túlfeszre is valamilyen szinten jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a hozzászólást! Nem kifejezetten az olcsó kategóriában nézelődöm, grafikai programokat használok, Photoshopot, AutoCad-et.

Kell a 17-es full HD matt kijelző mindenképpen, és min 6GB RAM. Ez lenne a favorit most: http://www.laptop.hu/termek/asus-n76vz-v4g-t1188h-black-w8-bim

Én még ezen elgondolkodnék (de csak 10.15-ig akciós), ez 41e-el drágább, de ASUS-hoz képest!:

http://www.usanotebook.hu/dell/inspiron-7720-br17r-special-edition-aluminium-w8-intel-es-reg-core-i7-3630qm-processor-8-gb-ram-1000-gb-hdd-windows-8-szurke-hatlap-di7720n-3630-8gh1td6fblal-11/P32497

-Aluminium ház

-i7 proci

-1Tb HDD

-8Gb RAM

-3 év gari

-Geforce VGA vezérlő (én nem vagyok ATI-tól eljáulva, de lehet valakinek az jön be)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én még ezen elgondolkodnék (de csak 10.15-ig akciós), ez 41e-el drágább, de ASUS-hoz képest!:

http://www.usanotebook.hu/dell/inspiron-7720-br17r-special-edition-aluminium-w8-intel-es-reg-core-i7-3630qm-processor-8-gb-ram-1000-gb-hdd-windows-8-szurke-hatlap-di7720n-3630-8gh1td6fblal-11/P32497

-Aluminium ház

-i7 proci

-1Tb HDD

-8Gb RAM

-3 év gari

-Geforce VGA vezérlő (én nem vagyok ATI-tól eljáulva, de lehet valakinek az jön be)

Ezért már alkudoznom kéne az asszonnyal, 250-ezerig terveztünk rá összeget. Meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Ha 250e, akkor ez a pluszt szerintem megéri.

Dell az jobb is mint az asus. És bika gép. ;)

Üdv,

A Dell-el kapcsolatban:

Céges gépként a másodikat nyüstölöm. Az első egy Dell Latitude D520 volt. Régi design, de golyóálló. Nyilván mára már idejét múlt modell.

A jelenlegi: Dell Latitude E6520. Nehéz, de működik.

Van viszont két dolog amitől idegbajt kapok:

- a kurzor ugrálása. Ezt leginkább Word-ban való gépelésnél lehet tapasztalni. Egyszer csak minden előzmény nélkül elugrik a kurzor valahová, többnyire néhány sorral feljebb. Erről írtak már máshol is és másik gyártó gépénél is (most nem ugrik be melyik az, de egy angol nyelvű PC-s forumon találtam) de nem sikerült egyértelműen kideríteni a hiba okát. Ez mindkét gépemen tapasztalható volt.

- az E6520 integrált headset csatlakozója. Ezen a modellen nem két 3,5mm jack van (mikrofon és hangszóró), hanem a mobiltelefonokról ismert 4pólusú 3,5mm-es jack aljzat. Mondjuk a problémát orvosoltam, ugyanis Taiwanon találtam hozzá megfelelő elosztót, ami szétválasztja a csatikat.

A párom Dell Inspironja (úgy rémlik 2009-ben vette) is frankó, bár a kicsinyített klaviatúra (jobb szeretem a klasszikus elrendezést: Home, End, Insert. Delete, Page Up/Down gombok helyzete + a külön számbillentyűzet) egy kicsit kényelmetlen nekem.

Ja, és az akksija sem bírja túl sokáig az utóbbi 2 évben.

Mindamelett tényleg elég strapabírók, bár ehhez meg is kérik az árát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Notikról, szervizesként és pár előadást végigcsücsülve:

Akkut tök mindegy már hogy használod, lemeríted, majd feltöltöd, vagy kiszeded és nem is használod, csak feltöltöd, akkor is ugyanaddig fogja bírni!!! Gyártó szerint alsó kategóriás notiknál 3-5 év a tervezett élettartam
(nem attól lesz felsőkategóriás egy noti, hogy nem celeron cpu-ja van)

Legtöbb notinál tönkremenő dolog: - zsanér (ki-be nyitogatás), -Bekapcsoló gomb beszakad, -Töltő vagy csatlakozó elromlik, -user hiba: beleömlik valami (nem is gondolnátok mennyi ilyen notit látok.

Én tuti nem vennék 200-ért gépet, játszani egyiken se lehet, és egy win betöltés, vagy netezésnél meg nem sok különbség van. egy i3 vagy i5 között

legyen benne 4gb ram, min 500-as hdd és annyi

Link to comment
Megosztás:

Notikról, szervizesként és pár előadást végigcsücsülve:

Akkut tök mindegy már hogy használod, lemeríted, majd feltöltöd, vagy kiszeded és nem is használod, csak feltöltöd, akkor is ugyanaddig fogja bírni!!! Gyártó szerint alsó kategóriás notiknál 3-5 év a tervezett élettartam

(nem attól lesz felsőkategóriás egy noti, hogy nem celeron cpu-ja van)

Legtöbb notinál tönkremenő dolog: - zsanér (ki-be nyitogatás), -Bekapcsoló gomb beszakad, -Töltő vagy csatlakozó elromlik, -user hiba: beleömlik valami (nem is gondolnátok mennyi ilyen notit látok.

