Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Hi, szeretnék alufelnit venni az autóra. Kinéztem egy alufelnit, fekete felpolírozott.

Íme: Threeface Frost (fekete hátterű, polírozott küllőkkel) -- 6,5x15 4x100 ET38

- Van hátrány a fekete színnek?

- Tudtok valami terhelőt erről a márkáról (Threeface Frost)?

köszi ;)

Én is pont ilyet szeretnék, de nincsen rá cash, majd jövőre. Addig is holnap felnin cserélnek gumit. :lol: Kár hogy a Kadett-en 14"-os volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi, szeretnék alufelnit venni az autóra. Kinéztem egy alufelnit, fekete felpolírozott.

Íme: Threeface Frost (fekete hátterű, polírozott küllőkkel) -- 6,5x15 4x100 ET38

- Van hátrány a fekete színnek?

- Tudtok valami terhelőt erről a márkáról (Threeface Frost)?

köszi ;)

nekem TF van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem a leg olcsóbb, de nagyon jól bírja egyenlőre legalábbis.

16"-os jobban mutatna! 17" még jobban! :(

Kibicnek semmi sem drága! :lol:

:lol: :lol: 17" az icconyat :)

Link to comment
Megosztás:

Sőt, most hogy az árakat is nézem, a 17" akciós, így caca 9-el drágább darabja a 15"-től, a 40-es ET-vel meg víííígan elfér. Nekem 7,5J ET35, és (igaz 205/40) épp elfér még a pici ültetéssel is.

Igazatok vagyon a 17" -os az bikább, de

-- ha gumit is szeretnék rátenni, akkor mondjuk a barum ami elfogadható és alapnak mondható, az is 35e/db és ez nem a 45e/db-os continental vagy misi

-- ha leszűröm az én autómra (lásd lent), akkor arra nem ad ki 17-es ből ilyet én meg nem akarok mock-olgatni vele

-- a közkézen forgó kezelési kézikönyvben nincs is 17"-os váltóméret

Úgyhogy marad a 15"ös....

;)

Ja, akit érdekel 14"-os használt lemez felni, max egy szezonos téli barum polaris 2 gumival, esetleg ilyen dísztárcsával egy 10e-esért , szóljon:

452706_0.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hi, szeretnék alufelnit venni az autóra. Kinéztem egy alufelnit, fekete felpolírozott.

Íme: Threeface Frost (fekete hátterű, polírozott küllőkkel) -- 6,5x15 4x100 ET38

- Van hátrány a fekete színnek?

- Tudtok valami terhelőt erről a márkáról (Threeface Frost)?

köszi ;)

Ilyet már Én is kinéztem, szerintem nagyon szép. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazatok vagyon a 17" -os az bikább, de

-- ha gumit is szeretnék rátenni, akkor mondjuk a barum ami elfogadható és alapnak mondható, az is 35e/db és ez nem a 45e/db-os continental vagy misi

-- ha leszűröm az én autómra (lásd lent), akkor arra nem ad ki 17-es ből ilyet én meg nem akarok mock-olgatni vele

-- a közkézen forgó kezelési kézikönyvben nincs is 17"-os váltóméret

Úgyhogy marad a 15"ös....

;)

Ja, akit érdekel 14"-os használt lemez felni, max egy szezonos téli barum polaris 2 gumival, esetleg ilyen dísztárcsával egy 10e-esért , szóljon:

452706_0.jpg

A Te döntésed, csak nehogy később megbánd. Én láttam már az általad említett TF görgőt 15"-ben is, meg 17"-ben is, hát teljesen mást mutat. a 15"-től szvsz még a 16" is jobb, azt meg az ÍCS is hozza váltóméretnek :lol:

Nem rábeszélni akarlak, csak nekem volt fent 15", 16", meg 17" is, látom a különbséget. A 15" nagyon gyári.

Link to comment
Megosztás:

Igazatok vagyon a 17" -os az bikább, de

-- ha gumit is szeretnék rátenni, akkor mondjuk a barum ami elfogadható és alapnak mondható, az is 35e/db és ez nem a 45e/db-os continental vagy misi

-- ha leszűröm az én autómra (lásd lent), akkor arra nem ad ki 17-es ből ilyet én meg nem akarok mock-olgatni vele

-- a közkézen forgó kezelési kézikönyvben nincs is 17"-os váltóméret

Úgyhogy marad a 15"ös....

Mutatós darab. :lol: Valóban minél nagyobb a felni, annál mérgesebb, viszont igazad van-->gumi is kell ám a 17 collosra, és a nagy méreteknél azért el tudnak szabadulni az árak. Próbálj meg egészséges középutat találni. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy inkább a gumim legyen a topon, mint a felnim (vészfékezéskor, vízfilmen mondjuk a 17-es felni gyengébb gumival nem a legjobb párosítás...). Nem beszélve arról, hogy ha fogsz egy szöget, padkát, krátert, a gumipótlás költsége is komoly tétel lehet. Szóval, manapság a lábunk, meg a takarónk hosszát azért nem árt összeigazítani... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hú de felmentek a gumi árak. Tavaly ilyenkor és a nyári gumit 12 körül vettem az Automax-tól.

