Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Most már tényleg érdekelne a konkrét típus. 27k-s gumi 185/65-ben vagy 195/60-ban az elég komoly még Dunlopból is... Konkrétan, asszem a legdrágább a 195/60 DUNLOP SP Sport Fastresponse 88V az olyan 20-22 BP-en, de nem hiszem, hogy gyárilag ilyet szerelnének.

Jaja, most "olvastam le", DUNLOP SP SPORT 2020E 195/60 R15 88H a márka. Neten utánanézve valóban kapni olcsóbban is... ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaja, most "olvastam le", DUNLOP SP SPORT 2020E 195/60 R15 88H a márka. Neten utánanézve valóban kapni olcsóbban is... ;)

Hát igen 17-18k/db. Szokásos Dunlop minőség a többi gyártóhoz képest alig nagyobb kopási gyorsasággal. És a tiéden a fehér oldalfeliratos vagy a sima egyszínű fekete van?

Link to comment
Megosztás:

Most már tényleg érdekelne a konkrét típus. 27k-s gumi 185/65-ben vagy 195/60-ban az elég komoly még Dunlopból is... Konkrétan, asszem a legdrágább a 195/60 DUNLOP SP Sport Fastresponse 88V az olyan 20-22 BP-en, de nem hiszem, hogy gyárilag ilyet szerelnének.

De nem az Opelnél. Amikor a hármat fizet négyet vihet akciójuk volt, akkor is olcsóbb volt a négyet megvenni gumisnál, mint náluk a hármat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire életképes egy 1.2-es G Astrán a gyári 185/65/R15 helyett egy 195/50/R15-is méret?

Ismerős azt mondta totál nem jó, Opel szervizes pedig, hogy tökéletes, még az óra sem csal vele. ;)

A 185/65-R15 -nek a váltómérete 195/60-R15

A /50-es szerintem alacsonyabb oldalfalú, ezáltal biztos csalni fog az órád!!

De ez csak az én magánvéleményem volt, vannak itt olyan szakik, aki ezt nálam sokkal jobban értik ! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire életképes egy 1.2-es G Astrán a gyári 185/65/R15 helyett egy 195/50/R15-is méret?

Ismerős azt mondta totál nem jó, Opel szervizes pedig, hogy tökéletes, még az óra sem csal vele. ;)

Nem oké a dolog... 185/65R15: 621 mm; 195/50R15: 576 mm. Ez durva különbség, 4,5 cm! Feleslegesen forgatod a motort ugyanahhoz a sebességhez, csalni fog az óra is. 2,5% eltérésnél nagyobb nem egészséges. Az más kérdés, hogy felszerelhető, csak nem ajánlott. Opelaner cartárs jó méretet ajánl. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem oké a dolog... 185/65R15: 621 mm; 195/50R15: 576 mm. Ez durva különbség, 4,5 cm! Feleslegesen forgatod a motort ugyanahhoz a sebességhez, csalni fog az óra is. 2,5% eltérésnél nagyobb nem egészséges. Az más kérdés, hogy felszerelhető, csak nem ajánlott. Opelaner cartárs jó méretet ajánl. ;)

Köszi a helpet srácok!

Link to comment
Megosztás:

Kettő gyors kérdés:

- mit jelent, az hogy "A Kormoran Snowpro, a Michelin csoporthoz tartozó Kormoran népszerű kötött forgásirányú téligumi mintázata." vagy "A Debica a Goodyear csoport kedvező árú márkája. A Debica abroncsok a Goodyear lengyelországi gyárában készülnek, szigorú minőségellenőrzési folyamatok mellett." A mintázata vagy a gumi összetétele azonos a Michelinével avagy a Goodyear- ével? Nem, nem akarok ilyet venni, csak érdekel.