Én tuti nem vennék 200-ért gépet, játszani egyiken se lehet, és egy win betöltés, vagy netezésnél meg nem sok különbség van. egy i3 vagy i5 között

legyen benne 4gb ram, min 500-as hdd és annyi

Még annyi, hogy a garancia lejárta után ajánlott évente szétszedni, kipucolni a hűtőbordákat, ventit. Iszonyat mennyiségű szöszmösz és por bír bennragadni, folyamatosan melegszik, állandóan pörög a hűtés előbb utóbb csapágyas lesz, megszorul, a windows lefagy, a gép lekapcsol, belassul. A legtöbb notebook a billentyűzet felől is kap levegőt, ezért azt is érdemes néha kiporszívózni. Ha ágyon/szöszös takarón/pónilovon használják, idő előtt teletömődik cuccal, mert alulról szív. Ilyenkor ajánlott egy kemény felület, esetleg hűtővel kombinált alátét. Játékra meg játékkonzol, bármely mai konzol megvan 100e ft alatt.

Link to comment
Megosztás:

Még annyi, hogy a garancia lejárta után ajánlott évente szétszedni, kipucolni a hűtőbordákat, ventit. Iszonyat mennyiségű szöszmösz és por bír bennragadni, folyamatosan melegszik, állandóan pörög a hűtés előbb utóbb csapágyas lesz, megszorul, a windows lefagy, a gép lekapcsol, belassul. A legtöbb notebook a billentyűzet felől is kap levegőt, ezért azt is érdemes néha kiporszívózni. Ha ágyon/szöszös takarón/pónilovon használják, idő előtt teletömődik cuccal, mert alulról szív. Ilyenkor ajánlott egy kemény felület, esetleg hűtővel kombinált alátét. Játékra meg játékkonzol, bármely mai konzol megvan 100e ft alatt.

Évente? Én havonta átfújom sűrített levegővel, ha elfelejtem, akkor hallani, hogy többet megy a ventillátor. ;)

Link to comment
Megosztás:

Még annyi, hogy a garancia lejárta után ajánlott évente szétszedni, kipucolni a hűtőbordákat, ventit. Iszonyat mennyiségű szöszmösz és por bír bennragadni, folyamatosan melegszik, állandóan pörög a hűtés előbb utóbb csapágyas lesz, megszorul, a windows lefagy, a gép lekapcsol, belassul. A legtöbb notebook a billentyűzet felől is kap levegőt, ezért azt is érdemes néha kiporszívózni. Ha ágyon/szöszös takarón/pónilovon használják, idő előtt teletömődik cuccal, mert alulról szív. Ilyenkor ajánlott egy kemény felület, esetleg hűtővel kombinált alátét. Játékra meg játékkonzol, bármely mai konzol megvan 100e ft alatt.

Az új notik többsége nem alulról szív, gondolom rájöttek a tervezők hogy ez nem túl gazdaságos megoldás. Oldalról szívnak és oldalra vagy a képernyő mögé fújnak ki. Bár ettől függetlenül tényleg nem árt kitakarítani időközönként, csak arra kell vigyázni hogy a szétszedés és takaírtás ne okozzon több kárt mint hasznot. Mert láttam már embereket neki állni kompresszorral 8 bar nyomással neki álni gépet takarítani :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Szerintetek hogyan tudnám megrendelni a következő terméket amit linkelni fogok. Külföldről még sosem rendeltem, illetve az angol nem az erősségem...

http://www.dhgate.com/product/rv12-b50k-potentiometer-with-switch-radio/166053827.html

Amit belinkeltél, azt már sehogy, azt írja elfogyott. Vásárolni még én se vásároltam külföldi oldalról, de az angollal nincs gondom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Szerintetek hogyan tudnám megrendelni a következő terméket amit linkelni fogok. Külföldről még sosem rendeltem, illetve az angol nem az erősségem...

http://www.dhgate.com/product/rv12-b50k-potentiometer-with-switch-radio/166053827.html

Ha lenne, akkor PayPal. Ha valami gond van akkor 45 napon belül reklamálhatsz, s vissza kell utalniuk (rosszat, mást, vagy nem küldtek)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én vagyok lemaradva, vagy a kormány ügyködött már megint? Ugy tudtam, hogy az fizeti a súlyadót (teljesítménya.) akinek a nevén van az autó januárban. Namost én augusztusban vettem a szekeret és már küldték is az év hátralevő részére a sárga cetlit. Most hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Én vagyok lemaradva, vagy a kormány ügyködött már megint? Ugy tudtam, hogy az fizeti a súlyadót (teljesítménya.) akinek a nevén van az autó januárban. Namost én augusztusban vettem a szekeret és már küldték is az év hátralevő részére a sárga cetlit. Most hogy van ez?

arányos fizetsz a tört évben azon időre, mióta tulajdonlod....mint ahogy visszakapod szintén arányosan ha eladod...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.