Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

lakhelyed környékére viszed?

pár hete vittem a medichez, nagyon korrektek voltak...zárás előtt fél órával mentem simán csak gázbiztonsági szemlére...majd gondoltam egyet, s rákérdeztem a műszaki belefér még vajon?

belefért :icon1:

Igen a környékre. 9-én jár le, de gondoltam elviszem korábban, ha még sem lenne valami rendeben, habár ott nagyon lazán veszik a dolgokat...

(Tavaly a KPM-nél az MZ-vel megjártam, mert nem úgy fogott a fék, ahogy a fékpadon kellene, akkor lepődtem meg, mikor felrakták.... nem is értettem, hogy 40 éves vasra miért vannak ilyen előírások... De a dobféknem jó hangja volt. :D )

Sziasztok!

Az történt a minap, hogy egy barátom megbüntették a rend lelkes őrei, azért mert nincs lerögzítve a mélyládája.

Erre ő, visszakérdezett, hogy ha egy zsák krumplit vinne a csomagtartóban, akkor azt is le kéne rögzíteni?

De ennek ellenére is megbüntették.

Én személy szerint ilyet még nem hallottam.

Járt már így valaki? Mert nekem is egy szép méretes "dungidungi" figyel a csomagtartóban :D

Azon gondolkodtam, hogy egy vascsövet berakok a nagyobbik háttámla két rögzítési pontja közé alulra.

Ha a cső két végébe hegesztek egy-egy anyát akkor azt oda be is lehetne rögzíteni, hiszen a háttámla is csavarokkal van befogatva.

És akkor ehhez a csőhöz két darab széles spanifer anyagú cuccal oda tudnám fogatni, mert a támlát semmiképp sem akarom megfúrni.

Ez abszurd, hol van előírva?

Szerintem utána kell kérdezni, és ha jogtalan, akkor még rendőri tulkapás is lehet....

Link to comment
Megosztás:

Ez abszurd, hol van előírva?

Szerintem utána kell kérdezni, és ha jogtalan, akkor még rendőri tulkapás is lehet....

Ennyit találtam:

47. § Teherszállítás

(2) A rakományt a jármûvön - annak belsejében, illetõleg rakfelületén - úgy kell elhelyezni, hogy a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse. Gondoskodni kell különösen arról, hogy a rakomány

a) a jármû vezetõjét a szabad kilátásban és a vezetésben, a forgalom többi résztvevõjét pedig a jármû fényjelzõ berendezéseinek észlelésében ne akadályozza;

b) a jármû ajtajainak, illetõleg a rakfelület oldalfalainak lezárását ne gátolja;

c) egyenletesen és úgy legyen elhelyezve, hogy a jármû stabilitását számottevõen ne rontsa;

d) úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzék, le ne essék, ki ne ömöljék, továbbá olyan módon legyen lefedve (letakarva), hogy le ne szóródjék;

e) az elkerülhetetlennél nagyobb zajt, szennyezõdést ne okozzon;

f) magassága - a jármû magasságával együtt - a négy métert ne haladja meg;

g) a jármûvön - a (3) és (7) bekezdésben foglalt eseteket kivéve -, illetõleg annak rakfelületén ne nyúljék túl.

A kresz ugyanakkor nem tér ki az állatok szállítására, és arra sem, hogy milyen szankciót és milyen esetben alkalmazhat a rendőr; minden bizonnyal mérlegeli a látottakat, és annak megfelelően figyelmeztet, esetleg helyszíni bírságot (3000–20 000 forint) szab ki, s akár fel is jelentheti a sofőrt.

Link to comment
Megosztás:

A távvezérlő újra programozása:

Téves működés esetén a távvezérlő újra programozása szükséges.

  • Kapcsolja be a gyújtást: a rendszer 30 másodpercig programozásra kész állapotban van.
  • Röviden nyomja le az egyik gombot a távvezérlőn mialatt a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ezzel megtörténik az újraprogramozás.
  • A központi zár be- és kikapcsolásával győződhet meg róla, hogy a programozás megtörtént.

Ebben az esetben a távirányító kulcsnak kellene a gyújtáskapcsolóban lennie, igaz? Ha tehát a távirányító nem az indítókulcs, akkor ez a fajta programozás nem lehetséges?

.... valamint témám volt már, hogy nem találom az immo chipet... mégis megy a kocsi. Ki van iktatva a rendszerem vagy nem is volt? A kormányoszlop környékén se találok semmit....

