Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Kombis márkatársaktól kérnék egy kis tapasztalati tanácsot/információt: a csomagtérroló nektek is zörög (ad ki hangot) rázós/vacak minőségű (gödrös, dobálós, rázós) úton? Ha sima az aszfalt, akkor semmi nyikkanás/nyekergés nem jön hátulról. Amint éles kanyarban dől az autó / megdobja valami / rázza valami már jön is hang abból az irányból (hátulról). Valami gond van vagy a roló adja a hangot?

Nekem is van zörgés, ropogás rossz úton. Az utcánk nem aszfaltozott, és hatalmas gödrök vannak helyenként. Nagyon lassan megyek, de jönnek a hangok akkor is. Először én is a rolóra gyanakodtam, de mentem már anélkül is, akkor is zörög. Az ajtókárpitok, ablakok felől gyanítom hallani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor is lehet reteszelni, ha le volt véve az akksisaru, és nincs újra tanítva az ablak. Olyankor nem húzza fel, de reteszel.

Nem tudom, ezt igazából nem is figyeltem. Másrészről, mikor le volt véve az akkuról a sarú, jó fél órát utánna nem kellett újra tanítani semmit, azóta is ugyanúgy felhúzza az ablakot. Tanítani csak a kulcsban lévő elem cserénél kellett.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, ezt igazából nem is figyeltem. Másrészről, mikor le volt véve az akkuról a sarú, jó fél órát utánna nem kellett újra tanítani semmit, azóta is ugyanúgy felhúzza az ablakot. Tanítani csak a kulcsban lévő elem cserénél kellett.

A kulcs az más, az a központi zárat vezérli, az ablakhoz nincs köze. Az ablakemelő automata az, amikor nyomva tartod az ablak kapcsolóját egy másodpercig, és utána elengedheted, magától fel- vagy lehúzza végig. Reteszeléskor is ez húzza fel, valami modul segítségével.

Link to comment
Megosztás:

A kulcs az más, az a központi zárat vezérli, az ablakhoz nincs köze. Az ablakemelő automata az, amikor nyomva tartod az ablak kapcsolóját egy másodpercig, és utána elengedheted, magától fel- vagy lehúzza végig. Reteszeléskor is ez húzza fel, valami modul segítségével.

Egy kicsit elveszítettem a fonalat.

A kulcsot nem ugy értettem, hogy beleteszem a zárba és elfordítom (ez csak akkor volt amikor a kocsit vettem)

hanem, hogy megnyomom a távcsin a bezár gombot és felhúzza az ablakot. Akár reteszelem akár nem.

Szóval, most nem értem, hogy jön ide az ajtókon lévő gomb. :)

Link to comment
Megosztás:

Kesobb jatszottam meg vele. Felhuzott ablaknal sem reteszelt, pedig a tav mukodott. Megprobaltam ujratanitani gyujtas+zarassal de erre sem reagalt. Ha a kezemben volt a kulcs akkor nyitott zart csak nem reteszelt. Ablak be van tanitva. Aztan most este meg mar reteszelt. Erdekes :D

Link to comment
Megosztás:

Kesobb jatszottam meg vele. Felhuzott ablaknal sem reteszelt, pedig a tav mukodott. Megprobaltam ujratanitani gyujtas+zarassal de erre sem reagalt. Ha a kezemben volt a kulcs akkor nyitott zart csak nem reteszelt. Ablak be van tanitva. Aztan most este meg mar reteszelt. Erdekes :D

Akkor nem szokott reteszelni ha a gyújtás levétele után a vezető felőli ajtót nem nyitod ki. Pl. ha az anyós oldalon szállsz ki valami oknál fogva. Ekkor nem fog reteszelni csak zárni!

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit elveszítettem a fonalat.

A kulcsot nem ugy értettem, hogy beleteszem a zárba és elfordítom (ez csak akkor volt amikor a kocsit vettem)

hanem, hogy megnyomom a távcsin a bezár gombot és felhúzza az ablakot. Akár reteszelem akár nem.

