Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

LOCTITE 3863-as fűtőszál javítót használt már valaki?

Mennyire tartós?,van ennél jobb,esetleg olcsóbb fűtőszáljavító?Vagy esetleg más megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Helló!

Én hétvégén használtam, amit javítottam vele, az most jó. Egy szakadást viszont nem vettem észre, úgyhogy következő hétvégén ismétlés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G astra boldog tulajdonosa lettem és lenne pár kérdésem.

Elsősorban van a fedélzeti komputer. Az nekem valamiert pixeles így nem tudom elolvasni rajta a dolgokat( csak kikövetkeztetem).

Azt ki kell cserélni kompletten? Illetve mennyiért ,hol ,hogyan stb ?

A másik fontos dolog: mióta kicseréltem az aksit azóta a fed.komputer azt írja ki hogy break bad. Azt jelenti hogy elkopott a fék?

Nagy fékezésnél szokott olyat csinálni , hogy beremeg a kormány. Ez elvileg a tárcsa eldeformálódásától van.

Nos egy könnyű fém felni van van rajta. Okozhatja ez a tárcsa problémát. Csak mert azelőtt egy corsan volt es ott is ugyan ez volt a baj.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_16v_sport-8419943 Szeretnék erről a konkrét autóról véleményt kérni illetve általánosságban a 136 lovas ecotecről... Egy kedves ismerősöm szeretne 800 ezer ft körül dinamikus alsóközepest és szeretnék neki hasznos tanácsot adni... :) Előre is köszönöm :)

Módosítva : harmlevi
Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_16v_sport-8419943 Szeretnék erről a konkrét autóról véleményt kérni illetve általánosságban a 136 lovas ecotecről... Egy kedves ismerősöm szeretne 800 ezer ft körül dinamikus alsóközepest és szeretnék neki hasznos tanácsot adni... :) Előre is köszönöm :)

Nekem tetszik a vas, és a hirdetés szövegéből arra következtetek, hogy értelmes, gondos gazdája lehet. Konkrétan erről a motorról Alex75 tudna mesélni, de szerintem

simán bevállalható. Egyszóval én valószínűleg megnézném, ha elérhető távolságban van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_16v_sport-8419943

Szeretnék erről a konkrét autóról véleményt kérni illetve általánosságban a 136 lovas ecotecről... Egy kedves ismerősöm szeretne 800 ezer ft körül dinamikus alsóközepest és szeretnék neki hasznos tanácsot adni... :) Előre is köszönöm :)

Szerintem túlárazott, én ezelőtt 4 évvel vettem kb. ennyiért, ugyanennyi időset, igaz, caravant, és kemény alku után... :-) Akkor már inkább egy fiatalabb z18xe kupét...

A motorról nem tudok rosszat mondani, 130.000-t beleraktam 4 év alatt, hiba nélkül, pedig elég gyakran beleforgott a piros zónába. Ebből durván 100.000km volt tuningolt állapotban. Viszonylag könnyen, olcsón húzható 155-160lóig, ami már viszonylag jó ezzel a kasznival...

Módosítva : Alex75
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem tetszik a vas, és a hirdetés szövegéből arra következtetek, hogy értelmes, gondos gazdája lehet. Konkrétan erről a motorról Alex75 tudna mesélni, de szerintem

simán bevállalható. Egyszóval én valószínűleg megnézném, ha elérhető távolságban van.

köszi , amúgy merre lenne célszerű keresni? gondolom a blokk oldalán de elöl vagy hátul, feljebb vagy lent?

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak én vagyok olyan peches, hogy kifogtam, egy nap kétszer is. Nyáron voltunk Veszprémben, odafelé baleset miatt volt bedugulva, akkor időben hallottam a rádióban, így kb. 30 km kerülővel megúsztam, hazafele meg kigyulladt egy kamion, na ott már telibe kaptuk, 1 óra alatt haladtunk ~800 métert. Megfogadtam, inkább nem autópályázunk legközelebb.

Én néhány hónapja a Waze-t használom navigálásra. Navigáció esetén mindig optimális utat tervez. Kikerüli a lezárásokat, dugókat. A felhasználó tud jelenteni a forgalmi viszonyokról, így mindig friss az info. Hétfőn mentem az M1-en Hegyeshalom irányba és Tatabányánál útjavítás volt, kb 8km torlódással. A Waze időben lehozott a pályáról és a dugó után vissza is vezényelt. ...