- Illetve, lehet-e javítani az acél felnit (pl. horpadás padkázás miatt) vagy csak a súlyokkal lehet machinálni...

köszi

Link to comment
Megosztás:

Kettő gyors kérdés:

- mit jelent, az hogy "A Kormoran Snowpro, a Michelin csoporthoz tartozó Kormoran népszerű kötött forgásirányú téligumi mintázata." vagy "A Debica a Goodyear csoport kedvező árú márkája. A Debica abroncsok a Goodyear lengyelországi gyárában készülnek, szigorú minőségellenőrzési folyamatok mellett." A mintázata vagy a gumi összetétele azonos a Michelinével avagy a Goodyear- ével? Nem, nem akarok ilyet venni, csak érdekel.

- Illetve, lehet-e javítani az acél felnit (pl. horpadás padkázás miatt) vagy csak a súlyokkal lehet machinálni...

köszi

Azt jelenti, hogy a gumi /Debica, Kormoran/ összetétele és mintázata 2-3 évvel ezelőtti. Vagyis az új fejlesztés megy a vezető márkába-típusba a régieket pedig fölhasználják a másod-harmad márkába. Ezért van az, hogy egyre jobb eredményeket érnek el a teszteken például a Kormoran gumik. Ha nincs rá igényed, hogy mindig a legkorszerűbb, legújabb fejlesztésű gumik legyenek az autódon és még az ár is számít akkor szerintem nyugodtan megvásárolhatod ezeket a gumikat.

Bár vannak akik úgy vélekednek, hogy inkább egy "márkás" használt gumi mint egy ""nevesincs"".

Link to comment
Megosztás:

Kettő gyors kérdés:

- mit jelent, az hogy "A Kormoran Snowpro, a Michelin csoporthoz tartozó Kormoran népszerű kötött forgásirányú téligumi mintázata." vagy "A Debica a Goodyear csoport kedvező árú márkája. A Debica abroncsok a Goodyear lengyelországi gyárában készülnek, szigorú minőségellenőrzési folyamatok mellett." A mintázata vagy a gumi összetétele azonos a Michelinével avagy a Goodyear- ével? Nem, nem akarok ilyet venni, csak érdekel.

- Illetve, lehet-e javítani az acél felnit (pl. horpadás padkázás miatt) vagy csak a súlyokkal lehet machinálni...

köszi

A mintázat tuti, hogy a pár évvel korábbi, ahogy gezoli Úr is írta, de az összetétellel úgy tudom szoktak machinálni. A szilikát tartalmat szokták növelni, ami által hamarabb kopik, kicsit rosszabbul tapad, mint amikor Goodyear, vagy Michelin volt ráírva. Az árcsökkenés egyik összetevője, a régebbi mintázatból, a második összetevője az alapanyagok arányainak megváltozásából adódik.

Acélfelnit is tudnak javítani, természetesen sérüléstől függően. Olyan helyet keress, ahol nem kalapáccsal végzik a görgőzést, hanem géppel.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki emberi áron megválna 15-ös 4x100-as alufelnitől, főleg az alant látható gyári G-s felnitől (erre gondoltam, csak nem feketében: http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/opel_15_), akkor arra vevő lennék!

én vagyok sóher, vagy ez tényleg bazidrága ennyiért ;)

Én 2 hónapja a 15" MAK felniket adtam el michelin 95% gumákkal 55-60-ért, már pontosan nem tudom. Vagy olcsón adtam ;)

Link to comment
Megosztás:

én vagyok sóher, vagy ez tényleg bazidrága ennyiért ;)

Én 2 hónapja a 15" MAK felniket adtam el michelin 95% gumákkal 55-60-ért, már pontosan nem tudom. Vagy olcsón adtam ;)

Hát én most meztelen ütött-kopott garnitúrát nem találok nagyon 40 alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tudtam végre alufelniket az Astrámra és még hátravan a gumivásárlás, amit lehetőleg költséghatékonyan szeretnék megúszni és lehetőleg nem a leggagyibbat venni.

Amit kinéztem:

Kormoran Runpro B 195/60 R15 12000Ft/db

Napi átlag 50-60km-es távra és max 100-110km/órás tempóra lenne. Érdemes a megvételre??

