Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 hour ago, cyberlaci írta:

Köszönöm szépen, úgy lesz.

Mondjuk ha jelenleg nincs hibakódod EGR-re, akkor én a helyedben lefalaznám (anno én is ezzel kezdtem). Pl a Cromax-ba kapsz lemezt hozzá, gyári csavarokkal meg tudod oldani, csak félre kell fordítani. Érdemes visszaolvasnod hogy ez miért is jó. 

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/kipufogogaz_szelep_alkatreszei/zarofedel_egr_lezarashoz_opel_60476

 

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, cyberlaci said:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy készülök átülni egy Asta G 1.6 16v be, de igazából nem  tudom, milyen problémákkal szembesülhetek e tipusú autónál.

Az autó 2003 as, 142 e km van benne, cserélve lett a vezérlés, ill a szükséges alkatrészek. Kipufogódob, hűtő stb....

Köszönöm szépen előre is, bocsesz ha nem jó helyre írtam..

Hello,

Hasonlo de oregebb az enyim, ha jol latom csak a motorkod mas, X16XEL (vagy neked is ez van ?)

Most mar 250e folott, a kovetkezo dolgokat kellett cserelni:

- Gyujto trafo
- EGR + Szelephazat pucoltam eddig 1x, de akkor a trafo volt a gond.
- Lenges csillapitok (egyutt lett  cserelve mind, + toronycsapagyak
- Bal elso kerekcsapagy (erdekes mod a jobb elsot nem csereltek vele a szervizben...)
- Jobb elso fekcso atrohadt, csere
- Egyik reggel nem indult, szerencsere csak AC pumpa rele :)
- Vezerles eddig 1x
- Elol fekbetek + tarcsak


most is rohad a hatso kerek iven a gep, ez lesz a kovetkezo nagy koltes

En raktam bele egy vectra CC-t (tempomat) tokeletesen megy vele, es nekem a kabelek is megvoltak hozza (meg 1x koszi darkvodor)
Evente egyszer cserelek: olaj, olajszuro, kabin filter, legszuro, gyertyak, benzin szuro

Amit nem volt muszaj de csereltem:

 - Valtokopeny
 - Pedal gumik

Osszesegeben egy nagyon megbizhato gep. En az EGR-t nem falaztam le, es szerintem nem is erdemes, ki lett az talalva es ugy lett minden meretezve, ha tunningolni akarsz akkor nem egy ilyen gepbol kell kiindulni, de ez csak az en szemelyes velemenyem :) (Altalaban ragaszkodom a gyari dolgokhoz amig lehet)

 

Remelem segitett.

 

 

Plusz egy info:

Bosch gyertyakat mar Oroszok gyartyak, 3 honap utan atfujt az egyik, eltort a keramia, elotte a GM gond nelkul kibirt 1 evet, most NGK van, japo-k megbizhatok :) (remelem, 1 ev mulva megmondom)

Módosítva : mspike
Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, mspike írta:

Osszesegeben egy nagyon megbizhato gep. En az EGR-t nem falaztam le, es szerintem nem is erdemes, ki lett az talalva es ugy lett minden meretezve, ha tunningolni akarsz akkor nem egy ilyen gepbol kell kiindulni, de ez csak az en szemelyes velemenyem :) (Altalaban ragaszkodom a gyari dolgokhoz amig lehet)

 

Remelem segitett.

 

 

Plusz egy info:

Bosch gyertyakat mar Oroszok gyartyak, 3 honap utan atfujt az egyik, eltort a keramia, elotte a GM gond nelkul kibirt 1 evet, most NGK van, japo-k megbizhatok :) (remelem, 1 ev mulva megmondom)

Szerintem ennek a tuninghoz semmi köze!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, gezoli said:

Szerintem ennek a tuninghoz semmi köze!

leveszed a kipufogo visszavezetest, hogy ne fojtsa le a gepet... ha nem is uber tuning, de egy modositas, amirol az ECU nem is tud... nem hiszem, hogy hosszu tavon megeri. De mindenkinek szive joga :)

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, mspike írta:

leveszed a kipufogo visszavezetest, hogy ne fojtsa le a gepet... ha nem is uber tuning, de egy modositas, amirol az ECU nem is tud... nem hiszem, hogy hosszu tavon megeri. De mindenkinek szive joga :)

Miért fojtaná?

Azért a német mérnökök sem hülyék.

