Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem igazán van érdekem a dologban, úgyhogy nem akarok ennek utánafutkosni, és mástól függeni, idegeskedni, stb. Ha valaki ki akarja próbálni, hát tegye. Én ennek megbeszélésében tudok segíteni a forgalmazóval.

Csak javaslat volt!Gondoltam forgalmazónak talán érdeke. :lol:

Na ebből se lesz semmi.Legalább is mostanában xintem...

Köszi azért!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.6 16V ECOTEC, de nem kell fogyicsökkentő.Lvagyok én azzal a városi 8.3-al.Meg legalább lehet haladni.Országúton, meg ha nagyon spórolni akarok, akkor beállok egy stabil 80-ra, és akkor olyan 5.7-5.8L/100km a fogyi.Ez meg Ögenszép produkcijó egy ilyen mocitól!Sztem.Pedig már 166e. km van benne. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.6 16V ECOTEC, de nem kell fogyicsökkentő.Lvagyok én azzal a városi 8.3-al.Meg legalább lehet haladni.Országúton, meg ha nagyon spórolni akarok, akkor beállok egy stabil 80-ra, és akkor olyan 5.7-5.8L/100km a fogyi.Ez meg Ögenszép produkcijó egy ilyen mocitól!Sztem.Pedig már 166e. km van benne. :wink:

Még egy apróság.Ha nagyon fogyicsökkenést akarok, akkor nyakon öntöm egy egység PROTEC-kel, és máris 7.6 a városi, és a káposzta is jóllakik! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.6 16V ECOTEC, de nem kell fogyicsökkentő.Lvagyok én azzal a városi 8.3-al.Meg legalább lehet haladni.Országúton, meg ha nagyon spórolni akarok, akkor beállok egy stabil 80-ra, és akkor olyan 5.7-5.8L/100km a fogyi.Ez meg Ögenszép produkcijó egy ilyen mocitól!Sztem.Pedig már 166e. km van benne. :wink:

Nekem is X16XEL van de nekem torkosabb a jószág!Mondjuk városban se nagyon megyek 80-nal. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Majdnem Kolozsvárig mentünk (Magyarkiskapus). A Király-hágó tényleg :king: . Pláne 90 lóval elhúzni a felfelé kapaszkodó Dáciá-sok mellet. :lol:

Szóval 98-as volt :idea: Én meg itt gyanusítgatok :oops:

Akkor még mindig jobban jártam, mint egy barátom, aki 95-ös helyett dízelt tankolt. Nem ért ki vele a benzinkútról sem. :banghead:

Nekem bezzeg nem akart 160 alatt menni a gép :biggrin:

Link to comment
Megosztás:

Ha ez tényleg 10 liter,akkor 40l/615 km =6,5L !

Ezt keveslem,bár nem haragudok meg érte :lol:

Ebből 350 km pálya 120-180 között a többi

város folyamatosan működtetett klímával,250000km -es motorral...

Az nem túl rossz vagy rosszul számolok ? :?

Link to comment
Megosztás:

Ha ez tényleg 10 liter,akkor 40l/615 km =6,5L !

Ezt keveslem,bár nem haragudok meg érte :lol:

Ebből 350 km pálya 120-180 között a többi

város folyamatosan működtetett klímával,250000km -es motorral...

Az nem túl rossz vagy rosszul számolok ? :?

Szerintem nagyon jó :thumbup:
Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam alább,hogy a régebbi 93 as caravan tankja 50 l(a műszeren

is ennyit ír) és hogy ha eléri a pirosat akkor még 15l van benne.Ez utóbbi biztos ? tud valaki hiteleset

mondani ezügyben ?

Amikor eléri a pirosat akkor teletankolod. Abból meg bírod állapítani mennyi is maradt még benne. Persze ez is csak kb. érték lesz.

Link to comment
Megosztás:

Amikor eléri a pirosat akkor teletankolod. Abból meg bírod állapítani mennyi is maradt még benne. Persze ez is csak kb. érték lesz.

Jaja. Minden kúton máshol kattan a töltő. Nekem volt már olyan, hogy utána még beleraktam 6-7L benyát, csak néztem.

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Minden kúton máshol kattan a töltő. Nekem volt már olyan, hogy utána még beleraktam 6-7L benyát, csak néztem.

Én már ugyanannál a kútnál, ugyanannál a pompánál is jártam úgy, hogy hamarabb kattant. Azóta csordultig töltöm...persze mindig nagyobb út elött :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Ha jobban habosodik a benzin töltésnél (leginkább melegebb időben),

akkor előbb fog kattanni. Nem érdemes fullra telecsorgatni, mert így

nagyobb az esélye a szellőző eltömődésének, ami után az AC összeszívja

a tankot.

Meglehet nézni ezt valahogy, hogy el van-e tömődve? :?:

Link to comment
Megosztás:

Nekem amikor felvillan a lámpa, de még el is alszik, akkor van oan 10 körül benne, ha beáll folyamatosra, akkor oan 5-7 lityi marad a tankba kb.

No én, most, hogy üa. válság van ukránoknál (is), muszáj voltam kútra menni :lol: Eredmény= Mol-os benyával kb 1-1,5 lityivel többet eszik, és nem is megy annyira. Ezt eddig is tudtam, de reménykedtem, hát nem jött be. Mentem 40 lityiből 698 Km, ebből 350 körül város, a többi hosszú táv város érintéssel.

Hát nem estem hasra. Remélem lesz már lassan kinti benya :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.