Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szerintem is hanyagoljátok a tesco kutakat,én most vettem injektortisztítót a másik OFF autómba,mert amikor ürült a tank,egyre jobban rángtott!Az Astrám bírta ugyan,de nem ment vele rendesen.Egyébként 1.6 si, 6.3 stabilan,fele város fele országút ,nem spórolósan!

Sajna nekem ilyen csillagászati áraknál, eszembe sem jut a 10-15 forintal drágább benzinkutaknál tankolni.... :? 500 ft. / tankolás esetén éves szinten 12.000 ft.-al vagyok beljebb, és semmi különbséget nem veszek észre...

Link to comment
Megosztás:

Én a multkor próbáltam az auchan benzint és érezhető volt a különbség még fogyasztásban is észrevehető így nem egyértelmű a megtakarítás.

Szerintem auchan, tesco is ugyanolyan benzin csak semmi adalékot nem tartalmaz. A nevesebb kutak mind beleteszik a saját adalékukat és ez sokszor érezhető is és ez adhatja a különbségeket.

Nekem most a shell euro95 ár érték arányban nagyon bejön. Itt Fehérváron most 266.9Ft

Link to comment
Megosztás:

Én itt Pécsen csak a petroll kutnál (-10 ft.) tankolok, de egyszer-egyszer teszek bele valami "minőségit", de semmi különbséget nem veszek észre. Sem a fogyasztásom, sem a lóerőm nem változott...szerintem egy az egyben ugyanazt a benzint kapom itt is ott is...

Mondjuk ez függhet attól is milyen motorod van.

Nekem az X16XEL a gyújtással utánnamegy a benzinminőségnek így érzem a különbséget. Ilyen még a X18XE, X14E,X16SZR,20XEV,C20XE. A korábbi hagyományos vagy olyan gyújtásnál ahol te mondod meg a motornak kódoló csatlakozón milyen oktánszámú a benzin (C14NZ,C14SE,X14E) ott lehet nincs érezhetó különbség.

Link to comment
Megosztás:

Én itt Pécsen csak a petroll kutnál (-10 ft.) tankolok, de egyszer-egyszer teszek bele valami "minőségit", de semmi különbséget nem veszek észre. Sem a fogyasztásom, sem a lóerőm nem változott...szerintem egy az egyben ugyanazt a benzint kapom itt is ott is...

Én is aláírom Butragueno állítását.:-)

Jó a petrol kút.:-) Mérnem futottunk mi még ott össze ?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy C14NZ-nek majdnem tökmindegy, melyiket tankolod, számottevő különbség (az árán kívül :lol: ) nem nagyon lesz. Talán a 16 szelepesek érzékenyebbek rá, de ezt majd megmondja vki, akinek az van.

Csak arra figyelj, hogy a motortérben levő oktánszám-választó a megfelelő állásban legyen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt Győrben kedvező a helyzetem,mert Szlovákia 15 km,és ott mindíg a hazai benzinárakhoz képest 25-30FT-al olcsóbb a benzin.Fizethetek lazán forinttal is,de érdemesebb bankkártyával,jobb a kurzus,és ha a kutas átszámítja a koronát forintra,valami érdekes módon mindíg kerek lesz az összeg :lol: :) :?: :!: Ja,és hivatalosan hozhat az ember két kannával,de sose nézik meg! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt Győrben kedvező a helyzetem,mert Szlovákia 15 km,és ott mindíg a hazai benzinárakhoz képest 25-30FT-al olcsóbb a benzin.Fizethetek lazán forinttal is,de érdemesebb bankkártyával,jobb a kurzus,és ha a kutas átszámítja a koronát forintra,valami érdekes módon mindíg kerek lesz az összeg :lol:  :)  :?:  :!: Ja,és hivatalosan hozhat az ember két kannával,de sose nézik meg! :wink:

Ácsi! tényleg lehet két kannával áthozni? Én Komáromban szoktam járni akkor ugrom át tankolni de eddig úgy tudtam csak 1db max 5l-es kannát lehet áthozni. Igaz volt már, hogy 20l-es volt az az egy kanna. Ha két 20l-est át lehetne hozni akkor az kb elég lenne arra az időre amíg ismét Komáromba megyek.

