Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

ugyan nem alegpontosabb a mérés de:

44.5 Literből 637 Km-ert mentem el...

330 km megtétele után ráöntöttem a nem teljesen teli 5 literes kannát mert aznap nem indult a vas és valószinü az AC a ludas gondoltuk bele öntjük hátha mégis rossz a műszer és nincs benne benzin... később beindult és volt benne bőven még lötty... tehát 49,5 literből mentem 637-et...

ez legrosszabb esetben is 7.8 literes átlag...

70% autóút 30% város...

ezt már az "új" motorom produkálta...

Link to comment
Megosztás:

ma mantem több mint 50km et

lehet megvolt 70 is

és tankoltam 3,3 litert, és a szintjelző kicsit fentebb állt meg mint induláskor

ez nagyon kis fgyinak jön ki

4,7kb :D

de biztos joval 6 alatt volt, igaz 90-100al mentem végig nem huzattam, szóval igen spórolósan :D

Link to comment
Megosztás:

ma mantem több mint 50km et

lehet megvolt 70 is

és tankoltam 3,3 litert, és a szintjelző kicsit fentebb állt meg mint induláskor

ez nagyon kis fgyinak jön ki

4,7kb :D

de biztos joval 6 alatt volt, igaz 90-100al mentem végig nem huzattam, szóval igen spórolósan :D

És ilyenkor nem néznek rád furcsán,mert 3 litert tankolsz? :D

Link to comment
Megosztás:

ma mantem több mint 50km et

lehet megvolt 70 is

és tankoltam 3,3 litert, és a szintjelző kicsit fentebb állt meg mint induláskor

ez nagyon kis fgyinak jön ki

4,7kb :D

de biztos joval 6 alatt volt, igaz 90-100al mentem végig nem huzattam, szóval igen spórolósan :D

Én meg ha lejtőn gurulok motorfékkel 200 métert, akkor semmit sem fog fogyasztani. :D

Szerintem 10-20 liter alatt nem érdemes számolgatni.

Link to comment
Megosztás:

Má mééé néznének furcsán? Az már 50%al több mint a "kiadható minimális mennyiség"! :D :D :D

Van olyan kút, ahol az van kiírva a gépre, hogy 5 Liter. :D

Amúgy ahogy Tápiószecső cartárs is emlegette, ez a fajta mérés nem mérés. Csak saccolás. 10-20 liter, illetve teljestankos fogyi már mérvadó.

Link to comment
Megosztás:

Van olyan kút, ahol az van kiírva a gépre, hogy 5 Liter. :D

Amúgy ahogy Tápiószecső cartárs is emlegette, ez a fajta mérés nem mérés. Csak saccolás. 10-20 liter, illetve teljestankos fogyi már mérvadó.

A konkrét esetre nézve egyetértek, DE!

Lehet azért kis mennyiséggel is pontos mérést végezni!!! Én például több mint egy hónapja belefogtam egy "project"-be aminek is a részeredményeit menet közbeni mérésekkel hitelesítem.

Ehhez azonban az kell, hogy azonos útvonalon, (estemben 95 km, Érd ...5 számú kútfej, - Dunaújváros - Érd ...5 számú kútfej, teli tank első pisztoly kattanásig), közel azonos közlekedési feltételek mellett (esti forgalomban max 90 / 55 km/ó) végezzem a mérést. Ilyen körülmények betartásával már 2 -3 %-os fogyasztás változást (csökkenést) is ki lehet mutatni meglehetős biztonsággal. Esetemben ez úgy jelentkezett, hogy fogyasztás:

1) 5,8 l ..... (6,11 l/100 km)

2) 5,75 l ..... (6,05 l/100 km)

3) 5,64 l ..... (5,94 l/100 km)

Mivel a project még folyamatban van ezért a részletekről még nem számolok be, de amint értékelhető eredményem lesz közre fogom adni.

Link to comment
Megosztás:

ha én tankolok elég ritkán tankolok 1000en felül.

sőtt volt hogy egy nap eccer 2ért aztán 4órával később 1 ért :D

am lehet azért igy is méregetni, mert ha megállok a kocsival egy estére a gariban és beindítom másnap, addigra eligazodik az a mennyiség

és mondjuk ha van még benne+10 liter, akkor a tank alja se okoz galibát.

szerintem.

Link to comment
Megosztás:

behabzás...

100lityis tankba furcsamód mindig 112liter tankoltunk, ha ugyan arra akútra mentünk, és nem kétszeri tankolás volt anno By UK :D

Nagy ügy!

Én meg a 20 literes vaskannámba töltök rendszeresen 22 liter benzint. És akkor mi van? Ez nem a mérőórájának a hibája!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.