Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nekem a legjobb fogyasztásom az én 93-s 1.4-s kombimmal még 2007 nyarán volt. A Budapest-Piliscsaba-Salzburg távot sikerült megtennem 5,5 literes átlagfogyasztással és ugyanezen túra alkalmával a Briancon - Clime de la Bonette (2804 m) - Nice távot is kb 6,5 literes fogyasztással teljesítette. Jó kis autó ez csak 2500 méter tengerszint felett 8-10%-os emelkedőn ne akarjátok 40 km/h-nál jobban hajtani (esetleg 4. fokozatba kapcsolni), mert azonnal kijelzi hogy neki ehhez a művelethez oxigénpalackra van szüksége ;) (aki nem érti annak magyarul: MIL lámpa a szép narancssárga színével jelzi ezt kigyulladás útján). Ugyanez érvényes a Galibier nevű legendás hegyre is megspékelve egy kis melegedéssel. Csak ajánlani tudom, mert fantasztikusan szép környék és az autó teljesítménye enged egy kis nézelődést két hajtű kanyar között.

Mostanában városban használom 6,3 l és 6,5 l közötti fogyasztással.

Link to comment
Megosztás:

614km/ 43.7l -7l/100km

-kb. 114km város (az egyszerűség kedvéért)

- a többi országút, a fele dobozos utánfutóval, 90-100km/h-s tempó óra szerint.

-szokásosnál kicsit több hidegindítás.

705km/ 43,23l -6,15l/100km

-kevesebb város, a többi ugyanaz

-defekt miatt előre már a nyárit rakattam fel+melegebb az idő

Lehet, hogy egy kicsit kevesebb ment bele -másfél, két liter pedig ugyan ott tankoltam- majd a következőnél több lesz. A piros felénél állt a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy gépet C16SE motorral. Második teletankolás, számolgatás. 7,06l/100. Viszonylag rövid távolságokon, két város között( 10km) többi városban, úgy fele-fele. Semmi száguldozás, csak egyszer: mit tud a szerkezet? 170-i simán ment aztán többet nem mertem. Jó ez a fogyi? Vagy piszkálgasam? Előtte egy 1.8-as sima Ford kombim volt, jó takarékos autó5,5-6,5 között elpöfögött, de 130 volt a vége padlógázzal. üdv.http://www.opelforum.hu/style_images/arobase-en/folder_post_icons/icon14.gif

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy gépet C16SE motorral. Második teletankolás, számolgatás. 7,06l/100. Viszonylag rövid távolságokon, két város között( 10km) többi városban, úgy fele-fele. Semmi száguldozás, csak egyszer: mit tud a szerkezet? 170-i simán ment aztán többet nem mertem. Jó ez a fogyi? Vagy piszkálgasam? Előtte egy 1.8-as sima Ford kombim volt, jó takarékos autó5,5-6,5 között elpöfögött, de 130 volt a vége padlógázzal. üdv.http://www.opelforum.hu/style_images/arobase-en/folder_post_icons/icon14.gif

Sztem jó ez a fogyi. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy gépet C16SE motorral. Második teletankolás, számolgatás. 7,06l/100. Viszonylag rövid távolságokon, két város között( 10km) többi városban, úgy fele-fele. Semmi száguldozás, csak egyszer: mit tud a szerkezet? 170-i simán ment aztán többet nem mertem. Jó ez a fogyi? Vagy piszkálgasam? Előtte egy 1.8-as sima Ford kombim volt, jó takarékos autó5,5-6,5 között elpöfögött, de 130 volt a vége padlógázzal. üdv.http://www.opelforum.hu/style_images/arobase-en/folder_post_icons/icon14.gif

Simán jó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Leírom az én tapasztalataimat hátha érdekel.

F Astra Caraván 1.4 16 szelepes (X14XE motorkód)

Amikor kigyulladt a lámpa általában mentem a benzinkúthoz nehogy megálljak. 42-45 liternél sosem ment bele több pedig a csövet is teletettem:) Ekkor vettem egy 5 literes benzineskannát tele benzinnel és addig mentem amíg meg nem állt. Igy tudtam beletenni 51.5 litert és ahoygy kigyulladt a lámpa tudtam vele menni több 100km-t. Tapasztalataim alapján kb. 10 liter lehet benne.

Fogyasztás. 600km ebből 250km országút 110-el, Klima nélkül, városba is "óvatos vezetéssel" 6.6 liter.

Szintén 600km, 400km országút 140-150-el (óra szerint mert többet mér) 8.5 liter.

Ennyi:)

Link to comment
Megosztás:

Leírom az én tapasztalataimat hátha érdekel.

F Astra Caraván 1.4 16 szelepes (X14XE motorkód)

Amikor kigyulladt a lámpa általában mentem a benzinkúthoz nehogy megálljak. 42-45 liternél sosem ment bele több pedig a csövet is teletettem:) Ekkor vettem egy 5 literes benzineskannát tele benzinnel és addig mentem amíg meg nem állt. Igy tudtam beletenni 51.5 litert és ahoygy kigyulladt a lámpa tudtam vele menni több 100km-t. Tapasztalataim alapján kb. 10 liter lehet benne.

Fogyasztás. 600km ebből 250km országút 110-el, Klima nélkül, városba is "óvatos vezetéssel" 6.6 liter.

Szintén 600km, 400km országút 140-150-el (óra szerint mert többet mér) 8.5 liter.

Ennyi:)

Nekem 1.6 8 szelepes van, az eddigi rekordom az 5.8 liter / 100km, klímával. Mondjuk, reggel még nem üzemelt a klíma, inkább hazafele. Reggel még nem volt forgalom az utakon, így tudtam egy állandó sebességet tartani (90-110 között) nagyrészt. Amúgy Várpalotáról mentem először Balatonfűzfőre, aztán onnan Veszprém, Körmenden keresztül Lentire, majd vissza egyenes palotára.. Ugyanez rá egy héttel később, kisebb herendi kitéréssel. Pont elfogyott a teli tank, amit a hosszú út előtt tankoltam. A rekordom, az 82km városi császkálás, világító szegénységjelzővel. Fordultam a benzinkútra és pont akkor állt meg a motor, csak benyomtam a kuplungot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.