Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

gezoli, on 07 Dec 2014 - 5:13 PM, said:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 18V-os akksis fúró aminek az akksija megadta magát. Házilag tudom cserélni az akkumulátorokat? Lehet egyáltalán kapni?

Köszi!

Szerintem nem éri meg külön akksi, még ha lehetne is kapni. A nyáron vettem 18V-os LUX-ot két akksival 15 ezerért. Tegnap elővettem több hónap állás után, szinte semmit sem merült. 4-5 évet biztos ki fog bírni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 18V-os akksis fúró aminek az akksija megadta magát. Házilag tudom cserélni az akkumulátorokat? Lehet egyáltalán kapni?

Köszi!

Hello,

Elméletileg ki lehet cserélni (forrasztófüles 1,2V-os elemekből épül fel), de ha utánaszámol az ember 18/1,2= 15db. Egy ilyen cella ára kb. 800-1200 HUF, szóval ha cseréled akkor összeségében kb. egy új fúró árával azonos.

Szomorú de itt is érvényesül a fogyasztói szemlélet.

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: nekem van egy Bosch IXO az első szériából (talán 2005-2006 évj). És még mindíg működik, pedig nem ritka, hogy 4-6 hónap is eltelik két használat között. Ez a Li-Ion technika nagyon ki van találva.

Nem tudom a LIDL / ALDI Li-Ion vonala milyen és arra hogyan érvényes a 3 év gari, lehet érdemes lenne utánajárni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem praktikeres Li akksis csavarozóm van. (Budget - 4e Ft)

Ugyanazt tudom elmondani, mint a többiek az IXO-ról... :)

Kapott már eleget, és még bírja...

a nyomógombjában belül letörhetett valami, ami lehatárolja a gomb mozgását. A használatát ez nem befolyásolja, tök jól működik így is.

nekem is van, hogy sokáig nincs használva, de mindig "pöccre indul" :)

Állítólag az aldis cuccok is jók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lehet feltettem már a kérdésemet ,arról lenne szó hogy olyan 85 km/h tól elkezd a kocsim eleje rázni,gondoltam lengéscsillapítók, de nem mert azóta cseréltem mind a 4 db ot.Mivel 12 órázom nem nagyon tudtam érdemben vele foglalkozni.Most már nagyon zavaró,egyre jobban érezni .Vettem 4 db használt lemezfelnit téli gumiknak,ezzel szintén érezni se jobban- sem enyhébben.Fékezés közben nem érezni különbséget nem erősödik a rázás .tehát centírozás,fék ,gátlók kizárva .Szemre nem látni semmilyen gömbfejen hibát, sérülést,Féltengely nem kotyog.Van valami ötlete valakinek vagy futóművest kéne élből keresni?(időhiányban vagyok)amikor ráérek az vasárnap egy ideig.Talán van ötlete, vagy hasonló esete volt már valakinek?260.000 van a kicsikében

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lehet feltettem már a kérdésemet ,arról lenne szó hogy olyan 85 km/h tól elkezd a kocsim eleje rázni,gondoltam lengéscsillapítók, de nem mert azóta cseréltem mind a 4 db ot.Mivel 12 órázom nem nagyon tudtam érdemben vele foglalkozni.Most már nagyon zavaró,egyre jobban érezni .Vettem 4 db használt lemezfelnit téli gumiknak,ezzel szintén érezni se jobban- sem enyhébben.Fékezés közben nem érezni különbséget nem erősödik a rázás .tehát centírozás,fék ,gátlók kizárva .Szemre nem látni semmilyen gömbfejen hibát, sérülést,Féltengely nem kotyog.Van valami ötlete valakinek vagy futóművest kéne élből keresni?(időhiányban vagyok)amikor ráérek az vasárnap egy ideig.Talán van ötlete, vagy hasonló esete volt már valakinek?260.000 van a kicsikében

Csak egy tipp, motortartó gumibakok nincsenek eltörve?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ,most hogy mondod azt tényleg nem néztem még ,lehet benne valami,bár az nem sebességfüggő vagy még is ?Meg talán az inkább váltásoknál szokott érzékelhetö lenni nem?