Egyébként Te tudod, hogy miért falaztuk már le annyian az EGR-t????

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, gezoli said:

Miért fojtaná?

Azért a német mérnökök sem hülyék.

Egyébként Te tudod, hogy miért falaztuk már le annyian az EGR-t????

Ha jol emlekszem a legtobb komment arrol szolt, hogy "dinamikusabb", jobban gyorsul a gep ... hasonlok... tevedek ?

Sokan azt mondjak, hogy az EGR csak kornyezetvedelmi dolog, de ez nyilvan nem teljesen igaz... hiszen az ECU a nem teljesen elegett gazokat jol visszavezeti a szivo oldalra, ezzel csokkenti pl. a fogyasztast, melegen tartja a motor-t ...etc. Nyilvan nem viccbol raktak oda a nem hulye nemet mernok.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, mspike írta:

Ha jol emlekszem a legtobb komment arrol szolt, hogy "dinamikusabb", jobban gyorsul a gep ... hasonlok... tevedek ?

Sokan azt mondjak, hogy az EGR csak kornyezetvedelmi dolog, de ez nyilvan nem teljesen igaz... hiszen az ECU a nem teljesen elegett gazokat jol visszavezeti a szivo oldalra, ezzel csokkenti pl. a fogyasztast, melegen tartja a motor-t ...etc. Nyilvan nem viccbol raktak oda a nem hulye nemet mernok.

Tehát nem tudod miért falazzuk le... :icon13: Semmi köze a dinamikához, az autó viselkedéséhez. A kipufogó gázzal együtt a koszt (elégetlen szénhidrogének) is visszavezeti a motorba, emiatt zárjuk le. 2003-tól vagy 2004-től (ha jól rémlik) már a "nem hulye nemet mernok" ki is hagyta ezt a csoda jó megoldást, emiatt -is- kapni gyári (!) lezárót hozzá. A Te motorodnál nem lehet így lezárni, Z16XE-nél lehet, sőt ajánlott ha nem akarja feleslegesen telekoszolni a motort. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, cyberlaci said:

Hu, azért van itt minden.....Szombaton dől el, hogy megveszem-e az autót, vagy sem.....Köszönöm szépen mindenkinek, a tanácsokat, tapasztalatokat. Amennyiben meg lesz, úgy jelentkezem kérdésekkel..

Remelem nem  veszi el a kedved ! Ezek a dolgok elkopnak, es tonkre mennek minden tipuson, jo karbantartas mellett egy nagyon megbizhato autonak tartom !

 

Jano32: De, le lehet falazni az X16XEL-t is. Nem tudom, hogy az ujabb modellekben kihagytak-e az EGR-t mert levaltotta valami mas. Az indoklas engem nem gyoz meg, hiszen azok a "koszok" pont a motorbol jonnek ki... de mint az elejen is elmondtam, ez csak az en velemenyem, en bizok az autot tervezo szakemberekben, es ugy gondolom, hogy ha kiveszel egy komponenst es atvered az ECU-t akkor nem teszel jot a rendszernek hosszu tavon. Pl. nem tudom milyen hatasa van a katalizatorra... ami joval tobbe kerul mint egy EGR tisztitas. De szeretnem meg 1x kiemelni, csak az en velemenyem. Nem hulyezek le senkit aki lefalazza, mindenkinek a sajat ugye :)

Edit2:

Mibol gondolod, hogy nincs az ujabb astra-ba EGR ? H astra motorjain is van... 

 

Handbreak:

Nincs turbom, igy erol csak jozan paraszti esszel tudok nyilatkozni, ha 1-1,5 havonta ki kellett pucolni a turbo nyomas szabalyzot, akkor szerintem valami mas is rossz lesz ott, vagy sportolsz folduton a gepsarkannyal :)

A greenpeace es kornyezet vedelem az egy ilyen, nem is pampogok senkinek, ha lekoti az EGR-t.

Masik fele, hogy az alairasodbol gondolom diesel motorod van, ami mas rendszer mint egy benzines... ettol, meg az EGR-nek van pozitiv hatasa a motor mukodesere, es az ECU nem veletlen vezereli.

A VW ugy nem passzol ide szerintem, hiszen ott pont arra jatszottak, hogy jobban menjen a gep a kornyezet karara.

