Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Akkor én már öreg vagyok? :D

Amúgy tényleg egy egyszerű, kiforrott konstrukció,a megfontolt,idősebb korosztálynak ajánlom :icon1:

Olyan mint én vagyok :icon1:

Nekem konkrétan ezzel a típussal nincs tapasztalatom, a C20NE-ből tudok kiindulni, azt is hasonló módon preferálják. Hát nekem nem jött be, eléggé őskövület, forogni nem szeret, hamar hengerfejes lesz, többet eszik mint a C20XE, teljesítményben meg messze elmarad tőle. Zöldkártyán állandóan problémás volt átrugdosni, még új katalizátorral is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm ezt a kedves fogadtatást és remélem sok szép kilóméterben lesz majd részünk :-)

1,Fogyasztás:mindenki döntse el,hogy sok vagy kevés mivel én a jobbik OMW 95-öt tankolok mindíg és 10.000ft-ért kapok 24 litert amivel elmegyek 430-450km-ert...... Lehet számolni :-)

2,Nagyon sok OPEL volt a családban:Astra F 2.0 8v Caravan

Astra F 1.6 16v ecoTech

Vectra A 2.0 8v CDX

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech Sedan

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech 5 ajtós

Omega B 2.2 DTI CDX Caravan ránc felvarott

Corsa B 1.2 8v Comfort

Corsa B 1.0 12v pici extra tetőablak

Corsa C 1.3 CDTI Comfort ez még mindig megvan a Tesónak :-)

És most ki merem jelenteni volt tapasztalatom a vasakkal ez 1995-96 tó 2014ig bezárólag :-) Meg persze barátok és családban is volt egy két OPEL....

3,Gyengének nem mondanám,de persze nem verseny autó hisz ez a 75paci nem sok de nem kell forgatni és hamarabb jön a Nyomaték mint a 16v társainál :-)

Olyan egyébként,mint ha Diesel lenne mert nem kell válltogatni megy ha kell,mert multkor egy kedves csövezett 2107 160 után leszakadt :-) persze tudom milyen váltó volt benne mekkora motor stb mert én Samarával versenyeztem :-)

Nem mondom,hogy jó lenne egy pár plusz paci,de minek ha volt egy HIPERTÉRUGRÓM egy 600ccm Cbr és mindíg vártam a Szomathelyi leveleket :-)

Egy szó mint száz idáig ráköltöttem 130.000ft-ot és még a Gátlók hátra vannak,de ez legalább nem SX7 alattam és el merek indulni szinte bárhová....

Persze aki szeretné megvizslatni állok rendelkezésre akár Vácon vagy talin nem csak szerintem különleges :-)

Mindenkinek Nagyon kellemes hosszú hétvégét sok sok vigyort az arcára és Jégmentes esőt.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm ezt a kedves fogadtatást és remélem sok szép kilóméterben lesz majd részünk :-)

1,Fogyasztás:mindenki döntse el,hogy sok vagy kevés mivel én a jobbik OMW 95-öt tankolok mindíg és 10.000ft-ért kapok 24 litert amivel elmegyek 430-450km-ert...... Lehet számolni :-)

2,Nagyon sok OPEL volt a családban:Astra F 2.0 8v Caravan

Astra F 1.6 16v ecoTech

Vectra A 2.0 8v CDX

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech Sedan

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech 5 ajtós

Omega B 2.2 DTI CDX Caravan ránc felvarott

Corsa B 1.2 8v Comfort

Corsa B 1.0 12v pici extra tetőablak

Corsa C 1.3 CDTI Comfort ez még mindig megvan a Tesónak :-)

És most ki merem jelenteni volt tapasztalatom a vasakkal ez 1995-96 tó 2014ig bezárólag :-) Meg persze barátok és családban is volt egy két OPEL....