Most még lehet vásárolni a tavalyi 235 ft/euros árfolyamon behozott gumikból...de nyáron, mikor hozzák be az új téliket, sokan ki lesznek akadva... ;)

Nem rég vettem a téliket az új kocsimra: Pirelli Sottozero Serie II - 205/55r16os méretben. Mesélte a gumis, hogy most nem éri meg kimenni és "kukázni" a németeknél. Ők jönnek ide és ahogy a kocsikat is felvásárolják, úgy a gumikat is! Komoly hiányok kezdenek kialakulni a gumisoknál, persze bármit meghoznak-->csak arany áron! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most még lehet vásárolni a tavalyi 235 ft/euros árfolyamon behozott gumikból...de nyáron, mikor hozzák be az új téliket, sokan ki lesznek akadva... ;)

Nem rég vettem a téliket az új kocsimra: Pirelli Sottozero Serie II - 205/55r16os méretben. Mesélte a gumis, hogy most nem éri meg kimenni és "kukázni" a németeknél. Ők jönnek ide és ahogy a kocsikat is felvásárolják, úgy a gumikat is! Komoly hiányok kezdenek kialakulni a gumisoknál, persze bármit meghoznak-->csak arany áron! ;)

Én még ősszel megvettem a 4 Dunlop Wintersport 3D-met :-))) ;) És a nyáriban is csak 14000km van :P De a többieknek (akiknek kell) nem árt sietni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tavaj nyári az Astrám, vásárláskor Dunlop gumit adtak hozzá. Egyik ismerős szerint nagyon jó, akár 120 ezret is el lehet vele menni! Van valakinek esetleg info-ja róla? ;)

Hát ha valaki elmegy vele 120e kilómétert,akkor annak minden tiszteletem.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha valaki elmegy vele 120e kilómétert,akkor annak minden tiszteletem.

Kis gúnyt olvasok ki az írásodból, kolléga. ;)

Mondjuk lehet, h túlzó, a 100ezer reálisabb. ;) Sógorom SX4-eséhez Continental-okat kapott, aztmondja 40ezernél dobhatta ki őket a p.csába. Érdekes...

Link to comment
Megosztás:

Kis gúnyt olvasok ki az írásodból, kolléga. ;)

Mondjuk lehet, h túlzó, a 100ezer reálisabb. ;) Sógorom SX4-eséhez Continental-okat kapott, aztmondja 40ezernél dobhatta ki őket a p.csába. Érdekes...

Elég vezetési stilus függő a dolog szvsz, de a 60eKm reálisabb, mint a 100-120 szerintem, és ez a jobb minőségű gumikra értendő.

A conti alapból puhább keverék mint a dunlop ha jól tudom, ezért jobban tapad szárazon, cserébe hamarabb kopik.

Link to comment
Megosztás:

Kis gúnyt olvasok ki az írásodból, kolléga. ;)

Mondjuk lehet, h túlzó, a 100ezer reálisabb. ;) Sógorom SX4-eséhez Continental-okat kapott, aztmondja 40ezernél dobhatta ki őket a p.csába. Érdekes...

Ne érts fére kollega nem gúnyolódni akarok(tam).De 120e km az nagyon sok,főleg,ha valaki használ téli-nyári szettet.Magyarán szerintem előbb elöregszik a gumi,mint elkopna.Én azt hallottam már több helyről is,hogy azok a dunlop gumik,amivel kijönnek nem épp a gyártó legjobb szériái.Mégegyszer bocs,ha gúnyt olvastál ki az irományomból. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ne érts fére kollega nem gúnyolódni akarok(tam).De 120e km az nagyon sok,főleg,ha valaki használ téli-nyári szettet.Magyarán szerintem előbb elöregszik a gumi,mint elkopna.Én azt hallottam már több helyről is,hogy azok a dunlop gumik,amivel kijönnek nem épp a gyártó legjobb szériái.Mégegyszer bocs,ha gúnyt olvastál ki az irományomból. ;)

Mellesleg a Dunlop gumik pont a tartósságuk miatt nem lehetnek soha tesztelsők. Nekem is Dunlop van, a cég saját értékelése alapján kb minden 9-10/10 nála, kivéve a tartósság, mert az 8. A német tesztek is mindig a tartósságra panaszkodnak. Olyan 50-60-t bír vezetési stílustól függően.

Azért azt jó lenne tudni, hogy a cartárs gépvasán pontosan milyen gumi is van...

Link to comment
Megosztás:

Ne érts fére kollega nem gúnyolódni akarok(tam).De 120e km az nagyon sok,főleg,ha valaki használ téli-nyári szettet.Magyarán szerintem előbb elöregszik a gumi,mint elkopna.Én azt hallottam már több helyről is,hogy azok a dunlop gumik,amivel kijönnek nem épp a gyártó legjobb szériái.Mégegyszer bocs,ha gúnyt olvastál ki az irományomból. ;)

Csak tréfáltam a "gúnyos" szöveggel! ;)

Nekem is fura volt kissé az adat, de hát friss Astrá-sként nem volt infóm a hozzá kapott Dunlop márkáról. Azt is mondta az ismerős, h darabja 27 ezeknek, amiket kaptam alapba. Már csak az árából kiindulva is... ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak tréfáltam a "gúnyos" szöveggel! ;)

Nekem is fura volt kissé az adat, de hát friss Astrá-sként nem volt infóm a hozzá kapott Dunlop márkáról. Azt is mondta az ismerős, h darabja 27 ezeknek, amiket kaptam alapba. Már csak az árából kiindulva is... ;)

Most már tényleg érdekelne a konkrét típus. 27k-s gumi 185/65-ben vagy 195/60-ban az elég komoly még Dunlopból is... Konkrétan, asszem a legdrágább a 195/60 DUNLOP SP Sport Fastresponse 88V az olyan 20-22 BP-en, de nem hiszem, hogy gyárilag ilyet szerelnének.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.