Azt nem tudom, hogy pontosan milyen hibatüneteket okoz, 1000 éve még a régi verdánkban adta meg magát, arra emlékszek fura zajok jöttek a motortélből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ,most hogy mondod azt tényleg nem néztem még ,lehet benne valami,bár az nem sebességfüggő vagy még is ?Meg talán az inkább váltásoknál szokott érzékelhetö lenni nem?

Valóban inkább fordulatszámfüggő lenne, de ki tudja, mi mivel rezonál össze.

Nem volt véletlenül a futómű megütve? Pl. elgörbült féltengely is csinálhat ilyet szerintem. 85km/h felett minden sebességnél vibrál, vagy pl. 95-100 felett gyengül a vibrálás?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kobraCode, on 07 Dec 2014 - 8:15 PM, said:

Én is kérnék egy kis segítséget, valaki nem tudja véletlenül milyen zene szól ezen az oldalon? Előadó vagy számcím is jó lenne. Köszi.

http://www.superzone.hu/

Akartam neked segíteni, próbálkoztam a Shazam-mal, és a SoundHound-dal is, de nincs találat. Talán holnap megpróbálom hangosabban, most nem akarom, mert az asszony már alszik.

Veszel valami motoros cuccot? Én is most vettem bukót két hete. Azóta egyfolytában esik, vagy hideg van. :icon7:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lehet feltettem már a kérdésemet ,arról lenne szó hogy olyan 85 km/h tól elkezd a kocsim eleje rázni,gondoltam lengéscsillapítók, de nem mert azóta cseréltem mind a 4 db ot.Mivel 12 órázom nem nagyon tudtam érdemben vele foglalkozni.Most már nagyon zavaró,egyre jobban érezni .Vettem 4 db használt lemezfelnit téli gumiknak,ezzel szintén érezni se jobban- sem enyhébben.Fékezés közben nem érezni különbséget nem erősödik a rázás .tehát centírozás,fék ,gátlók kizárva .Szemre nem látni semmilyen gömbfejen hibát, sérülést,Féltengely nem kotyog.Van valami ötlete valakinek vagy futóművest kéne élből keresni?(időhiányban vagyok)amikor ráérek az vasárnap egy ideig.Talán van ötlete, vagy hasonló esete volt már valakinek?260.000 van a kicsikében

Üdv,

Lehet, hogy nem aktuális a Te gépednél, de korábban valakinél felmerült, hogy bizonyos modelleknél van egy ellensúly a féltengelyen. A Z14XEP-n mintha lenne (az ábrán a 4-es számmal jelzett csavar fogja össze) :

http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-11--7-2-3-front-axle-drive-shaft-z14xep-lj2-z16xep-lj7-engines-hatch-convertible-saloon-coupe-estate-van-f07-f08-f35-f48-f67-f69-f70/

Lehet, hogy ennek a hiánya, vagy elmozdulása okoz ilyesmit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 18V-os akksis fúró aminek az akksija megadta magát. Házilag tudom cserélni az akkumulátorokat? Lehet egyáltalán kapni?

Köszi!

Ha nagyon ragaszkodsz a fúróhoz, akkor fel kell újíttatni az aksit. Keresni kell egy erre szakosodott céget. Itt Szegeden van egy. A Google szerint a számuk (62) 458-419

Ha esetleg nem lenne jó, akkor fel kell hívni a mellette lévő festékesboltot, hogy ugyan ugorjanak már át a telefonszámért (Fodor Györgyi Bt. (30) 978 0872)

Szerintem nem lesz olcsó!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akartam neked segíteni, próbálkoztam a Shazam-mal, és a SoundHound-dal is, de nincs találat. Talán holnap megpróbálom hangosabban, most nem akarom, mert az asszony már alszik.

Veszel valami motoros cuccot? Én is most vettem bukót két hete. Azóta egyfolytában esik, vagy hideg van. :icon7:

Először azt hittem Rammstein,de nem az.Lehet Böhse Onkelz.

Én is próbálkoztam, még az odal forrásába is beleturtam magam, meg TrackID, Shazam de semmi. Haveromnak szóltam h mi lehet de még nem jelzett vissza. Dalszöveg alapján is próbáltam, de az angolom....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akartam neked segíteni, próbálkoztam a Shazam-mal, és a SoundHound-dal is, de nincs találat. Talán holnap megpróbálom hangosabban, most nem akarom, mert az asszony már alszik.