Muszáj egy új kulcs, távirányító, mert hiába forrasztgatom a régi rendszert, elemtartó folyton leesik, maga az elemtartó sem tökéletes és papírgalacsinyokkal meg szilóval van kiöntve a fedél hogy nyomja az elemet az érintkezési pontokhoz, és a távirányító nyitó záró gombjai is kezdenek használhatatlanok lenni. De muszáj távirányítanom....

Válaszok? Ötletek? Árak? :) Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben a távirányító kulcsnak kellene a gyújtáskapcsolóban lennie, igaz? Ha tehát a távirányító nem az indítókulcs, akkor ez a fajta programozás nem lehetséges?

.... valamint témám volt már, hogy nem találom az immo chipet... mégis megy a kocsi. Ki van iktatva a rendszerem vagy nem is volt? A kormányoszlop környékén se találok semmit....

Muszáj egy új kulcs, távirányító, mert hiába forrasztgatom a régi rendszert, elemtartó folyton leesik, maga az elemtartó sem tökéletes és papírgalacsinyokkal meg szilóval van kiöntve a fedél hogy nyomja az elemet az érintkezési pontokhoz, és a távirányító nyitó záró gombjai is kezdenek használhatatlanok lenni. De muszáj távirányítanom....

Válaszok? Ötletek? Árak? :) Köszönöm

Megkeresel privátban, és mindent megoldunk. :)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben a távirányító kulcsnak kellene a gyújtáskapcsolóban lennie, igaz? Ha tehát a távirányító nem az indítókulcs, akkor ez a fajta programozás nem lehetséges?

A vezérlő nem tudja, nem is tudhatja, hogy a távirányító, amitől a jelet kapta valóban annak a kulcsnak a végén van-e amivel elfordítottad a gyújtáskapcsolót. Az csak azt tudja, hogy a gyújtás bekapcsolásra került, és ha ez után kap egy jelet egy távirányítótól amivel egyszer már össze volt tanítva, akkor azzal szinkronba hozza megát. Tehát ez nem akadály.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A vezérlő nem tudja, nem is tudhatja, hogy a távirányító, amitől a jelet kapta valóban annak a kulcsnak a végén van-e amivel elfordítottad a gyújtáskapcsolót. Az csak azt tudja, hogy a gyújtás bekapcsolásra került, és ha ez után kap egy jelet egy távirányítótól amivel egyszer már össze volt tanítva, akkor azzal szinkronba hozza megát. Tehát ez nem akadály.

2-3 elolvasás után megértettem, és logikus is ;) hisz nem a kulcsvégben van a távirányító panel :P

ok akkor a megoldásom az elhasznált kulcsra, hogy veszek egy másikat és betanítom. Már csak az immo chip zavar hogy hol lehet és miért nem kell hacsak nincs valahol ott :D

Link to comment
Megosztás:

2-3 elolvasás után megértettem, és logikus is ;) hisz nem a kulcsvégben van a távirányító panel :P

ok akkor a megoldásom az elhasznált kulcsra, hogy veszek egy másikat és betanítom. Már csak az immo chip zavar hogy hol lehet és miért nem kell hacsak nincs valahol ott :D

Én kezdem elveszíteni a fonalat... :blink:

Tehát van két kulcsod (két különböző), egyik nyitja a kocsit, a másikkal indítasz. Távműködtetés nincs. Az indító kulcsban nincs immo chip (sőt, semmilyen chip nincs meg). Eddig jól raktam össze?

Ha igen, akkor ebből látszik, hogy az immorendszer KO.

No, ebben az esetben én a köv. képen indulnék neki:

-vennék egy univerzális központi zárvezérlőt a nyers kulcsokkal (akár bicskakulcs is lehet), kb. 10k;

-beszereltetés (nekem ingyen), szakitól függően 5-10-15k; (de aki ügyesebb, az otthon megoldhatja)

-az autót nyitó kulcsra átprogramoztatnám a gyújtáskapcsoló betétet, ezt követően ua kulcsossal rámásoltatnám a két frissen vásároltra a nyitó kulcsot. (mondjuk 10k)

Így eddig lesz két kulcsod ami nyitja (mechanikusan+távirányítással) az autót és indíthatod is vele.

Ha továbbmész, akkor ua szaki aki bekötötte az elektronikát, azzal rejtsetek el egy mezei megszakítót valahová a kocsiba (vezető környéke), az jobb mint bármi gyári immo. Ez pár ezerből megvan (legyen 5k). Tehát szerény becslés szerint kb 30-ból frankón megoldható lehet a dolog.