Módosítva : mspike
Link to comment
Megosztás:

Bele másztunk a lecsóba rendesen, van itt minden már EGR ügyben. :)

Mindenki maga dönti el, hogy falaz vagy sem, én falaztam, kipucoltam mindent, és ennyi. Jobb így mint 1-1,5 havonta az el nem égett olajos saras retket a turbónyomás szabályzó szenzorból mosogatni. Persze, oda találták ki, persze a németek se hülyék. Persze a VW konszern is ÁTVÁGOTT jó pár embert a szabályzások betartása miatt.

Mindenki tehet a környezetért, majd jöhetnek a Greenpeace-esek, hogy károsítom a környezetet, akkor ők miért nem járnak gyalog, vagy lóháton? 

Aki meg annyira környezetet akar védeni, az járjon gyalog, nem nem az elektromos bicikli meg kocsi sem környezetbarát, ha csak az akkuba kerülő energiát nem napelemekkel, vagy te magad tekerte aggregátorral töltöd fel.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, mspike írta:

Remelem nem  veszi el a kedved ! Ezek a dolgok elkopnak, es tonkre mennek minden tipuson, jo karbantartas mellett egy nagyon megbizhato autonak tartom !

 

Jano32: De, le lehet falazni az X16XEL-t is. Nem tudom, hogy az ujabb modellekben kihagytak-e az EGR-t mert levaltotta valami mas. Az indoklas engem nem gyoz meg, hiszen azok a "koszok" pont a motorbol jonnek ki... de mint az elejen is elmondtam, ez csak az en velemenyem, en bizok az autot tervezo szakemberekben, es ugy gondolom, hogy ha kiveszel egy komponenst es atvered az ECU-t akkor nem teszel jot a rendszernek hosszu tavon. Pl. nem tudom milyen hatasa van a katalizatorra... ami joval tobbe kerul mint egy EGR tisztitas. De szeretnem meg 1x kiemelni, csak az en velemenyem. Nem hulyezek le senkit aki lefalazza, mindenkinek a sajat ugye :)

Edit2:

Mibol gondolod, hogy nincs az ujabb astra-ba EGR ? H astra motorjain is van... 

 

Handbreak:

Nincs turbom, igy erol csak jozan paraszti esszel tudok nyilatkozni, ha 1-1,5 havonta ki kellett pucolni a turbo nyomas szabalyzot, akkor szerintem valami mas is rossz lesz ott, vagy sportolsz folduton a gepsarkannyal :)

A greenpeace es kornyezet vedelem az egy ilyen, nem is pampogok senkinek, ha lekoti az EGR-t.

Masik fele, hogy az alairasodbol gondolom diesel motorod van, ami mas rendszer mint egy benzines... ettol, meg az EGR-nek van pozitiv hatasa a motor mukodesere, es az ECU nem veletlen vezereli.

A VW ugy nem passzol ide szerintem, hiszen ott pont arra jatszottak, hogy jobban menjen a gep a kornyezet karara.

Igen dízel a gépem. Nem feltétlen járok poros utakon, de takarítani akkor is kellett. Más a benzin motorhoz képest, itt több a "kosz" ami keletkezik, aztán visszaáramolna a motorba még egyszer elégni. Köszönöm, inkább nem. :)

Örökös vita és körforgás, de ez mindennel így van. Ami pl. néha az olaj topikban olvasok, már már nekem viccesnek tűnik. :)

Mindenki úgy óvja a gépet, ahogy tudja én szeretném, ha sokáig "szolgálna" és ez idő alatt ne "kulcsolni" kelljen állandóan, hanem tegye amire megalkották! :)

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, mspike írta:

Remelem nem  veszi el a kedved ! Ezek a dolgok elkopnak, es tonkre mennek minden tipuson, jo karbantartas mellett egy nagyon megbizhato autonak tartom !

 

Jano32: De, le lehet falazni az X16XEL-t is. Nem tudom, hogy az ujabb modellekben kihagytak-e az EGR-t mert levaltotta valami mas. Az indoklas engem nem gyoz meg, hiszen azok a "koszok" pont a motorbol jonnek ki... de mint az elejen is elmondtam, ez csak az en velemenyem, en bizok az autot tervezo szakemberekben, es ugy gondolom, hogy ha kiveszel egy komponenst es atvered az ECU-t akkor nem teszel jot a rendszernek hosszu tavon. Pl. nem tudom milyen hatasa van a katalizatorra... ami joval tobbe kerul mint egy EGR tisztitas. De szeretnem meg 1x kiemelni, csak az en velemenyem. Nem hulyezek le senkit aki lefalazza, mindenkinek a sajat ugye :)

Edit2:

Mibol gondolod, hogy nincs az ujabb astra-ba EGR ? H astra motorjain is van... 

