Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!Vettem az autómra 16"-os gyári opel alufelnit,ET szám és minden passzol,csak mióta fenn van azóta morgó hangot hallok hátulról.Előzőleg 15",185/65 volt rajta,2évig hangtalanul jártam vele.Normális ez,vagy talán lassan kerékcsapágy cserére szorul? :lol: Van valakinek hasonló tapasztalata?Ossza meg velem.Köszi

Mivel ennél a típusnál a hátsó futómű rendesen terpeszt(a jobb stabilitás miatt)...így valószínűleg a gumi belső élén lévő profil miatt ad ilyen hangot...nem hiszem hogy csapágy...km? milyen és mekkora gumi lett rátéve?

Link to comment
Megosztás:

Mivel ennél a típusnál a hátsó futómű rendesen terpeszt(a jobb stabilitás miatt)...így valószínűleg a gumi belső élén lévő profil miatt ad ilyen hangot...nem hiszem hogy csapágy...km? milyen és mekkora gumi lett rátéve?

Hát a km az 353000,a gumik elöl good year,hátul continental 205/55 r16.De a télen a 15"-al nem morgott.

Link to comment
Megosztás:

Hát a km az 353000,a gumik elöl good year,hátul continental 205/55 r16.De a télen a 15"-al nem morgott.

Ha jól írtad a km-t, akkor érdemes megnézni a kerékcsapágyat is...ha eddig nem volt cserélve, ugyanis a szélesebb gumi, ha esetleg már van egy kis lógása csinálhat ilyent! De esetleg még azt is próbáld meg, hogy az elsőket teszed hátra...gondolom más mintázat..ha változik a zaj (a morgás), akkor a gumi csinálja...de csere közben győződj meg a csapágy "kotyogásáról" is!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól írtad a km-t, akkor érdemes megnézni a kerékcsapágyat is...ha eddig nem volt cserélve, ugyanis a szélesebb gumi, ha esetleg már van egy kis lógása csinálhat ilyent! De esetleg még azt is próbáld meg, hogy az elsőket teszed hátra...gondolom más mintázat..ha változik a zaj (a morgás), akkor a gumi csinálja...de csere közben győződj meg a csapágy "kotyogásáról" is!! :lol:

Köszi az infót,kipróbálom. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha meg már úgyis felemeled pörgesd meg a kereket a kézifék kiengedése után (csak ha kitámasztottad a másik kereket mert csúnya látvány az emelőről dőlő autó) lehet így is érezhtő a nem túl jó kerékcsapágy. A hibás csapágy csere nem túl olcsó móka, 25 30 e per darab ha ABS-es. De legalább könnyű cserélni, 4 csavar az egész. A 353 e -hez meg gratula én még sehol se vagyok hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Házilag hogyan lehet biztosan megállapítani a kerékcsapágy hibáját? Ennek van valami tipikus hangja vagy alkváltozása(kerékterpesztésnél)?

Megemeled az autót annál a keréknél amelyik gyanús. Annyira emeld meg, hogy 6 óránál és 12 óránál meg tudd fogni a kereket. Ha nem kottyan akkor nincs baj. Ha kottyan akkor hívsz segítséget aki óvatosan!!! beül az autóba és megnyomja a fékpedált. Ha így a kottyanás megszűnik akkor a kerékcsapágy a probléma. Ha továbbra is kottyan akkor valamelyik futómű alkatrész a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis Helpet kérnék:

Mekkora, milyen méretű felnit tehetek fel az ASTRA G 99' -re ha a "elvileg gyári" 6J×15H2 ET 49. Ehhez tartozó gumika 185/65 R15

Valami szép kis Alu-t szeretnék a megfelelő gumikkal (nyárra) :lol:

Ez túlontúl sok mindentől függ...vkinek nem gáz, ha beleérhetne a gumi az ívbe...ő inkább keményebb gátlót és rugót tett bele, hogy így mehessen...szerintem néz körül az eladó gumik-felnik vagy vmi ilyesmi a címe a topicba, ott találsz olyan felni+gumi kombinációkat, amik már pl astrán voltak, de leszerelték..mert pl eladták a gépet..