3,Gyengének nem mondanám,de persze nem verseny autó hisz ez a 75paci nem sok de nem kell forgatni és hamarabb jön a Nyomaték mint a 16v társainál :-)

Olyan egyébként,mint ha Diesel lenne mert nem kell válltogatni megy ha kell,mert multkor egy kedves csövezett 2107 160 után leszakadt :-) persze tudom milyen váltó volt benne mekkora motor stb mert én Samarával versenyeztem :-)

Nem mondom,hogy jó lenne egy pár plusz paci,de minek ha volt egy HIPERTÉRUGRÓM egy 600ccm Cbr és mindíg vártam a Szomathelyi leveleket :-)

Egy szó mint száz idáig ráköltöttem 130.000ft-ot és még a Gátlók hátra vannak,de ez legalább nem SX7 alattam és el merek indulni szinte bárhová....

Persze aki szeretné megvizslatni állok rendelkezésre akár Vácon vagy talin nem csak szerintem különleges :-)

Mindenkinek Nagyon kellemes hosszú hétvégét sok sok vigyort az arcára és Jégmentes esőt.....

Számoltam: 5,33l/100km

Ez milyen körűlmények között jön ki?Nekem 6-6,5l-nél kevesebb sose volt,90km/h,egyenletes tempó

Kicsit túl jó,az 1.4XEP se eszik kevesebbet :huh:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem konkrétan ezzel a típussal nincs tapasztalatom, a C20NE-ből tudok kiindulni, azt is hasonló módon preferálják. Hát nekem nem jött be, eléggé őskövület, forogni nem szeret, hamar hengerfejes lesz, többet eszik mint a C20XE, teljesítményben meg messze elmarad tőle. Zöldkártyán állandóan problémás volt átrugdosni, még új katalizátorral is.

Nekem semmi gondom nem akadt a C20NE-vel.150 ezer km-t mentem vele minden gond nélkül.310 ezer km-nél adtam el.A Turai "vagányok" még mindig használják:) Az igaz,hogy nem egy pörgős motor,de nem is nagyon kellett pörgetni.Hosszútávon 7.5 litert evett városban kb 9-10 litert .A G astrákból először én is 1.6 8V kerestem,de nem volt caravánba,csak 1-2 rendőrségi példány.Így maradt a 16 szelep.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm ezt a kedves fogadtatást és remélem sok szép kilóméterben lesz majd részünk :-)

1,Fogyasztás:mindenki döntse el,hogy sok vagy kevés mivel én a jobbik OMW 95-öt tankolok mindíg és 10.000ft-ért kapok 24 litert amivel elmegyek 430-450km-ert...... Lehet számolni :-)

2,Nagyon sok OPEL volt a családban:Astra F 2.0 8v Caravan

Astra F 1.6 16v ecoTech

Vectra A 2.0 8v CDX

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech Sedan

Vectra B 2.0 16v CDX EcoTech 5 ajtós

Omega B 2.2 DTI CDX Caravan ránc felvarott

Corsa B 1.2 8v Comfort

Corsa B 1.0 12v pici extra tetőablak

Corsa C 1.3 CDTI Comfort ez még mindig megvan a Tesónak :-)

És most ki merem jelenteni volt tapasztalatom a vasakkal ez 1995-96 tó 2014ig bezárólag :-) Meg persze barátok és családban is volt egy két OPEL....

3,Gyengének nem mondanám,de persze nem verseny autó hisz ez a 75paci nem sok de nem kell forgatni és hamarabb jön a Nyomaték mint a 16v társainál :-)

Olyan egyébként,mint ha Diesel lenne mert nem kell válltogatni megy ha kell,mert multkor egy kedves csövezett 2107 160 után leszakadt :-) persze tudom milyen váltó volt benne mekkora motor stb mert én Samarával versenyeztem :-)

Nem mondom,hogy jó lenne egy pár plusz paci,de minek ha volt egy HIPERTÉRUGRÓM egy 600ccm Cbr és mindíg vártam a Szomathelyi leveleket :-)

Egy szó mint száz idáig ráköltöttem 130.000ft-ot és még a Gátlók hátra vannak,de ez legalább nem SX7 alattam és el merek indulni szinte bárhová....

