Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

10 perce, Jaszo írta:

Jó tényleg nincs akkora különbség például én Hankookot néztem ki ott már 7 ezer a különbség. Pl: K115 18 ezer 55-ös méretben és 50-ben 25 ezer. Értem én hogy ritka méret de lehúzásnak érzem akkor is. Most felnit eladni és kisebbet vásárolni nincs kedvem annyit árulnak mindenhol h rövid időn belül csak áron alul tudnám de talán majd egyszer. :)

Az a baj, hogy ha felnit cserélsz akkor sem jársz jobban. sajnos a váltóméretek is ritkábbak. Pl. egy 195/65R15 gumit olcsóbban megkapnál mint egy 185/65R15 vagy 195/60R15-öt.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, mart írta:

Sziasztok,

 

A négyévszakos gumiknak rengeteg előnye van! Ha gyors és kiváló szolgáltatásra vágysz, akkor a GumiStart webshopot tudom ajánlani. Érdemes itt körülnézni: http://gumistart.hu/autogumi.html?gj_kategoria=88&haszn_kat=91

Köszi a tippet. Én is veszek ilyen "nulla forintosat". Kiönteném betonnal bele egy ruhaszárítót és kiraknám az udvarra. Az lenne az egyik nagy előnye (azon kívül, hogy nulla Ft), hogy egész évben, mind a 4 évszakban kint maradhat az udvaron... persze ruhákat csak szép időben raknék a rajta lévő szárítóra :icon13:

De az is lehet, hogy egy ilyet csinálok belőle. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
15 perce, tgabika76 írta:

Titkos tipp az alufelni tisztításra a fehér Cif folyékony súroló. Már nem tudom hol olvastam, de kipróbáltam és egész szép eredményt ad ahhoz képest amennyibe kerül.

Húú tényleg, köszi! Annak idején a simson felnijét, főleg a küllőket szép csillogóssá varázsolta. Mondjuk előbb utóbb elviszem szakihoz, mert akad rajta egy-két karc.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Alufelnit hogyan tudnám picit megpolírozni, vagy legalább egy kis csillogást adni neki házilag? Flexem van itthon:biggrin::biggrin::biggrin:

 

Róluk lenne szó: 1453378737913_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

flexes csiszolással nem kellene. :-) Ha van rajta fékpor is ami idővel ráégett, akkor a CIF már kevés lesz és oda felnitisztító kell, meg sok idő és türelem a sikáláshoz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, bluemirage írta:

flexes csiszolással nem kellene. :-) Ha van rajta fékpor is ami idővel ráégett, akkor a CIF már kevés lesz és oda felnitisztító kell, meg sok idő és türelem a sikáláshoz. 

A ráégett fékport szépen le lehet szedni sósavval, csak fel kell hígítani, hogy szét ne marja a felnit.

Sósavas tisztítás után: astrahsavutan_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Geopake írta:

Korai feltenni még a nyári garnitúrát? Nagyon várom már a jó időt:)Megint simogathatom a gumikat.Elfelejtettem ugyanis ráírni melyiket honnan vettem le.

Nekem már egy hónapja fent vannak :)

Erre felé nem volt olyan rossz idő, meg feleslegesen nem akartam már koptatni a télit.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, ginola írta:

G Astrára 195/60 R15 méretben jó ár/érték arányú nyári gumit keresek, mit ajánlanátok?

A KM Gumit... :icon13: Mindenben csak pozitív a tapasztalatom, használtban is olyan jó gumik vannak nála jó áron hogy csak na... Ha kell, privátban megadom a Miklós elérhetőségét. (Mondjuk a honlapon fent van...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 20. at 19:50, Geopake írta:

Korai feltenni még a nyári garnitúrát? Nagyon várom már a jó időt:)Megint simogathatom a gumikat.Elfelejtettem ugyanis ráírni melyiket honnan vettem le.

Én mindig március vége és mindenszentek/halottak napja fordulónapokhoz igazodva cserélve. Tehát a téli a kettő közötti 5 hónapot van. Az időjárást nem nézem és úgy alakítom az életem, hogy a 2 fordulónap környékén meg tudjam csinálni a cserét. Minden második csere alkalmával gumis csinálja (centírozás)... egyébként én cserélem.

Ez már a 3. autóm, de nyáron mindig Continental gumikat használok. Télen vegyesebb a kép. Volt nagyon rossz Kleber Krysalp is... 2x. Hóban úgy-ahogy... jeges úton egy rémálom volt. De egy Barum Polaris van, ami hóban és jégen is jól kapaszkodik, továbbá viszonylag tartós. Vízen tényleg egy kicsit felfut, a nyáriakhoz képest... :( Ezt tudom és akkor ezt figyelve vezetem. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 20. at 19:50, Geopake írta:

Korai feltenni még a nyári garnitúrát? Nagyon várom már a jó időt:)Megint simogathatom a gumikat.Elfelejtettem ugyanis ráírni melyiket honnan vettem le.

Attól függ. Én éjjel dolgozom, ma reggel még mindig olvasztani kellett a jeget az ablakról indulás előtt. Este is csak 2-3 fok van.

Ráadásul még meg sem vettem a nyári garnitúrát. Pénteken szerelik fel.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Janó32 írta:

A KM Gumit... :icon13: Mindenben csak pozitív a tapasztalatom, használtban is olyan jó gumik vannak nála jó áron hogy csak na... Ha kell, privátban megadom a Miklós elérhetőségét. (Mondjuk a honlapon fent van...)

Bocs, de mi ez a "KM gumi"? Én is most keresek nyári gumikat az autómra, vannak sokan, csak dönteni nehéz.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, bluemirage írta:

Én mindig március vége és mindenszentek/halottak napja fordulónapokhoz igazodva cserélve. Tehát a téli a kettő közötti 5 hónapot van. Az időjárást nem nézem és úgy alakítom az életem, hogy a 2 fordulónap környékén meg tudjam csinálni a cserét. Minden második csere alkalmával gumis csinálja (centírozás)... egyébként én cserélem.

Ez már a 3. autóm, de nyáron mindig Continental gumikat használok. Télen vegyesebb a kép. Volt nagyon rossz Kleber Krysalp is... 2x. Hóban úgy-ahogy... jeges úton egy rémálom volt. De egy Barum Polaris van, ami hóban és jégen is jól kapaszkodik, továbbá viszonylag tartós. Vízen tényleg egy kicsit felfut, a nyáriakhoz képest... :( Ezt tudom és akkor ezt figyelve vezetem. 

 

14 órája, grofbandi írta:

Attól függ. Én éjjel dolgozom, ma reggel még mindig olvasztani kellett a jeget az ablakról indulás előtt. Este is csak 2-3 fok van.

Ráadásul még meg sem vettem a nyári garnitúrát. Pénteken szerelik fel.

Most hétvégén megejtem a cserét.Úgy is hosszú hétvége lesz.Reggelente mikor megyek melóba akkor még hideg van.Jövőhétre már mondja a jó időt.Majd megpróbálom eltalálni melyik kerék hol volt:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.