Mint megtudtam menet közben (kösz az infót gezoli), a 2004-es modelleken nincs EGR (bár mintha az rémlene, hogy a fórumtársunk 2005-ös Z16XE autóján sincs). A H Astra modelleknél van, de azok twinport motorok (XEP), tehát azokat ne keverjük ide, az egy más generációs motor (úgy mint a Te X-es motorod és a tárgyalt Z..XE motorok). Tudtommal az X16XEL csak úgy zárható le, ha folyamatosan hibakódod lesz (világít a sárga visszajelző a műszeregységen). Mondjuk lehet hogy leprogramozható.

Az EGR/AGR egyetlen okból lett felszerelve a motorokra, hogy a szigorúbb környezetvédelmi normáknak meg tudjon felelni az autó. Tehát az semmiben nem befolyásolja a motort (elviekben, sokan hosszú évek óta használják így gond nélkül, én mondjuk még csak másfél éve hajtom így), viszont a visszavezetett gázzal nem szennyezik a motort. Miután nekem az előző autómon (Astra 1.6 8v) volt koksz miatt megragadt szelep és emiatt kellett szétszedni a hengerfejet (nem olcsó játék a felújítás), így én ezt most kihagynám ha lehet. Az EGR szelep a helyén (csak x fokkal el van forgatva, a lemez pedig lezárja a helyét ezzel megszűnik a visszavezetés), ECU így nincs lényegében átvágva (mindent gyárinak lát), ő nagy boldogságban nyitja-zárja, csak az a különbség hogy mindezt a motortérbe teszi. Így nem kokszosodik és ragad meg, ezzel okozva rángatást és egyéb hibákat. Ha kokszosodik, utána már csak a nyűg van vele, a tisztítás már csak ideig-óráig lesz tartós (aztán a végén marad az EGR csere, tehát egy talicska pénz hogy tovább tereld a koszt vissza a motorba), folyamatos hibakódokat generál. Kinek hiányzik ez?... Környezetvédelmi mérésen gond nélkül vizsgáznak így az autók, tehát mint ebből is látszik, ez összességében nem nagy boszorkányság, csak nem szennyezzük a motor belsejét ezzel tovább. 

Visszakérdezek: ha szerinted ez a berendezés annyira fontos funkcionális eleme az autónak (a motornak/valós működésének), akkor a német mérnök miért nem tervezett bele egy visszacsatoló szenzort (ami ellenőrzi, hogy valóban megtörténik-e a visszavezetés)? Mert ugyebár akkor nem lehetne kizárni a szelepet mert jelezne a jeladó ECU-nak hogy gond van... A környezetvédelemre ezen autóknál ott a két lambda szonda ill. a nagyméretű katalizátor. Ennél mélyebben kár belemenni a környezet kérdésbe, mert hamar ott lyukadunk ki, hogy sárral fogunk dobálózni az új kis-turbós vagy dízel autókra, vagy épp a szénnel-fával (és a házkörül fellelhető mindenféle szeméttel) fűtő szomszédra... :evilgrin: :biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csakhogy mindenki tisztán láthasson AGR (v. egr)-rel kapcsolatban...

Egy okból van, ahogy Janó is írta, eu- környezetvédelmi előírás, így kaphatta meg az euro3-t. Részterhelésen visszavezeti szívóoldalra a kipufogógáz egy kis hányadát, így csökkenti a beszívott levegő oxigéntartalmát, így csökkenti az égési hőmérsékletét, íg a kipufogógáz NOx tartalmát. Mintha a saját kipufogógázotok viszavezetnétek az orrotokba egy kiadós csilis bab, v székelykáposzta után, hogy ne szennyezzétek annyira metánnal a légkört. A motornak is pont ennyire "élvezetes"... Nagy vonalakban ennyi. Padlógázon egyébként lezár, ezért ameddig megfelelően működik, teljesen mindegy dinamikusság szempontjából...

Egyébként 2004 körül vmiért tényleg kihagyták, sem Tgabi z18xe-ben, sem az én z16xe-ben nincs. Nem is hiányzik.