Persze aki szeretné megvizslatni állok rendelkezésre akár Vácon vagy talin nem csak szerintem különleges :-)

Mindenkinek Nagyon kellemes hosszú hétvégét sok sok vigyort az arcára és Jégmentes esőt.....

Hali! Üdv itt!

Az elektromos napfénytetőt nagyon bírnám ha lenne nekem is! :)

Sajnos az utólag felejtős. :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Számoltam: 5,33l/100km

Ez milyen körűlmények között jön ki?Nekem 6-6,5l-nél kevesebb sose volt,90km/h,egyenletes tempó

Kicsit túl jó,az 1.4XEP se eszik kevesebbet :huh:

Szia!

Legtöbbet úgy közlekedek,hogy Vácon beindítom az autót várok kb 2 percet utána szépen papásan elindulok 50-60km/h lakott területen elváltom 2000rpm-nél vagy picit felette és lakott területen kívül max 80-90 km/h el szaggatok :D

Van benne Dunakeszin egy kis tötymörgés olyan városias fék gáz fék gáz.....

Azt azért hozzá tenném nem most kezdtem el a fillér ba.....ást más autókkal is olyan keveset megetettem,hogy el sem hitték......

Leejtőn lefelé üres...... látom piros előtte is kidob üresbe finom gáz stb,viszont ma sokat kocsiztunk 5-en ültünk benne volt 120-130 is és nem evett 6nál többet :D

A legnagyobb trükk az az,hogy szinte minden ki van rajta cserélve ki lett tisztítva az egész üzem anyag rendszer ugy mond űrtechnológiával kevesen ismerik de van....Aki látta az Autókereskedők egyik részét amiben rákötnek egy rendszert az üzem anyag endszerre és hadják járni a motort és hopp olyan káros anyag kibocsájtása lett mint az újnak....

Az előző számolásnál 5,67-re jött ki nem 100 hanem 400km re számolva szóval eloszlik valamennyire az a 24-25 liter benzin.

Komolyan érdemes jobb benzint tankolni és kitapasztalni melyik a legjobb!!!! Nekem az OMW 95 Max Motion jött be és szerintem a németeknél ez a rendes benzin nálunk meg a prémium :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Megosztás:

A Tiéd "sima" 5 ajtós ezüst? Mert ha igen, azzal azért nem lenne annyi meló mert az létezik gyáriban...

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1RfFtlSFFvIj8O3pr1ThF89F3oGb69G7TcMC36k213CH0gE814II5y8s0ik8XudBoX1p3QuE4A23aguLWIr7oFUGxceHpIW81v1&bid=1

Igen, ilyen, csak nem ezüst hanem nem is tudom, aranysárga? Kerestem már ilyen modellt hogy veszek, de sehol nem találtam. Hol lehet kapni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm ezt a kedves fogadtatást és remélem sok szép kilóméterben lesz majd részünk :-)

1,Fogyasztás:mindenki döntse el,hogy sok vagy kevés mivel én a jobbik OMW 95-öt tankolok mindíg és 10.000ft-ért kapok 24 litert amivel elmegyek 430-450km-ert...... Lehet számolni :-)

3,Gyengének nem mondanám,de persze nem verseny autó hisz ez a 75paci nem sok de nem kell forgatni és hamarabb jön a Nyomaték mint a 16v társainál :-)

Hát, én egy 75Le-s 1.6 8v Astra-ból ültem át egy 1.6 16v-be, és hidd el az a +26Le jelentős különbség még úgy is, hogy a 101Le a kombi karosszéria mellé párosul. Félreértés ne essék, imádtam a 8v-t (olyat is kerestem), de más világ a 16v Ecotec motor. Mint viselkedésben (nyomaték, járáskultúra, hang/csendesség), mint fogyasztásban. Anno 13 évet használtam a 8v-t, de 7,5l/100km alá nem ment sosem. A mostani is kb 4500km-re vetítve 8 literes átlagot hoz (mondjuk kb 80% város).

Igen, ilyen, csak nem ezüst hanem nem is tudom, aranysárga? Kerestem már ilyen modellt hogy veszek, de sehol nem találtam. Hol lehet kapni?