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

én vagyok sóher, vagy ez tényleg bazidrága ennyiért ;)

Én 2 hónapja a 15" MAK felniket adtam el michelin 95% gumákkal 55-60-ért, már pontosan nem tudom. Vagy olcsón adtam ;)

Te vagy sóher. ;) Ha tényleg korrekt állapotúak (ütés mentesek, padkamentesek, vagy minimális sérülés van raktuk), megvan mindenük, akkor szerintem reális ár értük.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tudtam végre alufelniket az Astrámra és még hátravan a gumivásárlás, amit lehetőleg költséghatékonyan szeretnék megúszni és lehetőleg nem a leggagyibbat venni.

Amit kinéztem:

Kormoran Runpro B 195/60 R15 12000Ft/db

Napi átlag 50-60km-es távra és max 100-110km/órás tempóra lenne. Érdemes a megvételre??

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szerintem inkább valami komolyabb darabot válassz. Nyilván a legolcsóbban akarod megúszni, ez teljesen érthető, de ha figyelembe vesszük pl. azt, hogy az olcsóbb gumik általában jobban is kopnak, valamint a vizes teljesítményük rosszabb, és Te napi használatra tervezel, egy esetleg drágább, de jobb minőségű, lassabban kopó gumi simán behozza az árkülönbözetet, sőt... Nem beszélve a jobb tapadásról, ami mondjuk vészhelyzetben megfizethetetlen.

Pl. a Fuldának még most is emberi áron (16e/db szerelés, szállítás nélkül) van a Carat Progresso mintázata, én megfontolnám a helyedben. ;)

Conti, Bridgestone, Michelin, stb. - sajnos már eléggé elvadulnak árban..., de ezt a Fuldát pl. itt a fórumon is többen dicsérik. (Hiába, német gumi... ;) )

Link to comment
Megosztás:

..., de ezt a Fuldát pl. itt a fórumon is többen dicsérik. (Hiába, német gumi... ;) )

Nem azért mert német - tőlem lehetne hottentotta is ;) -, de tényleg jó.

Tavaly augusztusban még 28.000,-Ft volt egy pár 195/60 R15 88H futárszolgálattal(GLS), jattal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Te vagy sóher. ;) Ha tényleg korrekt állapotúak (ütés mentesek, padkamentesek, vagy minimális sérülés van raktuk), megvan mindenük, akkor szerintem reális ár értük.

Sztem meg nem, vagy ennyire szórnak az árak. Én ugyanígy hibátlan állapotú, de 16"-os felnit vettem gumival együtt(!) 60e-ért, úgyhogy a hirdetett garnitúra sztem simán rajtamarad az emberen. Én is most árulom a gyári 15"-ös felnijeimet (igaz az 5x110) pont feleannyiért(!) mint a hirdetésben szereplő garnitúrát kínálják, mégse kell senkinek...

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg nem, vagy ennyire szórnak az árak. Én ugyanígy hibátlan állapotú, de 16"-os felnit vettem gumival együtt(!) 60e-ért, úgyhogy a hirdetett garnitúra sztem simán rajtamarad az emberen. Én is most árulom a gyári 15"-ös felnijeimet (igaz az 5x110) pont feleannyiért(!) mint a hirdetésben szereplő garnitúrát kínálják, mégse kell senkinek...

Én az elmúlt hónapokban nagyon sok Opel felnit megnéztem, és azt mondom, hogy ez nem rossz ár egy jó állapotú garnitúráért. Persze ez a piac.

Link to comment
Megosztás:

Nem azért mert német - tőlem lehetne hottentotta is ;) -, de tényleg jó.

Tudom, hogy nem azért..., de a germán mérnökök hozzáadott értékében mégis jobban bízok úgy általában, mint a fűszoknyás távol-keletiekében. ;) A Fulda egyébként Good Year-tulajdonú vállalat, én az egyik téligumijukat kóstoltam meg eddig, az is bevált. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.