Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Jééééjzusom :(

Ez a biodízel ez működő dolog, de nem így, ahogy itt írjátok, hogy csak úgy simán bele a mociba :D, főleg nem meki olajat :lol:

Ehhez egy spéci cucc kell, ami megfelelő formába "alakítja" az olajat. Ezt beépítik a kocsiba, és úgy mehet simán "bármilyen" fáradt olaj, bár én egy új kocsiba nem nyomatnék ilyet. De ez létező, régóta létező és működő dolog. A cucc beszerelése nemsok állítólag, olyan 150k körül, utána mehet elvileg bármilyen olaj bele, nagyüzemi konyhán dolgozóknak ingyen nafta :)

Link to comment
Megosztás:

Háát.. én se bíznék benne nagyon, ráadásul benyás a gépem, úgyhogy marad az autógáz :?

Tényleg, lehet a C14NZ-ket gázosítani, és ha lehet, mennyiért?

Az is olyan 150k környékén van, nemrég volt ez téma a Petőfi rádió Csúcsforgalom című műsorában.

Ezt az adást innen tudod letölteni:

http://real1.radio.hu/petofi/2005/07/27/20...05-07-27-p17.rm

Érdemes meghallgatni, bár nem totál szakszerűen, de viszonylag kivesézik a témát, vendég is volt ha jól emlékszem egy emberke, aki ilyen cégnél dolgozik (vagy tulaja), ahol ilyeneket szerelnek be, meg sok betelefonáló, akik elmondják a véleményüket pro-kontra (1 órás a műsor).

(jössz egy sörrel, nemvolt 2 perc, mire megtaláltam, hogy melyik napi Csúcsforgalomban volt ez a téma :lol: De ez a jó Petőfiben, hogy egészen az év elejétől letölthető az egész adásarchívum, 0-24ig)

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, lehet a C14NZ-ket gázosítani, és ha lehet, mennyiért?

A bátyám kb 3 éve vett új Astra Classic-jába (1.4) fél éven felül beszereltette a gázt. Azóta nem is tankolt benzint, max. 1x Romániában.

Akkor volt valamivel 100K fölött a beszerelés + újra műszakiztatni.

Kicsit lomhább így az autója, viszont olcsóbban utazik.

Amit igazán fájlal, hogy a tartály (90L) sok helyet elvesz a csomagtartóból (Sedan).

Link to comment
Megosztás:

Végighallgattam a gázos adást.

A legjobban az tetszett amikor valaki betelefonált, hogy azért tilos a mélygarázs mert a gázos autónál co keletkezik az megül a mélygarázsban... és hogy ezt az előtte nyilatkozó szakember miért nem tudta.

Jaaaj ez fájt! :Hangman:

Nézze meg a benzines autójának a zöldkártyáját és jéééé rájönne, hogy minden autó bocsájt ki co -t.

Sőt ha jól be van állítva akkor a gázos kevesebb co-t bocsájt ki mint egy benzines ha jól tudom.

Szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha jók az ismereteim akkor az autó (és PB) -gáz nehezebb a levegőnél. E miatt ha egy gázos autó tartálya szivárog akkor az lent marad a garázsban és elég veszélyes elegyet alkot egy viszonylag zárt térben.

Ha jól tudom akkor ezen okból, nem mehetsz be a mélygarázsba.

És ezért nem szabad a gázcsövet túl közel lefektetni a szennyvízcsatornához, a föld alá.

Ha nem jól tudom akkor javítsatok ki!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha jók az ismereteim akkor az autó (és PB) -gáz nehezebb a levegőnél. E miatt ha egy gázos autó tartálya szivárog akkor az lent marad a garázsban és elég veszélyes elegyet alkot egy viszonylag zárt térben.

Ha jól tudom akkor ezen okból, nem mehetsz be a mélygarázsba.

És ezért nem szabad a gázcsövet túl közel lefektetni a szennyvízcsatornához, a föld alá.

Ha nem jól tudom akkor javítsatok ki!

Megelőztelek!!! :( :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

No nekem is kiderül, mit muzsikál mostanság a városon kívülim. Jövő héten tolok egy közel 500 km-es haza-Pest-haza távot megpakolva visszafelé fullra (még a ládát is ki kell szednem :doubt: )

Aztán kiderül, hogy még mindíg kijövök e 20 lityiből.

A vegyesem most türhető, kb 6,8-7 lityi ez kb fele város fele országút.

Link to comment
Megosztás:

nekem sikerült tescos benzinnel/nagykanizsa/520 km ert megtenni /egy tank/et volt idáig a negativ csúcs !/1.4 se/ a múltkor ugyanez a távolság klímával 140-150 se átlaggal/lefele160-nal mentem,mert várt A BALATON/7literre jött ki,pedig essonál tankoltam,és a hűtöm sem volt elrepedve mint most.ennyit a gazdaságos benzinkútról!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.