Tekintettel arra, hogy Neked immo gondjaid vannak, pénzkidobás lenne betanítással szórakozni, nem hinném hogy menne, ráadásul egy nyers teljes elektronikás kulcs húzós. Ha össze is áll, akkor meg még kiderülhet, hogy a vezérlő is meghalt már, és akkor onnan indulhatsz mint amit fentebb vázoltam...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2-3 elolvasás után megértettem, és logikus is ;) hisz nem a kulcsvégben van a távirányító panel :P

ok akkor a megoldásom az elhasznált kulcsra, hogy veszek egy másikat és betanítom. Már csak az immo chip zavar hogy hol lehet és miért nem kell hacsak nincs valahol ott :D

Na de arra figyelj, hogy ez a fajta "összetanítás" csak olyan távirányítónál működik ami egyszer már rá volt programozva. Új távirányító párosításához Tech2 kell. A kettő nem ugyan az. Az első módszer csak arra jó, ha valamilyen okból elveszti a szinkront, pl. hosszabb ideig táp nélkül marad a távirányító vagy a vezérlő (feltételezem azért, mert ugrókódos rendszerben működik). Jól is néznénk ki ha valaki odaáll az autó mellé egy távirányítóval, megvárja míg gyújtást adsz, és rátanítja a kocsidra :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

lakhelyed környékére viszed?

pár hete vittem a medichez, nagyon korrektek voltak...zárás előtt fél órával mentem simán csak gázbiztonsági szemlére...majd gondoltam egyet, s rákérdeztem a műszaki belefér még vajon?

belefért :icon1:

Meg lett a műszaki. És csodálkozom, 2015.12.09-ig érvényes. :) (2013.12.09-én járt volna le)

Link to comment
Megosztás:

Üdv! :)

Valaki vett mostanában caravan csomagtér tálcát? Mindig is jó ötletnek tartottam, és mivel jön a HÓ, a babakocsi kereke meg havas lesz... ezt látom a legegyszerűbb tisztán tartási módszernek, csak épp ez se olcsó ahogy semmi.

Mégis megkérdezném a tapasztaltabbakat, van 6085nél olcsóbb de méretpontos jó minőségű tálca?

7915
http://legterelo.hu/csomagtertalca/cst-opel/2283-heko-opel-astra-g-1998-2004-combi-%28csomagertalca%29-cst_101108

8382
http://www.csomagtertalca.com/index.php?main=main-hu&page=termeklista-hu&rovatid=413&start=0&limit=10

7990
http://bolthely.hu/carstyler/id/00193_csomagtertalca_Opel_Astra_G___Classic_II_Caravan___kombi_1998-

6058
http://www.autószőnyeg.hu/webshoptermekek/details/2379/139/m%C3%A9retpontos-csomagt%C3%A9rt%C3%A1lca/opel-csomagt%C3%A9rt%C3%A1lca/

9285
http://tetoboxshop.hu/product.php?id=745&cat=27

Link to comment
Megosztás:

Üdv! :)

Valaki vett mostanában caravan csomagtér tálcát? Mindig is jó ötletnek tartottam, és mivel jön a HÓ, a babakocsi kereke meg havas lesz... ezt látom a legegyszerűbb tisztán tartási módszernek, csak épp ez se olcsó ahogy semmi.

Mégis megkérdezném a tapasztaltabbakat, van 6085nél olcsóbb de méretpontos jó minőségű tálca?

7915

http://legterelo.hu/csomagtertalca/cst-opel/2283-heko-opel-astra-g-1998-2004-combi-%28csomagertalca%29-cst_101108

8382

http://www.csomagtertalca.com/index.php?main=main-hu&page=termeklista-hu&rovatid=413&start=0&limit=10

7990

http://bolthely.hu/carstyler/id/00193_csomagtertalca_Opel_Astra_G___Classic_II_Caravan___kombi_1998-

6058

http://www.autószőnyeg.hu/webshoptermekek/details/2379/139/m%C3%A9retpontos-csomagt%C3%A9rt%C3%A1lca/opel-csomagt%C3%A9rt%C3%A1lca/

9285

http://tetoboxshop.hu/product.php?id=745&cat=27

Én a Taurilban vettem méterre gumit,és abból vágtam ki.Igaz hogy nincs pereme,de én nem rakok bele havas babakocsit:) Én kutyákat viszek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis Off

Múltkorában írtátok 2-3-man is hogy tudtok nyáklapot tervezni. Kérdésem az lenne hogy a hangfal szettem szabályzója betojt igaz hogy lehetne hozzá potit kapni külföldön de (nem tudok és nem értem hogy megy ez a külföldi rendelés) tudnátok egy újat csinálni, összeállítani helyette? Megoldható?