Veszel valami motoros cuccot? Én is most vettem bukót két hete. Azóta egyfolytában esik, vagy hideg van. :icon7:

Igen, kétrészes bőr ruhát szeretnék, meg egy csizmát, de nagyon nem akad olyan ami nekem tetszene. Motorozni ilyenkor már nem szoktam a hideg miatt, ha nem lehet dönteni a kanyarban akkor már nem is élvezetes ;)

Először azt hittem Rammstein,de nem az.Lehet Böhse Onkelz.

Én is próbálkoztam, még az odal forrásába is beleturtam magam, meg TrackID, Shazam de semmi. Haveromnak szóltam h mi lehet de még nem jelzett vissza. Dalszöveg alapján is próbáltam, de az angolom....

Köszi srácok a segítséget, időközben meglett a keresett szám. Sajnos youtube-on sem volt fent nem volt egyszerű rátalálni: Space Monkeez - Speed Racer

Link to comment
Megosztás:

kobraCode, on 08 Dec 2014 - 1:45 PM, said:

Igen, kétrészes bőr ruhát szeretnék, meg egy csizmát, de nagyon nem akad olyan ami nekem tetszene. Motorozni ilyenkor már nem szoktam a hideg miatt, ha nem lehet dönteni a kanyarban akkor már nem is élvezetes ;)

Én is csak a bukót akartam kipróbálni, amúgy nem nagyon erőltetem a dolgot. Azért végül is sikerült gurulni egyet, de kb. 20km-után már lekívánkoztam a motorról. Vásárolni érdemes ilyenkor, jó akciók vannak, csak sajnos korlátozott méretben, és színben.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak a bukót akartam kipróbálni, amúgy nem nagyon erőltetem a dolgot. Azért végül is sikerült gurulni egyet, de kb. 20km-után már lekívánkoztam a motorról. Vásárolni érdemes ilyenkor, jó akciók vannak, csak sajnos korlátozott méretben, és színben.

Én nyáron vettem, aztán 1 hónapra rá eladtam a motort, úgyhogy van egy eladó protektoringem, ha érdekel valakit :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én is csak a bukót akartam kipróbálni, amúgy nem nagyon erőltetem a dolgot. Azért végül is sikerült gurulni egyet, de kb. 20km-után már lekívánkoztam a motorról. Vásárolni érdemes ilyenkor, jó akciók vannak, csak sajnos korlátozott méretben, és színben.

Milyen bukót vettetek? Én is sisakvásárlás előtt vagyok, mert a mostanit már meg tudom fordítani a fejemen körbe... Szoktatok esetleg együtt is gurulni?

Üdv,

Balu

Link to comment
Megosztás:

balu a kapitány, on 08 Dec 2014 - 2:19 PM, said:

Milyen bukót vettetek? Én is sisakvásárlás előtt vagyok, mert a mostanit már meg tudom fordítani a fejemen körbe... Szoktatok esetleg együtt is gurulni?

Üdv,

Balu

Sajnos nem gurultunk még együtt, bár már tervezgettük hogy kéne. Most csak egy 400-as Burgim van, ezért nem is erőltetem annyira, erősen spórolok egy komolyabb masinára.

LS2 FF396-os bukót vettem: http://ls2-bukosisak.hu/product/1/685884/FF396.52-FT2-FORZA-R-BLACK-HI-VIS-YELLOW-LS2,-FF396.52-FT2-FORZA-R-BLACK-HI-VIS-YELLOW,-XS,---XS

Ár-érték arányban jónak tűnik, üvegszálas, van a szemüveg szárának hely kialakítva, és adtak az árában pinlockot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Milyen bukót vettetek? Én is sisakvásárlás előtt vagyok, mert a mostanit már meg tudom fordítani a fejemen körbe... Szoktatok esetleg együtt is gurulni?

Üdv,

Balu

Nox n955.

Nekem az volt a lényeg h felnyitható, belső napszemüveges legyen. De ha zártban gondolkozol akkor olyat ami lefedi az orr részt, hogy ne legyen belül párás. Menetközben kiszellőzik csak amikor reggel elindulok és lámpánál állok akkor kicsit rossz h a plexit fel-le nyitom. főleg amikor 10 fok alatt volt a hő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.