Link to comment
Megosztás:

Hehe. :D

K_perny_k_p___8211__2014-11-22_10_15_37_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez kicsit olyan, mint a munkaköri leírás, legalábbis nekem az ugrott be róla.

Abban is hosszasan sorolnak mindenfélét, de a lényeg úgyis az utolsó sorban rejlik: hajtsd végre a főnök utasításait.

Megjegyzem, egy ideig, amíg szervizre bíztam a kocsit, Dexos2-est nem is szagolt, de a fogyasztása semmivel nem volt több, mint azóta a "minősített" olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. De én inkább bent hagyom a pótkereket. Vagy ennyi erővel az anyóst is hagyjam otthon és mondjam neki h sokat fogyaszt? :D

Az olyan kerék meg ami szanaszét szakadt azt hogyan javítja meg a készlet?...

Sima defektél tuti jó. De nekem ált. szakadás a vége :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Léteznek ezek a xenon fényű normál foglalatos izzók, mi a véleményetek ezekről? jobbak a látási viszonyok éjszaka esetleg esős/ködös időben mint a normál H7 izzókkal? Csak mert ugye az ember körbe járja az internetet, lát 50-50%-ban jót és rosszat is, van akinek bejön, van aki leszarozza (olvastam olyat is hogy a rendőr is büntethet érte bár ez nem tudom). Esetleg az itteni körben G astrában van valakinek ilyen? :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Léteznek ezek a xenon fényű normál foglalatos izzók, mi a véleményetek ezekről? jobbak a látási viszonyok éjszaka esetleg esős/ködös időben mint a normál H7 izzókkal? Csak mert ugye az ember körbe járja az internetet, lát 50-50%-ban jót és rosszat is, van akinek bejön, van aki leszarozza (olvastam olyat is hogy a rendőr is büntethet érte bár ez nem tudom). Esetleg az itteni körben G astrában van valakinek ilyen? :)

Nekem osram night braker plus van és szeretem. Szerintem ez a xenon hatás csak humbuk :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Léteznek ezek a xenon fényű normál foglalatos izzók, mi a véleményetek ezekről? jobbak a látási viszonyok éjszaka esetleg esős/ködös időben mint a normál H7 izzókkal? Csak mert ugye az ember körbe járja az internetet, lát 50-50%-ban jót és rosszat is, van akinek bejön, van aki leszarozza (olvastam olyat is hogy a rendőr is büntethet érte bár ez nem tudom). Esetleg az itteni körben G astrában van valakinek ilyen? :)

Nem xenon, de jó. Én ilyet használok. Rendőr nem cseszeget miatta, foncsort, búrát nem bántja, a hálózat elbírja, normálisan beállítva a szembejövők sem "szólnak" érte. 2100lm-t tud az 1500 helyett.

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Nem xenon, de jó. Én ilyet használok. Rendőr nem cseszeget miatta, foncsort, búrát nem bántja, a hálózat elbírja, normálisan beállítva a szembejövők sem "szólnak" érte. 2100lm-t tud az 1500 helyett.

Élettartama milyen?Én Tungsram Megalight +90% használok évi 8 ezer km,nappali fénnyel megyek és most cserélem a 3.darabot 2 év alatt :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a véleményeket, akkor inkább maradok én is valami jobb minőségű osram izzónál, nem veszek minden féle "xenon" hatású hülyeséget :)

jobb minőségű izzó.

én is majd veszek, nekem a night braker plus volt annó, és nagyon meg voltam vele elégedve.

egy évet használtam a kocsit miután beletettem, de nem égett ki.

Link to comment
Megosztás:

Élettartama milyen?Én Tungsram Megalight +90% használok évi 8 ezer km,nappali fénnyel megyek és most cserélem a 3.darabot 2 év alatt :smartass:

Én is ilyet használok, nálam is nappali menetfény van és ez mellett 2 év 1db csere az arány ;-)

jobb minőségű izzó.

én is majd veszek, nekem a night braker plus volt annó, és nagyon meg voltam vele elégedve.

egy évet használtam a kocsit miután beletettem, de nem égett ki.

Legközelebb ha kiégnek az izzóim és cserélni kell én is ilyet veszek. Megpróbálom mit tud.

Link to comment
Megosztás:

Én is ilyet használok, nálam is nappali menetfény van és ez mellett 2 év 1db csere az arány ;-)

Legközelebb ha kiégnek az izzóim és cserélni kell én is ilyet veszek. Megpróbálom mit tud.

A legfehérebb fényt adja száraz útfelületen,de vizesen nagyon gyenge+ rövid élettartam <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.