Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Itt a tavasz és lassan muszáj lesz felnit és gumit is vennem az autóra. Mikor megvettem októberben nem kértem se az alufelnit se a nyári gumikat mivel vállalhatatlan állapotban voltak. Már rengeteg helyen keresgéltem de nagyon kevés 4x100-as 15"-s gyári felnit találok. Mi lehet ennek az oka? Nagyobb részben 5x110-es lyukosztású felniket árulnak. A másik kérdésem az lenne hogy mennyi a reális ára egy szett 15"-os gyári felninek normál állapotban? Nagy a szórás a huszonx ezres kategóriától egészen 70.000 forintig.

Előre is köszönöm a válaszokat! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Acélfelnire gondolsz? Egy garnitúrát olyan 20ezer körül lehet venni a 4 csavarosból, állapottól függően biztos van olcsóbb is. Volt az OLX-en egy hirdetés, ahol a gyári új darabját adták 5ezerért. Keress rá, hátha még van nekik.

Link to comment
Megosztás:

Acélfelnire gondolsz? Egy garnitúrát olyan 20ezer körül lehet venni a 4 csavarosból, állapottól függően biztos van olcsóbb is. Volt az OLX-en egy hirdetés, ahol a gyári új darabját adták 5ezerért. Keress rá, hátha még van nekik.

Acélfelnim az van, azzal hoztam el az autót. Az valóban kimaradt hogy alufelnit keresek. :) FB csoportokban, olx-en, racing bazáron keresgélek de nem nagy a választék. Ami jó lenne méretben és lyukosztásban is az nagyrészt padkás, szétkarcolt fos.

Link to comment
Megosztás:

Acélfelnim az van, azzal hoztam el az autót. Az valóban kimaradt hogy alufelnit keresek. :) FB csoportokban, olx-en, racing bazáron keresgélek de nem nagy a választék. Ami jó lenne méretben és lyukosztásban is az nagyrészt padkás, szétkarcolt fos.

Én meg nemrégen adtam el a 15"-os gyári felniket Good Year gumikkal 40 ezerért.Aztán vettem 16"-ost.Eléggé ramaty volt,de homok szórattam,színtereztettem.Most így néz ki,már csak gumi kell rá.Szerintem Hankook ventus prime lesz az vagy Continental.Azt tud most a gumis akcióba.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150324/864911994001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Én meg nemrégen adtam el a 15"-os gyári felniket Good Year gumikkal 40 ezerért.Aztán vettem 16"-ost.Eléggé ramaty volt,de homok szórattam,színtereztettem.Most így néz ki,már csak gumi kell rá.Szerintem Hankook ventus prime lesz az vagy Continental.Azt tud most a gumis akcióba.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150324/864911994001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szép lett nagyon! :)

Ez a kedvenc gyári felnim nekem (is).

Már csak szerezni kellene valahonnan egy "jóárasított " szettet. :D

Link to comment
Megosztás:

Acélfelnim az van, azzal hoztam el az autót. Az valóban kimaradt hogy alufelnit keresek. :) FB csoportokban, olx-en, racing bazáron keresgélek de nem nagy a választék. Ami jó lenne méretben és lyukosztásban is az nagyrészt padkás, szétkarcolt fos.

Itt a közelünkben van egy opel szerviz, ott láttam gyári alu felnit 4 csavarosat. Akkor ha jól emlékszem 80-90 körül mondták az árát, de az vadi új bontatlan volt.

Link to comment
Megosztás:

Itt a közelünkben van egy opel szerviz, ott láttam gyári alu felnit 4 csavarosat. Akkor ha jól emlékszem 80-90 körül mondták az árát, de az vadi új bontatlan volt.

Annyit nem igazán adnék érte. :) 60-ért lenne új irmscher twin spoke garanciával, számlával de maximum 50-ig keresek. Egyetemista vagyok még sajnos. :D

Link to comment
Megosztás:

retfirD, on 24 Mar 2015 - 10:41 PM, said:

Sziasztok! 225 mm széles gumi felrakható még 17 colos, 6.5 col széles felnire? Elbizonytalanodtam... Pedig olyan jó lenne!

