Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Lényegében mindegy melyik nagy véghez tartozó kúthoz mész magyarországon, mert a 95-ös

benya ugyanonnan, a MOL finomítóból származik. Ez sajna nem jó minőségű, pl. a szlovák vagy

osztrák benzinnel érezhetően jobb az autó, kevesebbet is fogyaszt.

Javaslom próbáld meg 98-as benzinnel, de legalább két-három tank után alkoss véleményt. :blink:

Ennél magasabb oktánszámú benzint pedig nem érdemes tankolni, ugyanis a gyújtásvezérlés nem

tud már "utánamenni" előgyújtásban, egyszóval nem lesz érezhetően jobb, mint a 98-as.

(a versenyautóban módosított előgyújtás-tábla van, de ott sem érződik a 98 és a 100 között különbség)

Link to comment
Megosztás:

Én is tankoltam tegnap, és én is meglepődtem: 6.4L-es fogyasztás jött ki smile.gif Ebben volt minden... a szokásos 5km-es rövidtávok hidegen, városi araszolgatás, durva motorpörgetős mecseki hegymenetek 4-5 személlyel, na meg persze országúti 90-120km/h.

Szerintem meresi hiba!

Nekem az egyik tankolaskor 6,7 l jott ki,a kovetkezonel 8,4l. A korulmenyek ugyanazok voltak,sot!

A masodik esetben meg a kulso homerseklet is magasabb volt!

A varosi araszolgatas meg sokfele lehet...

Lehet lassu,menet,dugo,teljes beszorulas.

Eleg bizonytalan dolog fogyasztasrol beszelni,amikor lehet,hogy valaki ket varos kozott ingazik,es Budapesten dugozik,mikoris 500 metert fel ora alatt tesz meg,es kozben 67 x inditja el az autot! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem most az omiban a jó idő miatt 2L-el esett vissza az átlagfogyim ugyanolyan használat mellett. :blink:

Imádom a nyarat. :D

nekem meg 14,5 fölé kuszott az araszolgatással amióta mindenki a Dózsa György felé kerüli ki a köruti kászot

de valaki valszeg szurkálja a kocsi vudubabáját mert ez igy semmiképpen nemjo B)

Link to comment
Megosztás:

nekem meg 14,5 fölé kuszott az araszolgatással amióta mindenki a Dózsa György felé kerüli ki a köruti kászot

de valaki valszeg szurkálja a kocsi vudubabáját mert ez igy semmiképpen nemjo :blink:

Szeritnem ez a fogyi dugózás közben nem para...

Melegen mennyi az alapjárati fogyi bc szerint?

Link to comment
Megosztás:

nekem meg 14,5 fölé kuszott az araszolgatással amióta mindenki a Dózsa György felé kerüli ki a köruti kászot

de valaki valszeg szurkálja a kocsi vudubabáját mert ez igy semmiképpen nemjo :blink:

Mennyi az átlagsebességed ilyen fogyi mellett?

Nekem stabilan 40 km/ó Délbuda és környékén és a jó idő beálltával (meg az új pöpec Falken gumijaimmal) nőtt a fogyim pár decivel. Azt hiszem többet élvezkedek a kamionok előzésével.

Fogyasztás 8,6 és alapjárat 1,3 l/ó.

Kit tud többet még?

Link to comment
Megosztás:

Csak rövid távok. mikor bemelegszik, akkor néha kicsit "élvezkedek is vele".. iy bc szerint per pill 10liter.. igaz, pont egy hosszabb nyugis táv elött lett nullázva..

alapjárati 1-1.3 liter között.. (bemelegedve)

Én rájöttem, hogy legjobban úgy tudom értékelni a fogyasztásomat ha minden hó elsején nullázom az átlagfogyasztást is és az átlagsebességet is. Így hónapról hónapra tudom az értékeket összehasonlítani. A havi futásteljesítményem 2000 km körül mozog és többé kevésbé a Budapest köré húzott 60 km-es sugarú körön belül. Ezért a 40-42 km/ó átlagsebesség és a 8,6 -os fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Én rájöttem, hogy legjobban úgy tudom értékelni a fogyasztásomat ha minden hó elsején nullázom az átlagfogyasztást is és az átlagsebességet is. Így hónapról hónapra tudom az értékeket összehasonlítani. A havi futásteljesítményem 2000 km körül mozog és többé kevésbé a Budapest köré húzott 60 km-es sugarú körön belül. Ezért a 40-42 km/ó átlagsebesség és a 8,6 -os fogyasztás.

én tankolásnál nullázom a számlálót

átlagsebességet nemtudom, hogy van e értelme mérni (most olyan 17-18 km/h)

egyszer kipróbáltam, hogy milyen pályán: indulásnál nullázás, de M3 bekötőtöl mire végigjöttem a Hungárián (nem volt vészes vmi hétvége volt) kb 50-60-70 km/h-t esett az átlag...itt jöttem rá, hogy értelmetlen mérni :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Nekem ma sikerült végre "kijárnom" a bengét a tankból a bc-s kalibrálás befejezéséhez, erre meg megnyomják az árat! :)

Szóval a lényeg, nekem még azóta nem volt hosszú táv, de az alapjáraton a Gábor Bc-je 1,4-1,5-öt ír, viszont gyorsításkor rendessen meglepödök mindíg! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.