Módosítva : Alex75
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Alex75 írta:

Egyébként 2004 körül vmiért tényleg kihagyták, sem Tgabi z18xe-ben, sem az én z16xe-ben nincs. Nem is hiányzik.

...de az enyém nem is 2004-es, hanem 2001-es! Viszont annak ellenére hogy Z-vel kezdődik a motorkód, éppen a hiányzó EGR miatt nem is tudja az Euro4-et, csak az Euro3/D4-et (ami a sima Euro3-nak egy szigorúbb fokozata, már közvetlenül indítástól, hideg motorral is tudja a megfelelő értékeket). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Janó32 írta:

Mint megtudtam menet közben (kösz az infót gezoli), a 2004-es modelleken nincs EGR (bár mintha az rémlene, hogy a fórumtársunk 2005-ös Z16XE autóján sincs). A H Astra modelleknél van, de azok twinport motorok (XEP), tehát azokat ne keverjük ide, az egy más generációs motor (úgy mint a Te X-es motorod és a tárgyalt Z..XE motorok). Tudtommal az X16XEL csak úgy zárható le, ha folyamatosan hibakódod lesz (világít a sárga visszajelző a műszeregységen). Mondjuk lehet hogy leprogramozható.

 

Az enyémben sincs Egr gyárilag.2005-ös évjárat.Azt nem tudom euro hanyas,de zöld a környezetvédelmi matrica rajta

Módosítva : Geopake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Janó32 said:

Mint megtudtam menet közben (kösz az infót gezoli), a 2004-es modelleken nincs EGR (bár mintha az rémlene, hogy a fórumtársunk 2005-ös Z16XE autóján sincs). A H Astra modelleknél van, de azok twinport motorok (XEP), tehát azokat ne keverjük ide, az egy más generációs motor (úgy mint a Te X-es motorod és a tárgyalt Z..XE motorok). Tudtommal az X16XEL csak úgy zárható le, ha folyamatosan hibakódod lesz (világít a sárga visszajelző a műszeregységen). Mondjuk lehet hogy leprogramozható.

Az EGR/AGR egyetlen okból lett felszerelve a motorokra, hogy a szigorúbb környezetvédelmi normáknak meg tudjon felelni az autó. Tehát az semmiben nem befolyásolja a motort (elviekben, sokan hosszú évek óta használják így gond nélkül, én mondjuk még csak másfél éve hajtom így), viszont a visszavezetett gázzal nem szennyezik a motort. Miután nekem az előző autómon (Astra 1.6 8v) volt koksz miatt megragadt szelep és emiatt kellett szétszedni a hengerfejet (nem olcsó játék a felújítás), így én ezt most kihagynám ha lehet. Az EGR szelep a helyén (csak x fokkal el van forgatva, a lemez pedig lezárja a helyét ezzel megszűnik a visszavezetés), ECU így nincs lényegében átvágva (mindent gyárinak lát), ő nagy boldogságban nyitja-zárja, csak az a különbség hogy mindezt a motortérbe teszi. Így nem kokszosodik és ragad meg, ezzel okozva rángatást és egyéb hibákat. Ha kokszosodik, utána már csak a nyűg van vele, a tisztítás már csak ideig-óráig lesz tartós (aztán a végén marad az EGR csere, tehát egy talicska pénz hogy tovább tereld a koszt vissza a motorba), folyamatos hibakódokat generál. Kinek hiányzik ez?... Környezetvédelmi mérésen gond nélkül vizsgáznak így az autók, tehát mint ebből is látszik, ez összességében nem nagy boszorkányság, csak nem szennyezzük a motor belsejét ezzel tovább. 

Visszakérdezek: ha szerinted ez a berendezés annyira fontos funkcionális eleme az autónak (a motornak/valós működésének), akkor a német mérnök miért nem tervezett bele egy visszacsatoló szenzort (ami ellenőrzi, hogy valóban megtörténik-e a visszavezetés)? Mert ugyebár akkor nem lehetne kizárni a szelepet mert jelezne a jeladó ECU-nak hogy gond van... A környezetvédelemre ezen autóknál ott a két lambda szonda ill. a nagyméretű katalizátor. Ennél mélyebben kár belemenni a környezet kérdésbe, mert hamar ott lyukadunk ki, hogy sárral fogunk dobálózni az új kis-turbós vagy dízel autókra, vagy épp a szénnel-fával (és a házkörül fellelhető mindenféle szeméttel) fűtő szomszédra... :evilgrin: :biggrin:

Nincs szukseg visszacsatolo szenzorra, ha nem mukodik rendesen akkor jelez az ECU-nak, ezert is jelez ha lehuzod, felesleges lenne meg 1 szenzor csak erre. Senkit nem akarok meggyozni, nalam a gyari EGR van fent, 250e folott jarok, es meg mindig jol mukodik minden (bar 1x pucoltam), mint itt sokan leirtatok, masok nem ilyen szerencsesek. Valojaban a leirtak alapjan egesz kedvet kaptam a lefalazashoz, legalabb megnezhetnem, hogy mennyivel no ( ha egyaltalan no) a fogyasztas :) Bar azt nem tudom, hogy megbukna-e a kotelezon. (nem MO-n elek, nalunk ez egy kicsit komolyabb dolog, es evente van...) Azon meg mindig csodalkozom, hogy nemelyik ujabb motorrol hianyzik... azt tudom elkepzelni, hogy mashogy oldottak meg esetleg. Sehol se talalok errol semmit a neten, igy vagy mindenki teved, vagy csak nincs igazam :)

Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, mspike írta:

Nincs szukseg visszacsatolo szenzorra, ha nem mukodik rendesen akkor jelez az ECU-nak, ezert is jelez ha lehuzod, felesleges lenne meg 1 szenzor csak erre. Senkit nem akarok meggyozni, nalam a gyari EGR van fent, 250e folott jarok, es meg mindig jol mukodik minden (bar 1x pucoltam), mint itt sokan leirtatok, masok nem ilyen szerencsesek. Valojaban a leirtak alapjan egesz kedvet kaptam a lefalazashoz, legalabb megnezhetnem, hogy mennyivel no ( ha egyaltalan no) a fogyasztas :) Bar azt nem tudom, hogy megbukna-e a kotelezon. (nem MO-n elek, nalunk ez egy kicsit komolyabb dolog, es evente van...) Azon meg mindig csodalkozom, hogy nemelyik ujabb motorrol hianyzik... azt tudom elkepzelni, hogy mashogy oldottak meg esetleg. Sehol se talalok errol semmit a neten, igy vagy mindenki teved, vagy csak nincs igazam :)

Fogyasztás nem lesz nagyobb,a károsanyag kibocsátás sem emelkedik meg,legalábbis nálam ez a tapasztalat 3 éve mióta falazva van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szisztok! Tegnap megnéztem egy 1.4 16v 2003 évj astrát. Gyönyörű, kívűlről belülről, csilli villi,  de egy dologot nem értettem...... Hidegen beindítva azt látom,  a kiegyenlítő tartályban a legfelső kis csőből áramlik a víz a tartályba..... Ilyet még nem láttam,  ez amúgy normális? Tudom,  hogy cirkulál a víz a rendszerben hidegen is,  de a tartályban lévő víznek is mozgásban kell lennie......köszönöm szépen. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, cyberlaci írta:

Szisztok! Tegnap megnéztem egy 1.4 16v 2003 évj astrát. Gyönyörű, kívűlről belülről, csilli villi,  de egy dologot nem értettem...... Hidegen beindítva azt látom,  a kiegyenlítő tartályban a legfelső kis csőből áramlik a víz a tartályba..... Ilyet még nem láttam,  ez amúgy normális? Tudom,  hogy cirkulál a víz a rendszerben hidegen is,  de a tartályban lévő víznek is mozgásban kell lennie......köszönöm szépen. 

Igen, normális :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A napokban cserélném az autóban az akkumulátort.Ha jól olvastam,gyárilag 45 Ah-s is elég az 1.2 -es motorokba.

Amit kinéztem: 12V 45Ah jobb+ Varta Black Dynamic,Indítóáram: 400A

Valakinek van tapasztalata vele,hogy indítanak ezek a "kisebb" akkuk télen?Az autó 90%-ban a szabad ég alatt van télen is,így jó lenne ha hidegebb időben is elindulna.Esetleg vegyek bele egy nagyobb teljesítményűt és az a biztos?Jelenleg egy 72Ah Exide van benne,ezzel eddig nem volt gond,de most a túlfolyón elkezdett folyni belőle a sav.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.