Az alkatrész ami cserés lenne:

http://www.dhgate.com/product/rv12-b50k-potentiometer-with-switch-radio/166053827.html

Az eredeti:

8651735500_1341932556_www.kepfeltoltes.h
9523549600_1341929905_www.kepfeltoltes.h

Az új amilyet lehetne pl csinálni (neten találam):

uj_045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
uj_051_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

creative_www.kepfeltoltes.hu_.png

A többit akár PM-ben is megbeszélhetjük.

Köszi!

ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis Off

Múltkorában írtátok 2-3-man is hogy tudtok nyáklapot tervezni. Kérdésem az lenne hogy a hangfal szettem szabályzója betojt igaz hogy lehetne hozzá potit kapni külföldön de (nem tudok és nem értem hogy megy ez a külföldi rendelés) tudnátok egy újat csinálni, összeállítani helyette? Megoldható?

Az alkatrész ami cserés lenne:

http://www.dhgate.com/product/rv12-b50k-potentiometer-with-switch-radio/166053827.html

Az eredeti:

8651735500_1341932556_www.kepfeltoltes.h
9523549600_1341929905_www.kepfeltoltes.h

Az új amilyet lehetne pl csinálni (neten találam):

uj_045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

uj_051_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

creative_www.kepfeltoltes.hu_.png

A többit akár PM-ben is megbeszélhetjük.

Köszi!

ON

Megoldható....

De sztem rendelt e-bayről, az nem is drága. ;)

Én vizsgaidőszak után tudnék vele foglalkozni, ha kell...

Link to comment
Megosztás:

Megoldható....

De sztem rendelt e-bayről, az nem is drága. ;)

Én vizsgaidőszak után tudnék vele foglalkozni, ha kell...

Szia imy!

Nem találtam ilyen Rv12 b50k potit e-bay-en. Ha lenne akkor már csak találnék valakit akit megtudná rendelni nekem :whistle:

Ha más nem lesz akkor meddig tart a vizsga időszakod?

Link to comment
Megosztás:

Szia imy!

Nem találtam ilyen Rv12 b50k potit e-bay-en. Ha lenne akkor már csak találnék valakit akit megtudná rendelni nekem :whistle:

Ha más nem lesz akkor meddig tart a vizsga időszakod?

December közepén kezdődik, de már arra tanulok. Februárban majd már jobban ráérek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis Off

Múltkorában írtátok 2-3-man is hogy tudtok nyáklapot tervezni. Kérdésem az lenne hogy a hangfal szettem szabályzója betojt igaz hogy lehetne hozzá potit kapni külföldön de (nem tudok és nem értem hogy megy ez a külföldi rendelés) tudnátok egy újat csinálni, összeállítani helyette? Megoldható?

Az alkatrész ami cserés lenne:

http://www.dhgate.com/product/rv12-b50k-potentiometer-with-switch-radio/166053827.html

.

Szia! Ha a kapcsoló nélküli poti kell, itt próbálhatod: http://www.kovacselektronika.hu/product/potenciometer/egyeb/gombpotmeter-50k

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Urak, egy számítástechnikai kérdést szeretnék feltenni. Mostanában vettem egy laptopot Win 8-cal. Van lehetőség frissíteni 8.1-re. Érdemes? Valami 3,6 giga lenne...

Nekem nem vált be, az egy elcseszett valami, én ~1 hét után visszatettem a 8.0 imaget... és nem is fogom frissíteni... Nálam valami gondja volt.... (más is mondta ne tegyem fel, mert nem vált be neki, nem hallgattam rá, sajnos...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem vált be, az egy elcseszett valami, én ~1 hét után visszatettem a 8.0 imaget... és nem is fogom frissíteni... Nálam valami gondja volt.... (más is mondta ne tegyem fel, mert nem vált be neki, nem hallgattam rá, sajnos...)

Erre voltam kíváncsi, nekem is jó a sima 8-as, még azzal is csak ismerkedem.

Ezzel összefüggésben lesz egy eladó PC-m olcsón, ha valakit érdekel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.