Én nem raknám fel. Össze fogja húzni a gumi közepét a felni. És az 1.6-os motor sem nagyon díjazná, már ha a tiédre kellene.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új gumikat kell vennem a Vekire. 195/65×15 Gazdaságos megoldáskent a Tescóban néztem a Riken gumit. Árban nagyon jó. Nem versenyzésre használom. :) Kell tartani tőle?

nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem spórolok ilyenen, végül is, csak az életed függhet rajta..

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz. De mégis csak új gumi. Sokan dobálják fel a használtan vett, majdnem kopás határon lévő lomizott gumikat.

anno mikor megvettem a kocsit, nem maradt túl sok zsém, ezért matador gumikat vettem (asszem 13k volt darabja, ráadásul akcióban is volt 3-at kellett csak fizetni), eleinte nem éreztem rossznak, sőt, meg is szoktam (bár elég sokszor tolta is az orrát a kocsi, amit astra betegségnek hittem), aztán kellett téli gumikat vennem, ott is kifogtam egy jó akciót michelin alpin A3-asokat 17k/db-ért.

story: miután felkerültek az A3-asok: 82-esen mentem Győrbe, Zirc után van faja kis kanyargós út, nyomtam is neki, előztem egy utánfutós ingnis-t, szemből már jöttek, befértem még simán (120km/h-s tempo), de közben egy földútról egy IFA szippancs elém kanyarodott ~20-al egy emelkedőnek.. :F kissé nedves volt az út, már-már láttam magam előtt, hogy ebből crash lesz, de az A3-asok olyat lassítottak, hogy megúsztam (nincs ABS-em) a matadorokkal ez nem sikerült volna szvsz... a nyáriakat dunlop bluresponse-kre cseréltem, amint tudtam, ezzel megszűntek az orrtolós a gondjaim is! ;)

bár ezek darabja már 33k-volt.. :B

szóval ha úgy nézem, én azért a 2-3m-rel rövidebb fékútért fogok mindig jobb gumit venni a felsőházból, sosem lehet tudni, mi fog történni az úton, akkor meg már ne ezen múljon..

ha elromlik egy jeladó akkor persze nem eredetit veszek 30k-ért, hanem után-gyártottat 6k-ért mert mégiscsak egy 17éves autóról van szó, ill. nem vagyok milliomos sem, de biztonsági kérdésekben nem érdemes spórolni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új gumikat kell vennem a Vekire. 195/65×15 Gazdaságos megoldáskent a Tescóban néztem a Riken gumit. Árban nagyon jó. Nem versenyzésre használom. :) Kell tartani tőle?

Ha már Budget inkább nézz pl. Infinity Ecosis-t, idei Adac teszten is megfelelt a 14es méretben tesztelt változat (illetve tavaly az Autónavigátoros teszten se szerepelt rosszul), és lehet találni már 12k/darab áron. Lehet jobb választás mint a riken (ami michelin másodmárka, ettől függetlenül még lehet szar).

kicsivel fentebb 13-14k darab már van Hankook Kinergy Eco

Módosítva : Giri187
Link to comment
Megosztás:

Ha már Budget inkább nézz pl. Infinity Ecosis-t, idei Adac teszten is megfelelt a 14es méretben tesztelt változat (illetve tavaly az Autónavigátoros teszten se szerepelt rosszul), és lehet találni már 12k/darab áron. Lehet jobb választás mint a riken (ami michelin másodmárka, ettől függetlenül még lehet szar).

kicsivel fentebb 13-14k darab már van Hankook Kinergy Eco

Végül is ez lett.

http://www.vajdagumi.hu/hu/product/show/30322

Link to comment
Megosztás:

helkis, on 25 Mar 2015 - 08:48 AM, said:

felni_szelesseg.jpg

Hát, nem tudom. Ez valami elméleti táblázat lehet. Gyakorlatban a két utolsó pöttyöt venném figyelembe, azaz a 225-nél legalább 7,5 széles felnit érdemes venni. Nekem a 195-ös gumi is azon van, holott a táblázat szerint nem jó rá. 7,5-re tapasztalataim szerint 205 vagy 215 az ideális.

6,5-re 185 ill. 195. Nem tartom reálisnak, hogy egy méretű gumihoz négyféle felniszélesség társul,

a másfél coll különbség majdnem négy centi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.