Link to comment
Megosztás:

Ácsi! tényleg lehet két kannával áthozni? Én Komáromban szoktam járni akkor ugrom át tankolni de eddig úgy tudtam csak 1db max 5l-es kannát lehet áthozni. Igaz volt már, hogy 20l-es volt az az egy kanna. Ha két 20l-est át lehetne hozni akkor az kb elég lenne arra az időre amíg ismét Komáromba megyek.

Gyakran feltett kérdések és válaszok

Jövedéki törvény alapján a kereskedelmi mennyiség meghatározása

Kereskedelmi mennyiség

A jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény 110. §-ának (5) bekezdése határozza meg a kereskedelmi mennyiségnek minősülő jövedéki termékmennyiségeket termékcsoportonként.

Így tehát kereskedelmi mennyiségűnek:

az ásványolajterméknek motorbenzinből a gépjármű üzemanyagtartályán kívül 40 litert, egyéb benzinből 20 litert, petróleumból 50 litert, gázolajból a gépjármű és erőgép üzemanyagtartályán kívül 100 litert, tüzelőolajból 3500 litert, fűtőolajból 3500 kilogrammot, biodízelből 100 litert,

a cigaretta 800 darabot,

a szivar 200 darabot, a szivarka 400 darabot,

a fogyasztási dohány 1000 grammot,

a sör 110 litert,

a köztes alkoholtermék 20 litert,

az alkoholtermék 10 litert,

a bor és pezsgő együttesen 90 litert (ebből pezsgő legfeljebb 60 liter)

meghaladó mennyisége minősül.

Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága

Ezek szerint lehet behozni,utánanéztem,mert nem voltam biztos!

Link to comment
Megosztás:

Vigyázat! :!: :!: :!:

Ez a mennyíségi meghatározás nem azt jelenti, hogy ennyit be is hozhatsz az országba! Mert akkor mindenki utánfutóval járna át az Ukránokhoz...

Ez a leírás azt a mennyíséget jelöli amit belföldön szállíthatsz az eredetiséget igazoló dokumentum hiányában(számla).

Ezek szerint ha megállít egy hatósági egyén(Közeg), és megkérdi honnan van az a 100liter gázolaj a hátsó ülésen, és mutass róla számlát. Akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy erről a mennyiségről nem kell!

De az országhatár átlépése az más tészta, még ha EU.-n belül vagyunk is!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Már megint okosodtunk! :lol:

Én is 100L-enként hordom az oilt, de eddig azé mindíg bennem vót cseppet a rinya, h mivan ha a rend őre aszongya, h nyissam ki neki a csomiteret. De ezentúl mostmá' nem fogok ezen aggodalmaskodni, és ha egyébb kérdése lenne a zorra alá dugom ezt a trv. számot ;)

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Benzinbehozatal témához:Én erről a 40 lityiről a regionális lapban olvastam először.Amikor Szlovákia is EU tag lett,lehoztak egy cikket,benne az általam idézett törvénnyel,mondván:örüljenek a polgárok,mostantól nem kell izzadni ha a fűnyíróba is akarsz egy kanna benzint vinni Szlovákiából!Egyébként a határ közelsége miatt nem lett divat a kannázás,mindenki inkább kigurul.De most már engem is nagyon érdekel az igazság,ha legközelebb megyek megkérdezem a vámost! :roll:

Link to comment
Megosztás:

A gáz azért olcsóbb, mert állam bá' nem rak rá sok adót, mondván h. ez környezetbarát. Ha többen kezdenek el gázzal járni attól még nem emelnek rajta. / Hacsak állam bá' nem kap vérszemet...

Egyébként Nyugat-Eu-ba már szállítanak bio-gázra szerelt autókat pl. Honda.

Nálunk most kezdik építeni az első biogázgyárat. Amcsiban meg földgázos autókkal is próbálkoznak.

Télleg nem lenne hülyeség az átszereltetés PB-re. Sok kút van, ócsó is...

A benzin meg lassan 300Ft lesz litere :smt088

Link to comment
Megosztás:

Par napja megvolt az eddigi legkissebb fogyasztas: 5.8 (24,5l, 425km). Ovatos vezetes mellett (egy ideje elol 3-an ulunk ;) nem lehet sietni), de volt egy szakasz (kb. 40 km) amikor nem tudtam 5-be kapcsolni, mert egy baleset miatt nagy kocsisor volt elottem, es inkabb mentem nyugisan 60-70-el, mint allandoan elozzek es fekezzek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.