Hát, olyan szín (~pezsgő) nem elérhető a modellek közt. Neked is az az út maradna, hogy veszel egy modellt és át kell festeni. Főként külföldről lehetséges beszerezni magánygyűjteményből, vagy van egy-két emberke akik modellekkel kereskednek, ők talán tudnak szerezni (privátban tudok adni elérhetőségeket ha gondolod).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Biztos vagyok,hogy van különbsèg a 8v ès 16v között,de 11 èv legàlis vezetès utàn ès sok sok OPEL vezetèse utàn kijelenthetem,hogy nem valami jok a 0-100as gyorsulàsuk ès a vàltòjuk.Nyugodtan meg lehet cipözni,de nekem ez a vèlemènyem!

Egyszerre volt F Astrànk 1.6 16v motorral ès B Vectra 2.0 16v motorral szerelve.

Kedves baràtom swittye az astràt röhögve megfogta de utàna a nagyobb motor persze kilyōtt.... A Vectràt is fogta egy darabig de persze nem volt sok esèlye csak ezzel azt akarom mondani,hogy nem ugy lettek tervezve hogy gyorsuljanak velük hanem utazzanak hosszù utakon ès keves forogjon a fogyasztàs èrdekèben....

Amimor a Vectra vègèt nèztük meg akkor csak csodàlkoztunk mert 220nàl mèg ment volna ès nem egyszer tiportuk meg egy kicsit.

Èn most nem èrzem a 75 paci hàtrànyàt mert egy 55lovas 1.1es Puntòbol csücsültem àt ugyan az is egy rettenet fenevad a kis pörgös motorjàval,de kezdek megnyugodni ès betartani a SZABÀLYOKAT :-)

Sok embernek nem tetszik,de persze a lakott terülten kivül ott hogyott 30as tàblànàl nem satuzok,de màr kezdek leszokni a miatyànkat mondogatos sor elözèsröl....

Egy szo mint szàz NAGYON ÖRÜLÖK,HOGY EGY ILYEN AUTÒBA ÜLHETEK ÈS HOGY EGY CSALÀD RÈSZE LEHETEK !!!!

U.I.:remèlem senkit nem bàntok meg ès nem nyitok vitàt az iràsommal ez az èn vèlemènyem....

Link to comment
Megosztás:

Kedves baràtom swittye az astràt röhögve megfogta de utàna a nagyobb motor persze kilyōtt.... A Vectràt is fogta egy darabig de persze nem volt sok esèlye csak ezzel azt akarom mondani,hogy nem ugy lettek tervezve hogy gyorsuljanak velük hanem utazzanak hosszù utakon ès keves forogjon a

A Swiftek valóban fürge autók, nem tudom ugyan hogy melyik generációról van szó, de mindegyik jóval könnyebb mint az Astra, persze hogy 100-ig jobbak, főleg a 16 szelepesek.

Link to comment
Megosztás:

Ennek nincs sok értelme, motorféknél teljesen elveszi az üzemanyagot, üresben viszont alapjárati fogyasztás van.

Én valahol 5-ben engedem, de van ahol üresben... Van ahol 5-ben annyira fogja, hogy 50-55 alá lasulok, akkor üres takarékosabb, mint 4-ben végigmenni. Ez jellemző a falunkban, ahol kb 800m-en 5-en hagyom gurulni, majd kb 1km hosszan kiteszem üresbe.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ilyen, csak nem ezüst hanem nem is tudom, aranysárga? Kerestem már ilyen modellt hogy veszek, de sehol nem találtam. Hol lehet kapni?

Sokan szokták aranysárgának mondani, de szerintem az aranynál sokkal világosabb, a korábbi pezsgő színnél meg sárgább...