Link to comment
Megosztás:

Egy kis Helpet kérnék:

Mekkora, milyen méretű felnit tehetek fel az ASTRA G 99' -re ha a "elvileg gyári" 6J×15H2 ET 49. Ehhez tartozó gumika 185/65 R15

Valami szép kis Alu-t szeretnék a megfelelő gumikkal (nyárra) :lol:

Váltóméretek. Gumiban a 185/65 R15 helyett ajánlom a 195/60 R15 méretet nyáriban, amennyiben az R15 maradna. A mostani méretet használd télen. 17 coll fölé ne menj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most állok gumi vásárlás előtt.

Kérdésem:

195/60R15

Dunlop SP sport 01 15e/ db

Dunlop SP sport fastresponse 16e/db

Melyik a jobb? Tapasztalat? Halk legyen és sok-sok kilométert fusson:-)

Árban szinte semmi a különbség.

nézd meg a kilóméter tartományt jelzö betűt,érdemes a nagyobbikat venni.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most állok gumi vásárlás előtt.

Kérdésem:

195/60R15

Dunlop SP sport 01 15e/ db

Dunlop SP sport fastresponse 16e/db

Melyik a jobb? Tapasztalat? Halk legyen és sok-sok kilométert fusson:-)

Árban szinte semmi a különbség.

Szia!

Ha jól tudom, a Fastresponse az újabb fejlesztésű mintázat. Tapasztalatom nincs egyikkel se, de így vizuálisan a Fastresponse mintája „nagyautósabb”, talán még jobban kihegyezték a folyamatos nagy sebességű haladásra (ez persze csak az én tippem...). Egetverő különbség azonban szerintem nem nagyon lehet, egyik ismerősömnek Sport 01-e van, nagyon dicséri. Ami az újabb fejlesztés javára szólhat, hogy ha pótlásra lenne szükség, még kapható legyen.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha jól tudom, a Fastresponse az újabb fejlesztésű mintázat. Tapasztalatom nincs egyikkel se, de így vizuálisan a Fastresponse mintája „nagyautósabb”, talán még jobban kihegyezték a folyamatos nagy sebességű haladásra (ez persze csak az én tippem...). Egetverő különbség azonban szerintem nem nagyon lehet, egyik ismerősömnek Sport 01-e van, nagyon dicséri. Ami az újabb fejlesztés javára szólhat, hogy ha pótlásra lenne szükség, még kapható legyen.

Ez a pótlás dolog meggyőzött.

Jártam már úgy, hogy kamion szemből előzött és szálszakadásosra fékeztem a bal elsőt. A jobb egy meg a füvön csúszott:-)

Link to comment
Megosztás:

Ez a pótlás dolog meggyőzött.

Jártam már úgy, hogy kamion szemből előzött és szálszakadásosra fékeztem a bal elsőt. A jobb egy meg a füvön csúszott:-)

gumiszervizben is melóztam,ha nem nyüstölöd a gumikat nagyon elmehetsz velük akár3 évet is,nos 3 év múlva vadászhatod bármelyiket.....addigra kijön még vagy 10típus....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest kumabushi

üdv

lehet ez is hülye kérdés

de úgy teszem fel, hogy GYÁRILAG, mekkora kerekek, felnik vannak egy 2001-es opel astra g caravan-on?

most 14 colos van fent, 185/65 ös gumik, és szerintem 15-ös lenne a gyári

lehet hogy ezért mér 15 km/h -val többet a ténylegesnél?

vettem 15-ös alufelniket, omegáét, 195/65 r15 michelin gumikkal, elvileg ha befér, ezzel jól kéne mérnie?

sajna egyik gumit elégették, így vagy szerzek ugyanolyan használtat mint a többi, vagy veszek két darab újat....

Link to comment
Megosztás:

üdv

lehet ez is hülye kérdés

de úgy teszem fel, hogy GYÁRILAG, mekkora kerekek, felnik vannak egy 2001-es opel astra g caravan-on?

most 14 colos van fent, 185/65 ös gumik, és szerintem 15-ös lenne a gyári

lehet hogy ezért mér 15 km/h -val többet a ténylegesnél?

vettem 15-ös alufelniket, omegáét, 195/65 r15 michelin gumikkal, elvileg ha befér, ezzel jól kéne mérnie?

sajna egyik gumit elégették, így vagy szerzek ugyanolyan használtat mint a többi, vagy veszek két darab újat....

195/60R15 a nyári méret

télibe 185/65R15

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.