Szóval, most nem értem, hogy jön ide az ajtókon lévő gomb. :)

Megpróbálom még egyszer. Legalábbis úgy, ahogy nálam működik. Alapesetben: a távirányítóval egy gombnyomás, az zárás reteszelés nélkül. Ilyenkor nekem lent marad az ablak. Két gombnyomás a távon, az a reteszelés. Ilyenkor felhúzza az ablakot is. De! Ha le volt véve az akksiról a saru, utána hiába reteszelek a távirányítóval, az ablakot nem húzza fel. Ezért kell újra tanítani, amihez az ajtón lévő ablakfelhúzó gombot kell folyamatosan nyomni, a felhúzás után is néhány másodperccel. Ekkor egy halk kattanás is hallatszik. Ezután ismét működik az automatika.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kombis márkatársaktól kérnék egy kis tapasztalati tanácsot/információt: a csomagtérroló nektek is zörög (ad ki hangot) rázós/vacak minőségű (gödrös, dobálós, rázós) úton? Ha sima az aszfalt, akkor semmi nyikkanás/nyekergés nem jön hátulról. Amint éles kanyarban dől az autó / megdobja valami / rázza valami már jön is hang abból az irányból (hátulról). Valami gond van vagy a roló adja a hangot?

A középső integrált öv mitől szorulhat be? Nem tudom kihúzni, meg sem mozdul, még sosem használtuk/próbáltuk...

Szia!

Bár nem vagyok kombis, de nem lehet hogy a rendszámtáblád zörög? Az neme is szokott vacak utakon, kicsit tuningoltam rajta kétoldalú ragasztóval :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kesobb jatszottam meg vele. Felhuzott ablaknal sem reteszelt, pedig a tav mukodott. Megprobaltam ujratanitani gyujtas+zarassal de erre sem reagalt. Ha a kezemben volt a kulcs akkor nyitott zart csak nem reteszelt. Ablak be van tanitva. Aztan most este meg mar reteszelt. Erdekes :D

azt próbáld meg hogy kinyitod a fosőr ajtót és bezárod , és úgy reteszeled .

nálam szokott olyan lenni, hogy kinyitom a kocsit , de valamelyik másik ajtó és utána addig nemtudom reteszelni amíg nem nyitom és zárom be a fosőr ajtót .....

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok ajánlani média lejátszó progit, ami kezeli az mkv. fájlokat (A VLC-n kívül). Valamiért nem tudom erősítőre kirakni HDMI-n keresztül a DTS és DD5.1 hangokat.

A W Media Player-rel viszont igen, de ez nem kezeli az mkv-t.

Link is jöhet! Windows7-re

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok ajánlani média lejátszó progit, ami kezeli az mkv. fájlokat (A VLC-n kívül). Valamiért nem tudom erősítőre kirakni HDMI-n keresztül a DTS és DD5.1 hangokat.

A W Media Player-rel viszont igen, de ez nem kezeli az mkv-t.

Link is jöhet! Windows7-re

Köszönöm előre is!

Szerintem az egyik legjobb: http://mpc-hc.org/

Én is ezt használom, pc hdmi-vel összekötve a tv-vel, gond nélkül szuperál.

Ráadásul tud magyarul stb.....

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok ajánlani média lejátszó progit, ami kezeli az mkv. fájlokat (A VLC-n kívül). Valamiért nem tudom erősítőre kirakni HDMI-n keresztül a DTS és DD5.1 hangokat.

A W Media Player-rel viszont igen, de ez nem kezeli az mkv-t.

Link is jöhet! Windows7-re

Köszönöm előre is!

Én ezt használom, nagyon meg vagyok elégedve vele: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/kmplayer_3.2.html

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bár nem vagyok kombis, de nem lehet hogy a rendszámtáblád zörög? Az neme is szokott vacak utakon, kicsit tuningoltam rajta kétoldalú ragasztóval :D

Szia!

Azt megnéztem, áll a helyén mint f... Szóval az nem zörög szerintem, utastérből -beltérből- hallom (asszem). Amint lesz időm kipakolom a csomagtartót, átfújom a roló görgőit is, meglátjuk majd...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.