Valójában az Opel egyik gyöngyház metál fényezése, amelynek színkódja Z 40 H, és Papyrus néven szerepelt az opel kínálatában...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

Tudnátok nekem segiteni,van egy 98-as G Astrám nagyon nehezen indul.

kb 1 hete lett cserélve AC pumpa,benzinszűrő,levegöszűrő,és gyertya is.

ha valaki tudna ötletett adni azt nagyon szépen megköszönöm

Módosítva : lamaska
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Legtöbbet úgy közlekedek,hogy Vácon beindítom az autót várok kb 2 percet utána szépen papásan elindulok 50-60km/h lakott területen elváltom 2000rpm-nél vagy picit felette és lakott területen kívül max 80-90 km/h el szaggatok :D

Van benne Dunakeszin egy kis tötymörgés olyan városias fék gáz fék gáz.....

Azt azért hozzá tenném nem most kezdtem el a fillér ba.....ást más autókkal is olyan keveset megetettem,hogy el sem hitték......

Leejtőn lefelé üres...... látom piros előtte is kidob üresbe finom gáz stb,viszont ma sokat kocsiztunk 5-en ültünk benne volt 120-130 is és nem evett 6nál többet :D

A legnagyobb trükk az az,hogy szinte minden ki van rajta cserélve ki lett tisztítva az egész üzem anyag rendszer ugy mond űrtechnológiával kevesen ismerik de van....Aki látta az Autókereskedők egyik részét amiben rákötnek egy rendszert az üzem anyag endszerre és hadják járni a motort és hopp olyan káros anyag kibocsájtása lett mint az újnak....

Az előző számolásnál 5,67-re jött ki nem 100 hanem 400km re számolva szóval eloszlik valamennyire az a 24-25 liter benzin.

Komolyan érdemes jobb benzint tankolni és kitapasztalni melyik a legjobb!!!! Nekem az OMW 95 Max Motion jött be és szerintem a németeknél ez a rendes benzin nálunk meg a prémium :blink: :blink: :blink:

Azt hogyan mérted?

Link to comment
Megosztás:

Én valahol 5-ben engedem, de van ahol üresben... Van ahol 5-ben annyira fogja, hogy 50-55 alá lasulok, akkor üres takarékosabb, mint 4-ben végigmenni. Ez jellemző a falunkban, ahol kb 800m-en 5-en hagyom gurulni, majd kb 1km hosszan kiteszem üresbe.

Kimutatható mennyiségeket lehet így spórolni? Mert ez a centizgetés csak plusz figyelem, meg macera, oda a vezetési élmény, ha mindig megy a számolgatás, mint a Forma 1-ben...

Link to comment
Megosztás:

Kimutatható mennyiségeket lehet így spórolni? Mert ez a centizgetés csak plusz figyelem, meg macera, oda a vezetési élmény, ha mindig megy a számolgatás, mint a Forma 1-ben...

Nem tudom, de én mióta kocsival erre járok, mindig úgy megyek.

Vezetési élménynek meg nem a kocsi való, azért vettem motort.... (Majd ha lesz rá lehetőség, akkor valami 1.9-2.0 dieselt veszek, az már megy, de ez az 1.4-es nem mondható élménynek. :D )

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de én mióta kocsival erre járok, mindig úgy megyek.

Vezetési élménynek meg nem a kocsi való, azért vettem motort.... (Majd ha lesz rá lehetőség, akkor valami 1.9-2.0 dieselt veszek, az már megy, de ez az 1.4-es nem mondható élménynek. :D )

Persze, nem egy klasszikus élményautó az 1.4-es :evilgrin: , nem is így értettem.

Link to comment
Megosztás:

Csicso

Kicsit kacifàntosan irtam a fogyasztàst de fèlre èrtès ne essèkèn ugy mèrem hogy nem 100km-ert megyek hanem 400felett ès ugy jön ki az àtlag 5,xx ...

Habàr jo lenne ha 400km re jönne ki az 5-6 liter:-)

Ès igen sokat lehet sporolni az odafigyelèssel nekem direkt nincs nagyon megtankolva semmi plusz nincs benne ne keljen cipelni feleslegesen a gumik enyhèn tul vannak fujva avagy Nèmetesen :-) Aki tudja melyik filmben ismerik fel az elkövetöket az nyerhet egy hangszorot....segitek E500 kerekeiröl van szo :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.